DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
15.662
Cevap
56
Favori
467.040
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Müzik >> Müzik genel >> Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      73 Mesaj
      10 Ağustos 2012 09:01:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

arkadaşlar anadolu yakasında önerebilceğiniz düzgün bir gitar kursu var mıdır? fiyatıyla beraber yazarsanız iyi olur.

selim isik ayda 4 ders (ozel ders) icin 240 lira istiyor , avrupa da olur dersen ekime kadar mi ne 100 lira cihangir muzik egitimde , eger istersen selim isik gitar dersi diye arat youtube a 100 tane gitar dersi ve gercekten iyi

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Tutmayın küçük enişteyi
    • Yüzbaşı
      326 Mesaj
      10 Ağustos 2012 09:43:58
      beyler bayanlar ikinci gitarını alacak olup tür konusunda kararsız olanlar,

geçen hafta Godin Session aldım. Her yönden manyak bir gitar. Fiyatı 1000TL civarı ama iki katı fiyatındaki gitarların çoğuyla kapışır. Gitarın özelliklerini netten bulursunuz avantajlarını yazayım ben:
      Gövdesi tek parça ıhlamur ağacından yapılmış. Sağlıklı titreşimler için çok önemlidir bu.
      Sapı quartersawn. Quartersawn nedir derseniz, ağacın kereste haline getirilirken damarları paralel uzanacak şekilde kesilmesidir. Ağaca stabilite ve dayanıklılık sağlar. Zaten kanadaya özgü olan ağaçlardan Rock maple'dan yapılıyor ve bu ağaç da adını sertliğinden almış bir cins.
      HSS olması sebebiyle ton aralığı geniş. Üstüne bir de coil tap var. Hem blues hem metal çalabiliyorum.
      Ihlamur gövde-akçaağaç sap kombinasyonu sayesinde hem cartlak hem kapalı tonlarda başarılı.
      Tamamı amerikan-kanada üretimi. Dolayısıyla dandik potanslar, saçma salak malzemeler de yok.

ben aldım siz de alın. aldrın.

Nexus 4
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Ağustos 2012 13:08:40
      Selam arkadaşlar. 1-2 hafta sonra elektro gitar alacağım fakat kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şuan aklımda şöyle bir şeyler var :

ESP/LTD M-10 (elektro gitar)
      Cort MX15 (amfi)

,

Ibanez IBZ10G (amfi)

,

Ibanez GRX20 veya Ibanez GRX40 (elektro gitar)
      15 Watt bir amfi

Aksesuarları vs saymıyorum. Sizce bunlardan hangilerini seçmeliyim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Bu hesap 3 kişiliktir.
    • Yarbay
      3165 Mesaj
      10 Ağustos 2012 13:15:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pringles

Alıntıları Göster

Dostum ben de öyle düşünüyorum aslında arkadaş daha demin marka sempatizanı dedi ama bunun kaynağı bugün dinlediğim grupların tonlarını kapsayan , dolgun distortion dedince aklıma gelen ilk marka olmasından kaynaklı bu jackson sevgisi , gitarteknikleri ekibinden erdem birgül aslında bu gitarın king v şeklini tanıttı , daha sonra emg 81-85 taktılar iki haliyle de tanıttılar gitarı ben de hayran kaldım açıkçası ama yine de bu videolara rağmen kötü yorumları görüp bu jackson gitarlara çöp diyenler olunca ben de şaşırdım kaldım bir sürü gitar var hangisini seçeyim bilemedim,

Gitar teknikleri: Jackson JS32 ve JS32T King V tanıtımı

Gitarteknikleri:Jackson JS32 Rhoads EMG 81-85 modifiyesi

videolar bunlar arkadaşlar, bu gitar beni 2 yıl götürebilirse manyetik modifiyeli olarak alacağım, eğer yok diyorsanız şöyle bir gitar var , onun da videosunu paylaşayım bu fiyatlarda gitar arayan arkadaşlar faydalanır

Gitarteknikleri: Schecter Omen 6 Extreme tanıtımı
      uzun olduğu için özür dilerim ama bu konuda baya bilgisiz sayılırım sonuçta tecrübe işi bugüne kadar kullandığım gitar cort x-2, her şey de internetten öğrenilmiyor tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok güzel olacak çok teşekkür ederim

bütçeni söyle 2.el bişiler tavsiye edelim

• Çavuş
      73 Mesaj
      10 Ağustos 2012 13:27:02
      quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

Alıntıları Göster

bütçeni söyle 2.el bişiler tavsiye edelim

Hocam bütçe 800 lira, ama babam ikinci el işine sıcak bakmıyorbiraz ikna problemi de var

yani aslında o js32 yi alıp 3 ay 4 ay sonra emg manyetikler takabilirim eğer jackson alırsam öyle yapacağım

|
      |

Tutmayın küçük enişteyi
    • Çavuş
      73 Mesaj
      10 Ağustos 2012 13:29:26
      quote:

Orijinalden alıntı: NBDown

Selam arkadaşlar. 1-2 hafta sonra elektro gitar alacağım fakat kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şuan aklımda şöyle bir şeyler var :

Cort MX15 (amfi)

,

Ibanez IBZ10G (amfi)

,

Ibanez GRX20 veya Ibanez GRX40 (elektro gitar)
      15 Watt bir amfi

Aksesuarları vs saymıyorum. Sizce bunlardan hangilerini seçmeliyim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

amfi olarak o ibanez i alma ,cort mx15 r al , reverb kanalı var , cort mx15 ve mx15r nin distortion u o fiyatlı bir amfi için taş gibi, amfi dijital mi analog mu bilmiyorum arkadaşın amfisini ödünç almıştım ama aldım 2 ay geri vermedim benim amfiyle çalışmak zorunda kaldı daha sonra metal muff alınca geri verdim amfisini

Tutmayın küçük enişteyi
    • Yarbay
      2061 Mesaj
      10 Ağustos 2012 13:34:40
      Arkadaşlar bir arkadaşım GRG170DX ve 10g satıyor sıfır gibi ikisi de.

Gitar+gigbag 350TL
      Amfi ve pena+askı+akort aleti aksesuarlara beraber 470TL biraz pazarlık vardır.

|
      |

10 Ağustos 2012 13:52:09
      quote:

Alıntıları Göster

amfi olarak o ibanez i alma ,cort mx15 r al , reverb kanalı var , cort mx15 ve mx15r nin distortion u o fiyatlı bir amfi için taş gibi, amfi dijital mi analog mu bilmiyorum arkadaşın amfisini ödünç almıştım ama aldım 2 ay geri vermedim benim amfiyle çalışmak zorunda kaldı daha sonra metal muff alınca geri verdim amfisini

Yorumun ve ilgin için çok sağol hocam. ltd m10 ve cort mx15r o zaman

Bu hesap 3 kişiliktir.
    • Yüzbaşı
      610 Mesaj
      10 Ağustos 2012 13:53:40
      Meksika Fender P-Bass kullanan yada deneyen var mı ?

|
      |

Kaldırdık tüm keplerini,
      Gördük sahte yüzlerini,
      Aradık hep ceplerini,
      Her taraftan para çıktı,
      Ak dediler kara çıktı.
    • Çavuş
      73 Mesaj
      10 Ağustos 2012 14:30:24
      quote:

Orijinalden alıntı: NBDown

Alıntıları Göster

Yorumun ve ilgin için çok sağol hocam. ltd m10 ve cort mx15r o zaman

kesinlikle pişman olmazsın ama yine de denemende fayda var, gitarı peraüzikte deneyebilirsin , cort u da eğer istanbuldaysan şişhanede 4c müzik var eski mydukkan ın yerinde, onlar cort getiriyor orada deneyebilirsin
      test sürüşü iyidir

|
      |

Tutmayın küçük enişteyi
      10 Ağustos 2012 15:42:31
      quote:

Alıntıları Göster

selim isik ayda 4 ders (ozel ders) icin 240 lira istiyor , avrupa da olur dersen ekime kadar mi ne 100 lira cihangir muzik egitimde , eger istersen selim isik gitar dersi diye arat youtube a 100 tane gitar dersi ve gercekten iyi

dostum biliyorum o videoları zamanında çoğunu izlemiştim.240 fazla yahu,daha önceden selim ışıktan ders alan var mı? değer mi o para o derse? cihangire de gidemem okadar yol çekilmez yakın bi yerde arıyorum.

• Çavuş
      73 Mesaj
      10 Ağustos 2012 15:46:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

Alıntıları Göster

dostum biliyorum o videoları zamanında çoğunu izlemiştim.240 fazla yahu,daha önceden selim ışıktan ders alan var mı? değer mi o para o derse? cihangire de gidemem okadar yol çekilmez yakın bi yerde arıyorum.

özel dersler bostancıda selim hocanın evinde oluyor, gidenler son derece memnun hocam zaten videolarda bile adam klasını konuşturuyor, selim hocayla irtibata geçersen belki bostancıda 2-3 kişilik grup ders ayarlatabilir misin bilmiyorum ama şansını dene bence selim hoca iyidir, avrupa yakasında olsaydın manyeto müzik var elektro gitar öğretmenleri çok iyi donanımlı birisi ve manyeto müzikte 3-4 eğitmenle birlikte grup olarak çalma dersi diyebileceğimiz garage band uygulaması var

Tutmayın küçük enişteyi
      10 Ağustos 2012 16:02:18
      quote:

Alıntıları Göster

özel dersler bostancıda selim hocanın evinde oluyor, gidenler son derece memnun hocam zaten videolarda bile adam klasını konuşturuyor, selim hocayla irtibata geçersen belki bostancıda 2-3 kişilik grup ders ayarlatabilir misin bilmiyorum ama şansını dene bence selim hoca iyidir, avrupa yakasında olsaydın manyeto müzik var elektro gitar öğretmenleri çok iyi donanımlı birisi ve manyeto müzikte 3-4 eğitmenle birlikte grup olarak çalma dersi diyebileceğimiz garage band uygulaması var

anladım saol yardımcı olduğun için.grup dersi pek düşünmüyorum çünkü dersin gidişatının benim hızıma göre olmasını istiyorum ama bellide olmaz belki öyle denerim.

|
      |

• Binbaşı
      1917 Mesaj
      10 Ağustos 2012 17:37:42
      quote:

Orijinalden alıntı: aoulle

beyler bayanlar ikinci gitarını alacak olup tür konusunda kararsız olanlar,

geçen hafta Godin Session aldım. Her yönden manyak bir gitar. Fiyatı 1000TL civarı ama iki katı fiyatındaki gitarların çoğuyla kapışır. Gitarın özelliklerini netten bulursunuz avantajlarını yazayım ben:
      Gövdesi tek parça ıhlamur ağacından yapılmış. Sağlıklı titreşimler için çok önemlidir bu.
      Sapı quartersawn. Quartersawn nedir derseniz, ağacın kereste haline getirilirken damarları paralel uzanacak şekilde kesilmesidir. Ağaca stabilite ve dayanıklılık sağlar. Zaten kanadaya özgü olan ağaçlardan Rock maple'dan yapılıyor ve bu ağaç da adını sertliğinden almış bir cins.
      HSS olması sebebiyle ton aralığı geniş. Üstüne bir de coil tap var. Hem blues hem metal çalabiliyorum.
      Ihlamur gövde-akçaağaç sap kombinasyonu sayesinde hem cartlak hem kapalı tonlarda başarılı.
      Tamamı amerikan-kanada üretimi. Dolayısıyla dandik potanslar, saçma salak malzemeler de yok.

ben aldım siz de alın. aldrın.

godin ler zaten baya underrated gitarlar. bas gitarları, akustikleri falan da harika ama pek kullanan yok türkiye de ya da ben mi hiç rastlamıyorum bilmiyorum artık.. seagull s6 vardı bende bi ara, markasını gören çakma bir şey sanıyor ama çaldıktan sonra çoğunun ağzı açık kalıyordu fabrika gezisi videoları bile her şeyi açıklıyor, el yapımı kanada ürünleri..

herkesin bilmesini ister miyim, hayır. farklı olmak da güzel

|
      |

• Teğmen
      151 Mesaj
      10 Ağustos 2012 19:07:19
      Beyler gitar değil ama benim ukulele hakkında sorularım var yardımcı olabilecek var mı acaba ?

Ben şuana kadar elime ne gitar ne de ukulele aldım, hiçbir şey bilmiyorum yani. Otostopla gezmek gibi bir çılgınlığım var, yollarda gezerken sırtıma bir ukulele takarım çala çala gezerim diye düşünüyorum. Hem gitara oranla küçük ve hafif. Neyse ben şimdi bu ukuleleyi internetten mi alayım yoksa gitar bayilerinde falan var mıdır ukulele ? Öğrenmesi zor mudur ? Kursa gitme gibi bir olanağım yok sizce internetteki dersler yeterli midir ? Ülkemizde pek yaygın değil malesef, o yüzden dersleri bulmak da mesele, ayrıca genellikle yabancı şarkı çalacağım için şarkı konusunda sıkıntı yok. Gitar ve türevlerinde sıfır olan biri için tavsiye eder misiniz ? Önerileriniz neler ? Teşekkür ederim.

|
      |

"What motivates a man to confront the challanges that most of us would run from?"
    • Binbaşı
      1425 Mesaj
      11 Ağustos 2012 10:25:15
      Beyler aktivatörlü yapıştırıcı dışında sağlam yapıştırıcı var mı?Nefret ediyorum kırık gitardan

Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı
    • Yüzbaşı
      770 Mesaj
      11 Ağustos 2012 18:45:02
      arkadaşlar ben egzersiz ne yapayım ya tablardan çalmak çok cins çünkü biri gösterdimi kalıbı hemen anlaşılıyorda tablarda zor ya görmek ne yapayım şimdi sizce egzersiz felan önerin

|
      |

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara
    • Yüzbaşı
      699 Mesaj
      11 Ağustos 2012 19:45:43
      quote:

Orijinalden alıntı: macpo333

Beyler aktivatörlü yapıştırıcı dışında sağlam yapıştırıcı var mı?Nefret ediyorum kırık gitardan

Yazık ya. kac ay oldu kırılalı?
      504 dıye bı yapıstırıcı vardı onu deneyebılırsın.

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.
    • Binbaşı
      1917 Mesaj
      11 Ağustos 2012 20:24:10
      asat classic ile biraz daha uğraşma fırsatım oldu.. köprü kısmındaki manyetiğin fender tele mim(made in mexico, böyle yazmamın sebebi yabancı forumlarda kıyaslamak isterseniz diye söyledim.. anlayana kadar canım çıktı ) ile farklı olduğunu söylemiştim ama diğer manyetik de aslında biraz daha farklı. gitarın fender ile aynı karakterli olduğunu düşünüyordum ama farklı aslında baya.. isteyen olursa ses kaydı koyabilirim, zoom g3 deki fender amfi modellemesi ile harika bir tonu var. sanırım yakalaması inanılmaz kolay ki batuhan mutlugil in tonlarını direk yakaladım diyebilirim tek şikayetim headstock kısmı, 2005 kore yapımı bendeki ve eşşek gibi tribute yazıyor. şimdiki endonezya modellerinde yazmıyor, hatalarını biraz geç farkettiler sanırım

bir de gamlarla ilgili biraz bilgiye ihtiyacım var, önerebildiğiniz sağlam türkçe kaynak bir site var mı? doğaçlama solo atmak istiyorum ama bunun için sanırım biraz gam bilgisine ihtiyacım var. kulak tırmalayıcı seslerden bıktım

• Binbaşı
      1425 Mesaj
      11 Ağustos 2012 23:23:47
      quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsuer

Alıntıları Göster

Yazık ya. kac ay oldu kırılalı?
      504 dıye bı yapıstırıcı vardı onu deneyebılırsın.

6 ay falan

Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.