Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bn ibanez grg170dx aldım bide ashton amfi aldım nasıl iyi midir bu ikili metal için ?
  • Ulan ne biçim el varmış bende 3 gün önce takılan ernie ball teller kararmaya başladı bile 1-2 hafta gider diyodum
  • quote:

Orijinalden alıntı: .UnbekannT.

Merhaba arkadaşlar, elektro gitar almayı düşünüyorum. Gitar konusunda pek bir bilgim yok ve gitar çalmışlığımda yoktur. Sıfırdan başlayacağım yani.
    Yapacağım müzik türü Heavy, trash metal gibi sert müzik ağırlıklı olacağı için şu gitar tavsiyelerini aldım.
    Fakat hangisini alacağıma bir türlü karar verebilmiş değilim.
    Cort KX5-BP .. Cort X Custom HT .. Ibanez GRG170DX

Bütçem 700tl kadar.
    Amfi için şuan hiçbir düşüncem yok. Amfi içinde 200-250tlik bir bütçe ayırabilirim.
    Birde 200-250'ye aldığım amfinin yanında pedalda almam gerekir mi ?
    Ama ne yapacağıma karar verebilmiş değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Edit: 700tl sadece gitarlar için ayıracağım miktar. Amfi için ayrı bir bütçe ayırabilirim.

bu üç gitarın içinde kesinlikle x custom ht al hatta tünelden al peşin alcaksan daha ucuza alırsın kafadan 50-60 lira daha ucuz. amfi olarakda microcube öneririm pedalsız takılabilirsin bu amfi ile. 900 liraya bu ikisini sıfır alabilirsin.

• Merhaba arkadaşlar, gitara başlayacağım. Bütçem yaklaşık 300TL civarı, isteğe göre biraz daha esnetebilirim. Internetten yaptığım araştırmalar sonucu şu iki gitar gözüme çarptı: Yamaha C40 ve Ibanez G5ECE . Bu gitarlar nasıldır, hanisini tavsiye edersiniz? Gitarımın beni en azından orta seviyenin belli bir kısmına kadar idare etmesini istiyorum. Bir de eğer aklınızda başka bir gitar modelleri de varsa, o tavsiyelere de bakmaya açığım. Teşekkürler. :)
  • Hafta sonu Yamaha f310p akustik alacağım.Kullanan bilen var mıdır?
  • Yukarı! Hiç mi yardım edecek yok?

En azından hangisini tavsiye edeceğinizi belirtseniz sevinirim:

Yamaha C40
    veya
    Ibanez G5ECE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerege -- 19 Haziran 2010; 21:48:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerege

Yukarı! Hiç mi yardım edecek yok?

En azından hangisini tavsiye edeceğinizi belirtseniz sevinirim:

Yamaha C40
    veya
    Ibanez G5ECE

Ben olsam Yamaha C40 alırdım
  • 600 TL'lik bütçe için başlangıç için hangi gitarı önerirsiniz? Bu arada pedal almama gerek var mı ilk başta?

Edit:Amfiye gerek kalmadı müzik setine bağlayacağım gitarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Something Beautiful -- 20 Haziran 2010; 23:44:13 >
  • Elimde ibanez rg370dx var, amfi lazım. Çok uçuk bi bütçem yok 100-150 civarı belki biraz esner. Önerileriniz ?
  • Arkadaşlar ben Alternative Rock şarkıları çalmak istiyorum.Sizce başlangıç için ikinci el solak bir Ibanez grgdx170 iyi midir? Yanına hangi amfiyi önerirsiniz?
  • Yav burada başka entrümanlarda konuşuldu diyoruz, konuşulmayada devam edecek ama hala gitar ana konusu diye duruyor. Anlamatamadım galiba.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marophat

Yav burada başka entrümanlarda konuşuldu diyoruz, konuşulmayada devam edecek ama hala gitar ana konusu diye duruyor. Anlamatamadım galiba.

Barbar başlığı sadece 2. sayfa için değiştirdi sanırım.
    Asıl konu başlığı: Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]
    2. Sayfa başlığı: Enstrüman - Gitar, Piyano, Bateri vs. Soru, Bilgi, Öneri [ANA KONU]
  • quote:

bu konu Gitar ve Aksesuarları ile ilgili ana konu.diğer gitarla ilgili her türlü açılan konu buraya yönlendirilecek.
    diğer enstrümanlarla ilgili çok fazla soru olmadığından böylesi daha uygun.çünkü gitar ve aksesuarlarıyla ilgili çok fazla soru ve öneri var.bu mesajların içinde diğer enstrüman soruları kaybolacaktır.bu bakımdan karışıklık olmaması için böylesi daha iyi.Baterisler,davulcular için zaten ayrı konu başlıkları var.

Yav burada başka entrümanlarda konuşuldu diyoruz, konuşulmayada devam edecek ama hala gitar ana konusu diye duruyor. Anlamatamadım galiba.

Yönetici mesaj yazmaya mı üşenmiş edit yapmış buraya.

• bu konu Gitar ve Aksesuarları ile ilgili ana konu.diğer gitarla ilgili her türlü açılan konu buraya yönlendirilecek.
    diğer enstrümanlarla ilgili çok fazla soru olmadığından böylesi daha uygun.çünkü gitar ve aksesuarlarıyla ilgili çok fazla soru ve öneri var.bu mesajların içinde diğer enstrüman soruları kaybolacaktır.bu bakımdan karışıklık olmaması için böylesi daha iyi.Baterisler,davulcular için zaten ayrı konu başlıkları var.

@Full#Throttle
    yok yahu ne üşenmesi.bilgisayar kitlenmeye başladı dünden beri.yanlışlıkla diğer mesaja edit yaptım:)))))
    neyse düzelttim şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DKarpuz

Elimde ibanez rg370dx var, amfi lazım. Çok uçuk bi bütçem yok 100-150 civarı belki biraz esner. Önerileriniz ?

Tarzın ne tam olarak? Sert tonlar istiyorsan o paraya ikinci el Ibanez TBX15R veya Randall RX15DM az daha arttırırsan RX25 bulmaya bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

bu konu Gitar ve Aksesuarları ile ilgili ana konu.diğer gitarla ilgili her türlü açılan konu buraya yönlendirilecek.

@Full#Throttle
    yok yahu ne üşenmesi.bilgisayar kitlenmeye başladı dünden beri.yanlışlıkla diğer mesaja edit yaptım:)))))
    neyse düzelttim şimdi

davulcular için ayrı başlık dediğin gçenlerde hortlamasa olmayacaktı buralarda. ayrıca dön bi önceki sayfaya bak bakalım gitar mı konuşulmuş sadece. hey allahım ya. yazdığım, emek verdiğimiz şeylerin üzerine çizik atmak ne kadar kolay yahu.

• Hiç kimsenin emek verdiği şeylere çizik atıldığı falan yok.merak etmeyin ben konuyu baştan aşşağı inceledim.konuşulan konu %90 gitar ve aksesuarlarıyla alakalı.
    ayrıca bateristlerle alakalı tam 8 sayfalık ve davulcularla alakalı tam 3 sayfalık konu var.o zaman bu arkadaşların yaptıları emek değil sadece sizinkimi emek.
    bu forumda herkes bir emek veriyor ve bu emeğe saygı duyulmak zorunda.gitarla ilgili açılan her gereksiz konu bu konuya yönlendiriliyor.diğer enstrümanlarla ilgili sorular konu içinde karışmasın diye herbirinin ayrı başlık altında toplanması hem sizler için hem konuyu takip edenler için çok daha iyi.bateri ile ilgili bilgi almak isteyen bir arkadaşın bateri konusunda sorularına cevap bulmasımı daha kolay olur,yoksa tüm enstrümanların bilgilerinin bulunduğu karmaşık bir konudamı ?.
    Hala daha bunda ısrar etmenizi anlayabilmiş değilim
    Ayrıca bu karar konuyu açan arkadaş @Barbar ile istişare ederek alındı.
    Burada yaptığımız işler kimsenin emeklerini silmek değil.Sadece daha düzenli bir müzik bölümü oluşturmak.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: conjure

@Full#Throttle
    neyse düzelttim şimdi

davulcular için ayrı başlık dediğin gçenlerde hortlamasa olmayacaktı buralarda. ayrıca dön bi önceki sayfaya bak bakalım gitar mı konuşulmuş sadece. hey allahım ya. yazdığım, emek verdiğimiz şeylerin üzerine çizik atmak ne kadar kolay yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: La Roux

600 TL'lik bütçe için başlangıç için hangi gitarı önerirsiniz? Bu arada pedal almama gerek var mı ilk başta?

• quote:

quote:

600 TL'lik bütçe için başlangıç için hangi gitarı önerirsiniz? Bu arada pedal almama gerek var mı ilk başta?

Pedala başlangıçta gerek yok. Elin ısınana kadar müzik seti ile idare edersin ama efektler elde edemezsin. Tarzını söylersen yardımcı olmaya çalışırım gitar konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

quote:

Pedala başlangıçta gerek yok. Elin ısınana kadar müzik seti ile idare edersin ama efektler elde edemezsin. Tarzını söylersen yardımcı olmaya çalışırım gitar konusunda.

Müzik seti kaliteli bi şey zaten amfi yerine geçer diye düşündüm. Efekt elde etmek için pedal gerekmez mi? Bir de tarzım rock, çok sert şeyler dinlemem.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.