Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 350 370 TL civarlarında bir elektro almayı planlıyorum ancak bir türlü seçim yapamadım.İbanez GRX40 nasıl bir gitar bileniniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

Alacağın 400-500 TL lik gitarlarında seni uzun süreler götüreceği garanti değil. Çünkü bazilana gitar demek bile komik kaçıyor. Yinede kullanılmamış istiyorsan tarzına göre soft ve blues tonlar için squier a , daha sert tonlar için ibanez in g serisine bakmanı tavsiye ederim.

Ailemden yardım istedim bu konuda. Bütçeyi yükseltebileceklerini söylediler. Sırf gitar için 600-650 verebilirim şu durumda. Sert tonlar çalacağım için ibanez in g sersine bir göz atacağım. Eğer ki diyorsanız bu paraya daha iyi bir gitar alabilirsin, yardımlarınızı bekliyorum. Çok soru sormuş olabilirim ama gerçekten pek bir bilgim yok. Beni mazur görün lütfen. Her şey için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

Arkadaşlar Ibanez Rg350m hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Manyetik takviyesiyle Rust in Peace soundu'nu yakalayabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: _ultima_

Arkadaşlar 350 370 TL civarlarında bir elektro almayı planlıyorum ancak bir türlü seçim yapamadım.İbanez GRX40 nasıl bir gitar bileniniz var mı?

350 liraya ikinci el rg350 falan bulabilirsin. Daha iyi olur. 2. el gitar konusu vardı. Ona bir bak istersen. 350-400 arasına kore ibanezler var.
  • quote:

quote:

Hocam bence o paraya 2. el düşün. Sonuçta normal ibanezlerden farklı bir gitar değil 350m. INF manyetik. Edge III köprü. Bence üstüne 300-400 daha biriktirip ikinci el 2550, 2570 falan alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

quote:

Hocam bence o paraya 2. el düşün. Sonuçta normal ibanezlerden farklı bir gitar değil 350m. INF manyetik. Edge III köprü. Bence üstüne 300-400 daha biriktirip ikinci el 2550, 2570 falan alınabilir.

2.El alıcam zaten 450 lira'ya buldum.Üstüne de Emg 81/85 takmayı düşünüyorum.Yuvarlarsak 350'de o. Nasıl bir sound elde ederim?

• Maun gövdedeki tok emg tonunu bekleme derim. Ama yinede stocklardan daha iyi iş çıkaracağı kesin gainde. Tok emg tonunu ibanezden elde etmek istiyorsan en iyi seçim RGT42DX olurdu sanırım.
  • Hocam 1200 lira civarında Ibanez'e vermem ya.Giderim LTD bakarım,Jackson bakarım :) Düşündüm de 1000Lira'ya yakın bir bütçem var.Ama alıcağım gitarın stock manyetikleri kötü olursa manyetik takmak zorunda kalıcam.Bu da artı masraf olucak diye düşünüyorum.
    Yani alıcağım gitar en fazla 650 olucak.Çok kararsızım of
  • @Z.K

Hocam Ibanez MBM-2'yi gördün mü?Emg 60/81 var.1300 lira mydukkanda.Bir bak derim Youtube'dan filan.Ya da 2. el Kore Cort X-TH bulursan o da iyidir.
  • quote:

Hocam 1200 lira civarında Ibanez'e vermem ya.Giderim LTD bakarım,Jackson bakarım :) Düşündüm de 1000Lira'ya yakın bir bütçem var.Ama alıcağım gitarın stock manyetikleri kötü olursa manyetik takmak zorunda kalıcam.Bu da artı masraf olucak diye düşünüyorum.

Yok ben zaten rgt42 nin sıfırını al demedim. 1200 liraya onu almak kesinlikle saçmalık. 2. elini bulursan olabilir. (Maun gövde ve neck thru sanırım.)

1000 liraya sert tarzda alet arıyorsan ve kalitelide olsun diyorsan Schecter olabilir. Veya 2. el LTD lere bak. Mesela LTD M400 falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

Hocam 1200 lira civarında Ibanez'e vermem ya.Giderim LTD bakarım,Jackson bakarım :) Düşündüm de 1000Lira'ya yakın bir bütçem var.Ama alıcağım gitarın stock manyetikleri kötü olursa manyetik takmak zorunda kalıcam.Bu da artı masraf olucak diye düşünüyorum.

Yok ben zaten rgt42 nin sıfırını al demedim. 1200 liraya onu almak kesinlikle saçmalık. 2. elini bulursan olabilir. (Maun gövde ve neck thru sanırım.)

1000 liraya sert tarzda alet arıyorsan ve kalitelide olsun diyorsan Schecter olabilir. Veya 2. el LTD lere bak. Mesela LTD M400 falan.

Yarın tüneldeyim akşama kadar gezicem elbet karar veririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

quote:

Orijinalden alıntı: ORKKK

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.M

Ibanez SA120EX
    Ibanez RGR321EX
    Ibanez ART120

Cort EVL-Z4
    Cort KX1Q

2.elleri 350-450 arası hepsinin. peki hangisini tercih etmeliyim?
    heavy ve thrash metal,hard rock çalmak istiyorum.

Cort alma derim ben

Bende aynen Cort al diyorum. Nedir bu Ibanez takıntısı anlamıyorum arkadaş ya. JEM 7 almıyoruz burada. Bildiğim kadarıyla evl z4 te pasif emg manyetikler var. Gitarın ağaci iyiyse çok güzel tonlar alabilirsin. Diğer modeli kullanan bir arkadaş vardı istersen ona danışabilirsin

Fail Şaka bir yana marka takıntısı olmaması lazım hangisi rahat ve tonları iyi geliyorsa alsın arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `PentAgrAm -- 14 Haziran 2010; 1:19:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Orijinalden alıntı: Vadocz

quote:

Orijinalden alıntı: Vadocz

Selamlar , bass gitar almayı düşünüyorum ama yakın zamanlarda değil.Yinede bilgim olmasını istiyorum bu konuda , bir hedef koymak istiyorum kendime almak için.

Şöyle 2-3 milyar civarında olabilir yukarıda çıkabilir biraz.

Görünüşü güzel olsun , klasik gövdelerden olmasın.Bc rich tarzı olabilir , thunderbird tarzı.Tom araya signature series te çok hoşuma gidiyor mesela.

Death / thrash / heavy metal , biraz yumuşak tonlarda bulunabilirse rhcp da çok hoşuma gidiyor bu aralar

teşekkürler.

Yeni konu açınca buraya yönlendiriyorsunuz burdada cevap gelmiyor yahu

hocam gitar kac telli olacak 4-mü 5 mi 6 mı manyetikler aktifmi pasifmi daha detaylı bilgi verirsen cevap gelecektir

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Senfonik metal yapıyor 5 telli bir alet arıyorum, bass ama sönük olmayan tonlara sahip 1000 liraya kadar bir alet arıyorum?

MTD KZ-5
    Yamaha TRB 1005
    Lakland 55-01

Ne diyorsunuz ?

• Bu konu üst konu olursa daha iyi olur. conjure da bir güzel temizlemiş gitar konularını zaten.
  • Arkadaslar kisa sureli bir davul seruveninden sonra tavsiyeler uzerine bas gitara baslayacagim. Baslangic icin ne onerirsiniz? Fiyat makul olursa iyi olur.
  • müzik bölümünde şarkılarla ilgili birçok gereksiz konu açılıyor.
    gitar konularınında zaten aşşağı kalır yanı yoktu.
    o yüzden bu konuyu ana konu olarak kullanabilirsiniz.
    tüm gereksiz Gitar konuları bundan sonra bu konuya yönlendirilecekler.
    Hem konu üzerinde daha fazla kullanıcı olacağı için bilgi paylaşımı kesinlikle daha fazla olacaktır.
    bir müddet sonra üst konu yapmayı düşünüyorum zaten

quote:

Orijinalden alıntı: NER0

Bu konu üst konu olursa daha iyi olur. conjure da bir güzel temizlemiş gitar konularını zaten.
  • İyide bu konuda basta konuşuldu, davulda onlar ne olacak?
  • Merhaba arkadaşlar, elektro gitar almayı düşünüyorum. Gitar konusunda pek bir bilgim yok ve gitar çalmışlığımda yoktur. Sıfırdan başlayacağım yani.
    Yapacağım müzik türü Heavy, trash metal gibi sert müzik ağırlıklı olacağı için şu gitar tavsiyelerini aldım.
    Fakat hangisini alacağıma bir türlü karar verebilmiş değilim.
    Cort KX5-BP .. Cort X Custom HT .. Ibanez GRG170DX

Bütçem 700tl kadar.
    Amfi için şuan hiçbir düşüncem yok. Amfi içinde 200-250tlik bir bütçe ayırabilirim.
    Birde 200-250'ye aldığım amfinin yanında pedalda almam gerekir mi ?
    Ama ne yapacağıma karar verebilmiş değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Edit: 700tl sadece gitarlar için ayıracağım miktar. Amfi için ayrı bir bütçe ayırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .UnbekannT. -- 15 Haziran 2010; 21:08:54 >
  • o üç gitar arasından custom ht yi önderirim manyetikleri seymour duncan
  • Ben de başlıcam bu gitar meselesine.Aklımı çok karıştırdılar.Metal dinlediğim için elektro istiyordum.Ama temel memel parmak açma hikayerleri soktular klasik dediler.Ama bence bu bi hata heraldi.Cünkü ne istiyorsam ona yönelik çalışmalıyım heraldi.Ondan elektro ile yıldırım nikah kıyar gibi giriş yapmayı düsünüyorum.biraz arastırdım fazla anlamıyorum ama gövde ve klavyenin agacı önemli oldugu cok açık ve önerilenlerde gövde ıhlamur agacı,klavye de gül agacı.Biraz daha arastırdım başlangıc icin cok farklı tavsiyeler var.Cort x6,ibanez GRGR121Ex,Ibanez GRG170DX,Bi de bi video da bi amca öneriordu(ismini de söliyim özcan erkişi) Washburn WM-10v dedi.sizinde bu gitarlar içerisindne yada bu gitarların fiyatlarına yakın olan yani (300 -500 arası) gitar tavsiyelerinizi bekliyorum.Bide su washburn icin gövde ıhlamur dedi fakat internetten baktım maun yazıyor aklım karıstı.Bu gitarın 2 farklı agac türünde gövdesi mi var ?
    Bide bu iste amfi önemli heraldi bi kaç yerde okudum basta bilgisayara baglayın diyor fakat ileride küçükte olsa ihtiyacım oldugunda bak osu cıktı busu cıktı dedirtmemek icin aileme beni gitarın beni idare edebileceği süre zarfında ona uygun bi amfi istiyorum.Anladığım kadarıyla amfi dede marshall iyi gibi.Ama fazla bilmiyorum.Amfi konusundada yardımcı olursanız sevinirim.Söylediğim gibi çok aşırı bi bütçe ayıramam malum insanlar yeri geliyor yemek yemeye para bulamıyor böle dönemde aileme de cok fazla yük olmak istemiyorum.(Biraz fazla yazdım ama paylasmak istedim.)
    Bu arada : Black,death,thrash ve heavy metal ayırt etmeden dinlerim.
    Not : Bu kadar gereksiz uzatılmış bişeyi okuduğunuz için çok teşekkür ederim,yanıtlayanlara ayrıyetten bir daha teşekkür ederim. =)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.