Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (272. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gitara yeni tel taktırdım 09du eskisi yine 09 taktırdım en kalın tel cok cızırdıyor anlayamadım akortta tutmuyor.1saat sonra bakıyorum akortu kacmıs diğerlerinde sorun yokta o tel niye böyle yapıyor anlamadım
  • Havalar sıcak hocam ondan böyle...Ama entonasyonuna bir baktır derim yinede.Ve en üst tel zaten cızırdar genelde doğal birşey bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

gitara yeni tel taktırdım 09du eskisi yine 09 taktırdım en kalın tel cok cızırdıyor anlayamadım akortta tutmuyor.1saat sonra bakıyorum akortu kacmıs diğerlerinde sorun yokta o tel niye böyle yapıyor anlamadım

Burguya sarım yaparken üst üste sarma.

• Yukarıdaki resimde 7 8 5 var ilk potrede. Orda denmek istenen şey;

-1 telin 7. perdesine vur.
    -1 telin 8. perdesi vur ve 5 perdeye kadar elini kaldırmadan kaydır.

Bumudur?

-1 telin 5. perdesine vur.
    -1 telin 3. perdesi vur ve 2 perdeye kadar elini kaldırmadan kaydır.

Son 1 sorum var aradaki çizginin genişliği kaydırmanın hızını mı belirliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord111

Yukarıdaki resimde 7 8 5 var ilk potrede. Orda denmek istenen şey;

Bumudur?

7'ye vur, 8'e hammer yap ve 5'e kaydır. O yay nota bağı işaretidir. Tize doğru olunca hammer on, pese doğru olunca pull off denen teknikle yapılır.

Notaların kendisine bakmanı öneririm, orada zaten nota süresine göre boşluk bırakılmıştır o sebeple aradaki çizgi uzun ya da kısa olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRojka -- 3 Ağustos 2011; 15:34:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Bumudur?

7'ye vur, 8'e hammer yap ve 5'e kaydır. O yay nota bağı işaretidir. Tize doğru olunca hammer on, pese doğru olunca pull off denen teknikle yapılır.

Notaların kendisine bakmanı öneririm, orada zaten nota süresine göre boşluk bırakılmıştır o sebeple aradaki çizgi uzun ya da kısa olmuştur.

Sağol arkadaşım. Akaşmdan beri çalıyorum tonu tutturamaım bir türlü Öğrenelim şu hammer on' u hemen

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Bumudur?

Benim anlamadığım, 1. telin 5. perdesine bastığı yerde neden let ring konulmuş

• arkadaşlar elektro gitar alacagm ve gerçekten cok kararsızım.Öncelikle çok ağır müzikler çalmak istemiyorum yani soloları bol olan ve hafif metala kayan müzikleri tercih ediyorum.Trash metal falan degil yani tarzım.Şİmdi birinci sorum manyetikleri nasıl tercih etmeliyim ? Hss diye düşünüyorum aklımda birde marka konusunda cok kararsızm dedigim gibi solo hastasıyım

Ashton the classic(L152) hss=335 tl
    Cort g210 hss=341tl
    Cort x1 hh=310tl(Hh tarzım için uygunmudur)
    cort x2 hh=361 tl
    İbanez grx40 hss=382 tl(Düşük model olması sorun çıkartırmı performans alabilirmym)
    Crafter cruiser st200 hss=338 tl(Kullanan ark varmı)
    Crafter Flame hh=400 tl
    Stagg s300 sss=300 tl
    Stagg ı-300 hss=440 tl
    Washburn x11 (hss)=381 tl
    Squier bullet strotocoster sss=350 tl
    Squier bullet strot hss=350 tl(iyi bir markamı ?)
    Müzisyen arkadaşlarının yardımlarını bekliyorum dedigim gibi solo hastasıyım ve çok agır olmadıgı sürece metalde dinliyorum seçimim hangi marka yönünde olmalı tşk şimdiden.. Paylaş:

• diğer soruma cevap yazanlara tesekkürler

5li akorları geliştirebilecegimiz egzersiz sarkı vs söyleyebilirmisiniz.5 li akorlarda zayıf kalıyorum özellikle 2tele basmam gerekirken alttan üstten bi yerlerden bir tel daha karısıyo işin işine vuruslarımı düzeltmem gerek
  • Zakk Wylde'ın In This River'daki solosunu dinlediğimden beri bir elektro gitar almak istiyorum. 300 lira civarı bir gitar alabilirim sanırım, amfi ve aksesuarlara da o civarda ayırırım. Şimdi 1 sorum var: Eğer bir gitar alırsam In This River'daki soloya yakın bir şey çalabilir miyim ve tonunu tutturabilir miyim? Onun dışında Mayhem şarkılarını falan coverlamak istiyorum. Eğer ucuz bir maliyete bu tonu tutturmak mümkünse ne almalıyım? Gitarını, amfisini, aksesuarını falan filan yazarsanız sevinirim.

Bu arada yaşım 15. Pek geç değil sanırım başlamak için.
  • @ziplayanpatates

15 yaş cok iyi bence cogu gitarist 15 yasında baslamıs ben 18 yasında basladıgım için kendimi sanslı hissediyorum sahsen
  • Ben de 15 yaşında başladım. 4 sene tek başıma takıldım şimdi profesyonel birinden ders alıyorum. Ama bence ders alın benim yaptığım 4 senedeki işi 2 senede yapılabilir hocayla birlikte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

quote:

Orijinalden alıntı: 0RhuN!!

Merhaba millet. Ben de klasik gitarın yanına yeni bir tad aradığımdan bir tane de ortalama elektro gitar almak istiyorum. Çalmak istediğim tarz Blues (Gary Moore, Joe Bonamassa özellikle) ve bazı metal parçalar (metalika ağırlığında tabi ki death beklemiyorum). Seçimim de epiphone les paul standard. Bu tarzlara iyi gittiğini duydum, sanırım bir de overdrive pedalıyla güzel soundlar alabilirim fakat asıl soru burda, amfi işini nasıl yapmalıyım, 200-300 gibi bir bütçe ayırabilirim amfiye ve 2. el imkanım da var ankarada yaşıyorum, görüşlerinize teşekkür edeirm

Laney Cub8 ve Cub10 un 2.elini bulabilirsen kaçırma. Tarzına uygun en temiz tonu o fiyata ancak bu markadan alırsın.
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=9668&gid=90

Hocam gördüğüm kadarıyla amfide efekt yok, bunun için üstüne bir de overdrive ve distortion pedalı almak lazım bu da maliyeti çok artırır, şahsen amfi aldıktan sonra prosesör alma taraftarı da değilim, microcube beni hayal kırıklığına uğratır mı, distortion olarak çok bir şey istemiyorum, overdrive pedalı alabilirim ama bu durumda başka öneriniz olur mu, teşekkürler

edit: şunu da eklemek istedim, ben o kadar cayır cayır tonlar almak istemiyorum kaldı ki profesyonel de değilim, gitarı biraz pahalı tutmamın sebebi de les paul aşığı olmam, bir de marshallın mg15fx modeli var hoşuma gitti özellikleri ama şüphem bluesa yakın tonlar alabilir miyim, bunun arkasında da stüdyodaki kocaman lambalı marshall amfilerin çok karaktersiz clean tonları vermesiydi, mg15fx kullanan birinden onu da duymak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntas -- 4 Ağustos 2011; 10:38:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZiplayanPatates

Zakk Wylde'ın In This River'daki solosunu dinlediğimden beri bir elektro gitar almak istiyorum. 300 lira civarı bir gitar alabilirim sanırım, amfi ve aksesuarlara da o civarda ayırırım. Şimdi 1 sorum var: Eğer bir gitar alırsam In This River'daki soloya yakın bir şey çalabilir miyim ve tonunu tutturabilir miyim? Onun dışında Mayhem şarkılarını falan coverlamak istiyorum. Eğer ucuz bir maliyete bu tonu tutturmak mümkünse ne almalıyım? Gitarını, amfisini, aksesuarını falan filan yazarsanız sevinirim.

Bu arada yaşım 15. Pek geç değil sanırım başlamak için.

O tona yaklassan bile onemli ama yaklasabilirsin iyi bir ekipmanla cunku amfi gitar tonu belirleme isleri ayri bi kapi aciyor bazi gitaristlerin tonunu muhendisleri yapiyor dusun artik.

• Akord burgularina hani takilan pacalar varya akor kacmasini geciktiren planet wawesin.onlar varken nasil tel takiyoruz gitara ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

quote:

Merhaba millet. Ben de klasik gitarın yanına yeni bir tad aradığımdan bir tane de ortalama elektro gitar almak istiyorum. Çalmak istediğim tarz Blues (Gary Moore, Joe Bonamassa özellikle) ve bazı metal parçalar (metalika ağırlığında tabi ki death beklemiyorum). Seçimim de epiphone les paul standard. Bu tarzlara iyi gittiğini duydum, sanırım bir de overdrive pedalıyla güzel soundlar alabilirim fakat asıl soru burda, amfi işini nasıl yapmalıyım, 200-300 gibi bir bütçe ayırabilirim amfiye ve 2. el imkanım da var ankarada yaşıyorum, görüşlerinize teşekkür edeirm

Laney Cub8 ve Cub10 un 2.elini bulabilirsen kaçırma. Tarzına uygun en temiz tonu o fiyata ancak bu markadan alırsın.
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=9668&gid=90

Hocam gördüğüm kadarıyla amfide efekt yok, bunun için üstüne bir de overdrive ve distortion pedalı almak lazım bu da maliyeti çok artırır, şahsen amfi aldıktan sonra prosesör alma taraftarı da değilim, microcube beni hayal kırıklığına uğratır mı, distortion olarak çok bir şey istemiyorum, overdrive pedalı alabilirim ama bu durumda başka öneriniz olur mu, teşekkürler

edit: şunu da eklemek istedim, ben o kadar cayır cayır tonlar almak istemiyorum kaldı ki profesyonel de değilim, gitarı biraz pahalı tutmamın sebebi de les paul aşığı olmam, bir de marshallın mg15fx modeli var hoşuma gitti özellikleri ama şüphem bluesa yakın tonlar alabilir miyim, bunun arkasında da stüdyodaki kocaman lambalı marshall amfilerin çok karaktersiz clean tonları vermesiydi, mg15fx kullanan birinden onu da duymak isterim.

hocam bende marshall mg15fx var msn i eklersen detaylı bıcımde anlatabilirim nasıl bi anfi oldugunu miracyagbasanlar@hotmail.com

• Benim 400 TL bütçem var amfiyi ayarladım metal müzik yapmak istiyorum 450 500'e kadar çıkabilirim uygun bir gitar önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler..
  • Evet son kez soruyorum şu amfiyi. En son bunda karar kıldım
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=10782&gid=90
    Yukarıda da yazdım sert müzik yapmayacağım. Hard Rock, Blues, Classic Rock için alacağım ama hala bundan daha iyisi var diyorsanız lütfen aydınlatın beni.
  • Gitar çalmaya yeni başlayacağım. Elimde ibanez grg170dx var. Amfi olarak ise cortmx15r var. Sizce kursa mı gitsem yoksa internetten öğrenilir mi? Bu arada müzik bilgim sıfır. Nota bilmem vb. O yüzden internetten öğrenebileceğim -en azından belli bir yere kadar- konusunda da çekincem var. Kursa ise vakit bulabilir miyim gitmeye bilemiyorum. Haftada bir iki gün olabilir de fazlasına çok zor vakit ayırmam.
  • @Albert Zweistein
    selim ışık gitar dersleriyle ilerlet kendini, ordan baya bir şey öğrenirsin. sonra bakarsın ders gerekiyor alırsın
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.