Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (263. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rammstein

quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

quote:

Beyler ikinci el RR3 diye çıktığım yolu JS30T Rhoads alarak bitirdim Çok mu kötü ettim? Yazılanlar kadar çöp değil gibi geldi. Yazılanlara bakınca dokununca elimde kalacak sandım ama memnunum. Yeni başlayacağım gitara. İzmir Karşıyaka çevresinde kurs arıyorum. Çok pahalı olmazsa iyi olur. Erturgut Sanat Merkezi nasıldır? Sitelerinde bayağı açıklayıcı şeyler var. İyi gibime geldi.

RR serisiyle yanyana bile koyulamaz ama soyle dusun bmw tofasin en kalitelisi seviyesinde bir araba cikartiyor bmw kalitesinden yoksun oldugu icin elestiriliyor ama tofasin en iyisi.sacma oldu ama anlamissindir

Açıklayıcı oldu Jacksonlara göre kötü olduğu için bu eleştiriler. Neyse 1 sene idare edeyim duruma göre değiştiririm

hayırlı olsun hocam bence RR serisinden alsan daha iyiydi ama rx10d veya dx10d düşünseydin

• quote:

quote:

quote:

Beyler ikinci el RR3 diye çıktığım yolu JS30T Rhoads alarak bitirdim Çok mu kötü ettim? Yazılanlar kadar çöp değil gibi geldi. Yazılanlara bakınca dokununca elimde kalacak sandım ama memnunum. Yeni başlayacağım gitara. İzmir Karşıyaka çevresinde kurs arıyorum. Çok pahalı olmazsa iyi olur. Erturgut Sanat Merkezi nasıldır? Sitelerinde bayağı açıklayıcı şeyler var. İyi gibime geldi.

RR serisiyle yanyana bile koyulamaz ama soyle dusun bmw tofasin en kalitelisi seviyesinde bir araba cikartiyor bmw kalitesinden yoksun oldugu icin elestiriliyor ama tofasin en iyisi.sacma oldu ama anlamissindir

Açıklayıcı oldu Jacksonlara göre kötü olduğu için bu eleştiriler. Neyse 1 sene idare edeyim duruma göre değiştiririm

Jackson alt firma cikartmali artik

• Bugün arkadaş Zuhal' e gitmiş Ibanez grg170dx alıcaktıda, oradaki elemanlar grg250dx önermişler kafası karışmış bizim arkadaşın diyo flodysi var filan denemedim o gitarıda ne diyorsunuz ben pek tavsiye etmiyorum.700 küsür lira birde.
  • @Heaven&Hell
    Rengi çok güzelmiş gitarın ama pek fikrim yok gitar hakkında.

Ben de bir soru soracağım LTD'nin ESP manyetkleri nasıldır sert tonlar alınır mı?
    LTD EX-50 mi daha iyidir yoksa Jackson JS32T mi?

Heavy,Trash progressive metal çalmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heaven&Hell

Bugün arkadaş Zuhal' e gitmiş Ibanez grg170dx alıcaktıda, oradaki elemanlar grg250dx önermişler kafası karışmış bizim arkadaşın diyo flodysi var filan denemedim o gitarıda ne diyorsunuz ben pek tavsiye etmiyorum.700 küsür lira birde.

ben acıkcası edge III köprülere güvenmiyorum denediklerimde 0 noktasına dönme sorunu vardır.vintage tarzı köprülü olanlardan alsın 170dx gibi derim.
  • Ben bir şey sormak istiyorum.Şu akort aletleri ile nasıl akort ediliyor?Arkadaşımdan Cort e202 akortaletini aldım.Ama anlamış değilim.Kulaktan yapınca da %100 olmuyor.Bir de sıcak hava (yeni tellerde taktırdım onunda etkisi var) genleşme çok oluyor habire bozuluyor.Yardımcı olabilcek arkadaş var mı?
  • Arkadaş İbanez rg2570'i kargoya vermiş.Gitarın arka bölümünde yayların olduğu yerdeki dikdörtgen kapak yokmuş.O kapaklardan 15-20 tl'ye bulabileceğimi söyledi doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarist999 -- 26 Temmuz 2011; 12:43:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

Arkadaş İbanez rg2570'i kargoya vermiş.Gitarın arka bölümünde yayların olduğu yerdeki dikdörtgen kapak yokmuş.O kapaklardan 15-20 tl'ye bulabileceğimi söyledi doğru mu?

O kapaklardan bulmak tam anlamıyla işkence o kadar söyleyeyim ben size.Geçen kadıköyde aramadıgım yer kalmadı sonundada bi luthier ben yaparım dedi 50 liraya direk kaçtım dükkandan.Sonradan düşündüm zaten kapak olmaması daha avantajlı nasıl olsa diye o yüzden dert etme kapak işini daha iyi açık kalması
  • quote:

quote:

Arkadaş İbanez rg2570'i kargoya vermiş.Gitarın arka bölümünde yayların olduğu yerdeki dikdörtgen kapak yokmuş.O kapaklardan 15-20 tl'ye bulabileceğimi söyledi doğru mu?

O kapaklardan bulmak tam anlamıyla işkence o kadar söyleyeyim ben size.Geçen kadıköyde aramadıgım yer kalmadı sonundada bi luthier ben yaparım dedi 50 liraya direk kaçtım dükkandan.Sonradan düşündüm zaten kapak olmaması daha avantajlı nasıl olsa diye o yüzden dert etme kapak işini daha iyi açık kalması

Sen İstanbul'da bulamadıysan benim Balıkesir'de bulabilme ihtimalim %0 o zamanNeyse gitar şimdi geldi .Gitarın kolumuzu koyduğumuz yerde beyazlama var.Bir yerinde de hafif bir ezilme var.Onun dışında fena değil.Daha amfimi almadığım için ses hakkında bi şey söyleyemiyorum.Bir de tremoloyu o boşluğa direk sokuyoruz dimi,ne vaziyette durması gerekiyor aşağı doğrumu bakacak?

• quote:

quote:

quote:

Sen İstanbul'da bulamadıysan benim Balıkesir'de bulabilme ihtimalim %0 o zamanNeyse gitar şimdi geldi .Gitarın kolumuzu koyduğumuz yerde beyazlama var.Bir yerinde de hafif bir ezilme var.Onun dışında fena değil.Daha amfimi almadığım için ses hakkında bi şey söyleyemiyorum.Bir de tremoloyu o boşluğa direk sokuyoruz dimi,ne vaziyette durması gerekiyor aşağı doğrumu bakacak?

belli olmaz aslında ummadık taş baş yarar.Rizede mesela şuan 80lerden kalma soloist var taş gibi olur mu olur yani

bu arada gitar 2. el mi ? evet çok sıkı olmayacak şekilde tak zaten o aşağı bakacak şekilde duracaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

belli olmaz aslında ummadık taş baş yarar.Rizede mesela şuan 80lerden kalma soloist var taş gibi olur mu olur yani

bu arada gitar 2. el mi ? evet çok sıkı olmayacak şekilde tak zaten o aşağı bakacak şekilde duracaktır.

Evet 2. el aldım 1000tl manyetik modifiyeli, case ile birlikte.Manyetikler bunlar:
    sap dimarzio fred
    ortada s.duncan lil screamin
    köprü dimarzio evo

• quote:

hayırlı olsun öncelikle.5 liraya kapağı halletmiş olursun tarif : öncelikle kapağın takılacağı yerin ölçüleri milimetrik olarak alınır. ve sonra bir reklamcıya gidilir. orada mıka tarzı plaketlerden o ölçülerde kestirilir eve gelinip delik yerlerinden matkap ile delinir ve montelenir ve servise sunulur afiyet olsun

dediğim şeyi bulamazsan kontaplak gibi ince ağaçlardanda yapılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

hayırlı olsun öncelikle.5 liraya kapağı halletmiş olursun tarif : öncelikle kapağın takılacağı yerin ölçüleri milimetrik olarak alınır. ve sonra bir reklamcıya gidilir. orada mıka tarzı plaketlerden o ölçülerde kestirilir eve gelinip delik yerlerinden matkap ile delinir ve montelenir ve servise sunulur afiyet olhttp://resim.donanimhaber.com/post.asp?do=reply&q=51068987&toStyle=tmsun

Sağol yöntem güzelmiş.Bir de gitarın tellerinin eski olduğunu söyledi hangi marka önerirsin diye sordum.Elixir önerirdim ama ona 50 tl vereceğine ernie ball al onlar da gayet iyi dedi.Elixir alsam ne kadar götürür verdiğim paraya değer mi?Bir de 009-010 olayı nasıl oluyor?

• quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun öncelikle.5 liraya kapağı halletmiş olursun tarif : öncelikle kapağın takılacağı yerin ölçüleri milimetrik olarak alınır. ve sonra bir reklamcıya gidilir. orada mıka tarzı plaketlerden o ölçülerde kestirilir eve gelinip delik yerlerinden matkap ile delinir ve montelenir ve servise sunulur afiyet olhttp://resim.donanimhaber.com/post.asp?do=reply&q=51068987&toStyle=tmsun

Sağol yöntem güzelmiş.Bir de gitarın tellerinin eski olduğunu söyledi hangi marka önerirsin diye sordum.Elixir önerirdim ama ona 50 tl vereceğine ernie ball al onlar da gayet iyi dedi.Elixir alsam ne kadar götürür verdiğim paraya değer mi?Bir de 009-010 olayı nasıl oluyor?

hangi tarzda müzik icra edeceksen tel kalınlığını ona göre seç derim. ayrıca elixir 50 lira değil turkrockta ambarguitars var 25 tlden satıyor bi bak derim

• quote:

quote:

quote:

quote:

hangi tarzda müzik icra edeceksen tel kalınlığını ona göre seç derim. ayrıca elixir 50 lira değil turkrockta ambarguitars var 25 tlden satıyor bi bak derim

İşte hangi tel kalınlığı hangi müziğe uygun hangisi daha rahat bilmiyorum.Hangi kalınlığı hangi markayı önerirsiniz?Yardım ederseniz sevinirim.

• benim standartım. 10-46 yerine göre 11-49 9-42 10-52 kullandım. şuan elixirin medium teli 11-49 takılı gitarımda gayet iyi tel. normal tellere nazaran elixir başlarda garip gelebilir çalarken ancak alıştığında baya uzun bir süre götürecektir.
  • Uzun süre uğraştım ama bu gitarın modelini bulamadım.Siz ustalara sorayım dedim :)

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Bu gitarın modeli nedir acaba ve şuan kaç TL eder ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackmarsh

Uzun süre uğraştım ama bu gitarın modelini bulamadım.Siz ustalara sorayım dedim :)

Bu gitarın modeli nedir acaba ve şuan kaç TL eder ?

Kore yapımı Modifiye Edilmiş Les Paul Standard bence. Bridge'in Ton Butonu çıkartılıp Kill Switch takılmış.Pickguard çıkarılmış. Ya da Signature bir Les Paul

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.M

quote:

Orijinalden alıntı: Razor Six Four

quote:

Orijinalden alıntı: Razor Six Four

Önceden de sormuştum ama cevap gelmediği için tekrar soruyorum;

800 liraya kadar yeni başlayan biri için elektro gitar önerebilir misiniz? Blues, Hard Rock, Rock'N'Roll, Heavy Metal dinliyorum.
    Roland Micro CUBE iyi midir yoksa tavsiye edeceğiniz başka amfi var mı?
    Bir de, aşağıdaki gitar neden bu kadar ucuz?
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=9065&gid=2379

Teşekkürler.

??

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=14087&gid=110
    Denemeni tavsiye ederim.

Bakıcam buna da. Ibanez RG321MH nasıldır acaba?

• Beyler metallicanın dave mustaine atıldıktan sonra onun için yaptıkları şarkının adı neydi atırlayamadım ismini
  • 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.