Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (258. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

quote:

boyası hakkında birşey diyemiyeceğim ancak fiyatı max 1200 tl.. manyetik modifiyesiz hali 850 tlye satıldı gözümün önünde hardcaseli. para toparlayamadımki alayım. hardcasesiz bi tane vardı 2 hafta önce oda 800 den gitti

Modifiyesiz,hard case'siz 750 tl'ye veriyor.

1ms düşünme modifiyesiz al ozaman almazsan haber ver bana adama ulaşayım

Ya ben de kararsızım.Adam gitarının rg 2570e vls olduğunu söylüyor ama internetten bütün resimlere baktım hiçbir yerde adamın gitarının renginde bir gitar
    bulamadım.Bütün 2570'ler düz renkte.Mesajımdaki resimden bak istersen rengine.

2570 vls deilde vsl olması lazım ayrıca mesajında resim göremedim. ayrıca bu gitarı 750 ye bulmuşsun napıcaksın yav rengini ne farkeder

Hayır rengi tabiki farketmez ama bu modelin hiçbir yerde böyle bir rengi yok,bunun rg2570 olduğundan şüpheliyim o yüzden:)
    Resimi kopyaladım
    http://img405.imageshack.us/img405/7425/img1559p.th.jpg

• valla resim o kadar küçükki rengi seçerken bile zorlandım. kirli beyazmı o ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .Vertigo.

Zuhal fena değil evet aslında ama fender-squier yokmuş ellerinde,ve levis-colins mağazası gibi heryerde gitar ilgilenen yok öyle gezmiştik ama peraya nazaran mükemmel kalıyor.Peradaki eleman elden düşme kıytırık bi ltd yi kakalamaya çalışıyor,sordugum gitarlara "çin malı diye satmıyoruz onları" demişti,sanki endonezya yapımı olunca çok şey değişiyormuş gibi.Senkop ve kıvılcım müzik varmış birde onlar nasıldır acaba?

Zuhal Müzik kadar berbat biyer görmedim. Doğru düzgün gitar denetmiyorlar, yok o gitar siyah iz olur denetmiyoruz, yok o gitar çok pahalı onu denetmiyoruz. Ulan kıytırık 1 milyarlık gitarı bile zar zor denetti 30 saniye sonra apar topar elimizden aldı.

Valla ben gittiğimde epiphone standarttan js100'e kadar bir sürü gitar denedim . Hiç te bir şey demediler hatta adam Tap Coil falan anlattı , Edge 2 tremolo falan anlattı. Bir buçuk saat falan gitar denemiştim

Farklı şube olabilir belki.

zuhal müzikten almıstım bende gittigimde gercekten cok iyidi.anlattı denettirdi vs. ama gecen manyetigim bozuldugunda gittigimde yetkili servisle bi sorun yaşadım onu anlatmaya calısıyorum adam offfffff yaparak aldı telefonu dedi abi yap sunun işini diye o an gözümde zuhal muzik bitti kendimi cok tuhaf hissettim.Sadece hakkımı aradım güzelcede anlattım.

Hocam olay çıkarsaydın, ne sanıyor kendini öyle ters davranmaya ne hakkı var ? Şikayet etseydin işinden bile olabilirdi belki, ulan böyle adamları da anlamıyorum. Madem adam gibi yapmayacaksın neden orada çalışıyorsun.

o an aklıma gelmedi şikayet etmek falan sıcaktan bi tuhaf olmustum birde orada sorun cıkarınca cok fena oldum dükkanlar arası git gel yaptım birde. anlattım derdimi o kadar öyle bi tepki hiç beklemiyordum sok oldum bir şey diyemedim gittim sonra tekrar yetkili servise oradaki adam allahtan anlayıslı olmaya basladı oda ilk basta ters davrandı sonra ne olduysa birden degişti.

birde adam bana diyor o manyetikten yok acık manyetik takayım sana dedi bendeki kapalıydı.Dedim yok aynısından olsun falan.Benim manyetigim yanmıs sonucta aynısından sıfır manyetik takmak zorunda degilmi adam diyor olmadı sunu takarız dedi.Sunu diye gösterdigi her tarafı toz kaplamıs gitarın üstündeki kapalı bi manyetik üstündeki ibanez yazısı bile silinmiş benimki 3 aylık gitar daha ufacık bi silinme yok gitar da 1.5 haftadır onların elinde ne yapmaya calısıyorlar anlamıs degilim

Böyle şerefsiz bunlar işte yaşın kaç bilmiyorum ama oraya 30-40 yaşında biri gitse böyle davranamayacaklarından eminim. Bunların gücü bizim gibi gençlere yetiyor.(Yaşını bilmiyorum kusra bakma)

• quote:

valla resim o kadar küçükki rengi seçerken bile zorlandım. kirli beyazmı o ?

Şu renk sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ken Masters

quote:

Şu renk sanırım

snow white vardır bu renkte 2570

• Bu konuda niye hiç bluescu yok da hep metalciler, hard rockçular var Habire İbanez fotoğraları dönüyor konuda, hayır onlar da güzel gitarlardır muhtemelen ama biri de çıkıp Fender muhabbeti açmıyor yahu, isyan ediyorum
  • vsiye eder misiniz?
    http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=6027&k_id=116&kn=Bas+Gitar+Amfileri
    ya da max 200 tl ye tavsiye edebileceğiniz başka bi amfi var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

quote:

Zuhal fena değil evet aslında ama fender-squier yokmuş ellerinde,ve levis-colins mağazası gibi heryerde gitar ilgilenen yok öyle gezmiştik ama peraya nazaran mükemmel kalıyor.Peradaki eleman elden düşme kıytırık bi ltd yi kakalamaya çalışıyor,sordugum gitarlara "çin malı diye satmıyoruz onları" demişti,sanki endonezya yapımı olunca çok şey değişiyormuş gibi.Senkop ve kıvılcım müzik varmış birde onlar nasıldır acaba?

Zuhal Müzik kadar berbat biyer görmedim. Doğru düzgün gitar denetmiyorlar, yok o gitar siyah iz olur denetmiyoruz, yok o gitar çok pahalı onu denetmiyoruz. Ulan kıytırık 1 milyarlık gitarı bile zar zor denetti 30 saniye sonra apar topar elimizden aldı.

Valla ben gittiğimde epiphone standarttan js100'e kadar bir sürü gitar denedim . Hiç te bir şey demediler hatta adam Tap Coil falan anlattı , Edge 2 tremolo falan anlattı. Bir buçuk saat falan gitar denemiştim

Farklı şube olabilir belki.

zuhal müzikten almıstım bende gittigimde gercekten cok iyidi.anlattı denettirdi vs. ama gecen manyetigim bozuldugunda gittigimde yetkili servisle bi sorun yaşadım onu anlatmaya calısıyorum adam offfffff yaparak aldı telefonu dedi abi yap sunun işini diye o an gözümde zuhal muzik bitti kendimi cok tuhaf hissettim.Sadece hakkımı aradım güzelcede anlattım.

Hocam olay çıkarsaydın, ne sanıyor kendini öyle ters davranmaya ne hakkı var ? Şikayet etseydin işinden bile olabilirdi belki, ulan böyle adamları da anlamıyorum. Madem adam gibi yapmayacaksın neden orada çalışıyorsun.

o an aklıma gelmedi şikayet etmek falan sıcaktan bi tuhaf olmustum birde orada sorun cıkarınca cok fena oldum dükkanlar arası git gel yaptım birde. anlattım derdimi o kadar öyle bi tepki hiç beklemiyordum sok oldum bir şey diyemedim gittim sonra tekrar yetkili servise oradaki adam allahtan anlayıslı olmaya basladı oda ilk basta ters davrandı sonra ne olduysa birden degişti.

birde adam bana diyor o manyetikten yok acık manyetik takayım sana dedi bendeki kapalıydı.Dedim yok aynısından olsun falan.Benim manyetigim yanmıs sonucta aynısından sıfır manyetik takmak zorunda degilmi adam diyor olmadı sunu takarız dedi.Sunu diye gösterdigi her tarafı toz kaplamıs gitarın üstündeki kapalı bi manyetik üstündeki ibanez yazısı bile silinmiş benimki 3 aylık gitar daha ufacık bi silinme yok gitar da 1.5 haftadır onların elinde ne yapmaya calısıyorlar anlamıs degilim

Böyle şerefsiz bunlar işte yaşın kaç bilmiyorum ama oraya 30-40 yaşında biri gitse böyle davranamayacaklarından eminim. Bunların gücü bizim gibi gençlere yetiyor.(Yaşını bilmiyorum kusra bakma)

aynen katılıyorum küçük gördü beni ondan böyle yaptı gitarı almaya gittigimde yanımda bir büyük var diye davranmıslardır belkide.Yaş 18 ama kime desem şaşırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar bir şey soracağım. Şimdi ince tonlarda çalarken (haliyle distortion da açıkken), örneğin 2. telden 3. tele geçmem gerektiği durumlarda geçemiyorum. yani geçiyorum da, 2. telden 3'e atlarken 2. telin sesini kesemiyorum ve 3'e geçtiğim için de ikisi birleşip distortion oluyor. halbuki ben tek ses temiz sesle devam etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim. 2'nin sesini kesip 3'ten daha kalın tonlarda devam etmek istiyorum. nedir bunun püf noktası?

sırf 3. tele geçemediğim için tee 2. telin en uzak noktasına kadar gitmek zorunda kalıyorum ki 3. teldeki hemen yakından geçebileceğim notaya anca 2. telin en uzağına giderek ulaşabiliyorum tel değiştiremediğim için

Distortion açıkken çalmadığın telleri susturman şart, elini hafifçe köprüye daya, gürültü oldukça palm mute yapar gibi hafifçe sustur.

Hızlı bir soloda nasıl palm mute yapacak ki? Arkadaş bas bayağı istemeden pull off yapıyor.

@Dante Elini telden doğru şekilde kaldırmadığın için meydana geliyor. Parmağını kaldırırken bir miktar teli de çektiğin için tel tekrar titriyor. Parmak alıştırmalarına yoğunlaşmanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

Bu konuda niye hiç bluescu yok da hep metalciler, hard rockçular var Habire İbanez fotoğraları dönüyor konuda, hayır onlar da güzel gitarlardır muhtemelen ama biri de çıkıp Fender muhabbeti açmıyor yahu, isyan ediyorum

Parasızlık.

Yoksa kim istemez böyle bir parçayı. Made in U.S.A yazısıyla hem de.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

quote:

Bu konuda niye hiç bluescu yok da hep metalciler, hard rockçular var Habire İbanez fotoğraları dönüyor konuda, hayır onlar da güzel gitarlardır muhtemelen ama biri de çıkıp Fender muhabbeti açmıyor yahu, isyan ediyorum

Parasızlık.

Ben de Road Worn Telecaster'lara bayılıyorum. Meksika yapımı gerçi ama, kozmetik olarak müthiş duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sb_turan

vsiye eder misiniz?
    http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=6027&k_id=116&kn=Bas+Gitar+Amfileri

Abileri olan 35 ve 80'i denedim. Güzel aletler ama, 15'i hiç denemedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Masters

quote:

Şu renk sanırım

snow white vardır bu renkte 2570

Google'dan ara istersen bu renkte hiç 2570 yok.
    Bu renkte bir tek 2550 var.Ken Masters'ın koyduğu resim de 2550'nin zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarist999 -- 21 Temmuz 2011; 1:28:11 >

• quote:

quote:

quote:

Parasızlık.

Ben de Road Worn Telecaster'lara bayılıyorum. Meksika yapımı gerçi ama, kozmetik olarak müthiş duruyor

Bu highway one denen aletlerin boyası kısa sürede bu hale geliyormuş. Parayı vurunca onlardan da alacağım bir tane.

• quote:

quote:

vsiye eder misiniz?

ev için lazım çok büyük bişey olmasın dedim

• Evet, ama bildiğim kadarıyla Fender, bu fotoğrafta gösterdiğim gitarın rengini, şu an Road Worn dışındaki hiçbir modelde kullanmıyor. Benim o renge karşı bir sempatim var telecasterlar üzerinde
  • quote:

quote:

quote:

vsiye eder misiniz?

ev için lazım çok büyük bişey olmasın dedim

İmkanın varsa 35'i almanı öneririm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Parasızlık.

Bu highway one denen aletlerin boyası kısa sürede bu hale geliyormuş. Parayı vurunca onlardan da alacağım bir tane.

ayıpsın hocam ben varım
    benim de bu iki renk çok hoşuma gidiyor

• Aslında sitelere baktığımda tüm gitarların mydukkanla aynı fiyatta olduğunu gördüm.Bir arkadaşım "İstanbulda oturuyorsun ve mydukkandan mı alacaksın yok artık" demişti ama tüneldeki dükkanların özelliği nedir anlamadım.O kadarda gezdim bir albenileri yok,görünüşe bakılırsa çoğu kişide memnun değil fiyatlandırma(510 liralık gitara 650-700 arası fiyatlandırma veren birkaç dükkan vardı) ve muammeleden özellikle(pera zuhal vs).Böyle düşününce mydukkandan almak en akıl karı iş oluyor ?
  • quote:

Aslında sitelere baktığımda tüm gitarların mydukkanla aynı fiyatta olduğunu gördüm.Bir arkadaşım "İstanbulda oturuyorsun ve mydukkandan mı alacaksın yok artık" demişti ama tüneldeki dükkanların özelliği nedir anlamadım.O kadarda gezdim bir albenileri yok,görünüşe bakılırsa çoğu kişide memnun değil fiyatlandırma(510 liralık gitara 650-700 arası fiyatlandırma veren birkaç dükkan vardı) ve muammeleden özellikle(pera zuhal vs).Böyle düşününce mydukkandan almak en akıl karı iş oluyor ?

Ya git sen nakit vericem vs. de pazarlık yap halledersin.
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.