Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (257. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guitarist999

quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

boyası hakkında birşey diyemiyeceğim ancak fiyatı max 1200 tl.. manyetik modifiyesiz hali 850 tlye satıldı gözümün önünde hardcaseli. para toparlayamadımki alayım. hardcasesiz bi tane vardı 2 hafta önce oda 800 den gitti

Modifiyesiz,hard case'siz 750 tl'ye veriyor.

1ms düşünme modifiyesiz al ozaman almazsan haber ver bana adama ulaşayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar bir şey soracağım. Şimdi ince tonlarda çalarken (haliyle distortion da açıkken), örneğin 2. telden 3. tele geçmem gerektiği durumlarda geçemiyorum. yani geçiyorum da, 2. telden 3'e atlarken 2. telin sesini kesemiyorum ve 3'e geçtiğim için de ikisi birleşip distortion oluyor. halbuki ben tek ses temiz sesle devam etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim. 2'nin sesini kesip 3'ten daha kalın tonlarda devam etmek istiyorum. nedir bunun püf noktası?

sırf 3. tele geçemediğim için tee 2. telin en uzak noktasına kadar gitmek zorunda kalıyorum ki 3. teldeki hemen yakından geçebileceğim notaya anca 2. telin en uzağına giderek ulaşabiliyorum tel değiştiremediğim için

Distortion açıkken çalmadığın telleri susturman şart, elini hafifçe köprüye daya, gürültü oldukça palm mute yapar gibi hafifçe sustur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

Arkadaşlar bir şey soracağım. Şimdi ince tonlarda çalarken (haliyle distortion da açıkken), örneğin 2. telden 3. tele geçmem gerektiği durumlarda geçemiyorum. yani geçiyorum da, 2. telden 3'e atlarken 2. telin sesini kesemiyorum ve 3'e geçtiğim için de ikisi birleşip distortion oluyor. halbuki ben tek ses temiz sesle devam etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim. 2'nin sesini kesip 3'ten daha kalın tonlarda devam etmek istiyorum. nedir bunun püf noktası?

sırf 3. tele geçemediğim için tee 2. telin en uzak noktasına kadar gitmek zorunda kalıyorum ki 3. teldeki hemen yakından geçebileceğim notaya anca 2. telin en uzağına giderek ulaşabiliyorum tel değiştiremediğim için

Distortion açıkken çalmadığın telleri susturman şart, elini hafifçe köprüye daya, gürültü oldukça palm mute yapar gibi hafifçe sustur.

cevap için sağol hocam o zaman anladığım kadarıyla bunun başka bir yolu yok sanırım tamamen elimizi alıştırmaktan geçiyor bunun yolu. palm mute nedir onu da bilmiyorum bu arada.

• pek yerimi bilmiyorum ama

1 yıldır gitar çalarim ama solo çalamiyorum solo çlmak için neler yapmak gerekir biri soylerse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat.ksd

pek yerimi bilmiyorum ama

1 yıldır gitar çalarim ama solo çalamiyorum solo çlmak için neler yapmak gerekir biri soylerse sevinirim

Solo atamıyorum derken, doğaçlama solo mu? Yoksa şarkıların basit soloları mı? Şarkılar için smells like teen spirit , knights of cydonia, master of puppets 'ın ilk solosunu deneyebilirsin. Doğaçlama için gam bilmen gerekiyor.
  • Arkadaslar gitara yeni baslayacagimda herek gitar ararken gerek denerlen benimle sikilmadanilgilenebilcek bir gitarci ariyorum. İst kadikoy basta olmak uzere. Tunel e de gidebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_11

Elektro gitar için jack tavsiyelerinize ihtiyacım var.

30-40 tl bütçem var.

Yardım!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: We are Oscar Mike

quote:

Solo atamıyorum derken, doğaçlama solo mu? Yoksa şarkıların basit soloları mı? Şarkılar için smells like teen spirit , knights of cydonia, master of puppets 'ın ilk solosunu deneyebilirsin. Doğaçlama için gam bilmen gerekiyor.

doğaçlama deil normal sololar

illa oturup hergün çalışmakmı lazım

eğer çalışmak lazm diyorsaniz nasil calişacagim onu bilmiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: We are Oscar Mike

quote:

doğaçlama deil normal sololar

illa oturup hergün çalışmakmı lazım

eğer çalışmak lazm diyorsaniz nasil calişacagim onu bilmiyorum

Tabını acaçaksın. Sürekli çalmaya çalışacaksın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

cevap için sağol hocam o zaman anladığım kadarıyla bunun başka bir yolu yok sanırım tamamen elimizi alıştırmaktan geçiyor bunun yolu. palm mute nedir onu da bilmiyorum bu arada.

Palm mute tekniği, pena elinin avucunu tellere değdirmektir, yumuşak veya sertce yapılabilir, ton değişir.

Distortion bol ise, yine bu teknikte uygulanan haraketi uygulayaraktan calinmayan teller susturulur

PM atarsan msn veririm ileride sorularını cevaplarım.

• Msn i pek kullanmıyorum da pm ile sorum olursa sorarım sağolasın :)

Palm mute'u çalışmam lazım demek ki hemen alışmak zor görünüyor.

Bu arada bir kayıt yaptım Aynanın gelincik şarkısının ortasında çalan soloyu çalmayı denedim. şarkı biraz arabesk evet biliyorum ama hem basit hem de duygulu bir solo, dinlemek isteyenler aşağıdan buyrun:

http://f.cl.ly/items/1T0d2E0N0r391H1T101a/Recording%2035.wav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 20 Temmuz 2011; 21:51:58 >
  • @Dante
    Turgay bak bu resim sana yardımcı olabilir.En azından bir fikir verir
    Elini bu şekilde koyduğun zaman (tabi ki tele değmen gerek) susturursun.
    Penayla nota bastığında ise Palm Mute olmuş olur

• quote:

quote:

quote:

boyası hakkında birşey diyemiyeceğim ancak fiyatı max 1200 tl.. manyetik modifiyesiz hali 850 tlye satıldı gözümün önünde hardcaseli. para toparlayamadımki alayım. hardcasesiz bi tane vardı 2 hafta önce oda 800 den gitti

Ya ben de kararsızım.Adam gitarının rg 2570e vls olduğunu söylüyor ama internetten bütün resimlere baktım hiçbir yerde adamın gitarının renginde bir gitar
    bulamadım.Bütün 2570'ler düz renkte.Mesajımdaki resimden bak istersen rengine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarist999 -- 20 Temmuz 2011; 22:30:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

@Dante

Anladım hocam bu şekilde deneyip alışmaya çalışayım. Tugay bu arada

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

@Dante

Anladım hocam bu şekilde deneyip alışmaya çalışayım. Tugay bu arada

Turgay diye kalmış aklımda kusuruma bakma :) Bir ara şu Life ürünleriyle ilgili muhabbetimiz olmuştuda.herbalife mıydı.Ordan kalmış aklımda..

Bu arada ilk başta bende yapamıyordum.Mesela Creeping Death'ı çok severim.Gitarı aldığımda ilk onu denedim.Yapıyorum yapıyorum Mi notası uzuyorda uzuyor.
    Sonradan yavaş yavaş kendim yapmıştı breheyy

• Arkadaşlar drop a# tuningler için d'addario 13-62'lik tellerden almayı düşünüyorum epiphone les paul customıma sorun yaşarmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .Vertigo.

Zuhal fena değil evet aslında ama fender-squier yokmuş ellerinde,ve levis-colins mağazası gibi heryerde gitar ilgilenen yok öyle gezmiştik ama peraya nazaran mükemmel kalıyor.Peradaki eleman elden düşme kıytırık bi ltd yi kakalamaya çalışıyor,sordugum gitarlara "çin malı diye satmıyoruz onları" demişti,sanki endonezya yapımı olunca çok şey değişiyormuş gibi.Senkop ve kıvılcım müzik varmış birde onlar nasıldır acaba?

Zuhal Müzik kadar berbat biyer görmedim. Doğru düzgün gitar denetmiyorlar, yok o gitar siyah iz olur denetmiyoruz, yok o gitar çok pahalı onu denetmiyoruz. Ulan kıytırık 1 milyarlık gitarı bile zar zor denetti 30 saniye sonra apar topar elimizden aldı.

Valla ben gittiğimde epiphone standarttan js100'e kadar bir sürü gitar denedim . Hiç te bir şey demediler hatta adam Tap Coil falan anlattı , Edge 2 tremolo falan anlattı. Bir buçuk saat falan gitar denemiştim

Farklı şube olabilir belki.

zuhal müzikten almıstım bende gittigimde gercekten cok iyidi.anlattı denettirdi vs. ama gecen manyetigim bozuldugunda gittigimde yetkili servisle bi sorun yaşadım onu anlatmaya calısıyorum adam offfffff yaparak aldı telefonu dedi abi yap sunun işini diye o an gözümde zuhal muzik bitti kendimi cok tuhaf hissettim.Sadece hakkımı aradım güzelcede anlattım.

• quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

quote:

quote:

quote:

quote:

Zuhal fena değil evet aslında ama fender-squier yokmuş ellerinde,ve levis-colins mağazası gibi heryerde gitar ilgilenen yok öyle gezmiştik ama peraya nazaran mükemmel kalıyor.Peradaki eleman elden düşme kıytırık bi ltd yi kakalamaya çalışıyor,sordugum gitarlara "çin malı diye satmıyoruz onları" demişti,sanki endonezya yapımı olunca çok şey değişiyormuş gibi.Senkop ve kıvılcım müzik varmış birde onlar nasıldır acaba?

Zuhal Müzik kadar berbat biyer görmedim. Doğru düzgün gitar denetmiyorlar, yok o gitar siyah iz olur denetmiyoruz, yok o gitar çok pahalı onu denetmiyoruz. Ulan kıytırık 1 milyarlık gitarı bile zar zor denetti 30 saniye sonra apar topar elimizden aldı.

Valla ben gittiğimde epiphone standarttan js100'e kadar bir sürü gitar denedim . Hiç te bir şey demediler hatta adam Tap Coil falan anlattı , Edge 2 tremolo falan anlattı. Bir buçuk saat falan gitar denemiştim

zuhal müzikten almıstım bende gittigimde gercekten cok iyidi.anlattı denettirdi vs. ama gecen manyetigim bozuldugunda gittigimde yetkili servisle bi sorun yaşadım onu anlatmaya calısıyorum adam offfffff yaparak aldı telefonu dedi abi yap sunun işini diye o an gözümde zuhal muzik bitti kendimi cok tuhaf hissettim.Sadece hakkımı aradım güzelcede anlattım.

Hocam olay çıkarsaydın, ne sanıyor kendini öyle ters davranmaya ne hakkı var ? Şikayet etseydin işinden bile olabilirdi belki, ulan böyle adamları da anlamıyorum. Madem adam gibi yapmayacaksın neden orada çalışıyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ya ben de kararsızım.Adam gitarının rg 2570e vls olduğunu söylüyor ama internetten bütün resimlere baktım hiçbir yerde adamın gitarının renginde bir gitar
    bulamadım.Bütün 2570'ler düz renkte.Mesajımdaki resimden bak istersen rengine.

2570 vls deilde vsl olması lazım ayrıca mesajında resim göremedim. ayrıca bu gitarı 750 ye bulmuşsun napıcaksın yav rengini ne farkeder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gojira -- 21 Temmuz 2011; 0:17:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam olay çıkarsaydın, ne sanıyor kendini öyle ters davranmaya ne hakkı var ? Şikayet etseydin işinden bile olabilirdi belki, ulan böyle adamları da anlamıyorum. Madem adam gibi yapmayacaksın neden orada çalışıyorsun.

o an aklıma gelmedi şikayet etmek falan sıcaktan bi tuhaf olmustum birde orada sorun cıkarınca cok fena oldum dükkanlar arası git gel yaptım birde. anlattım derdimi o kadar öyle bi tepki hiç beklemiyordum sok oldum bir şey diyemedim gittim sonra tekrar yetkili servise oradaki adam allahtan anlayıslı olmaya basladı oda ilk basta ters davrandı sonra ne olduysa birden degişti.

birde adam bana diyor o manyetikten yok acık manyetik takayım sana dedi bendeki kapalıydı.Dedim yok aynısından olsun falan.Benim manyetigim yanmıs sonucta aynısından sıfır manyetik takmak zorunda degilmi adam diyor olmadı sunu takarız dedi.Sunu diye gösterdigi her tarafı toz kaplamıs gitarın üstündeki kapalı bi manyetik üstündeki ibanez yazısı bile silinmiş benimki 3 aylık gitar daha ufacık bi silinme yok gitar da 1.5 haftadır onların elinde ne yapmaya calısıyorlar anlamıs degilim

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.