Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BiriBurayaBaksın

çok ağır olmamakla birlikte rock ve alternatiflerini çalmak istiyorum, squier bullet strat hss iyidir hatta heavy rock bile çalarsın gibi yorumlar duydum ne kadardı doğrudur

Ben bulllet serisini tavsiye etmem fakat ibanezlere bakabilirsin , h s h dizilimli bir gitar ile bir çok farklı tona ulaşabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Billy Pilgrim -- 19 Temmuz 2011; 23:41:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiriBurayaBaksın

çok ağır olmamakla birlikte rock ve alternatiflerini çalmak istiyorum, squier bullet strat hss iyidir hatta heavy rock bile çalarsın gibi yorumlar duydum ne kadardı doğrudur

en azından affinity serisi almaya çalış derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar gitarıma şu andan itibaren aşık oldum diyebilirim. Almadan önce dediğim gibi Gary Moore tonları istiyordum. Birkaç gündür amfiyle ve gitarla uğraşıyorum şu tonu yakalamak için. Henüz biraz önce tam olarak yakalayabildim. (Gitarda yeniyim, hayatımda ilk defa kendi elektro gitarımla elektro çalmaya başladım cumartesi gününden itibaren, o yüzden bu ince ayarları biraz zor yapıyorum, yavaş yavaş öğreniyorum)

Tonu yakalayıp kayıt yaptım (ipod ile, line in değil tabii) buyrun gary moore parisienne walkways (gitarda yeni olduğum için tabii ki kötü çalıyorum. tonu görmeniz açısından ekliyorum kaydı):

http://f.cl.ly/items/14092O3C0k0u46103F0e/Recording%203.wav

Merak edenler için, işte PRS SE Custom 24'ten ve Line 6 ikilisinden çıkan aşık olduğum ton budur.

Ayrıca ekleyeyim: blues tonları bu şekilde olduğu gibi, aynı zamanda opeth'in bangır bangır sert tonları da aynı şekilde çıkıyor. ben daha ne isterim geriye gitar çalmakta ustalaşmak kaldı ki en zor kısmı bu artık :)

Ton güzel ayrıca 4 günlük gitarist için baya iyisin bence Tabi hataların ve eksik yaptığın yerler var ama zamanla daha iyi olur.

Line 6 lar ton genişliği açısından harikalar. Hangi modu kullandın yeşil blues mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: .Vertigo.

Zuhal fena değil evet aslında ama fender-squier yokmuş ellerinde,ve levis-colins mağazası gibi heryerde gitar ilgilenen yok öyle gezmiştik ama peraya nazaran mükemmel kalıyor.Peradaki eleman elden düşme kıytırık bi ltd yi kakalamaya çalışıyor,sordugum gitarlara "çin malı diye satmıyoruz onları" demişti,sanki endonezya yapımı olunca çok şey değişiyormuş gibi.Senkop ve kıvılcım müzik varmış birde onlar nasıldır acaba?

Zuhal Müzik kadar berbat biyer görmedim. Doğru düzgün gitar denetmiyorlar, yok o gitar siyah iz olur denetmiyoruz, yok o gitar çok pahalı onu denetmiyoruz. Ulan kıytırık 1 milyarlık gitarı bile zar zor denetti 30 saniye sonra apar topar elimizden aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

quote:

Zuhal fena değil evet aslında ama fender-squier yokmuş ellerinde,ve levis-colins mağazası gibi heryerde gitar ilgilenen yok öyle gezmiştik ama peraya nazaran mükemmel kalıyor.Peradaki eleman elden düşme kıytırık bi ltd yi kakalamaya çalışıyor,sordugum gitarlara "çin malı diye satmıyoruz onları" demişti,sanki endonezya yapımı olunca çok şey değişiyormuş gibi.Senkop ve kıvılcım müzik varmış birde onlar nasıldır acaba?

Zuhal Müzik kadar berbat biyer görmedim. Doğru düzgün gitar denetmiyorlar, yok o gitar siyah iz olur denetmiyoruz, yok o gitar çok pahalı onu denetmiyoruz. Ulan kıytırık 1 milyarlık gitarı bile zar zor denetti 30 saniye sonra apar topar elimizden aldı.

Valla ben gittiğimde epiphone standarttan js100'e kadar bir sürü gitar denedim . Hiç te bir şey demediler hatta adam Tap Coil falan anlattı , Edge 2 tremolo falan anlattı. Bir buçuk saat falan gitar denemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

quote:

Valla ben gittiğimde epiphone standarttan js100'e kadar bir sürü gitar denedim . Hiç te bir şey demediler hatta adam Tap Coil falan anlattı , Edge 2 tremolo falan anlattı. Bir buçuk saat falan gitar denemiştim

Farklı şube olabilir belki.

• 2000tl butcem var. Gitara basliyorum. Sorum su. Baslarken 300-400tllik bir gitar ile mi baslanmali? Yoksa butce dahilinde alinabilecek en iyi bir gitar alinmali ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

2000tl butcem var. Gitara basliyorum. Sorum su. Baslarken 300-400tllik bir gitar ile mi baslanmali? Yoksa butce dahilinde alinabilecek en iyi bir gitar alinmali ?

Yardır hocam uğraşma alt seviyelerle
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

2000tl butcem var. Gitara basliyorum. Sorum su. Baslarken 300-400tllik bir gitar ile mi baslanmali? Yoksa butce dahilinde alinabilecek en iyi bir gitar alinmali ?

950 tl ye lambalı marshall avt 50 amfi, kalan paraya da epiphone les paul alabilirsin mesala.
  • Sonunda kendime gore tel seti buldum!Skinny top-Heavy bottom 10-13-17-30-42-52 e standardda problem yasamam diymi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Arkadaşlar gitarıma şu andan itibaren aşık oldum diyebilirim. Almadan önce dediğim gibi Gary Moore tonları istiyordum. Birkaç gündür amfiyle ve gitarla uğraşıyorum şu tonu yakalamak için. Henüz biraz önce tam olarak yakalayabildim. (Gitarda yeniyim, hayatımda ilk defa kendi elektro gitarımla elektro çalmaya başladım cumartesi gününden itibaren, o yüzden bu ince ayarları biraz zor yapıyorum, yavaş yavaş öğreniyorum)

Tonu yakalayıp kayıt yaptım (ipod ile, line in değil tabii) buyrun gary moore parisienne walkways (gitarda yeni olduğum için tabii ki kötü çalıyorum. tonu görmeniz açısından ekliyorum kaydı):

http://f.cl.ly/items/14092O3C0k0u46103F0e/Recording%203.wav

Merak edenler için, işte PRS SE Custom 24'ten ve Line 6 ikilisinden çıkan aşık olduğum ton budur.

Ayrıca ekleyeyim: blues tonları bu şekilde olduğu gibi, aynı zamanda opeth'in bangır bangır sert tonları da aynı şekilde çıkıyor. ben daha ne isterim geriye gitar çalmakta ustalaşmak kaldı ki en zor kısmı bu artık :)

Ton güzel ayrıca 4 günlük gitarist için baya iyisin bence Tabi hataların ve eksik yaptığın yerler var ama zamanla daha iyi olur.

Line 6 lar ton genişliği açısından harikalar. Hangi modu kullandın yeşil blues mu?

Sağolasın :) Hayır blues ile bu kadar sustain olmuyor. Yeşil insane modunda yakaladım tonu.

Drive en sonda
    bass en sonda
    mid en sonda
    treble yarıdan biraz daha az
    reverb en sonda

• quote:

Orijinalden alıntı: TidusFF

Sonunda kendime gore tel seti buldum!Skinny top-Heavy bottom 10-13-17-30-42-52 e standardda problem yasamam diymi?

Önceki tellerinden farklıysa ayar yapmalısın. Ben aynı gitarda hem 9 luk hem 13 lük telleri E standartta kullandım sorun olmadı.
  • İbanez rg 2550 almayı düşünüyordum ama bir sitede rg 2570 satan birini buldum.

Gitara şu manyetikleri takmış:sap dimarzio fred
    ortada s.duncan lil screamin
    köprü dimarzio evo
    Hardcase ile 1300 tl'ye Hardcase'siz 1000 tl'ye satıyor.Normalde sadece manyetiklerin fiyatının 550 tl'yi geçtiğini söyledi.Manyetikler nasıldır?
    Hem yumuşak,hem de sert tonları rahat çalabilir miyim?Bir de 2570ler'in boyasının döküldüğü söyleniyor o yüzden kararsızım.

http://img405.imageshack.us/img405/7425/img1559p.th.jpg
    http://img199.imageshack.us/img199/1049/img1560c.th.jpg
    http://img69.imageshack.us/img69/2430/img1565y.th.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

quote:

Orijinalden alıntı: To Live Is To Die

emg 81 85 manyetik aldım fakat bunları takabilecek birini bulamadım rizede yaşıyorum trabzonda falan var mi bu işlerden anlayan birileri ?

0'mı aldın dostum?
    Eğer sıfır aldıysan yeni EMG'ler lehimsiz takılıyorlar.Ayrıntılı anlatan kitapçığı felan var.
    2.El aldıysan ve lehimli modelleriyse luthier bulmaya çalış

emg 81 soketli ama 85 soketli değil
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

quote:

emg 81 85 manyetik aldım fakat bunları takabilecek birini bulamadım rizede yaşıyorum trabzonda falan var mi bu işlerden anlayan birileri ?

0'mı aldın dostum?
    Eğer sıfır aldıysan yeni EMG'ler lehimsiz takılıyorlar.Ayrıntılı anlatan kitapçığı felan var.
    2.El aldıysan ve lehimli modelleriyse luthier bulmaya çalış

emg 81 soketli ama 85 soketli değil

Hmm o zaman çevrede luthier bulamazsan,elektrik okumuş bir öğrenci bul lehim yapmayı bilen.Bir dondurma yemek işte hangisine tav olursa ısmarla yaptır sonra da :)

• quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

İbanez rg 2550 almayı düşünüyordum ama bir sitede rg 2570 satan birini buldum.

köprü dimarzio evo
    Hardcase ile 1300 tl'ye Hardcase'siz 1000 tl'ye satıyor.Normalde sadece manyetiklerin fiyatının 550 tl'yi geçtiğini söyledi.Manyetikler nasıldır?
    Hem yumuşak,hem de sert tonları rahat çalabilir miyim?Bir de 2570ler'in boyasının döküldüğü söyleniyor o yüzden kararsızım.

daha uygun fiyata alabilirsin o gitarı. pazarlık yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

İbanez rg 2550 almayı düşünüyordum ama bir sitede rg 2570 satan birini buldum.

köprü dimarzio evo

daha uygun fiyata alabilirsin o gitarı. pazarlık yap.

Manyetikler hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Kaç tl uygundur bu gitar için?
    Bir de bu gitarın boyasının kalitesiz olduğu söyleniyor o yüzden çekiniyorum.

• boyası hakkında birşey diyemiyeceğim ancak fiyatı max 1200 tl.. manyetik modifiyesiz hali 850 tlye satıldı gözümün önünde hardcaseli. para toparlayamadımki alayım. hardcasesiz bi tane vardı 2 hafta önce oda 800 den gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

boyası hakkında birşey diyemiyeceğim ancak fiyatı max 1200 tl.. manyetik modifiyesiz hali 850 tlye satıldı gözümün önünde hardcaseli. para toparlayamadımki alayım. hardcasesiz bi tane vardı 2 hafta önce oda 800 den gitti

Modifiyesiz,hard case'siz 750 tl'ye veriyor.
  • Arkadaşlar bir şey soracağım. Şimdi ince tonlarda çalarken (haliyle distortion da açıkken), örneğin 2. telden 3. tele geçmem gerektiği durumlarda geçemiyorum. yani geçiyorum da, 2. telden 3'e atlarken 2. telin sesini kesemiyorum ve 3'e geçtiğim için de ikisi birleşip distortion oluyor. halbuki ben tek ses temiz sesle devam etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim. 2'nin sesini kesip 3'ten daha kalın tonlarda devam etmek istiyorum. nedir bunun püf noktası?

sırf 3. tele geçemediğim için tee 2. telin en uzak noktasına kadar gitmek zorunda kalıyorum ki 3. teldeki hemen yakından geçebileceğim notaya anca 2. telin en uzağına giderek ulaşabiliyorum tel değiştiremediğim için
  • 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.