Şimdi Ara

Giriş seviyesi anakartların eksileri? i5-4590'a abes mi kaçar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistem toplamak üzereyim, i5-4590 işlemciyi gözüme kestirdim diyelim.

Orta seviye, 290 TL değerinde bir anakart yerine, giriş seviyes 160 TL değerinde bir anakart alırsam kayıplarım ne olur?

4 slottan 2 slota düşüyor öncelikle. 2*8GB ram bana 3-4 sene yeter gibi geliyor. Ondan sonra da değiştiririm.

Kasamda 4 tane hdd var, 4 tane de girişi var genelde bu giriş seviyesi boardların. 5. harddiski almayı planlamıyorum. En olmadı birini satar veya external olarak kullanırım.

Fazla fazla usb ihtiyacım yok. 1 tanecik mouse'um var usb o kadar. Arada 2-3 tane gamepad takıyoruz, ama çok çok nadir.

Bunlar dışında, i5-4590'ın veya misal 500 TL verip alacağım ekran kartının (ki şu an öyle bir durum yok, gtx460 mevcut) performansını etkileyecek bir sıkıntı yaşar mıyım? Neler kaybederim orta seviyeye oranla?

NOT: Overclock düşüncem yok, olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evoo -- 4 Ekim 2014; 20:36:34 >

• Düşünceler güzel abes kaçmaz gigabyte h81m s2pv yeterlidir :) sata portu sorunu içinde pci ex sata alabilirsin 30tl miydi neydi en son nerde var hatırlamıyorm birine önermiştim eksene bak derim orda incik boncuk şeyler oluyor :) gtx460 ı çok güzel besler hatta mutlu oyun performansıda sunar sana hala gideri olan bir ekran kartı açıkcası üzmez seni :) kasaya önem ver güzel bişey al ileride üzülme xigmatek asgard 382 600w alacağın en ucuz kasa olsun daha kötüsüne kaçma...
  • Kasam Asus. 2008de mi ne almıştım sanırım. Daha eski de olabilir. Kasa hiç düşünmedim şu an. Aldığım parçaları bu kasaya takarım diyordum ama anakartı giriş seviyesi alırsam aradaki fark ile kasa alınabilir gibi duruyor. 100TL civarindaki CoolerMaster kasalar iş görmez mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle de bir konu açtım hatta:http://forum.donanimhaber.com/m_98038134/f_//tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.