Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
85
Favori
149.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zugo07

Merhabalar herkese, bende dün amazondan denon 2300 siparişi verdim inşallah kazasız belasız elime ulaşır. Bu arada halen hoparlor alamadım araştırmaya tam gaz devam ediyorum. 2 ilan dikkatimi çekti, sizlerin yorumları nedir ?

Herkese iyi seneler şimdiden, 2017 yılının hepimiz için güzel bir yıl olması dileğiyle.

http://m.n11.com/boston-acoustic-soundware-xs-51-P90665092

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-satilik-focal-sib-cub-3-5.1-ve-focal-sib-xl-center-366224439/detay

Focal sib cub 3 daha iyi bir set

artı olarak yeriniz musaitse raftipi hoperlör ile 5.1 kurmak daha mantıklı ikinci elde, paradigm cinema-100-ct kullandım
    hazır sistemler tamm performans vermiyor sinamada bence onun yerine ikinci elde dali zensor 1 yada polk audio tsi yada Q Acoustics 3010 gibi bir 5.1 sistem kurmak daha mantıklı

http://www.paradigm.com/products-current/model=cinema-100-ct/page=overview

• iyi günler öncelikle formda yazdıgınız yazıları zevkle takıp ediyorum bilğilendırmeleriniz için teşşekkür ederim sinema izlemeyi cok sevdiğimden bi sistem kurdum bilgisayar monitörü olarak kullanmak üzere
    (ARÇELİK A42-LEP-6 WV) tv aldım ekran kartımın HDMI çıkışını kullanarak ( NVIDIA GeForce GT 420) tv sorunsuz bağladım görüntü de seste vs hiç bir problem yok fakat gectiğimiz günlerde avr sistemi aldım (PİONEER HTP 329) görüntü aktarımında gözle görülür donmalar olmaya başladı bağlantıyı şu şekilde yaptım pc den amfiye amfi den de tv aktardım ama problemi çözemedim bu konu da bilginiz var mı varsa benimle paylaşa bilirmisiniz ve son olarak VLC media player kullanıyorum ses cod cözümlerinde problem oluyor DTS desteklemiyor sanırım yada ben bilmiyorum VLC media player ayarlarını hakkında bir bilginiz var mı yada farklı bir medıa player kullanmalımıyım şimdiden teşekkürler iyi günler dilerim.

• DH_form kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam ekran kartının sürücüsünü güncelleyin bir ihtimal düzelebilir veya intel hd grapics te vardır muhtemelen onada bir göz atın ayarında veya yazılımında sorun olabilir veya bir ihtimal kabloda olabilir

ses çözümü ise aklımda kaldığı kadarı ile 5xx seriler ve üst modelleri 5.1 sesleri aktarabiliyor diye biliyorum

forumda playerın ses ayarları ve aktarma için konu vardı biraz araştırın
  • DH_form kullanıcısına yanıt
    Madvr varda o biraz karisik mevzu. Power dvd simdilik dts konusunda işinizi görür.
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilgilenen arkdaşlara teşekkürler ürettiğiniz çözüm yollarını deneyeceğim olumlu ya da olumsuz tekrar yazacagım tekrar teşekküür ederim iyi günler dilerim.
  • darkerdi kullanıcısına yanıt
    Power dvd baktım 50$ yazmışlar en azından deneme sürümünü bi deneyecegim
  • Merhaba arkadaşlar Marantz pm6005'im satılıktır. İlgilenenlere duyurulur.
  • Herkese merhaba,

Bir süredir bakınıyorum giriş seviyeden neler alınır ne setler var diye.
    Aslında pioneer htp 329 1400 tl'ye güzel kolonlar için de aman aman aksi bir durum yok yani set fiyat performans görünüyor.
    Sonra tabi başka kaşıntılar tuttu :) Bu fiyata 2. el bir iki tık üst birşey toplayamaz mıyım diye :)
    Geldiğim noktada;
    -Pioneer VSX 520 (550 TL)
    -Front;Technics STB 200 (500 TL)
    -Surround;Technics SB AFC 250 x2 (150 TL)
    -Center için belirleyemedim :)
    -Sub aciliyetim yok aslında yani
    cihazları buldum, buldum ama ben ne anlarım 2. el cihazdan :) yani 1000 TL'ye de stb 200 var 800 TL'ye de var 500'e de :) neye göre bunları kıyaslayacağım?
    aynı şekilde vsx 520 yılların avr'si, e o bütçede biraz daha bakınca yine 322,329'a ya da denon x500'e yamaha 367'e dönüyor mevzu ama gidip nesini kontrol ederek alacağım?

Gün sonunda bunları aldıktan sonra müzik de dinleyeceğim film de izleyeceğim aslında çoğunlukla müzik dinlenecek gibi görünüyor ama stereo olarak müzik için biraz erken. bu technics kolonlara doğru gitmemin sebebi de o'dur. bir süre sonra uygun pre out'lu bi avr bulursam, bir de stereo alır frontları stereo'ya çeker daha sağlıklı yaparım gibi düşündüm. (o günleri görürsem antika set pikabımdan da güzel bir deck'e geçerim :)

Uzun lafın kısası, okuduğum ettiğim kar diyip gidip set olarak pioneer alsam kapatsam mı konuyu?
    2. el için seçimlerim sizce nasıl? htp 329' dan çok farklı olur mu? Olursa cihazları alırken nelere dikkat etmeliyim?

• scorpionida kullanıcısına yanıt
    Hocam ileride o technicsleri satmak istersen cok kıvranırsın soylıyım. giriş seviyesi icin bence bu sete bakabilirsiniz. Sub gerekli ama bu setle bir süre pek ihtiyacta hissetmeyebilirsiniz hem ileride satmak isterseniz daha kolay satarsiniz ve su an yazdiginiz sistemden daha iyi performans alirsiniz. Yazdiginiz amfide gayet uygun olur bu setle. O pioonerlara hic bulasmayin derim.http://www.pelinltd.com.tr/Yeni-yil-ozel-fiyati-Supreme-802-102-50-sinema-sistemi,PR-254.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Hocam ileride o technicsleri satmak istersen cok kıvranırsın soylıyım. giriş seviyesi icin bence bu sete bakabilirsiniz. Sub gerekli ama bu setle bir süre pek ihtiyacta hissetmeyebilirsiniz hem ileride satmak isterseniz daha kolay satarsiniz ve su an yazdiginiz sistemden daha iyi performans alirsiniz. Yazdiginiz amfide gayet uygun olur bu setle. O pioonerlara hic bulasmayin derim.http://www.pelinltd.com.tr/Yeni-yil-ozel-fiyati-Supreme-802-102-50-sinema-sistemi,PR-254.html

eyvallah hocam değerlendireceğim magnat fikrini :)

Technicleri satmak istesek haklısın ancak eğer mutlu ederse yani 500 TL olanı sağlklı güzelse satmayı da pek düşünmem amfide değişiklik yapar stereo'lu hale giderim o da stereo'dan avr'ye sürekli kolon kablosu sök takla uğraşmamak için. baktım preoutlu avr'ler de birşey bulamıyorum bütçemde, sökeriz de sakarız da kabloları :)

Genelde bir düzen bulduğumda onu korumaya yöneliktir alışverişlerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpionida -- 21 Ocak 2017; 1:19:2 >

• scorpionida kullanıcısına yanıt
    Bu işin içine girdin mi öyle olmuyo malesef hocam :) daha çok fikir alirsaniz az cok kafanizda birseyler sekillenir daha rahat karar verirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Bu konuda yeniyim, araştırma yapıyorum. Sormak istediğim bir şey var.

Mesela denon x2300w ile magnat 1002 uyumlu oluyor mu? benim burada bakmam gereken nokta nedir teknik olarak. Yani avr'nin her bir hoparlör için sağladığı çıkışın, hoparlörle uyumlu olması mı gerekiyor ?

avr 150w veriyor fakat hoparlör 200w ise bu durumda avr az mı geliyor şeklinde değerlendirmem gerekiyor, yoksa farklı kriterler var mı?

bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpionida

Herkese merhaba,

Bir süredir bakınıyorum giriş seviyeden neler alınır ne setler var diye.
    Aslında pioneer htp 329 1400 tl'ye güzel kolonlar için de aman aman aksi bir durum yok yani set fiyat performans görünüyor.
    Sonra tabi başka kaşıntılar tuttu :) Bu fiyata 2. el bir iki tık üst birşey toplayamaz mıyım diye :)
    Geldiğim noktada;
    -Pioneer VSX 520 (550 TL)
    -Front;Technics STB 200 (500 TL)
    -Surround;Technics SB AFC 250 x2 (150 TL)
    -Center için belirleyemedim :)
    -Sub aciliyetim yok aslında yani
    cihazları buldum, buldum ama ben ne anlarım 2. el cihazdan :) yani 1000 TL'ye de stb 200 var 800 TL'ye de var 500'e de :) neye göre bunları kıyaslayacağım?
    aynı şekilde vsx 520 yılların avr'si, e o bütçede biraz daha bakınca yine 322,329'a ya da denon x500'e yamaha 367'e dönüyor mevzu ama gidip nesini kontrol ederek alacağım?

Gün sonunda bunları aldıktan sonra müzik de dinleyeceğim film de izleyeceğim aslında çoğunlukla müzik dinlenecek gibi görünüyor ama stereo olarak müzik için biraz erken. bu technics kolonlara doğru gitmemin sebebi de o'dur. bir süre sonra uygun pre out'lu bi avr bulursam, bir de stereo alır frontları stereo'ya çeker daha sağlıklı yaparım gibi düşündüm. (o günleri görürsem antika set pikabımdan da güzel bir deck'e geçerim :)

Uzun lafın kısası, okuduğum ettiğim kar diyip gidip set olarak pioneer alsam kapatsam mı konuyu?
    2. el için seçimlerim sizce nasıl? htp 329' dan çok farklı olur mu? Olursa cihazları alırken nelere dikkat etmeliyim?

dostum saydığın cihazların hepsi giriş seviyesi, bu nedenle aralarında kulakla duyacağın bariz bir fark yok. pioner avr setlerde minumun 324k secimini yap. pionner avr olarak iyidir. hoparlor kısmına gelince kalıbının adamı değiller tabiki ama. set halinde alırsan karlı cıkarsın. çnkü bir hop takımı 2000 civarı. tek tek toplamak sana pahalıya patlayacaktır. sectiğin avr de kanal başı en az 100 watt vermesini ve sub woofer cıkışının pre-out olmasına dikkat et. cogunda pre out zaten var. aktif sub woofer kullanmak ileride sana özgürlük sağlar. setini kafana göre upgrade edebilirsi. zira avr setler zten kaya gibi sağlam oluyor uzun yıllar gider. 4k 60p pass özelliğinin olmasına dikkat et yoksa ileride 4k da problem yaşarsın. yani 4k 60 p olmasına dikkat et. olmassa olmazdır. ikinci el kısmına gelince bence tercih etme aldığın avr ye belki adam yüklendi nasıl olsa satacam değştirecem deyip cıkışlara aşırı yük bindirdi. yani biraz da şans iş ben bu tarz ne olacağı belli olmayan cihazlarda ikinci ele karşıyım. magnat hoparlorlerde iyi iş yapıyor. ama pahalı sana tavsiyem hazır bir set alman. htp 329 htp 429 vb modelleri işini görür 2 bin civarına bu setlerden alıp, 2 adette kule tipi hoparlor alınca setten cıkan surroundları emekliye ayırırsın. surroundlardaki efekletleride derinlemesine hissedersin. pionerin ucuz setlerinde genellikle s 21w sub cıkıyor. 150-200 watt bir sub olmakla birlikte cok iyi değil ama bass koni li 4 adet surround olduktan sonra sub ı aramazsın bile. filmlerde bir tek sub ı acmaya gerek duyarsın. s21w de 25-30 m2 bir salonda iş yapacak seviyede bir subb woofer piyasada sıfır fiyata tek olarak 400-500 tl. ama en güzelide kanal başı 6-8 ohm 100-150 watt güc veren amphi receiverin varsa kafana göre upgrade yaparsın. gerek duydukca eklersin üstüne bir şeyler. evinde bir sinema odası yoksa apartman dairesinde yaşıyorsan. bu saydığım setlerin üstüde fanteziye kaçıyor. zenginsen orası ayrı. ben sana ucuz ve fiyat/performans ürünlerini söyledim. bütçe meselesi yani. ama en ucuz olan gtp 329 set bile hazır paket halinde satılan home theatrelerin içinden geçer ;)

• can-can-can kullanıcısına yanıt
    pioneer'ın kolonları içime sinmiyor malum bu setlerdeki ya da alış gücümdeki setlerin bir tanesi mutlaka pasif yani yüksek oranda görüntüden ibaret :)
    4K beni de düşündürüyor ama zaten tv 4K değil :) o yüzden aciliyetim yok.
    ampli konusunda aslında haklısın, mümkün olduğunca ben de sıfır istiyorum ama ikinci el yeni modellere yönelip hatta mümkünse garantisi devam eden birşeylere yönleneceğim.
    tekrardan teşekkür ediyorum.
    sevgiler.
  • quote:

pioneer'ın kolonları içime sinmiyor malum bu setlerdeki ya da alış gücümdeki setlerin bir tanesi mutlaka pasif yani yüksek oranda görüntüden ibaret :)
    4K beni de düşündürüyor ama zaten tv 4K değil :) o yüzden aciliyetim yok.
    ampli konusunda aslında haklısın, mümkün olduğunca ben de sıfır istiyorum ama ikinci el yeni modellere yönelip hatta mümkünse garantisi devam eden birşeylere yönleneceğim.
    tekrardan teşekkür ediyorum.
    sevgiler.

tv 4k olsun olmasın aldığın amphide 4k pass özelliği olamsı şart zaten giriş seviyeleri setlerde bile var yoksa ge o amphiyi.
    4k pt bana ne gibi bir artı sağlayacaktır? kısa vadede 4k bir tv'ye geçmeyi de planlamıyorum çünkü.
  • quote:

4k pt bana ne gibi bir artı sağlayacaktır? kısa vadede 4k bir tv'ye geçmeyi de planlamıyorum çünkü.

cihazında 4k pass ozelliği olmassa. 1920x 1080 çözünürlük üstünün görüntüsünü tv ye aktarmaz. örneğin ps4 pro veya pc de oyun oynayacksın 4 k yada 2 k çözünürlükte oyun oynayacaksın. hdmi ile avr ye girdin. sesi çözer ve verir görüntüyüde tv ye aktarır yani görüntüyü tv den alırken sesi de avr den alırsın. 4k pass özelliği yoksa görüntüyü alamazsın işte :D olayı bu. artı oalrak 4k pass özelliği olmayan cihazın 1080 p pass özelliğinede güvenme. 4k görüntüyü iletmeye teknolojisi yetmeyen cihazın 1080 p yi iletir iletmesine ama 50 ms gecikmeyla alacağın görüntüyü 100 ms gecikmeyle alırsın :) özetle baktığın cihazların %80 ninde zaten vardır. çok önemsiz bir özellik olarak düşünsende aslında önemli bir özelliktir.

anladım, peki ben tüm cihazları tv üzerindeki hdmi'lara bağlayıp sesi tv'den direkt avr'ye aktarırsam? yani avr'nin üzerinden görüntü aktarmadığım durumda ne olur?
  • quote:

anladım, peki ben tüm cihazları tv üzerindeki hdmi'lara bağlayıp sesi tv'den direkt avr'ye aktarırsam? yani avr'nin üzerinden görüntü aktarmadığım durumda ne olur?

tüm cihazları hdmi ile tv ye oradanda avr ye bağlama olayını yapabilirsiniz. bunun için tv nizde hdmi arc özelliği olması gerekir, samsunglar da adı galiba hdmi cec oalrak geçiyor.

2. kısım hdmi arc özelliğinina vr dede olması lazım. avrdeki hdmi out ile tv deki hdmi inlerden herhangi birine bağlantı kuracaksınız ( tv de arc özelliği varsa tabi ama her giriş arc desteklemiyebilir bazı modellerde doğru bilgi için tv nin hdmi girişlerinin üzerindeki etiketlere bakın arc olanda mutlaka yazar)

3. sü sesi tv niz çözerek avr nize iletir. ama bir çok tv de dolby digital ve dts kod çözme yeteneği var ama eski modellerde dts hd ma gibi çözme yetenekleri yok. zaten dts master hd kalitede film bulmanızda çok zor. hatta türkçe dublaj olup ta dts kodlanan film bile çok az. yani tv nizin dolby digital yada dts çözmesi yeterli.

4. film video vb içerikte 5.1 cevresel ses alırsınız. filmdeki hoparlor yapılandırması aynen sisteminizde de aynı şekilde calısı sr sl fr fl lfe sw kanallarından bahsediyorum.

5. bilgisayarınızda yada oyun konsolunuzda bu şekilde bağlantı yaptığınızda sesleri stereo alırsınız. çnkü pc tv yi öncelikle algılayacağı için hoparlor yapılandırmanızda stereo dışında seçenek çıkmaz. yani oyunalrda cevresel ses alamazsınız.

6. oyun için doğrudan avrnizin hdmi inlerine tek bir bağlantı yapmanız yeterlidir. eğer bağlantıyı hdmi değilde spdif kablo üzerinden yaparsanız pc nizin ses çipinde yada ses kartında dts connect- dolby digital live desteğinin olması gerekir.

Fazla bilgi göz çıakrmaz dedim ve size ihtiyacınız olan olmayan tüm bilgileri aktardım :)

• Eksiğiyle fazlasıyla teşekkür ederim :) arc var ama arc dışında +1 case var ki optik kablo ile tv'den avr'ye aktarırsak sesi olduğu gibi de gönderip çözümlemeyi avr'ye yapabiliriz (tabi tv çözmüyorsa benim çözebiliyor) aynı zamanda optik ile gönderimde ses tüm kanalları ile gidecektir.

Tekrardan teşekkür ediyorum elinize sağlık :)

Edit: aklıma gelince bir noktayı daha yazayım dedim, bu da aslında filmi müziği vs. nereden izleyeceğimiz önemli, ben mesela pc kullanıyorum çoğunlukla hedefim apple tv. kısacası zaten flac, dts vs. zaten kaynakta çözülüp tv'ye gidiyor. eğer film olan usb tv'ye direkt bağlanacaksa ve tv çözmüyorsa ses sistemine direkt yollama özelliği olan tv ile avr çözer eğer tv direkt avr'ye gönderemiyorsa o zaman ses gelmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpionida -- 25 Ocak 2017; 23:13:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.