Şimdi Ara

Gına geldi şu aileden ya... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
5.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yapiyorsun su an anlatir misin? O gunden sonra ne yaptin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi bir hastalik gecirdim icime atmaktan ondan sonra hic birsey demediler ünv sehir disi yazdim arkadaslarla kaliyoruz güle oynaya günlerimiz geciyo kritik esik ünv kazanman yaz sehir disi kafani dinle tatillerdr geliyorum het allahin günü kavga okulu bitirip bi an once isimi elime alirsam cok rahat olacak

• hadi len ordan,kara kaplı blok defterime adını altın harflerle yazdırdın.by
  • MuammA_ kullanıcısına yanıt
    Bak arkadaşım. Annesinin çocuga yaptıkları ortadayken kimse burda bu kişiyi suçlayamaz. 24 saat aynı evde baskı gören kimse susamaz herkes konuşur ve bu çok normal bir durumdur. Duyar kasa kasa ağlama duvarı oldu ülke başta tabi ülkeyi yönetenler bu hale getirdi orası ayrı. En küçük siyasi lafta da banlıyor adminler daha ileri gitmeyeyim orası ayrı komedi :D. Neyse sonuç olarak yaşamadıgınız seylerde ve o ortamda bulunmadıgınız durumlarda böyle yargılarda bulunmayın.

• Marik Ishtar kullanıcısına yanıt
    Kimlerle ciktin eve? Mezunum bu sene nereye gitcem ne yapcam bilmiyorum

• Güzel kardeşim senin yaşlarında her genç gibi bizde ailemizle cok çatışırdık.Istediklerimizi alamıyoruz istedigimiz gibi ozgur olamiyoruz, istediğimiz kadar cebimizde para olmuyor vb. gibi daha sayabileceğim onlarca sebepten dolayı bizimde şikayetlerimiz serzenişlerimiz olmuştur.

Hiçbir insan mükemmel değildir.Annemiz babamızda birer beşerdir.Her insan gibi eksikleri hataları olabilir.Ancak bir baba bir annenin değerini ya onlardan ayrılınca ya da onları kaybedince anlariz.Ne yazık ki bu boyledir.Ileride pişman olmamak için üzülmemek için ailemizin ve sevdiklerinizin değerini bilmeliyiz.

Belli bir yaştan sonra insanları değiştirmek pek mümkün değildir.Eger anne babanın sana verdiği uyguladığı tavsiyeler davranışlar aklına yatmıyorsa onları kırmadan üzmeden sen doğru bildiğini yapmaya gayret et.Ancak onlarla savaşma kırma.Ve ailenin verdiği tavsiyeleri kulağına mutlaka küpe et bir gün lazım olur.

Şükretme meselesine gelecek olursak bahsettiğiniz gibi bir olgu değildir. Çok daha derin özel bir olgudur şükür kavramı. Burda bahsetmeye kalkarsak yazacaklarmız uzar gider.En iyisimi güzelinden bir Kuranı Kerim meali al ve vakit buldukça oku...

• quote:

Orijinalden alıntı: Awersomeboythislikemii

Kimlerle ciktin eve? Mezunum bu sene nereye gitcem ne yapcam bilmiyorum

Bursa basvur yurtta kal ilk sene ordan arkadas bulursun sonra cikarsiniz eve iste

• herşey tamamda annene öyle laflar etme kardeşim. babana edebilirsin ama.
  • Casper1907 C kullanıcısına yanıt
    Yaşın kaç bilmiyorum lakin bu arkadaşın yaşadıklarının fazlasını yaşadığıma eminim, hatta belki de yaşamaya devam ediyorum. Ailemle sıkıntıları bende yaşadım hatta babam hiç bişey bilmiyor derdim ama hiç bir zaman saygısızlık yapmadım, isyan etmedim bazı şeyler anlatılmıyor...

Babam vefat etti,annem ve engelli kardeşim var birde beni çok seven eşim var yaşayıp gidiyorum, ancak bu hale gelene kadar kan kustuk kızılcık şerbeti içtik...

Allah yardım etsin ama ben hala sözümün arkasındayım yaklaşık 10 yıl sonra pişman olacak bu sözlerinden dolayı...

• quote:

Orijinalden alıntı: MuammA_

Yaşın kaç bilmiyorum lakin bu arkadaşın yaşadıklarının fazlasını yaşadığıma eminim, hatta belki de yaşamaya devam ediyorum. Ailemle sıkıntıları bende yaşadım hatta babam hiç bişey bilmiyor derdim ama hiç bir zaman saygısızlık yapmadım, isyan etmedim bazı şeyler anlatılmıyor...

Babam vefat etti,annem ve engelli kardeşim var birde beni çok seven eşim var yaşayıp gidiyorum, ancak bu hale gelene kadar kan kustuk kızılcık şerbeti içtik...

Allah yardım etsin ama ben hala sözümün arkasındayım yaklaşık 10 yıl sonra pişman olacak bu sözlerinden dolayı...

Hocam ben annemi seviyorum ama sadece din konusunda bir baskılık hissediyorum.
  • Casper1907 C kullanıcısına yanıt
    Haa bu arada duyar kasma, siyaset gibi kelimeler kullanmışsın onlara hiç değinmedim bile, ne bileyim duyar kasacak kadar ne egom var nede kimsem. Siyaset konusuna gelince ondan nefret ediyorum konuştukça midem bulanıyor. Sosyal medya da duyar beğeni vb şeyler için yaşayan biri değilim Allah a şükür pek de sosyal hesabım yok o da ayrı bir konu. İyi günler

• Bazı şeyleri daha yumuşak tavırlarla geçiştir, onlar anlayışlı olamıyor ise sen ol. Her zaman büyükler haklı olmadığı gibi her zaman da büyükler olgun olmak zorunda değil.

• Dostum sorun neydi ilk mesajı editlemissin

• Awersomeboythislikemii kullanıcısına yanıt
    Tutar tutmaz mevzu degil bu, dindar bir aile de olsa anlayisli olursa tutmamasina karismaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bunun zorlamayla ne alakası var bunu Allah söylüyor annesi söylemese bile biz nasıl bı ülkede yaşıyoruz bu kadar da keyfimize düşkün olmayalım lütfen ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle anne-babaya kızmakta haklısın tabi. İslam'da zorlamanın, dayatmanın ve baskının olmadığını bilemeyecek kadar dinden uzaklarmış demek ki. Daha inandıkları kitabı bilmeyen insanlardan bir cacık olmaz...

• Vay be şimdi annem olsa ayaklarının altını öperdim yapma etme birgün toprağını öpersin zoruna gider..

• Benim annemde dini kullanıp duran biri, açıkçası insanı dinden çıkaracak gibi oluyor. Ablamda da aynı hisler oluyor. Gerçekten tiksindirici.

• Beyin bedava sendeki curumus.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koğuş ağası

ben burda sadece üzülen oğlunu teselli etmeye çalışan bir anne görüyorum.

Uzulen oglunu teselli etmeye calisan anne "Kapasiten almaz" mi der? Her anne, sadece anne diye iyi olmuyor bunu kafaniza sokun artik. Ya da baba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 28 Mayıs 2017; 19:52:58 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.