Şimdi Ara

Gına geldi şu aileden ya... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
5.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu sahibinin sinirden dolayi konusma tarzi yanlis olsa da hakli buluyorum. Etrafimda haline sukreden insanlarin her gunu ayni. Acliktan nefesleri koyuyor bir yandan yatip bir yandan sukur ediyorlar. Sukur bu degil. Gerci ulkenin cogunlugu bu zihniyet. Zalim zulmediyor caliyor yiyor, mazlum buna da sukur ac degiliz diyor.

Tanri kimseyi adaletsiz gondermedi dunyaya. Neden kotu bi durumdaysam sukredeyim. Haksizlikta niye daha kotusu de olabilirdi diyeyim ki. Kurtulmak icin calisirim tabi. Sukru tembel, miskin insanlarin avuntusu olarak goruyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agackakamayan

Konu sahibinin sinirden dolayi konusma tarzi yanlis olsa da hakli buluyorum. Etrafimda haline sukreden insanlarin her gunu ayni. Acliktan nefesleri koyuyor bir yandan yatip bir yandan sukur ediyorlar. Sukur bu degil. Gerci ulkenin cogunlugu bu zihniyet. Zalim zulmediyor caliyor yiyor, mazlum buna da sukur ac degiliz diyor.

Tanri kimseyi adaletsiz gondermedi dunyaya. Neden kotu bi durumdaysam sukredeyim. Haksizlikta niye daha kotusu de olabilirdi diyeyim ki. Kurtulmak icin calisirim tabi. Sukru tembel, miskin insanlarin avuntusu olarak goruyorum.

Aynen hocam katılıyorum size.Babamda gelip bana der şükret diye ama her günü aynı. Sonra bana gelip diyor bak sen şanslısın falan diye. Hiç bir zaman şükretmeyeceğim.
  • Mezunluk dusunuyorsan zor olacaktir hocam, yurda gitme durumun varsa bence olabilir. Ama zor gibi bir sene disini sık gerekirse laf soyleme, kavgada morali bozulan kotu etkilenen sen olursun cunku. Bir sene sonra hayalindeki unide istersen calisirsin kyk da olur. Ayri eve cikarsin cok zorlanirsan. Ama simdilik hayallerini kurtarmaya bak.

• Şu duyar kasanlara hayranım ya biri çıkmış demiş şükür böyle değil yok annen hakkında böyle konuşuyorsan adam değilsin falan. İnsan annesini seçemiyor gençler. Anneler kutsaldır eyvallah da bilip bilmeden her şeye de duyar kasmaya çalışmayın. Hayatı çocuguna zindan eden birisi benim gözümde kutsal falan değildir dokunulmaz biri de değildir istedigi gibi eleştirisini lafını söyleyebilir arkadaş. Zaten bu dogmalar yüzünden bu haldeyiz. Zamanında dinle çok iç içeydim ama insanların din yüzünden geldigi hali görünce ve biraz da büyüyünce anlıyorsun neyin mantıklı oldugunu. Ülke insanlarının yarısından fazlası bu kafada ve hepsi açlıktan ne yaptıgını bilmiyor. Arkadaşa sabır diliyorum en kısa zamanda kendini kurtarmaya çalış o ortamdan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler siz şükretmeyi felan çok yanlış anlamışsınız yazık harbiden ...

• Ailenin dindarligi değil anlayissizligi sorun. Bizim evde hepsi oruc tutuyor bana tutturmuyorlar ders calisiyorum diye. Babalar her zaman böyle vurdumduymazdir. Babasına bagli olan çok az insan gördüm ama annene sasirdim.

+Ben tutmadigim halde annem benim canimin istediği şeyi yapmaya calisir. Anlayis meselesi. Annen biraz anlayissiz sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kavinx -- 28 Mayıs 2017; 16:15:10 >
  • Olabilir ailen gerçekten sana göre az eğitimli daha az kültürlü olabilir. Ama sonuçta senin için en iyisini isteyen onlar böyle bir gerçek de var. Aileni beğenmeyebilirsin normal benim de görüş ayrılıklarım oluyor neticede bir bireysin. Bunu kafaya takmadan cahilliklerine verip sen alttan al büyüklük sende kalsın derim

• Senden çok daha kötü durumda olan bir arkadaşım vardı. Hem ailesi dindar hem de maddi sorunları vardı. Normal bir lisede okuyordu inat etti çalıştı ve şu anda Ege tıpta okuyor. Geleceğini düşün 2 sene sonra umurunda olmayacak konular için kendine yazık etme derim.
  • Valla uzuluyorum kendime de sanada ben mezunum.Bu sene de yap yapabildigin kadar bir de ben su icmek yemek yemek istemiyorum o kadar biktim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awersomeboythislikemii -- 28 Mayıs 2017; 16:37:56 >
  • Klasik ergen tribi...

Su an 18 yaşındasın ve 28 yaşına gelince bu günü hatırla, hatırla bakalım ne hissedeceksin...

Gıcık oluyorum lan sizin ergen ergen.triplerinize ulan bizde yaşadık da bu ne böyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: kavinx

Ailenin dindarligi değil anlayissizligi sorun. Bizim evde hepsi oruc tutuyor bana tutturmuyorlar ders calisiyorum diye. Babalar her zaman böyle vurdumduymazdir. Babasına bagli olan çok az insan gördüm ama annene sasirdim.

+Ben tutmadigim halde annem benim canimin istediği şeyi yapmaya calisir. Anlayis meselesi. Annen biraz anlayissiz sanirim.

Anlayissiz felan degil dinine bagliysa farz olan seyi yaptirir tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: MuammA_

Klasik ergen tribi...

Su an 18 yaşındasın ve 28 yaşına gelince bu günü hatırla, hatırla bakalım ne hissedeceksin...

Gıcık oluyorum lan sizin ergen ergen.triplerinize ulan bizde yaşadık da bu ne böyle...

ERGEN deyince sorun hallolmuyor bu yuzden intahar edip 28 ini goremeyenler var

• Awersomeboythislikemii kullanıcısına yanıt
    Ne alakasi var? Benimkiler de gayet baglilar fakat zorlamiyorlar. Dindarlikla algiyi karistirmayin.

• Hayatı sağlığı yerindeyken ailenin kıymetini bil sonra elinden bir giderse pir gider geri gelmez.Keşke olsaydı da başımın etini yeseydi dersin..

• MuammA_ kullanıcısına yanıt
    He kardeşim he. Ortada anormal bir durum var boş boş ergen falan demişsin. Neyse bu dh ortamının %90ı bu kafada beyinler yanmış.

• quote:

Ne alakasi var? Benimkiler de gayet baglilar fakat zorlamiyorlar. Dindarlikla algiyi karistirmayin.

Peki orucu kimler tutamaz soyler misin?

• Casper1907 C kullanıcısına yanıt
    Ben bişey demedim 10 yıl sonra bu söyledikleri için pişman olacak zaten. Bu tamda klasik ergen tribi... Annesi babası cahil olabilir hata yapabilir ama onları aşağılamak nedir yaa...

Not: burada ciddi bir durum yok bence bu beyimiz biraz hüsnü kuruntu yapıyor hepsi bu...

• MuammA_ kullanıcısına yanıt
    Anne baba hata yapabilir ama hatasini anlamali degil mi? Ama oyle bir ihtimal var mi? Sanmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Awersomeboythislikemii

quote:

Peki orucu kimler tutamaz soyler misin?

Dur ben senin yerine soyleyim insaatta calisanlar tutucak madende calisacnlar tutucak soforler tutucak ama lysye calisan biri ogrenci kesinlikle tutmamali

• 4 yil önce ben ama ben bizimkileri asagilamazdim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.