Şimdi Ara

Gigabyte z97x gaming 5 kullananlar kulubü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
5
Favori
7.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sürücü kurmadan önce hiçbir şekilde ses gelmiyor mu? Windows 7 ve 8.1de malum sürücü olmasa da bir ses gelmesi lazım. Bu durumda dahi ses vermiyorsa kartın ses çipinde sıkıntı olabilir.

Ses yongasının olduğu yeri gözle kontrol ettiniz mi? Şu bobinlerin sıralı olduğu yerde falan yamulma , oynama , kopma vs durumları var mı diye ?

Sürücüyü kurduktan sonra bu hata çıkıyorsa sürücünün işletim sistemiyle uyumlu olduğuna dikkat edin. Uyumunda sorun yoksa yönetici olarak çalıştır deyip kurmayı deneyin.

Sonuç alamazsanız korkarım ki servise gitmek zorunda kalabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Sürücü kurmadan önce hiçbir şekilde ses gelmiyor mu? Windows 7 ve 8.1de malum sürücü olmasa da bir ses gelmesi lazım. Bu durumda dahi ses vermiyorsa kartın ses çipinde sıkıntı olabilir.

Ses yongasının olduğu yeri gözle kontrol ettiniz mi? Şu bobinlerin sıralı olduğu yerde falan yamulma , oynama , kopma vs durumları var mı diye ?

Sürücüyü kurduktan sonra bu hata çıkıyorsa sürücünün işletim sistemiyle uyumlu olduğuna dikkat edin. Uyumunda sorun yoksa yönetici olarak çalıştır deyip kurmayı deneyin.

Sonuç alamazsanız korkarım ki servise gitmek zorunda kalabilir.

Hocam tüm ses sürücülerini silip baştan kurdum bu sefer Realtek'in programında sıkıntı çıkmadı ama Sound Blaster X-Fi MB3 kendinin çalıştırabileceği bir cihaz olmadığı uyarısını veriyor. Bu arada 2 sürücüyü de "yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanarak kurdum. Realtek programında Stereo hoparlörlerle yaptığım denemede sıkıntı yok. Hatta 4-5 müzik dinledim, 10 yıllık hoparlörlerle deneme yapmama rağmen ses gayet kaliteli. Ön porta da kulaklık taktım, o da çalışıyor. Donanımsal bir sorun yok gibi.

Ürünün klavuzunu ve BIOS ayarlarını inceledim, sesle ilgili işime yarayacak ayar/yönerge yok. BIOS sürümü F5, güncellemeli miyim sizce?

Creative sürücüsü şu anda verdiği uyarıyı silip kurmadan önce de vermişti. Realtek Digital Output'ları ve Hoparlör'ü devre dışı bırakıp yeniden çalıştırmıştım ve böyle olmaya başladı. Daha önce bir ara X-Fi MB3 arayüzünü kontrol edebiliyordum hatta deneme videosunu oynattım ve ses aldım ama şimdi o da yok, şu anda arayüz kilitli.

Bana da komik geliyor ama bir ihtimal daha var. AKK yüzünden her sürücü yaklaşık 1 saatte indi. 4-5 gündür Origin'den Battlefield 3'ü indirmeye çalışıyorum ve şu an yaklaşık %75'i indi sadece. Dosyalar indirilirken bozunuma uğramış olabilir mi? (2-3 kere indirip kurmayı denememe rağmen.)

Ses yongasının olduğu yeri kontrol edemedim henüz, vaktim olursa ve unutmazsam yarın bakarım.

Sistemde Windows 8.1 Embedded Industry Pro var, bu sürümün tek farkı metro uygulamalarının varsayılan olarak yüklü gelmemesi. Normal 8.1 diyebiliriz, işletim sisteminin sorun oluşturması düşük ihtimal. Creative sürücüsünün dosyalarında Vista ve Vista64 klasörleri var, Windows Vista sürücüleri mi diye düşünsem de işletim sistemi seçim bölümünde Vista yok. Gigabyte'ın sitesinden 8.1 64 bit bölümünü seçip kurmama rağmen kategorilendirmede hata yapmış olabilirler mi?

Son olarak, sürücüyü sildikten sonra registry kayıtlarını silmek aklıma geldi, ama tam olarak tüm kayıtlara nasıl erişirim bilmiyorum.

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Sorun X-Fi programında o zaman. Bf3 demişsiniz şu alchemy zımbırtısı mı çakışma yaptı acaba ?

F5 biosu güncellemenize gerek yok bende de F5 bios mevcut bir sıkıntı yok.

Daha önce açtıysanız büyük ihtimal battlefield3 için ses sürücü - ekstra bir şey yüklemesi yaptıysa ondan sıkıntı yaşatıyor olabilir.

Sürücü yavaş indi diye kurulumda sıkıntı olmaması lazım.

Aynı sürüm Windowsu kullanıyoruz. Evet işletim sisteminden olması düşük olasılık.

C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CADI

C:\Program Files (x86)\Creative
    C:\Program Files (x86)\Creative\ALchemy
    C:\Program Files (x86)\Creative\OpenAL
    C:\Program Files (x86)\Creative\Shared Files
    C:\Program Files (x86)\Creative\ShareDLL\CADI
    C:\Program Files (x86)\Creative\Software Update

C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi MB3
    C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi MB3\APOIM
    C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi MB3\Sound Blaster X-Fi MB3

Sürücüyü yanlış çekmiş veya yanlış yüklenmiş olabilir mi? Zira bende dediğiniz gibi Vista ve Vista64 klasörleri yok.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#dl

quote:

Creative SB X-Fi driver
    (Note) Please install Realtek audio driver first before install this driver.

1.00.03 70.19 MB 2014/05/02

Exe dosyasına sağ tık yapıp uyumluluk kısmından program uyumluluk modunu windows8 yapıp dener misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 15 Haziran 2015; 12:40:14 >

• quote:

Gigabyte z97x gaming 3 için 8 faz demesi normal çünkü dual out doubler kullandığı görünüyor , hatta msi gaming 5 ile çok örtüşüyor özellik açısından. (sata express de cabası)
    http://cdn.overclock.net/0/07/900x900px-LL-071b2d45_1.png

birinde 1.2v ile 4.5 ghz yaparsınız birinde 1.215v ile aynı hızın stabilitesini sağlarsınız çok bir şey değiştirmez kısacası extreme overclock uğraşmayacaksanız.

sıvıyla ve bu anakartla 4.7-4.8 rahat yaparsınız stok fanıyla 4.5 yapıyor millet :)

Evga ve Corsair hariç diğer markalar için global garanti yok diye biliyorum ne yazık ki. Anakartın soket pinlerini yamultmadığınız sürece sıkıntı çıkarmayacaktır (eğer fabrikasyon hatası bir sorunu yoksa), overclock yaparken de mutlaka anakartın soğutucularına doğru üfleyen bir fan takmanız faydanıza olur tabi

iyi günler dilerim

Edit: anlam karmaşası giderildi :)

çok güzel detaylar var o resimde alırken dikkat etmek gerekiyor.

• quote:

Sorun X-Fi programında o zaman. Bf3 demişsiniz şu alchemy zımbırtısı mı çakışma yaptı acaba ?

F5 biosu güncellemenize gerek yok bende de F5 bios mevcut bir sıkıntı yok.

Daha önce açtıysanız büyük ihtimal battlefield3 için ses sürücü - ekstra bir şey yüklemesi yaptıysa ondan sıkıntı yaşatıyor olabilir.

Sürücü yavaş indi diye kurulumda sıkıntı olmaması lazım.

Aynı sürüm Windowsu kullanıyoruz. Evet işletim sisteminden olması düşük olasılık.

C:\Program Files\Creative\ShareDLL\CADI

C:\Program Files (x86)\Creative
    C:\Program Files (x86)\Creative\ALchemy
    C:\Program Files (x86)\Creative\OpenAL
    C:\Program Files (x86)\Creative\Shared Files
    C:\Program Files (x86)\Creative\ShareDLL\CADI
    C:\Program Files (x86)\Creative\Software Update

C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi MB3
    C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi MB3\APOIM
    C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi MB3\Sound Blaster X-Fi MB3

Sürücüyü yanlış çekmiş veya yanlış yüklenmiş olabilir mi? Zira bende dediğiniz gibi Vista ve Vista64 klasörleri yok.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#dl

quote:

Creative SB X-Fi driver
    (Note) Please install Realtek audio driver first before install this driver.

1.00.03 70.19 MB 2014/05/02

Exe dosyasına sağ tık yapıp uyumluluk kısmından program uyumluluk modunu windows8 yapıp dener misiniz?

Hocam BF3 bilgisayarı kurduğum günden beri iniyor %90'ı tamamlandı şu ana kadar. Bir kurulum söz konusu olmadı sanırım.

Şimdi X-Fi'yi sildikten sonra kalan artık dosyalarını sildim ve yeniden kurdum, yönetici ve uyumluluk modunu denedim sorun hala devam ediyor. Garip olan şey bahsettiğim uyarıyı vermesi tüm ses aygıtlarını devre dışı brakıp yeniden çalıştırmam sonrasında başladı, ses aygıtlarından herhangi birini her devre dışı bırakmamda/açmamda aynı uyarı var.

Gigabyte z97x gaming 5 kullananlar kulubü

Vista ve Vista64 klasörleri Realtek sürücüsünde varmış, yanlış hatırlamışım yazarken hocam, sıkıntı yok.

Creative prgramını kurduktan sonra Realtek programını kaldırmak mı gerekiyor hocam? Kaldırmaya da korkuyorum, Realtek programı sıkıntısız çalışıyor çünkü. O da bozulursa kafayı yiyeceğim .

Mesajı yazarken geri dönüşüm kutumdaki 2 kere indirdiğim Creative sürücülerinin boyutlarını kontrol ettim, birisi 70,1, diğeri 23,5 MB olduğunu gördüğüm için kıllandım biraz belki boyutu hatalı olanı kurmaya çalışıyorumdur diye doğru olanı geri yükledim ama daha kurmadım. Açılmış hali 74,1 MB dosyanın, önceki kurduğum daha azdı, iyice şüphelendim şimdi. Siz de boyutları kontrol ederseniz sevinirim.

Bu arada geç cevap verdiğim için kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 18 Haziran 2015; 3:45:45 >

Realtek programını kaldırmanıza gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    BF3`ü o zaman eliyoruz alcemhy falan kuruldu da mı sıkıntı yaptı acaba diye demiştim.

Sizin sorununuz bence X-Fi`den de değil büyük ihtimal realtekle ilgili sıkıntınız var gibi.

Creative X-Fİ 70,1 MB , Realtek 216 MB olarak görünüyor

C:\Program Files (x86)\Realtek\Audio
    C:\Program Files (x86)\Realtek\Audio\Drivers
    C:\Program Files (x86)\Realtek\Audio\InstallShield

C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA

Bende herhangi bir Vista veya Vista64 klasörü yok hocam. Realteki doğru sürüm olarak çektiğinizden emin olun.

ftp://download.gigabyte.ru/driver/mb_driver_audio_realtek_9series.zip
    ftp://download.gigabyte.ru/driver/mb_driver_audio_creative_sb_9series.zip

ya da şuradaki win8.1 64bit sürücüleriyle de dener misiniz?
    http://www.station-drivers.com/index.php/bios-pour-cartes-meres/140-gigabyte-bios-drivers/intel-z97-serie-9/1020-ga-z97x-gaming-5
    **Buradaki sadece Realtek sürücüsünü alın. X-Fi boyutu küçük ve virüs olarak algılanıyor.

Hayır realtek kalsın üzerine creative sürücüsünü kuracaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 18 Haziran 2015; 12:11:27 >

• Arkadaşlar benimde daha önceden belirtmiş olduğum sıkıntım devam ediyor.Ses kurulumları ( realtek veya creative ) hiçbir sıkıntım yok sesler arası geçişler yapabiliyorum vs.Ama gel gelelim arkadaşlarla beraber oyuna girdiğimde ( Teamspeak - Raid - Skype vb ) arkadaşlarım konuşunca oyunun sesinde kısılma meydana geliyor ve sustukları zaman yine eski haline dönüyor.Bir nevi mikron sesini daha iyi algılamam gibi bişi yapılmış sanki öyle düşünün.Deli olucam herşeyi denedim iletişim aygıtları ayarlarını gürültü engelleme vs aklınıza gelebilecek ne varsa.

Bu problemi benden başka yaşayan yokmudur ? Win 7 ultimate 64 bit uefi kullanıyorum.XFI tarafından kaynaklanan bi sorun mudur yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORNAC -- 25 Haziran 2015; 17:02:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

quote:

arkadaşlar sizde biostan q flashı çalıştırınca sistem donuyormu ? böyle bir sorun yaşayan varmı ?
    bios ta neden böyle anlamadım .
    çözümünü bilen birisi varmı bu sorunu

mesela bu video daki gibi yapmak istedim ama donuyor q flash seçim evet dedikten sonra sistem kilitleniyor devamı gelmiyor ?

Arkadaşlar bir bakar misiniz sizde böyle bir sıkıntı varmı oluyormuş diye

Hocam biraz geç bir cevap olacak ama bugün biosu güncelledim F7a sürümüne , ramlerden yaşadığım bir sorun nedeniyle herhangi bir donma olmaksızın usb bellekten (fat32 formatlı) biosu güncellettim bir sıkıntı görmedim.

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/28441-gigabyte-latest-beta-bios.html

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/28441-gigabyte-latest-beta-bios-15.html#post275773

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 11 Ağustos 2015; 14:25:53 >

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar sizde biostan q flashı çalıştırınca sistem donuyormu ? böyle bir sorun yaşayan varmı ?
    bios ta neden böyle anlamadım .
    çözümünü bilen birisi varmı bu sorunu

mesela bu video daki gibi yapmak istedim ama donuyor q flash seçim evet dedikten sonra sistem kilitleniyor devamı gelmiyor ?

Arkadaşlar bir bakar misiniz sizde böyle bir sıkıntı varmı oluyormuş diye

Hocam biraz geç bir cevap olacak ama bugün biosu güncelledim F7a sürümüne , ramlerden yaşadığım bir sorun nedeniyle herhangi bir donma olmaksızın usb bellekten (fat32 formatlı) biosu güncellettim bir sıkıntı görmedim.

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/28441-gigabyte-latest-beta-bios.html

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/28441-gigabyte-latest-beta-bios-15.html#post275773

Hocam cevap icin teşekkür ederim.
    Bu f7a biosun farki nedir ne geliştirmesi yapilmis biosta diğerlerine gore ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ARKADASLAR F7 BİOS SÜRÜMÜ ÇIKMIŞ HAYIRLI OLUR İNŞ BU SURUM BİLGİNİZ OLSUN
  • quote:

ARKADASLAR F7 BİOS SÜRÜMÜ ÇIKMIŞ HAYIRLI OLUR İNŞ BU SURUM BİLGİNİZ OLSUN

ben güncelledim ama ne degişmiş aradim bulamadim senin bu konu hakkinda bilgin varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsak12345

quote:

ben güncelledim ama ne degişmiş aradim bulamadim senin bu konu hakkinda bilgin varmi

Bende güncelleme yapacağım.Güncellemeyi tam olarak nasıl yaptınız..Yeni çıkan sürümü indirdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

quote:

Orijinalden alıntı: sarsak12345

quote:

Bende güncelleme yapacağım.Güncellemeyi tam olarak nasıl yaptınız..Yeni çıkan sürümü indirdim..

Ben @BIOS ile güncelledim. Ana kart driver DVD'sinin içinde mevcut. Tabi önce @BIOS'u da güncelleyin. Veya güncel versionunu indirin.

• beyler bilgisayarın anakartını ve işlemcisini değişme niyetindeyim. anakart olarak gibabyte Z97X gaming 5'e bakıyorum. Msi 'in aynı fiyat aralığındaki gaming kartlarada bakıyorum ama kafam çok karıştı gibabyte z97xgaming5 in artıları nelerdir? işlemci olarakta i7 4970k almayı düşünüyorum tavsiyeniz nedir. Bende şu anda anakart olarak biostar TA 895gxe, işlemci olarakta amd phenomII var. Bir taraftandan araştırmaya devam ediyorum. katkı sağlayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Bizim bu anakartla en uyumlu stabil. Calisan. Ram hangisidir 4 gb olanlardan ? I7 4770k ile kullanacaz

• Merhaba arkadaşlar . Bende bu ana kartı kullanıyorum çok memnunum. Fakat bir sorum olacak sizlere bu ana kartı kullananlara . Ana kart da işlemci çevresindeki, üzerinde G1 Gaming yazan soğutucu oynuyor. Tutunca yukarı aşağı hareket ediyor. Bu normal mi i sizde de var mı aynı durum merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.ayhan -- 18 Aralık 2015; 0:52:38 >
  • Arkadaşlar Creative SB X-Fi driver ne işe yarıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.ayhan

Merhaba arkadaşlar . Bende bu ana kartı kullanıyorum çok memnunum. Fakat bir sorum olacak sizlere bu ana kartı kullananlara . Ana kart da işlemci çevresindeki, üzerinde G1 Gaming yazan soğutucu oynuyor. Tutunca yukarı aşağı hareket ediyor. Bu normal mi i sizde de var mı aynı durum merak ettim.

Normal çünkü vidayla tutturulmamış plastik tarzı birşey tutuyor. Fazla oynatma gevşer.

• Oradaki Chipleri soğutma amacı ile konmamış belli ki sadece görsel herhalde Soğutucu gibi duruyor aslında ama .
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.