Şimdi Ara

Gigabyte z97x gaming 5 kullananlar kulubü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
5
Favori
7.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ntfs uefi ssd`yi sadece isim olarak görüyor içerik görünmüyor

ntfs hddleri hiç görmüyor.
  • Arkadaşlar 4790k'yı bios güncellemeden görüyor mu?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    F4 bios ile geliyordu ağustos ayı öncesi , o zamanlar 4790k ile kullananlarda sorun çıkmamıştı görme adına ama 4770k gibi algılayıp fazladan voltaj veriyordu yanılmıyorsam.

Ama her türlü görüyor , gördükten sonra zaten F5 biosa yükseltirsiniz direkt olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

F4 bios ile geliyordu ağustos ayı öncesi , o zamanlar 4790k ile kullananlarda sorun çıkmamıştı görme adına ama 4770k gibi algılayıp fazladan voltaj veriyordu yanılmıyorsam.

Ama her türlü görüyor , gördükten sonra zaten F5 biosa yükseltirsiniz direkt olarak.

Peki şu an baktım en son Beta bir BIOS var, onu önerir misinz herhangi bir sıkıntısı var mı?
  • F5 ile kurulu geldi ve herhangi bir sıkıntım olmadığı için beta biosu denemedim açıkçası

serkan1216 galiba beta biosu kurmak istiyordu, kurdu mu bilemiyorum kendisine sormak lazım

ssd desteği için gelmiş görünüyor f6e

http://www.gigabyte.com.tr/media/17856

http://techreport.com/news/28074/gigabyte-9-series-mobos-are-ready-for-intel-750-series-ssds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 23 Nisan 2015; 22:29:45 >

• Arkadaşlar bu anakart bir tek rev1.0 versiyonu var değil mi?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Siteye göre 1.0 revizyonu var şu an için sadece

UD serisinde 1.1 geldi yanılmıyorsam
  • Merhabalar ben de aranıza yeni katıldım.

Bir kaç sorum olacak : Öncelikle gskill 2*4 1600 mhz cl9 sniper ram kullanıyorum. Fakat bios 'a girdiğimde cl değeri 11 idi. Bios u en güncel hale de getirdim, ama hala cl11 görmeye devam ediyordu. Ben de kendim manuel olarak cl9-9-9-24 olarak girdim. Neden otomatik olarak tanımadı fikri olan var mıdır ?

Bir de yurt dışı forumlarında anakart satın alırken yorumlara bakıyordum. Orda birkaç kişi ram 'lerinizi öncelikle 2 tane siyah slota takın daha sonra gri olanları tercih edin yazmış. Böyle bir şey var mıdır ? Sebebi nedir. Ben direk işlemciye en yakın iki taneye taktım, biri siyah biri gri.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Merhabalar ben de aranıza yeni katıldım.

Bir kaç sorum olacak : Öncelikle gskill 2*4 1600 mhz cl9 sniper ram kullanıyorum. Fakat bios 'a girdiğimde cl değeri 11 idi. Bios u en güncel hale de getirdim, ama hala cl11 görmeye devam ediyordu. Ben de kendim manuel olarak cl9-9-9-24 olarak girdim. Neden otomatik olarak tanımadı fikri olan var mıdır ?

Bir de yurt dışı forumlarında anakart satın alırken yorumlara bakıyordum. Orda birkaç kişi ram 'lerinizi öncelikle 2 tane siyah slota takın daha sonra gri olanları tercih edin yazmış. Böyle bir şey var mıdır ? Sebebi nedir. Ben direk işlemciye en yakın iki taneye taktım, biri siyah biri gri.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Eğer 2 farklı renge takarsan dual kit çalışmaz, ayrıca CL değerlerini kendin girmene gerek yok, BIOS'dan XMP profili giricen, ram kendi değelerini otomatik girecek.

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    1 modül ram, 2 modül ram, 3 modül ram ve 4 modül ram için kullanım senaryoları var kitapçıkta ona göre takmanız lazım 2x4 GB ram kullanıyorsanız eğer 1 ve 2 nolu slotlara takmanız gerekli diye hatırlıyorum.

Gigabyte z97x gaming 5 kullananlar kulubü

cl11 olayı da xmp açmadığınızdan olabilir.
  • Hocam teşekkürler yalnız benim kullanıcı kitapçığından anladığım ( Humboldt 'un resimdeki ile aynı ) Dual kit için ddr3-1 ve ddr3-2 'ye takmam gerek. Dual kitin aktif olup olmadığını nasıl anlayabilirim.

Xmp 'yi şimdi açacağım videosunu izledim.

Saygılar.
    Evet doğru DDR3-1 ve DDR3-2 olarak isimlendirilen slotlara takmanız yeterli olacaktır.

Cpu-Z programının Memory başlığı altındaki Channel kısmında "Dual" yazdığını göreceksiniz.
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. An itibariyele kontrol ettim her şey olması gerektiği gibi sanıyorum. Xmp 'yi de açabildim normal ayarlarına dönmüş ram.

Bir önceki anakartım gigabyte idi ve memnundum. Binaenaleyh yine gigabyte tercih ettim. Msi ile gaming 5 ile çok arasında gidip gelmiştim; şu an için seçimimden memnunum

Yalnız bir önceki anakartıma göre şunu söyleyebilirimki . Bios 'un 3 tane farklı arayüzünün olması hepsinin çok kullanışlı olması çok hoşuma gitti.

Herkese iyi forumlar.
  • Yeni bios çıkmış F6 yükleyen var mı?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#bios

Supports Intel® 5th Generation Core™ Processor
    This BIOS prohibits updating to earlier version BIOS

Yükledikten sonra eski versiyona geri dönüş olmuyormuş yalnız

Ben bu yeni biosun stabilitesini merak ediyorum 1 yıl sonra adamlar bios çıkardı eski versiyon bios şikayetleri oldukça fazla bu arada.

• rami eksik gören arkadaşlar CPU nun intel grafik kartını biostan disable yapmalıdır. işlemcideki dahili ekran kartı ramlerden kendisine 300 mb kadar ayırmaktadır. cpu nun ekran kartını kullanmıyorsanız. kapatırsınız. (GEÇ OLDU AMA KONUYU YENİ GÖRDÜM)
    Anakarttan memnunmusun hala sorun felan çıkardı mı
  • Arkadaşlar sürücüleri kurmama rağmen arka girişlerden ses gelmiyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Realtek sürücüsünü kurduktan sonra Creative sürücüsünü kurdum, her kurmamda bu hatayı veriyor:

Ses efekti seçeneklerini açtığımda da bu hatayı alıyorum:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 14 Haziran 2015; 1:44:25 >

• Infinitum kullanıcısına yanıt
    Denetim masasından varsayılan aygıt olarak şu şekilde ayarlamayı denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Anakarttan memnunmusun hala sorun felan çıkardı mı

Yok hocam hiçbir sorun yaşamadım gibi.

Yalnız oyunlarda nvdia karnel sürücü durduruldu hatası alıyorum ara sıra. Sebebi nedir çözemedim, eski anakartta böyle bir sorun yoktu.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

Denetim masasından varsayılan aygıt olarak şu şekilde ayarlamayı denediniz mi?

Evet hocam, ama sınama sesini bile çalamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.