Şimdi Ara

Gigabyte z68, voltaj sabitleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Basliktan da anlasilacagi uzeri z68ap d3 anakartin core voltajini sabit bir degerde tutamiyorum.
    Sistemde i5 2500k var ve yaptığım işlemler şunlar: -4.5 ghz icin biostan cpu voltajini 1.35 olarak seçtim.
    -internal Pll enable
    -LLC 5/10
    -C1 state disable
    -bir kac birsey daha disable idi., Suan hatirlayamadim.

Sonuç olarak, 1.35 olarak ayarladigim vcore , cpu-z,coretemp, ve bios bilgilerinde herzaman 1.38 olarak gözüküyor. Ve ne yapsam 1.35e getiremedim. Benimle ayni anakarti olsun olmasin 1.35 v de, voltaji sabitlemeyi basarmis arkadaslar bir yol yordam gosterirse cok memnun olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar sorun hala devam ediyor, çözüm öneren yok mudur
  • ben z68 gigabyte anakartı uefi bioslu kullandım 2500k ile.

anakart voltajı sabit bir değerde tutmuyor dengeleyerek arttırıp azaltıyor.
    ben hiç oc yapmaığım zamanlar 1.30 civarı veriyodu . biosyan çarpanı 45 voltajıda + 0.10 falan yapmıştım max 1.35 e çıkıyordu. yan biosunu görebilsem belki bir fikir veririm. birde cpuz de stok hızda ful yükteki voltajı göreyim.
  • Gigabyte z68, voltaj sabitleme sorunuGigabyte z68, voltaj sabitleme sorunuGigabyte z68, voltaj sabitleme sorunuGigabyte z68, voltaj sabitleme sorunuGigabyte z68, voltaj sabitleme sorunuGigabyte z68, voltaj sabitleme sorunuGigabyte z68, voltaj sabitleme sorunu

arkadaşlar bunlarda bios bilgileri, neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum. Ama voltaj 1.4 e kadar çıkıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.