Şimdi Ara

Gigabyte z490 overlock için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10850k'yı oc yapamıyorum. override modda, adaptive modda, fixed modda ne yaparsam yapayım voltajı sabitleyemedim. Voltaj sürekli değişiyor. Bir ayarı falan mı kapatmam gerekiyor acaba? gigabyte anakart kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

bunları izledim çok araştırdım biostan açıp kapamadığım ayarda kalmadı neredeyse acaba biosta bir bug falan mı oluştu ya beceremedim gerçekten. yada anakartta bir sorun olabilir mi ilk defa yaşıyorum bu durumu

• Fixed vcore secilecek ve cpu vcore voltaji kendi sectigin degeri vereceksin.

Diğer ayarlarda anakart voltaji kendi ayarliyor, işlemcin kendi offset voltajini veriyor.

Birde biosdaki ayarlarini resmini cekip burda paylassan daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 13 Nisan 2021; 17:44:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sakiri kullanıcısına yanıt

Denedim hocam fakat yine voltaj sabitlenmedi. Çok ilginç bir durum ben mi yanlış yapıyorum yoksa gerçekten bir problem mi oluştu anlayamıyorum

• Overclock biraz şans işi ancak işlemci turbo ile 5.2ghz'e çıkıyor yani o.c yapsanız ne kadar daha hız aşırtma olacak %30-35 o.c olabilir mi ? Açıkçası uğraşmaya değmez zaten yeterince güçlü bir işlemci.

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-10850k/20.html

İşlemcilerin her biri farklı VID değerine sahiptir, kiminde X voltajında sorunsuz o.c olurken kiminde daha fazla voltaj vererek o.c olur, ben bu yüzden 3 tane i5 2500K değiştirmiştim.

5.4ghz

• LEON-X kullanıcısına yanıt

ben aslında oc değilde undervolt yapmak istiyorum auto ayarlarda çok voltaj verdiği için bir miktar ısınıyor. 4.8ghz benim için yeterli 1.2v civarıda sabitlesem yeterli olacak ama bir türlü yapamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

Denedim hocam fakat yine voltaj sabitlenmedi. Çok ilginç bir durum ben mi yanlış yapıyorum yoksa gerçekten bir problem mi oluştu anlayamıyorum

Vcore yi 1.180 volt olarak ayarla.

Acilmaz sa

1.190

1.2

1.210

Seklinde yükselterek stabil voltaji bulmaya calisabilirsin.

• aşkolatam dymic vcore var onu autodan baska bırseye al bı. neler cıkıyor seceneklerın fotosunu bı at.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

aşkolatam dymic vcore var onu autodan baska bırseye al bı. neler cıkıyor seceneklerın fotosunu bı at.

Bu şekilde çıkıyor henüz ellemedim tam olarak ne oluyor bilmediğim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2E449A54C -- 14 Nisan 2021; 14:22:59 >
  • quote:

Bu şekilde çıkıyor henüz ellemedim tam olarak ne oluyor bilmediğim için

Alıntıları Göster

normal e alıp bı dene. fark olmazsa auto ya alırsın tekrar.

• acura07 kullanıcısına yanıt

denedim malesef olmuyor :( anakartta problem mi var acaba bu nedir yahu

• 11.nesıl destegı olmayan bır bıos yuklesene. yukledıkten sonra hemen cmos at bıde.

11desteklı bıoslarda sıkıntı olabılır. msi sorunluydu mısal.

• quote:

denedim malesef olmuyor :( anakartta problem mi var acaba bu nedir yahu

Sorun yok aslinda, eksik islemler var.

• sakiri kullanıcısına yanıt

eksik işlem derken ne yapmam gerekiyor hocam?

• Msi kanadında Dragon center yükleyince pc bios üzerinden yaptığım hiç bir ayar tutmuyordu illaki masa üstünden programları kaldırmam gerekiyordu.

Sendede öle bir durum olabilirmi acaba hacım.

• Ben yapamadım hala. Anakartta kapatmadığım ayar kalmadı. Bu mobo i5 işlemcileri oc yapmıyormuş acaba 10850k falandamı yapılamıyor şüphelenmeye başladım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.