Şimdi Ara

GIGABYTE X399 AORUS Extreme ''Yeni Threadripper İşlemcilere Özel''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 16 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • moslevon (7 mesaj) MC.CYBER_ (3 mesaj) blue7 (2 mesaj) sething (1 mesaj) ssonerb (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Tablet (1 mesaj) (7 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> GIGABYTE X399 AORUS Extreme ''Yeni Threadripper İşlemcilere Özel''
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    |
    |
  • Yarbay
    10368 Mesaj
    elinize emeğinize sağlık.
    son zamanlarda gördüğüm en iyi anakart inceleemsi.
    incelemede gördüğüm tek eksiklik ws hedefli bir kart olduğundan 16GB ve 32GB lık 2666Mhz ECC modüller ile test etmemiş olmanız.
    min 1 saatlik render altında xmp ile ecc arasında fark performans farkı olup olmadığını görebilirdik.

10gb lık port uzun süredir var.
    genelde asus ve asrocklarda görürdük.
    gıga nında ağırlık vermeye başlaması iyi olmuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 30 Eylül 2018; 15:28:19 >

Güzel yorumun için teşekkür ederim.

Test kısmınada gelecek olursak elde olanlarla malesef test ettik. Gigabyte'ın 16gb 3200mhz lik modülü ile kullandık. Threadripper anakartların en büyü ksorunu ram frekansları idi. Ve hiç değilse ram sorunlarının bi nebzede olsa ortadan kalktığını görmüş olduk. 2933mhz frekansta takılırdı docp profilinde ama bu sefer 3200mhz i tam ve sorunsuz olarak çalıştırdı. Fakat elbbette 32gb veya 64gb kitlerde yine sorunlar çıkabilir. Oda zamanla bios güncellemesi ile düzelir.

Videoda daha çok detaya girmek elbette isterdik render performansı falan fakat kullandığımız kartta düşüktü malum:( Bu sadece anakart tanıtımı aslında. Fakat ilerleyen zamanlarda tekrardan incelemeler yapılabilir.
    Videoların uzun olmasınıda istemiyoruz :(

10gbit lik porta gelincede asus sadece harici bir kart ile ekledi pcı express slotuna takılan modellerden. Yani anakart üzerine dahili olarak eklemediler. msi'ın meg x399 var bende ondada öyle bi port yok malesef. io panelinde olması güzel biş ayrıntı sadece.
    |
    |
    selahattın ısık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen Threadripper 3990X ASUS ROG Zenith 2 Extreme Alpha TRX40 ROG Strix Nvidia RTX 2080 Ti SLI Corsair Dominator RGB Platinum 128Gb 3600Mhz Ram Seagate Firecuda 520 4x2TB NVMe SSD Creative Sound Blaster ZXR PCI-E Ses Kartı Custom Water Cooling 4x Seagata 16TB IronWolf Pro HDD 3x ASUS PG279Q 165hz Monitör Surround Setup
    Corsair Obsidian 1000D Kasa https://youtu.be/2rfcjvQYjNo

• Teğmen
    206 Mesaj
    Asus ROG Rampage VI Extreme'de 10 G' lik Aquantia port var.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-RAMPAGE-VI-EXTREME/specifications/
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 8 saat 56 dakika kadarı kaldı.
    1 Not
    Kaliteli inceleme olmuş.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    911 Mesaj
    4 bin tl olası fiyat
    |
    |
  • Yarbay
    2036 Mesaj
    Adam işini iyi yapıyor. O kadar detaya püf noktalara değiniyor ki ilgimi çekmeyen incelmeleri bile izliyorum. Bazı insanlar bilir bunu yansıtamaz bu arkadaş çok iyi yapıyor. Bu inceleme için değilde, bazı incelemelerinde olumsuz yönleri olmadığı için mi yoksa söylemek mi istemiyor. Şuana kadar eleştirili bir incelemesini görmedim. Her ürün süpermiş gibi inceliyor. Hani bu yönde de düşüncelerini merak ediyorum.
  • Yarbay
    2036 Mesaj

Amd için 10gb port ilk kez demek istemiş olabilir.
    |
    |
    blue7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    || i9 9900k 5.0GHZ || ASUS ROG Maximus XI Hero (Wi-Fi) Z390 || GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz Ram || EVGA GTX 1080 FTW, RTX3080 bekliyor? || Creative Sound Blaster ZXR || Creative || Announces Senz3D || 3X LG 34UC89G-B || LOGITECH G25 || LOGITECH G700S || 2x LOGITECH Z5500||LOGITECH C933|| LOGITECH G910||RGB XL MAUSE PAD || Logitech G930 || RAZER MAMBA|| RAZER VESPULA || RAZER ORCA || AUDIO TECHNICA ATH AD900X || RODE NT2A MİKROFON || BEHRINGER FX MIXER || DENON AVR-X1400H DTS X & DOLBY ATMOS || TUNCMATIK 2000VA ||
  • Yüzbaşı
    704 Mesaj
    Arkadaş çok fazla telafuz hatası yapıyor.
  • Haber Editörü
    848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim.

Şimdiye kadar toplam 10 adet ürün incelemişimdir zaten çok değil. İncelediğim ürünlerse hep premium ürünler denk geldi. Çok aşırı eksi noktaları olmuyor.
    Bizim incelemeler yada marka ürünü incelemeleri diyim genelde tanıtım babında yapılıyor. Bu anakarttada zaten eksi bi yön yok açıkçası bi anakartta ne kadar eksi yön olabilir.:) Usb çıkışı az olur falan filan bunlarda çok önemli olmuyor sonuçta adamlar fiyat politikasına göre anakartı dolduruyor. Kalkıp işte bu anakarta usb çıkışı az desem veya hdmi dp portu yok desem biri kalkıpta daha çok portu olan üst modeli al o zamanda diyebilir Anakartta en fazla bellek okuma işte mosfet ısı düzeyleri eleştirilir birde fiyat eleştirilir veya kutu içeriği. Sonuçta 3 büyük markanında ürünleri artık oturtu ve kalite standartlarıda oturdu. Yani artık anakart incelemeleri sadece tanıtım bazlı olabilir.

Aslında ben farklı marka anakartların aynı çipsete sahip modelleri ile kıyaslamalar yapmak istiyorum ama biz ülke olarak daha ona erişemedik Sadece anakart değil ekran kartı veya başka bileşen sınıflarınıda karşılaştırmak istiyorum:( Yabancılar yapabiliyor. İntele falan giydiriyorlar hemde para almalarına rağmen bunu yapabiliyorlar. Bizim kullanıcı kitlelerimizde biraz sorunlu. Mesela ben MSI X399 Meg anakartını türkiyede ilk kutu açılımı yapan kişiyim. Anakarta dünyanın en iyi threadripper anakartı dedim bazıları beğendi bazıları eleştirdi :) Fakat yurt dışında biri test etti ve cidden Ryzen Threadripper 2990wx işlemcisi ile yüke soktuklarında En serin anakart çıktı. Oc Potansiyeli olarak çok az geri kaldı fakat serinlik çok önemli bir unsur özellikle o anakartlar ve işlemciler için Mosfetlerde oluşan ısı işlemciye bile etki edebiliyor. Çünki Threadripper işlemci 240mm lik sıvı soğutma ile bile 81 dereceyi görüyor heleki 32 çekirdekli modelini normal sıvı soğutma ile uzun süre yükte kullanmak büyük risk. Ben o yüzden 2990wx işlemcime custom sıvı soğutma yapıcam cidden ısınan bir işlemci çünki bu sebeple anakartında serin çalışmasıda çok önemli bir unsur. Ama bunu gelde anlat millete :)
    |
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen Threadripper 3990X ASUS ROG Zenith 2 Extreme Alpha TRX40 ROG Strix Nvidia RTX 2080 Ti SLI Corsair Dominator RGB Platinum 128Gb 3600Mhz Ram Seagate Firecuda 520 4x2TB NVMe SSD Creative Sound Blaster ZXR PCI-E Ses Kartı Custom Water Cooling 4x Seagata 16TB IronWolf Pro HDD 3x ASUS PG279Q 165hz Monitör Surround Setup

• Haber Editörü
    848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: blue7

Asus ROG Rampage VI Extreme'de 10 G' lik Aquantia port var.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-RAMPAGE-VI-EXTREME/specifications/
    Evet çok haklısın o gözümden kaçmış. Hatamı kabul ederim özürdilerim :)

Ama sonuçta piyasada 20 taner x399 anakart varsa 2 tanesinde anca bu port eklenmiş. Yani koskoca 26 veya 32 çekirdeğe sahip işlemciler için üretilen anakartlarında bence hepsinin üst seviye olması ve bu fgibi donanımların eklenmesi gerekir diye düşünüyorum ben.

• Teğmen
    206 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Evet çok haklısın o gözümden kaçmış. Hatamı kabul ederim özürdilerim :)

Ama sonuçta piyasada 20 taner x399 anakart varsa 2 tanesinde anca bu port eklenmiş. Yani koskoca 26 veya 32 çekirdeğe sahip işlemciler için üretilen anakartlarında bence hepsinin üst seviye olması ve bu fgibi donanımların eklenmesi gerekir diye düşünüyorum ben.

Alıntıları Göster
    Yok estağfurullah, özüre gerek yok hocam, sadece bilgilendirme amaçlı yazdım. İnsanlık hali o kadar olur yani normaldir :)
    |
    |

• Yarbay
    2036 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim.

Şimdiye kadar toplam 10 adet ürün incelemişimdir zaten çok değil. İncelediğim ürünlerse hep premium ürünler denk geldi. Çok aşırı eksi noktaları olmuyor.
    Bizim incelemeler yada marka ürünü incelemeleri diyim genelde tanıtım babında yapılıyor. Bu anakarttada zaten eksi bi yön yok açıkçası bi anakartta ne kadar eksi yön olabilir.:) Usb çıkışı az olur falan filan bunlarda çok önemli olmuyor sonuçta adamlar fiyat politikasına göre anakartı dolduruyor. Kalkıp işte bu anakarta usb çıkışı az desem veya hdmi dp portu yok desem biri kalkıpta daha çok portu olan üst modeli al o zamanda diyebilir Anakartta en fazla bellek okuma işte mosfet ısı düzeyleri eleştirilir birde fiyat eleştirilir veya kutu içeriği. Sonuçta 3 büyük markanında ürünleri artık oturtu ve kalite standartlarıda oturdu. Yani artık anakart incelemeleri sadece tanıtım bazlı olabilir.

Aslında ben farklı marka anakartların aynı çipsete sahip modelleri ile kıyaslamalar yapmak istiyorum ama biz ülke olarak daha ona erişemedik Sadece anakart değil ekran kartı veya başka bileşen sınıflarınıda karşılaştırmak istiyorum:( Yabancılar yapabiliyor. İntele falan giydiriyorlar hemde para almalarına rağmen bunu yapabiliyorlar. Bizim kullanıcı kitlelerimizde biraz sorunlu. Mesela ben MSI X399 Meg anakartını türkiyede ilk kutu açılımı yapan kişiyim. Anakarta dünyanın en iyi threadripper anakartı dedim bazıları beğendi bazıları eleştirdi :) Fakat yurt dışında biri test etti ve cidden Ryzen Threadripper 2990wx işlemcisi ile yüke soktuklarında En serin anakart çıktı. Oc Potansiyeli olarak çok az geri kaldı fakat serinlik çok önemli bir unsur özellikle o anakartlar ve işlemciler için Mosfetlerde oluşan ısı işlemciye bile etki edebiliyor. Çünki Threadripper işlemci 240mm lik sıvı soğutma ile bile 81 dereceyi görüyor heleki 32 çekirdekli modelini normal sıvı soğutma ile uzun süre yükte kullanmak büyük risk. Ben o yüzden 2990wx işlemcime custom sıvı soğutma yapıcam cidden ısınan bir işlemci çünki bu sebeple anakartında serin çalışmasıda çok önemli bir unsur. Ama bunu gelde anlat millete :)
    Bu dediklerini çok iyi anlıyorum. Bu kadar severek izlememin nedeni de zaten anlattığınızdan püf noktaları çıkarabilmem. Eksi yönleri de bu ürün için beklemiyorum, Firmaları da üzmeni hiç beklemiyorum. Gecen incelemelerde kafama böyle bir düşünce yerleşmişti şimdi tam hatırlayamadım. Bu incelemeyi sevince dile getirdim.
    || i9 9900k 5.0GHZ || ASUS ROG Maximus XI Hero (Wi-Fi) Z390 || GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz Ram || EVGA GTX 1080 FTW, RTX3080 bekliyor? || Creative Sound Blaster ZXR || Creative || Announces Senz3D || 3X LG 34UC89G-B || LOGITECH G25 || LOGITECH G700S || 2x LOGITECH Z5500||LOGITECH C933|| LOGITECH G910||RGB XL MAUSE PAD || Logitech G930 || RAZER MAMBA|| RAZER VESPULA || RAZER ORCA || AUDIO TECHNICA ATH AD900X || RODE NT2A MİKROFON || BEHRINGER FX MIXER || DENON AVR-X1400H DTS X & DOLBY ATMOS || TUNCMATIK 2000VA ||

• Haber Editörü
    848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çok teşekkür ederim çok sağolasın dostum benim
    |
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    104 Mesaj
    GIGABYTE kendisi bile anakartını bu kadar güzel anlatamazdı. Harika bir tanıtım olmuş. Teşekkür ederim.
  • Haber Editörü
    848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: stalag17

GIGABYTE kendisi bile anakartını bu kadar güzel anlatamazdı. Harika bir tanıtım olmuş. Teşekkür ederim.
    Çok sağolasın. Güzel yorumun için asıl ben teşekkür ederim
    |
    |
  • Yarbay
    3702 Mesaj
    Sanayi ve teknoloji bakanı olmalısın bence levon hocam, teşekkür ederiz bu eşsiz inceleme için. Anakart ayrı güzel, anlatım apayrı bir güzel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Corsair 275R AirFlow White | RaidMax Cobra Rx 800W Moduler | Amd Ryzen 5 3600 | MSI MPG X570 Gaming Edge Wifi | Custom Sıvı Soğutma(Yakında) | MSI RTX 2070 Gaming X | Adata XPG Spectrix D80 16GB (2x8) 3600Mhz CL17 DDR4 Samsung 860 Evo 500Gb
    | MSI OPTIX MPG27CQ 2K 144Hz Va |
    Phanteks P350X | Cooler Master Masterwatt Lite 600W | Intel I5 8600K(Delid) | MSI Z370 TomaHawk | Evga CLC 240Mm | Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming | G.Skill Trident Z RGB 16GB(2X8) 3000Mhz CL16 DDR4 | James Donkey 240Gb
  • Haber Editörü
    848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Sanayi ve teknoloji bakanı olmalısın bence levon hocam, teşekkür ederiz bu eşsiz inceleme için. Anakart ayrı güzel, anlatım apayrı bir güzel.
    Ne demek o güzellik sizlere ait.. Gurur duydum beğendiyseniz ne mutlu bana
    |
    |
  • Teğmen
    104 Mesaj

bence çok samimi ve güzel tanıtım yapıyor.
    |
    |
    eAkman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.