Şimdi Ara

## Gigabyte X38-DQ6'nın Fiyatı Belli Oldu: 331$ ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 54
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nForcer (3 mesaj) Matruşka (3 mesaj) KanKoKan (2 mesaj) losthell (2 mesaj) Rebellion! (2 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> ## Gigabyte X38-DQ6'nın Fiyatı Belli Oldu: 331$ ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29187 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Intel'in merakla beklenen X38 yonga seti Eylül ayı içerisinde resmen lanse edilecek. Firmanın 3 serisi yonga seti ailesinin amiral gemisi olması beklenen X38 yonga setini kullanan anakartların fiyatları da yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. X38 yonga setini kullanan ilk anakartlardan biri olan Gigabyte X38-DQ6 için de ön siparişler alınmaya başladı ve paralelinde anakartın fiyatı da ortaya çıktı.

İngiltere merkezli Overclockers.uk sitesin yer alan fiyatlandırmaya göre, Gigabyte'ın yeni ve iddialı modeli X38-DQ6'nın fiyatı listelere 331$ olarak yansımış durumda. Tabi bu fiyatın yurt dışı satış fiyatı olduğunu da belirtmekte fayda var. Burdan hareketli GA-X38-DQ6'nın Gigabyte'ın şu an satılmakta olan P35-DQ6 modelinden yaklaşık 100$ daha pahalı olacağını söyleyebilmek mümkün. Ülkemiz satış fiyatı ise bu fiyatlardan hareketlle 350$ bulacka gibi gözüküyor ki X38 yonga setini kullanan bazı anakartlar şu an için (entegre DDR3 bellekli Asus'un özel anakartını saymazsak eğer) en yüksek fiyatlı anakart olan Asus'un Striker Extreme modelini de geride bırakacaklar.

Ön sipariş için,
    http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MB-092-GI&groupid=701&catid=5&subcat=946

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ağustos 2007; 16:55:13 >

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    11 Not
    iyice abarttılar..bu fiyata nerdeyse sistem toplanır..
    |
    |
    madem extreme oc yapacaksın o zaman git x48 al
    gigabyte bu fiyatla uzun süre avucunu yalayacak gibi
    |
    |
    |
    |

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,
    çöldeki bedevi senden medeni...

Yay gibi eğri olsam elde tutarlar beni...
    Ok gibi doğru olsam yabana atarlar beni...

Sakın KVK Avcılar servisine gidipte sağlam cihazınızı harap şekilde almayın!
  • Teğmen
    133 Mesaj
    çok pahalı...
    bence amd yi beklemekte fayda var...
    rekabet ortamı oluşunca fiyatta düşebilir belki...
    |
    |
    1600 MHZ FSB DİYOR.YENİ İŞLEMCİ İÇİNMİ ACABA??
    |
    |
    10359 Mesaj
    Hiç değilse fiyatı GA-N680SLI-DQ6'yı geçmiyor. Zaten anakarta 150 dolardan fazla para verenin aklına şaşarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 30 Ağustos 2007; 17:26:10 >
    |
    |

Fakat ne kötüdür ki henüz piyasaya çıkmadan eskidi.
    |
    |
  • Teğmen
    213 Mesaj
    Çoooook pahalı.
    |
    |
    DFI LP uT NF4 Ultra SLI-D // AMD Athlon 64 3700+ @2.8 GHZ // OCZ Titanium 2x1 2.5-3-3-3 DDR400 // Palit - 8600 GTS @750/1.8 GHZ // Seagate 320 GB SataII NCQ 16MB // LG DVD-RW Combo // Cooler Master Cent. 5BS & 400 Watts PSU // Logitech X-530 Surround
  • Yarbay
    2550 Mesaj
    x48 mi cıktı sakamı yaptın :)

bu arada cok fazla tabiki para o para verilmez alacak kişinin faydasını görebilecegi bir özellik yok ki
    tam sacmalamışlar neyse ben zaten abitciyim abiti bekliyorum birde tr erken gelse
    |
    |
    Anakart fiyatları gittikçe uçmaya başladı eskiden 90-100 dolara iyilerini 150-170 dolara aldığımız anakartlar fiyatlarını uçurmaya başladı..Eskiden PC toplarken işlemci fiyatları esas teşkil ederker şimdilerde anakart ve ekran kartı fiyatları esas teşkil etmeye başlayacak sanırım..Bu fiyat Türkiyede kdv falan da eklendi mi 400 e yakın bir fiyat ederki çok pahalı bir çok kullanıcı almaz yada alamaz..Bu durumda ümidimiz AMD nin AM2+ platformunda umarım onlarda o kadar pahalı olmaz..x38 bu kadar olacaksa x48 kaç olacak acaba..Birde bunu merak ettim ben şimdi..
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    yaa hikaye hepsi arkadaşlar biostarlada e2160 3ghz'ı geçiyor, p35 platinumlada, p35 dq6 ilede..olay ne olursa olsun işlemcide bitiyor eğer işlemcide wall yoksa her anakartada çıkabildiği değerler yakın olacaktır bundan eminim..resmen kullanıcıları enayi yerine koymaya başladılar adi herifler yaa bu ne böyle 400$ olur kdv ile heralde yakında 500 fln derken uçar bunlar..eskiden anakart ucuz parçalardandı şimdi işlemcidende vgadanda pahalı bu nasıl iştir anlamadım o değil performansada hiçbir katkısı yok..oyunlarda bir fps sağlamıyor veya her hangi bir uygulamada süreyi farkettirmiyor dünyanın parasını istiyorlar..şu an bir oyunda e6750 ve dq6 p35 ile e2160 ve biostar p35 aynıdır arkadaşlar aradaki fark ise uçurumdan daha büyük..insanlar uyanıp ucuz olanında aynısı olduğunu bilerek ucuz ürünleri alsa bunlarında bir tarafları bukdr kalkmaycaktır..
    |
    |
    |
    |
    |
    |

DH Motorola Moto G Kullanıcıları
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    fiyata bak ya, artık bir parçayı bir sistem fiyatına alır olcaz bu gidişle
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: nForcer

Hiç değilse fiyatı GA-N680SLI-DQ6'yı geçmiyor. Zaten anakarta 150 dolardan fazla para verenin aklına şaşarım.

Asus commando anakart almıştım 7800 gt ekran kartım ile takılmalar yapmıştı 2 hafta sonra sattım, yerine N680SLI-DQ6 aldım stabilitesi çok iyi şimdide 8800 ultram ile gayet güzel çalışıyor, 150 dolardan fazla para verenin aklına niye şaşıyorsun onu anlamadım
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

Zaten anakarta 150 dolardan fazla para verenin aklına şaşarım.

Aman Abit Ya da Dfi sahipleri bu dediklerini duymasın
    |
    |
    CPU: İ5 3570K 3.40GHZ (Cooler Master TPC 812 SX) VGA: Asus GTX 760 DirectCU II OC RAM: GSKILL 16GB (4x4) RIPJAWSZ DDR3 1600Mhz CL9 1.5V Mainboard: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 DDR3 2400Mhz(OC) Audio Card: Creative X-Fi Extreme Music CASE: Thermaltake Level 10 GT Battle Edition PSU: EVGA 1000 GQ SSD: Samsung 860 EVO 256Gb HDD: WD20EARX Monitor: Asus 24'' MX239H Keyboard Set: Logitech K520 Headset: Sennheiser HD280 Pro 64? Sound System: Logitech X530 Printer: LaserJet M1132 MFP Modem: Asus DSL-N17U OS: Win10 Pro 64Bit Yarabbi Şükür daha ne olsun?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Sohbet
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.