Şimdi Ara

GIGABYTE R9 290 WINDFORCE 3X OC sıcaklık sorunu (Gigabyten Aciklama Geldi)ilk sayfada (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
1.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gigabyte Türkiye'nin sorundan haberi vardır diye düşünüyorum.

Hayırlısı bakalım, buradan yine bilgilendirirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Gigabyte Türkiye'nin sorundan haberi vardır diye düşünüyorum.

Hayırlısı bakalım, buradan yine bilgilendirirsiniz.

bilgilendirme yapacağım hocam.

yalnız gigabyte bu arada F3L biosunu yayınlamış ve biosta gpu hızı 947mhz olarak görünüyor.

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/vga/gv-r929oc-4gd-ga/download/bios

yani biz bu kartı 1040mhz oldugundan tercih etmiştik..

ayrıca bu kart üzerindeki switch bende SW2 modunda idi.SW1 denemedim..SW1 deneseydim sıcaklık düşecekmiydi bilemiyorum?

http://www.gigabyte.com/support-downloads/faq-page.aspx?fid=2767

ayrıca bir bilgi daha buldum onun screen shotını ekliyorum
     GIGABYTE R9 290 WINDFORCE 3X OC sıcaklık sorunu (Gigabyten Aciklama Geldi)ilk sayfada

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Dostum 2 tane fan modu var sessiz ve performans olarak. Performans modunda çalışınca kartın fan hızı artıyor, gpu hızı düşmüyor. Sessiz mode'da ise kartın belli bir fan hızı var sessizliğini koruması için onun üstüne çıkmıyor ancak ısınmamak için de fan hızını yükseltmek yerine saat hızını düşürüyor. Kart silent mode olarak geliyor size.

F1 bios'a sahipseniz f3L bios'una yükseltin demiş siteden. Bu da bir çözüm yaratabiliyormuş.
    Kardesim gigabyte windforce lari cok sevmeme ragmen hic bakma geri iade et derim, hatta ayni fiyatlarda ise gidip 780 yada 780 ti al. 290x lerde belirtilen uzere sorun var bende okumustum gecenlerde de yabanci forumlarda denk geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Dostum 2 tane fan modu var sessiz ve performans olarak. Performans modunda çalışınca kartın fan hızı artıyor, gpu hızı düşmüyor. Sessiz mode'da ise kartın belli bir fan hızı var sessizliğini koruması için onun üstüne çıkmıyor ancak ısınmamak için de fan hızını yükseltmek yerine saat hızını düşürüyor. Kart silent mode olarak geliyor size.

F1 bios'a sahipseniz f3L bios'una yükseltin demiş siteden. Bu da bir çözüm yaratabiliyormuş.

hocam bu şekilde biosu yükseltince bu seferde 947mhz gpu hızı yazıyor F3L biosu için dolayısıyla 1040mhz diye aldık kartı ama nasıl yapalım bilemiyorum.bu haliyele ozaman gigabyte turkiye sorun yok diyecek.kartı değişim yada iade yapamica.aslına bakarsanız yapmakta istemiyorum ama önceden cıkan haberlerinde etkisi var bukadar üzerine düşmemin.

Senin 1 hafta içinde koşulsuz iade etme hakkın var internet üzerinde alışverişlerde. Bunu kullanırsın. Açıklama yapma ya da arızalı çıkma mecburiyeti yok. 1040mhz gpu hızında çalışmıyor 940mhz'de çalışıyor demen bile onun kusurlu bir mal olduğunu niteler.
  • Kesinlikle katılıyorum. Amd, Bu kartları ne referansta ne de özel soğutucularda soğutamadı. Tam bir fiyasko maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

hocam bu şekilde biosu yükseltince bu seferde 947mhz gpu hızı yazıyor F3L biosu için dolayısıyla 1040mhz diye aldık kartı ama nasıl yapalım bilemiyorum.bu haliyele ozaman gigabyte turkiye sorun yok diyecek.kartı değişim yada iade yapamica.aslına bakarsanız yapmakta istemiyorum ama önceden cıkan haberlerinde etkisi var bukadar üzerine düşmemin.

Sen nere üzerinden satın almıştın kartı ?Arenabilgisayar gigabyte ın resmi distribütörüymuş, orayla iletişime geçip ne yapcağın hakkında bilgi aldın mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: NooBy

quote:

quote:

Sen nere üzerinden satın almıştın kartı ?Arenabilgisayar gigabyte ın resmi distribütörüymuş, orayla iletişime geçip ne yapcağın hakkında bilgi aldın mı?

Ben bu karti sanalmarketimden aldim.

Telefonla gorustum gigabyte turkiyeye gondereceklerini soylediler.ekran karti gibi urunlerde direk degisim yada iade alamadiklarini soylediler nedeni ise kartIn pci express girisleri kullanildigini belli eder vs vs sonuc olarak servis raporu olmadan islem yapamicaklarini belirttiler.
    Kendileri satis noktasi olduklarini belirttiler vs vs

somuc olarak karti gigabyte turkiyeye gondericekler.

beni killandiran bu karta 947mhz gpu hizi olan f3l biosu yayinlamalari..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NooBy

quote:

quote:

Ben bu karti sanalmarketimden aldim.

Telefonla gorustum gigabyte turkiyeye gondereceklerini soylediler.ekran karti gibi urunlerde direk degisim yada iade alamadiklarini soylediler nedeni ise kartIn pci express girisleri kullanildigini belli eder vs vs sonuc olarak servis raporu olmadan islem yapamicaklarini belirttiler.
    Kendileri satis noktasi olduklarini belirttiler vs vs

somuc olarak karti gigabyte turkiyeye gondericekler.

beni killandiran bu karta 947mhz gpu hizi olan f3l biosu yayinlamalari..

Demekki piyasaya sürmeden önce testleri doğru düzgün yapmadılar bu yüzden kart fazla ısınınca stabililtesi bozuluyor.

• arkadaşlar gigabyte mail yazmıştım yeni biosta neden gpu hızı 1040 tan 947mhz düşürüldü diye ve gelen cevap bu şekilde oldu

Thank you for kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, please click HERE to refer to FAQ to switch fan mode and then test again.

According to How To Reflash BIOS? in VBIOS download page--Please note:
    You can only update to a BIOS version of the same series. If your VBIOS version is:
    F1, it can only be updated with VBIOS versions F2-F9.
    F10, it can only be updated with VBIOS versions F11-F19.
    F20, it can only be updated with VBIOS versions F21-F29.

Please first confirm your original VBIOS with @BIOS , if the original VBIOS is F1 series, please update VBIOS F3L. Furthermore, VBIOS F3L is mainly to support fan control performance mode (SW1).

For @BIOS utility, please click HERE.
    To download VGA BIOS, please click HERE. Please update VBIOS by choosing "FLASH" in @BIOS.

bunun üzerine bende bu kartı alma sebebimdeki en buyuk etkenin 1040mhz lik gpu hızı oldugunu ve yeniden yeni bıosta neden 947mhz e dusruldugunu sordum bakalım ne cevap alıcaz

aynı zamanda overclockersuk forumlarında da mevcutta bir konu var

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18569056&page=1

benim ürünü sanalmarketim distributore gondermiş oradan da gigabyte Turkiye ye gidecekmiş telefonla durumu hakkında gelişme olunca haber vereceklerini,normalde 20 iş güünü olan sürenin yeni alınan ürünlerde okadar sürmediğini ve yeni ürünlere öncelik tanındığını söylediler.

• Sıfır sistemlerde neden hep sorun yaşamak zorundayız ki yok ilk revizyon, yok bios update, anlamış değilim. Bunlar fabrikadan nasıl çıkıyor merak etmiyor değilim hani.

• Ne demek değişmiyorlar. Yasal hakkınız bu sizin. Örnek olsun diye anlatıyorum. 1 hafta falan önce internetten sipariş ile inventustan power supply almıştım. Dün Invesntus'a mail attım. OCZ Fatal1ty 750W güç kaynağı yük altında sesli çalışıyor diye. 1-2 saat içinde teknik ekipten bir arkadaş aradı. Bu sesin anormal olmadığını, sizin çalışmanızı etkilemeyeceğini bir süre kullandıktan sonra sesin azalabileceğiniden vs... bahsetti ve her cümlesinin sonuna eğer bu ses sizi rahatsız ediyorsa yollayın iade alalım hiç problem değil şeklinde de eklemeyi ihmal etmedi. Çalışma şekli budur. Müşteri memnuniyeti budur. Koca vatan bilgisayar 40 takla atıyor iade vs... almamak için. Komik. Siz de paranızı alın. En kötü yasal yollara başvurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Geçmiş olsun.

Kartınız büyük ihtimal hatalı üretim.Ve @dominic dostumunda dediği gibi; yazın bu derecelerin üzerine bir 10 C daha eklenir, kart hepten gider.

Benim tahminlerime göre; AMD tarafından revizyona uğramış 290 ve 290X GPU' ları gelecektir.Hem çok daha serin hem de daha az güç çekerler diye düşünüyorum.Yoksa bu iş kesinlikle böyle yürümez ! Tırnak içinde '' aklı olan adam '' R9 290' lara göre buz gibi çalışan GTX 780 varken bu kartlara bulaşmaz.

Çok övülen SAPPHIRE 290 - 290X Tri-X' ler bile; 70 - 75 C civarında çalışıyor.Bence bu değerler bile şu an için yüksek.Yaz aylarında bu değerlerin 10 derece daha üstü ve akabininde hız düşmeleri görülecektir.Umarım tahminlerim doğru çıkar ve revizyona uğramış 290 ve 290X GPU' ları gelir.Ben bile 290 - 290X' leri bekliyordum ama, bu sıcaklıklardan sonra...

Kesinlikle katılıyorum hocam. Resmen rezalet. Sapphire 290 Tri-X 76 dereceyi görüyor bir testte. Şuanda pek alınası durmuyor açıkçası. GTX 780 maks 70 dereceye çıkarken AMD 'nin bu yeni ekran kartları resmen fırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak08

Ne demek değişmiyorlar. Yasal hakkınız bu sizin. Örnek olsun diye anlatıyorum. 1 hafta falan önce internetten sipariş ile inventustan power supply almıştım. Dün Invesntus'a mail attım. OCZ Fatal1ty 750W güç kaynağı yük altında sesli çalışıyor diye. 1-2 saat içinde teknik ekipten bir arkadaş aradı. Bu sesin anormal olmadığını, sizin çalışmanızı etkilemeyeceğini bir süre kullandıktan sonra sesin azalabileceğiniden vs... bahsetti ve her cümlesinin sonuna eğer bu ses sizi rahatsız ediyorsa yollayın iade alalım hiç problem değil şeklinde de eklemeyi ihmal etmedi. Çalışma şekli budur. Müşteri memnuniyeti budur. Koca vatan bilgisayar 40 takla atıyor iade vs... almamak için. Komik. Siz de paranızı alın. En kötü yasal yollara başvurun.

hocam ekran kartı gibi ürünlerde servis onayı olmadan iade alamıyorlarmış.cunki bir kere sisteme takınca pci express girişleri çiziliyormuş vs vs .tartısmaktan yoruldum inanın.belki kart direk arızalı çıksaydı değişim yaparlardı ama benim gönderme sebebim sıcaklık ve neye dayanarak soyluyorsunuz diyorlar.dogal olarak bir belirsizlik var ve servis onayı olmadan ıslem yapamıyorlar.

• quote:

Ne demek değişmiyorlar. Yasal hakkınız bu sizin. Örnek olsun diye anlatıyorum. 1 hafta falan önce internetten sipariş ile inventustan power supply almıştım. Dün Invesntus'a mail attım. OCZ Fatal1ty 750W güç kaynağı yük altında sesli çalışıyor diye. 1-2 saat içinde teknik ekipten bir arkadaş aradı. Bu sesin anormal olmadığını, sizin çalışmanızı etkilemeyeceğini bir süre kullandıktan sonra sesin azalabileceğiniden vs... bahsetti ve her cümlesinin sonuna eğer bu ses sizi rahatsız ediyorsa yollayın iade alalım hiç problem değil şeklinde de eklemeyi ihmal etmedi. Çalışma şekli budur. Müşteri memnuniyeti budur. Koca vatan bilgisayar 40 takla atıyor iade vs... almamak için. Komik. Siz de paranızı alın. En kötü yasal yollara başvurun.

+1. Bana da sistem toplarken kesintisiz güç kaynağının 500W(1000VA bu olsa gerek) olanından ellerinde kalmadığı için 600W(1200 VA) olanını yollamışlardı. sırf bekletmemek için. Gerçi markası farklıydı ama önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 15 Ocak 2014; 11:34:12 >

• quote:

quote:

hocam ekran kartı gibi ürünlerde servis onayı olmadan iade alamıyorlarmış.cunki bir kere sisteme takınca pci express girişleri çiziliyormuş vs vs .tartısmaktan yoruldum inanın.belki kart direk arızalı çıksaydı değişim yaparlardı ama benim gönderme sebebim sıcaklık ve neye dayanarak soyluyorsunuz diyorlar.dogal olarak bir belirsizlik var ve servis onayı olmadan ıslem yapamıyorlar.

Fark etmez. Yasal hakkınız bu sizin. Memnun değilsiniz bu üründen. Paranızı geri almaya bakın. Gerekirse tüketici haklarına başvurun. Alo 175 di sanırım. Oradan da detaylı bilgi alabilirsiniz konu ile ilgili. Biraz süreç uzayacak tabi ki ama paranızı her türlü geri alırsınız. Maddi durumunuz el veriyorsa, beklemek yerine yeni bir ekran kartı da alabilirsiniz. Çok öfkeleniyorum böyle şeylere

• Bizim ülkemizde bu rma olayı olsun teknik destek olsun eziğin kralı bi ülkeyiz.Avrupa amerika felan rma olayında bize birkaç tur bindirdi o düzeydeler.Bizde mantık şudur kutudan bozuk veya hatalı ürün çıkmaz.Kullanıcı kutuyu açarsa almayız.Kimse demezki ulan mal adam kasaya takmadan bozuk olduğunu nasıl anlıycam telekinezimi yapsın ekran kartıyla adam.Binlerce benzeri olaydan sonra ben elektronikten değil ülkemizdeki başı boşluktan bilgisizlikten terbiyesizlikten saygısızlıktan boş adam sıfır meziyetten bıktım artık.Anakarta pci slota deymeden nasıl ekran kartı takılcak biri yapsın elimdeki ne kadar mal mülk var hepsini vericem.Bunlar hayal dünyasında yaşıyorlar herhalde.Bide çizilmişmiş.Ulan adamlardan kartı alıyosunuz internetten kullanılmış kartı yolluyosunuz sıfır diye.Küfür etmeden konuyu kapayayım.Adam ekran kartı satar 4gb 64 bit süper ekran kartı der.Cahil toplum olunca teknik servisinde satıcında cahil olur haliyle.Piyango çıksada yolumuzu başka bi ülkeye çevirsek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 15 Ocak 2014; 14:23:28 >

• Gigabyte tan yeni cevap geldi arkadaslar

After confirming, the core clock 947 MHz of F3L is not correct. It will not down grade core clock after updating VBIOS F3L. We have forwarded this mail to relevant department and the person who's in charge with this issue will correct the core clock. We are sorry for any inconvenience.

Regards,
    GIGABYTE

ne soylenebilirki bunu ben mail atmasaydim adamlar nasil farkedecekti?benim.mailim mi bu durumu duzeltti gerci hala duzeleceginden supheliyim ama..

• sana şunu söliyim gigabyte türkiyede bu işlerden anlayan bir tane adam yok.
    Gigabyte X79 anakart almıştık.
    GTX 7xx serisi hiç bir ekran kartını çalıştırmıyor görüntü dahi vermiyordu.
    Gİgabyte taiwan a mail attık türkiyedekiler yardımcı olacak deiler anakartı yolladık türkiyedeki servise adamların elinde 7XX serisi ekran kartı yok tutmuşlar bizdeki kartı istiyorlar.
    Biz de en son anakartı iade ettik güç bela.
    işte o gün anladım Gİgabyte türkiyenin ne mal olduğunu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.