Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
5
Favori
261.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wolwerine0
    MFA o değerlerle oyunlarda bir sıkıntı yapıyormu ?

evet..
  • bir sorum daha olacak ben bellekler 2200 yapınca voltajıda 1150 yaptığım halde hata veriyor bu bellekleri 2200 kullanabilmem için ne kadar voltaj vermem gerekiyor yada bana en iyi değerleri söylermisin bu kart için kart daha yeni imzam da yazıyor o.c değerlerim
  • @MFA
    bence belleklere fazla yükleniyorsun, stabil olan hızlarında bench alsan bazı skorların daha yüksek çıkabilir, mesela bende 1080 in üztüne çıktığımda hem artifekt veriyor hemde skoru düşürüyor.
  • Taze Mafia 2 Benchmarkları

ayarlar physx hariç maximum

o.c default

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

o.c

900/1800/2100

o.c 920/1840/2100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apoc -- 30 Haziran 2011; 1:13:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwerine0

bir sorum daha olacak ben bellekler 2200 yapınca voltajıda 1150 yaptığım halde hata veriyor bu bellekleri 2200 kullanabilmem için ne kadar voltaj vermem gerekiyor yada bana en iyi değerleri söylermisin bu kart için kart daha yeni imzam da yazıyor o.c değerlerim

Verdiğin voltaj kartın bütününe değil sadece gpu verdiğin voltaj.Bu kartta bellek voltajlarıyla oynayamıyorsun.Ama gtx 460 S.O.C olsaydı elinde onda gigabyte kendi programıyla bellek voltajlarını değiştirebilirsin.Zaten çok fazla belleklerle uğraşma konunun başlarından MFA nın testlerinde 2000mhz sonrası en fazla 2fps artış oluyor.
  • stabil kaldıgım max deger suan 900-1800-2200 günlük kullanım olarak 70 dereceyi bulmuyor böle crysis 2 oynarken daha fazlasını denedgimde hata alıyorum kartın sıcaklıgı 72 73 olmasına ragmen ama bendeki ısınan bölge vrm bölgesi mfa ın dedigi gibi beni kısıtlayan bölge oarası galiba,bench alırken 940 950 verebiliyorum ama günlük kullanım için olmuyor
  • @fvgumus

mV kaç ?
  • Önceden sormuştum bidaha sorayım. Stabilite testi yaprken OCCT kullanıyorum. Diğer bench programlarına göre kartı çok zorluyor. Örneğin MSI Kombustor ile test yaparken 10dk hatasız olarak tamamlıyorum. Ama OCCT de yapınca ilk dakikadan error sayısı artıyor. Stabilite için OCCT fazla mı diğer bench programları yeterli mi ?
  • 1125 v veriyorum.67 68 max sıcaklık.
    @Lord1n
    Kısa dönemde edindigim bilgilere dayanarak cok fazla güvenmeyin o programlara ekran kartına aşırı yüklenen mesala crysis gibi oyunları 2-3 saat hata almadan oynuyorsanız sorun yok veya bu testiHeaven DX11 Benchmark 2.5 üst üste 3-4 defa yaptıgınızda herhangi bir hata almıyorsanız gene stabil çalışıyor diyebiliriz
  • 1062mV 900 1800 2100 stabil değer bende.
    Crysis2 dahil hiçbir oyunda saatlerce sorun çıkmadı.
    sıcaklık 70-73° geçmedi.
  • Bunlarda benim değerlerim kart MSI GTX460 Cylone
    Normalde GPU:726 MEM: 1800
    Günlük kullandığım değerler

Maksimum çıkabildiğim değer ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinCC -- 30 Ekim 2011; 19:08:51 >

• Demek ki en yüksek saat hızlarınız daha düşük.
  • Evet zaten günlük kullanılabilecek bir değer değil oyunlarda 20 dakikayı geçtikten sonra ısıdan dolayı hata veriyor.
  • arkadaşlar belki daha önce de yazılmıştır ama zahmet olmazsa şuraya bu cihaz ile yapılabilecek en optimal o/c degerlerini yazar mısınız. bf3 arifesinde bir ayar yapmam gerek de...

bir de şunu merak ediyorum pysicx uygulamalarını bu kart yerine q6600 işlemcime yaptırsam görüntülerde bir kayip ya da ferformans kaybı yaşar mıyım sizce?
  • Arkadaşlar benim kart palit gtx460 768 mb.

Def saat hızları : 675 - 900 - 1350 . Voltaj ise 1037 mV def.

Oc yapabileceğim değerleri yazar mısınız acaba ? Saat hızlarını mV'ye göre kaça çıkarmam lazım? Tehlike sınırları nedir.
  • Voltaj arttırmadan
    GPU:840
    Shader: 1680
    MEM:1000
  • Bu ekran kartını 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilhuman -- 26 Ekim 2011; 23:36:42 >
  • Arkadaşlar ilk defa ciddi overclock yaptım stabil değerler şöyle
    Core voltage(mv) 1000
    Core clock (mhz) 810
    Memory clock (mhz) 2000
    Sıcaklık 80 dereceyi gördü OCCT de, core clock u 815 yaptıktan 2 dk sonra pc gidiyo ne yanlış anlamadım
  • Çekirdek voltajını yükselterek daha yüksek hızlar deneyebilirsiniz. Tabi fan hızını da yükseltin. Gerçi bu hali ile bile %20 oc olmuş kart.
  • vay arkadas kartı aldık 1 yıldır .. dogrudurut bır board bulamadık kı oc yapalım ..defult ayarlarda kullanıyoruz ..

... gazlı bmw z4 de bınmek gıbı bısı sanırım
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.