Şimdi Ara

Gigabyte GB-BACE-3150 Celeron N3150 2 Mini Masaüstü 400 TL (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
2
Favori
2.958
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kardeşim keşke zamanım olsa iş güçten. Kısaca 1080p de sıkıntı yok öyle çok performans beklemeyin ama gayet yeterli bence. oyun dışında yeterli sayılabilir. Photoshop falan kullanabiliyor en önemli özelliği düşük enerji ile çalışması
  • Fansız çalışırlar. Sesleri yok diye biliyorım o yüzden.
  • Acikcasi bana mantikli gelmiyor bu saatten sonra bu tarz urunler, hdd ve ram olmadan sicakligi da kalmiyor gibi.
    Hele hele 350 liraya HDMI cikisli netbooklari gordukten sonra :)
    Raspberry Pi alip karistirmak daha eglenceli olur sahsi kanaatim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alibrk

Kardeşim keşke zamanım olsa iş güçten. Kısaca 1080p de sıkıntı yok öyle çok performans beklemeyin ama gayet yeterli bence. oyun dışında yeterli sayılabilir. Photoshop falan kullanabiliyor en önemli özelliği düşük enerji ile çalışması

hocam 1080p de sıkıntı yok sanırım. peki fan var galiba içinde 1 adet laptop fanı gibi resimlerine baktım. fan ses yapıyor mu en ufak gürültü bile rahatsız eder şahsen beni. torrent için şuan kullandıgım d945gclf ye kasa almaktansa buna para veririm yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alibrk

hocam 1080p de sıkıntı yok sanırım. peki fan var galiba içinde 1 adet laptop fanı gibi resimlerine baktım. fan ses yapıyor mu en ufak gürültü bile rahatsız eder şahsen beni. torrent için şuan kullandıgım d945gclf ye kasa almaktansa buna para veririm yani.
  • TurkishCoder kullanıcısına yanıt
    İnanılmaz az. kulağımı cihaza yasladığım zaman bile rahatsız etmiyor mesafe 1 metreye yaklaştıkça duymak zorlaşıyor bugüne kadar gördüğüm en sessiz pc...
  • Geçen hafta Teknosa'da i3 dizüstü vardı 700 küsüre Teknosa'da. Bence güzel bir fırsat yakalayıp böyle bir ürün alın. Ucuz ürün alıp bilgisayar karşısında harcayacağınız zamanı artırmayın.
  • ahmetfx kullanıcısına yanıt
    700 liraya İ3 laptop almak kesinlikle daha mantıklı çünkü bu sistemi kurmak mönitör hariç 600 liraya gelir...
  • Passmark puanı 1500, şu anki en düşük işlemci g3220 nin bile 3200lerde puanı. 5sene önceki işlemciler 1500 puan alıyordu.

600–700tl ye laptop alın daha mantıklı yada normal bir kasada toplanır o paraya. Htpc için ideal sadece, ondada oyun oynanmayacaksa.

• 100$ dan aşağıya hdmi bağlantılı stick pc ler varken, 600-700 tl civarına rahatlıkla bir laptop bulunabilirken, hatta hdmi çıkışlı tabletlerin bile 100$ altına bulabildiği global pazarda;

400tlye bunu alıp (hdd+ram de en az 150 200 masraf), 600 tlye mal etmek anlamsız bence

seçenekler bol, benden demesi

*dipnot: mesela 99$a infocus kangaroo diye bir şey var o çok ilgimi çekiyor. bundan daha kullanışlı bence. ve daha ucuza mal edersiniz.
  • Bunlarin guzelligi vesa ile monitorun arkasina asilmasi. Bunu 700 liralik laptopla da 7000tllik ultrabookla da yapamazsiniz...

• 1080p bluray rip mkv filmlerde takılma oluyormu rahat oynatıyormu?

splash pro yada pot player ile denermisin, mesala yüksek bitrate li bir film indirip dene 15 gb falan olsun, denermisin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 29 Mart 2016; 23:10:26 >
  • Bunlar iyi is goruyormu arkadaslar anlayan varmi bende bi kasa siparisi verdm 500 tl ye celeron islemcili bunlar daha iyiyse iade edip bunlardan alayim ??

• FreeRun kullanıcısına yanıt
    1080p filmde hiçbir takılma yok. Malesef ürünü sattım ama performansından sebep değil ihtiyaçtan dolayı.
  • tmm eyw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 31 Mart 2016; 22:30:49 >
  • İncelemelerde 4k da bile sorunsuz diyorlar

• Çok memmunum. Son derece sessiz. 1TB HDD ve 8GB ram ilavesi yaptım. 24 saat çalışıyor. Evde sunucu olarak kullanıyorum. Server 2012R2 Ess. satın alıp yükledim. İşlemci ibraz yavaş kalabiliyor. Ancak zaten sadece ben kullandığım için sorun olmuyor. Kendi kişisel projelerim için FTP /IIS WEB / SQL / File Storage / Backup Server olarak çalıştırıyorum. Çok memunum. İlk aldığımda VGa monitör ile bios ekran gelmiyordu. Bios ayarları için HDMI monitör takıyordum. Sitesinde bu sorunla ilgili Bios güncellemesini yükledim. Şimdi VGA monitör ile açılıyor.

Ben memmunum. Performansı benim için yeterli.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.