Şimdi Ara

Gigabyte GA-G31M-ES2L yi nasıl bilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, eve ikinci bir kasa topluyorum orta seviye anakart olarak hepsiburada da en çok satılan kart bu. Bu kartı nasıl bilirsiniz arkadaşlar. alınır mı?

Not: Anakartı core2 duo bir işlemci ve 1066mhz 2gb ramler ile kullanacağız.

• Fiyat performans anakartı bence..Ben E5200ü 3.1de voltaj vermeden kullandım.Overclocka da yatkındır..Ama Çok da extreme değil tabi ki..Ama işinizi rahatlıkla görür..
  • Orta seviyede , G31 chipsetli güzel ve sorunsuz bir anakart.

Kendi bilgisayarımda da kullanıyorum bu anakartı , düşünmeden alabilirsiniz.

Anakartın özellikleri ==>http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-g31m-es2l_1x.html

Anakartın desteklediği işlemcilerin listesi ==>http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/cpulist/ga-g31m-es2l_1x.html

Gigabyte GA-G31M-ES2L yi nasıl bilirsiniz

• Açıklamalar için çok teşekkür ediyorum. yuemrek arkadaşımızın verdiği linkteki açıklamaya göre ramleri 1066mhz da çalıştırmak için O.C yapılması gerektiği yazılmış. (DDR2 1066(OC)/800/667MHz) Ben bu kartı O.C yapmak zorunda mıyım acaba bu şekilde kullanmak için? Stargate arkadaşımızın dedigi gibi çok fazla extreme bir sistem yapmayacağım zaten.
  • anakart gayet güzel bende kullanıyorum ama g41m-es2l modeli çıktı ve fiyat farkı yok bildiğim kadarıyla(en azından daha yeni kuzey köprüsü)..bu arada g31m-es2l için ;ram çarpanı değişebiliyor..örneğin 266 fsb işlemi kullanıyorsan çarpanı 4 yaparsın ve 1066 da ram ler çalışır..4 en yüksek değer tabii..200fsb işlemciler için rami 1066 da kullanmak istersen oc yapman gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 25 Ocak 2010; 3:04:29 >
  • GA-G31M-S2L modelini kullandım fiyat performans boardudur..300 fsb civarı o.c yapmıştım zamanında.
    E serisi sanırım daha iyidir..
  • Q8400'ü 437fsb ile sorunsuz çalıştırabilen bir G31dir kendisi. Şimdiye kadar kullandığım pahalı/ucuz anakartlar içinde en iyisi idi. Sıfır problem ile 6 ay kadar kullandım. Daha önce problem yaşamadığım bir anakartı hiç olmamıştı. Ama bence orta seviye değil giriş seviyesidir.

Bellekde 3 adet çarpan var. elinizdeki bellek ne kadar voltaj ile 1066mhz veriyorsa biostan o voltajı vererek bellek çarpanını 1066mhz e getirirsiniz. Gerçi 800 ile de kullansanız fark görebileceğinizi zannetmiyorum.
  • Hmm anladım peki şu kartı al için rahat olsun diyebileceğiniz bir kart söyleyebilir misiniz ? Yani o/c yapmadan rahatça çalıştırabileceğim fakat fiyatı aşırı olmayan. Çünkü En azından bir orta seviye almak istiyorum giriş seviye degil. teşekkürler
  • oc yapsanızda yapmasanızda işinizi görecek kaliteli bir kart,işlemci desteğide çok geniş..giriş yada orta, sadece bir kelime :) illa daha iyisi derseniz p45/35 g45/35 çipsetlere bakabilirsiniz tabii
  • Peki bu çipset farkları neyi değiştiriyor. Diyelim iki kart var birisi g35 diğeri g45, bu ne anlama geliyor hız farkı mı yaratıyor ?
  • Merhabalar arkadaşlar. Benimde anakartım G31M-ES2L GIGABYTE bu anakarta AMD Phenom II X4 965 işlemci takılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeoTiger -- 4 Mart 2011; 23:29:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeoTiger

Merhabalar arkadaşlar. Benimde anakartım G31M-ES2L GIGABYTE bu anakarta AMD Phenom II X4 965 işlemci takılabilir mi?

Anakart intel işlemcileri desteklediği için takılmaz
  • Peki bana destekleyen fiyat performans bir anakart önerebilir misin ? Sistemi uçurmak istiyorumda ^^
  • quote:

Peki bana destekleyen fiyat performans bir anakart önerebilir misin ? Sistemi uçurmak istiyorumda ^^

Ben AMD kullanmıyorum o yüzden işlemcisinden de anakartından da anlamam... AMD kullanan/bilen arkadaşlar görürse bu mesajı önerirler herhalde ama önce kaç para ayırabileceğini söylemen lazım...yani kaç paralık bir anakart istiyorsun... işlemcin ramin ...diğer donanımların nedir vs vs...
  • quote:

Peki bana destekleyen fiyat performans bir anakart önerebilir misin ? Sistemi uçurmak istiyorumda ^^

http://www.vatanbilgisayar.com/foxconn-a7da-s-3.0-a7da-s-3.0-amd790gx-ddr3-fsb1333-socket-am3-vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=50897
  • Ben buraya konu açtım sistem bilgilerimde var. Buradan sisteme göre donanım tavsiyesi yapar mısınız? Önceliğim işlemci ve anakart. Teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_47229982/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47229982
  • quote:

Ben buraya konu açtım sistem bilgilerimde var. Buradan sisteme göre donanım tavsiyesi yapar mısınız? Önceliğim işlemci ve anakart. Teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_47229982/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47229982

• Bilgisayar :Intel Pentium(R) D CPU 3.4Ghz Presler 65nm Teknoloji
    Ram : 3.0GB İkili-Kanal DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)
    Anakart : Gigabyte Technology Co., Ltd. G31M-ES2L (Socket 775)
    Ekran kartı : 1024MB GeForce 9800 GT (nVidia)
    HDD : 977GB SAMSUNG SAMSUNG HD105SI (SATA)
    DVDRAM : HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
    Ses frekansı:Realtek High Definition Audio
    Güç kaynağı:Primecom 500W

4 çekirdekli olması tercihimdir.

Evet önerileriniz nelerdir ? Teşekkürler şimdiden.

Not: bütçe(300-350 tl) ^.^
  • GA-G31M-ES2L bende bu anakartı kullanıyorum işlemcim p4 3 ghz 800 fsb işlemcide ufak bir oynama yapmak istiyorum core 2 duo gibi core lerde bildiginiz gibi fsb ler degisiyor ben bu anakarta 1066 fsb li işlemci takabilir miyim yoksa sadece 800 fsb mi takabilirim kendi sitesinde destekler diyor ama ben pek güvenmiyorum bios destekli olacaksa hic 1066 ya bulaşmayım düsünceleriniz bekliyorum şimdiden teşekkürler

işlemci destek listesi
  • işlemci destek listesinde gördüğün gibi 1333mhz fsb li E8000,E9000 serisi işlemcileri destekliyor..1066 fsb ve listede bulunan işlemcilerden elbette kullanabilirsin..işlemciyi sıfırmı alacaksın ve bütçen ne kadar?(birde sistemdeki diğer parçaları yazarsan iyi olur)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.