Şimdi Ara

Gigabyte G41M Overclock sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende bugün Gigabyte g41M combo (Rev 2,0) aldım , eski anakartım Gigabyte 965P DQ6ydi efsane bi karttı 3,40ghz kullanıyordum

işlemcim Core2duo e6600 2,40 ghz

şimdi ise 3,08 ghz den bir adım yukarı cıkamadım , voltaj veriyorum olmuyor ramin frekansi düşürüyorum olmuyor

sizce bu kart için bu hız yeterlimi yoksa daha abansam bişeyler yapabilirmiyim ? daha dogrusu çok denedim ama banamısın demedi son voltaj olan 1,6 volt ile 3,08 i açıyor ama 3,09 yaptığım anda restart üstüne restart 3.10 3.15 flanda denedim ama yok..

3,08 ile cpuya yüklenince normalde1.398 olan cpuz de gördüğüm voltaj değeri birden 1.376 ya düşüyor

• Biraz daha abanırsan işlemciyi çöpe atabilirsin ama 3.8 de güzeldir bende e7500 var anakart g41mt-s2pt 3.67 Ghz yaptım 2.93ken şuan cok memnunum sen 3.08 den yukarı cıkarsan işlemci sıcaklıgı 70 bulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasar123

Biraz daha abanırsan işlemciyi çöpe atabilirsin ama 3.8 de güzeldir bende e7500 var anakart g41mt-s2pt 3.67 Ghz yaptım 2.93ken şuan cok memnunum sen 3.08 den yukarı cıkarsan işlemci sıcaklıgı 70 bulur

o anakartla anca o kadar olur zaten 3,67 den yukarı cıkamazsın zaten arkadaş eski anakartıyla 3,40 ghz kullanıyordum demiş zaten o hızdayken stock fan ile çıkamaz özel soğutucu kullanıyordur ben XIGMATEK
    HDT-SD964 ile 55-60 dereceyi geçtiğini görmedim yük altında

@Momo-oz
    965p dq6 dan bende kullandım işlemci 4 fazlı besleniyor 3 ghz lik işlemciye 4,1 ghz kullanıyordum ,ama şu an kullandığın kart ile bu imkansız cunki kart giriş seviyesi olduğu için tan besleme sağlamayabilir , ama 965dq6 üst segmen bi kart

ikisinin arasında fark var yani 3,08 ghz o kadar için yeterli bi rakam zaten daha zorlasanda yapamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

quote:

Orijinalden alıntı: dasar123

Biraz daha abanırsan işlemciyi çöpe atabilirsin ama 3.8 de güzeldir bende e7500 var anakart g41mt-s2pt 3.67 Ghz yaptım 2.93ken şuan cok memnunum sen 3.08 den yukarı cıkarsan işlemci sıcaklıgı 70 bulur

o anakartla anca o kadar olur zaten 3,67 den yukarı cıkamazsın zaten arkadaş eski anakartıyla 3,40 ghz kullanıyordum demiş zaten o hızdayken stock fan ile çıkamaz özel soğutucu kullanıyordur ben XIGMATEK
    HDT-SD964 ile 55-60 dereceyi geçtiğini görmedim yük altında

@Momo-oz
    965p dq6 dan bende kullandım işlemci 4 fazlı besleniyor 3 ghz lik işlemciye 4,1 ghz kullanıyordum ,ama şu an kullandığın kart ile bu imkansız cunki kart giriş seviyesi olduğu için tan besleme sağlamayabilir , ama 965dq6 üst segmen bi kart

ikisinin arasında fark var yani 3,08 ghz o kadar için yeterli bi rakam zaten daha zorlasanda yapamazsın

Arkadaş Doğru söylemiş 3,08 iyibir rakam daha yukarısıda olmaz o kartla ben e7500 3.67 den 4.0 ghz yapayım dedm pc kafayı yedi 3.67 ghz ye geri cektim düzelti :D

• Bendede g41m-combo anakart varda o.c yapmasam yuk altında 90 ı goruyorum stabılde yok sureklı 1saatte 1 derece artıyor voltaj ayarlarından mı kaynaklı acaba macunda surdum o kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.