Şimdi Ara

Gigabyte B450 Anakartlarda Manual Voltaj Girme Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
18
Favori
8.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • B450 Aorus M kullanıyordum bios yazılımı gerçekten rezil durumda az küfür etmedim. Eline sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğe saygı...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ab350m gaming 3 ve ryzen 1400 var bende buradaki bilgilerler oc edebiliyorsunuz tek b450 lerde yok bu arada sağolun baya işe yarar bilgi bende de dediğiniz ayarlardan yaptım. Ama ben normal yerinden voltajsız 3.65 de kullanıyordum voltaj veremiyordum. Bu yerden netteki hazır değerlere bakarak 3.8 de 1.35 voltaj verdim oyunda 20 dk sonra res attı. Daha fazla da voltaj vermek istemedim eski ve ısınan anakartlar çünkü. 1 ghz içinde voltaja değmez sanırım maceram bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 10 Ağustos 2020; 12:45:8 >
  • Eline sağlık çok faydalı ve harika bir paylaşım olmuş.

B550 serisini kullanan arkadaşlarda da aynı olay var mı? B450'ye özel bir durum mudur?

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle fazlaca S2H kullanıcısı olduğunu düşünürsek çok yararlı bir konu. Bu kadar basit anlatan başka bir Türkçe kaynak bulamadım ben. Teşekkürler.

• üstat eline sağlık, ben 3.7 ghz de çalıştırıyorum, garanti olsun diye +0.066 V veriyorum.

hangi değerleri girmeliyim sizin calculator de?

vsoc kaç olmalı sizce bu setupta? (yarısı gibi yaptım üsttekinin ama bilinçsiz ezbere bir tercih bu :))

Bir de ben diğer taraftan yapmıştım ayarları biosu resetleyip sadece belirttiğiniz metrikleri değiştirmem yeterli midir?

son sorum :) işlemciyi sürekli max freq. ve max v çalıştırmak sakıncalı olur mu? hiç idle olmuyor oc sonrası.

Emeğiniz için tekrar teşekkürler.

@ yamaci1771

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunshines35 -- 2 Kasım 2020; 23:46:45 >

• s.aleyküm hocam konuyu biraz hortlatmış gibi olucak ama bende de gigabyte b450m s2h modeli ve r5 2600 işlemcim var. 3.9 ghz için kaç değer vermem gerekiyor yardımcı olurmusun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

üstat eline sağlık, ben 3.7 ghz de çalıştırıyorum, garanti olsun diye +0.066 V veriyorum.

hangi değerleri girmeliyim sizin calculator de?

vsoc kaç olmalı sizce bu setupta? (yarısı gibi yaptım üsttekinin ama bilinçsiz ezbere bir tercih bu :))

Bir de ben diğer taraftan yapmıştım ayarları biosu resetleyip sadece belirttiğiniz metrikleri değiştirmem yeterli midir?

son sorum :) işlemciyi sürekli max freq. ve max v çalıştırmak sakıncalı olur mu? hiç idle olmuyor oc sonrası.

Emeğiniz için tekrar teşekkürler.

@ yamaci1771

soc 1.05 iyidir

3.7 gz +0.066 oldukça güvenli voltajlardır, 7/24 kullanımda bir sorun teşkil etmez

hangi değer olduğunu bilmek için hwinfo kurup yük altında vcore değerinize bakın, o vcore değerini referans alabilirsiniz

@Heretix16

bu konuda yardımcı olmam zor, ne yazik ki işlemci OC konusunda çok bilgili değilim. bu konu daha çok işlemci OCyi bilen ama direkt voltaj girme konusunda sorun yaşayan kişilere hitaben açılmıştı

• bu nekadar cins bir anakartmış oldu olacak binary değerini tuşlasın kullanıcı 0011011x10101100 falan yazaydı daha az yorulurdu kidemli mühendisleri

• hocam auto ayarlmaya çalışıyorum voltajı çok veriyor manuel ayarlamak istiyorum. tamam 3.7 için hangi değerleri yazayım ?

• Heretix16 kullanıcısına yanıt

o dediğiniz programı indirdim değer yazamıyorum. çalışmıyor bende bana sadece 3.7ghz için voltaj ve öteki değeri söylesin yeterli.

• istediğin değer zaten tabloda da yazıyor...

Gigabyte B450 Anakartlarda Manual Voltaj Girme Rehberi

Voltaj ise sen kaç Volt vermek istiyorsun?_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 7 Kasım 2020; 15:27:53 >
  • Sıtabili hangisiyse onu vermek iatiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heretix16

Sıtabili hangisiyse onu vermek iatiyorum.

deneme yanılma yaparak bulmanız lazım, stok voltajla 100 er mhz artırarak başlayın 30 ar dk prime 95 testi yapın, stabilse 100 mhz daha artırın.

pc hata vermeye başladığında bu sefer voltajı azar azar artırın. (+0.003 gibi)

benim görüşüm ilk voltaj yediği noktadaki hız değeri en optimüm değerdir sonrasında max 200-300 mhz gidiyor ki 1.375-1.4 voltaj vermeye değmez.

• F50'den güncel F60c sürümüne geçmek gerekli mi? Ara bios kurulması gerkemiyor sanırım ama @BIOS programı ile güncelleme yapamadım, okuma hatası verdi. Ne önerirsiniz?

• Hocam apcacher panter 3000mhz cl16 2x8gb ram kullanıyorum. Anakartım gigabayte b450m s2h. Ramleri 3200mhz yapmak istiyorum. OC cahili olduğum için yapmam gerekenleri söyleyebilir misin?

• F60 sürümüne güncelleyince amd cbs menüsü değişti.Bu yöntemle değerleri giremiyorum.F60 bios sürümünü yükleyip değerleri girebilen varsa yardımcı olabilir mi ?

• İşler değişmiş F52 bios resimleri ektedir. Sadece görülen ayarlar yapılabilmekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

İşler değişmiş F52 bios resimleri ektedir. Sadece görülen ayarlar yapılabilmekte.

hocam güncelledim ben de yeni ayar hakkında bilgisi olan anlatabilir mi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.