Şimdi Ara

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.200
Cevap
15
Favori
105.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir sistem kurmayı planlıyorum. Almayı planladığım parçalar:

1. Gigabyte 990XA UD3
    2. AMD Fx 6300 - AMD Fx 8300 (ikisinden biri)
    3. Asus R9 270 directCU II
    4. Corsair 650W ____________(var olan donanım)
    5. Kingstone 2X2 1600 mhz___(var olan donanım)
    6. WD 500 GB cavier green___(var olan donanım)

Sizlerden gelen bilgileri okuduktan sonra kuzey köprüsünün sınıyor olması beni tedirgin etti. Ufak tefek bir overclock ile stabil olarak kullanmayı planlamaktayım. Acaba kuzey köprüsü bana sorun yaratır mı? Bu kart yerine aynı fiyatlarda başka bir kart öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redcock -- 26 Haziran 2015; 5:37:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redcock

Sevgili arkadaşlar.

Yeni bir sistem kurmayı planlıyorum. Almayı planladığım parçalar:

1. Gigabyte 990XA UD3
    2. AMD Fx 6300 - AMD Fx 8300 (ikisinden biri)
    3. Asus R9 270 directCU II
    4. Corsair 650W ____________(var olan donanım)
    5. Kingstone 2X2 1600 mhz___(var olan donanım)
    6. WD 500 GB cavier green___(var olan donanım)

Sizlerden gelen bilgileri okuduktan sonra kuzey köprüsünün sınıyor olması beni tedirgin etti. Ufak tefek bir overclock ile stabil olarak kullanmayı planlamaktayım. Acaba kuzey köprüsü bana sorun yaratır mı? Bu kart yerine aynı fiyatlarda başka bir kart öneriniz var mı?

bende fx 6300 kullanıyordum bundan önce ama oyun falan oynamak istediğimde işlemcinin yetersiz olduğunu anladım ve fx8350 aldım(iyidike almışım)

kuzey köprüsüne gelcek olursak bu gigabyte'ın kronik bi sorunu,rev1 anakart almadığın sürece bi sıkıntı yaşamazsın.

5tane gigabyte anakart kullandım,bunlardan 2si rev1 idi ve stabilite+ısınma sorunları vardı.

suan Gigabyte 990XA UD3 rev3 kullanıyorum kuzey köprüsü gerçekten çok sıcak,şöyle diyim işaret parmağımı 5saniyeden fazla tutamıyorum üstünde ama maşallah şuan hiç bi sorun yaşamıyorum(ne mavi ekran ne donma vs. vs.)

hatta şuan 4.6ghz ye overclock yaptım banamısın demiyo.yakın zamanda 5.0'ı deneyeceğim.

buarada fx8350 yi oyun oynamak için almıştım ama aşağıdaki videoyu izleyince inteli aratmayacağını gördüm ve çok sevindim.1000tl lik intelin verdiği performansı vermesi sevindirici

Ekleme :
    1-ramleri değiştirsen senin için iyi olur.şuan için normal bi sistemde enaz 8GB ram olması lazım(bendede 8gb var ama yetmiyor) cod advancedwarfare de sıkıntı oluyo bazen.
    2-psu gayet yeterli.
    3-enaz R9 280 falan alırsan senin için ileriye dönük yatırım gibi olur bence.zira r9 270 baya güçsüz artık.
    4-tabi oyun falan oynamam dersen fx6300+r9 270+4gb ram fazlasıyla yetecektir sana
    5-buarada amd işlemciye oc yapacaksan sağlam bi işlemci soğutucusuna ihtiyacın olacak.malum amd 60dereceden sonra sapıtıyor.hatta amd kendi açıkladı 60dereceyi geçmeyin diye.Ben antalyada olduğum için ve oc yaptığım için mecburen corsair h110 aldım.istanbulda falan yaşıyorsan corsair H60,H75,H80i,H90 sana yeterli olacaktır.

6-şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 26 Haziran 2015; 8:31:03 >
  • multi thread uygulamalar haricinde oyunlarda ciddi bir fark yok bence fx6300 ve fx8350 arasında . 5-10 fps arasında değişiyor .

http://www.anandtech.com/bench/product/699?vs=697

http://forum.donanimhaber.com/m_71948888/tm.htm

fx6300 alınarak artan bütçeyle kesinlikle sisteminize ssd almalısınız .

@redcock
  • quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

multi thread uygulamalar haricinde oyunlarda ciddi bir fark yok bence fx6300 ve fx8350 arasında . 5-10 fps arasında değişiyor .

yanlışın var.
    bizzat kendim test ettim.imzadaki sistemle ultra ayarlarda farcry4 oynayabiliyorken fx6300 varken darboğaz oluyordu,bide nfs rivals da aynı sorunu yaşadım.oyun oynanmıcaksa/yada low ayarlada oynancaksa fx6300 belki tercih edilebilir onun haricinde ofis işleri için fx yerine APU işlemci alınmalı
  • testleri ben yapmadım hocam , pek çok kaynakta da sonuçlar bu şekilde . soğutma vb etkenlerle değişebilir tabi sonuçlar . f/p isteniyor ise fx6300 en mantıklı çözüm . uzun süre fx6100 kullanıp pek çok oyunu high detaylarda r9 270x ile çok rahat oynadım .
  • selamlar bende bu anakartı kullanıyorum .) harıka bır kart
  • quote:

testleri ben yapmadım hocam , pek çok kaynakta da sonuçlar bu şekilde . soğutma vb etkenlerle değişebilir tabi sonuçlar . f/p isteniyor ise fx6300 en mantıklı çözüm . uzun süre fx6100 kullanıp pek çok oyunu high detaylarda r9 270x ile çok rahat oynadım .

kısmen haklısın hocam da,dediğim gibi farcry4 ü bi deneyin derim fırsatınız varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

testleri ben yapmadım hocam , pek çok kaynakta da sonuçlar bu şekilde . soğutma vb etkenlerle değişebilir tabi sonuçlar . f/p isteniyor ise fx6300 en mantıklı çözüm . uzun süre fx6100 kullanıp pek çok oyunu high detaylarda r9 270x ile çok rahat oynadım .

kısmen haklısın hocam da,dediğim gibi farcry4 ü bi deneyin derim fırsatınız varsa.

şuan fx8320 var stok hızda , elime 6300 geçerse bir deneyeyim hocam
  • Peki arkadaşlar başka bir soru daha sormak istiyorum.

Amacım fiyatta biraz kısıntı yaparak, sisteme SSD eklemek. Bu kapsamda düşünürsek:

AMD Fx6300 + Gigabayte 990xa-ud3 yerine;

AMD Fx6300 + Gigabayte 970a-ud3p alsam, performan konusunda sıkıntı yaşar mıyım. Sli veya crossfire yapmayacağım hiç bir zaman...

990 chipset yerine 970 chipsetli bi anakart kullanmam beni pişman eder mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redcock -- 30 Haziran 2015; 21:50:54 >
  • Amd FX-8350 X8 4.0GHz Soket AM3+
    Gigabyte 990XA-UD3 AMD 990X Soket AM3+
    VTX Amd Radeon HD6570 2GB/3.8GB 128Bit DDR3 (DX11) PCI-E 2.0
    Kingston 8GB DDR3 1600MHz
    EVEREST BTX 750W 80+

Sogutucu:
    http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-cnps9700-lga7751155-561366-fm1fm2am2-am3-islemci-sogutucu.html

ne hikmetse WoT tavsiye edilen (düşük) ayarlarda oyun oynarken ki 120 fps 80 ping gibi bi rakama tekabül ediyor savaşa başladıktan 5 dakka sonra bilgisayar çat kapanıyo ve tekrar açılmıyo. biraz bekledikten (soğuduktan??) sonra ancak açılıyo. işin garip tarafı
    1. power supply i arkadasin msi gaming anakart 8350 işlemci gtx 970 ekran kartı vs vs sisteminde kullandım problem yok.
    2. bilgisayar kapanınca dokunma yolu ile ekran kartı + ram + işlemci ( bakır boru ) ısını kontrol ettiğimde soguktu. en azından kuzey köprüsü ve mosfed e göre çok çok soguk.
    3. son bios güncellemesini yaotım hatta tüm bios güncellemelerinde ayrı ayrı denedim. su anki bios sürümü FEH.
    4. bios ayarlarından işlemcinin 4.0 stabil boost olarak 4.2 de çalışmasını iptal ettim. hızı 3.0 boost u komple kapattım yine oyunda kapandı kapandı.
    5. ram + ekran kartı + hdd + gereksiz fanlar macunlar alayını tekrar tekrar kontrol ettim yine kapandı.
    6. bir kaç overlockçunun yaptıgı ayarlara bakaraktan auto yazan tüm zımbırtıları manuel olarak değiştirdim ama amacım overclock değil stabil olarak voltajları ve frekansları ayarlamaya calismak. gece uykum geldi ve sabah işe gidicem diye yattım. aksam kaldıgım yerden devam edicem bişey olursa tekrar yazarım en son zaten amacım bios ayarlarını burdan paylaşmak.
    fikri olan ?
  • Arkadaşlar merhaba,

Bana GIGABYTE markası veya anakartlar ile ilgili merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gigabyte_Türkiye

Arkadaşlar merhaba,

Bana GIGABYTE markası veya anakartlar ile ilgili merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Teşekkürler.

merhaba sayın gigabyte yetkilisi,
    Gigabyte 990XA-UD3 rev3 anakart kullanıyorum.bios güncellemek için siteye girdiğimde son sürüm olarak "FEh" yazıyor ama cpu-z ve bikaç program ile bios sürümüne baktığımda ise "FEf" yazmakta,hangisi gerçek sürüm anlamayamdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gigabyte_Türkiye

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler.

Gigabyte 990XA-UD3 rev3 kullanıyorum. Windows 10'a geçmek istiyorum ancak Windows 10 driverları yok. Windows 8.1 driverlarını kursam sorun olur mu?
  • Hocam merhaba,

Kusura bakma, Skylake serisi anakartlarımızın hazırlığı için çalışıyoruz bu sebeple bir süredir forum' a giriş yapamadım.

En son sürüm, "FEh" sürümüdür ancak BETA versiyondur. Her ikisini de kullanabilirsin.

• historicalmann kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Kusura bakma, Skylake serisi anakartlarımızın hazırlığı için çalışıyoruz bu sebeple bir süredir forum' a giriş yapamadım.

Aşağıda ki linkten ses ve Ethernet için driver' ları indirebilirsin.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4434&kw=GA-990XA-UD33.0#driver

Diğer komponentler için ise ben yurt dışında ki merkez teknik servisimize soracağım. Cevap geldiğin de hemen dönüş yapacağım sana.

Teşekkürler.
  • iyi günler imza daki AMD sistemi kullanıyorum. Daha Önce 990XA rev1.0 Kullanıyordum ısınma çok olunca bu anakarta geçtim.Memnunum

SSD Almak istiyorum. uyum konusunda Samsung veya Sandisk ultra ıı hangisini önerirsiniz.

Samsung 250 GB 850 EVO SSD-MZ-75E250BW almayi planlıyorum pc ile uyum sorunu olurmu acaba veya hangi marka ssd almam gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral-18 -- 12 Ağustos 2015; 16:32:40 >
  • MSI 970 Gaming mi? GIGABYTE 990FXA-UD3 R4.0 mü?
  • Arkadaşalr merhaba,

Bu kartın Rev1.1 modelini kullanıyorum. SSD ile bir süre kullandım fakat şu anda ne kurulu windowsa giremiyorum nedeyeniden windows kurabiliyorum. Windowsa girebilirsem eğer hemen makina cash dump hatası veriyor veya wimdowsa girmeden makina reset atıyor. Achi modu ile kurmuştum. Windows yüklemek şstersem bazen yükleme ekranına gelip orda donuyo veya hiç gelemeden winload.exe hatası veriyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

Disklerde sorun olabilir mi dye SSD yi çıkarıpnormal disk ile de veya sonrasında normali çıkarıp sadece SSD ile de kurulum denedim ama başarılı olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miorled -- 19 Ağustos 2015; 10:06:59 >
  • Arkadaşlar merhaba,

GIGABYTE TÜRKİYE teknik servis numarası aşağıdadır. Herhangi bir teknik durumda kendileri ile irtibata geçebilirsiniz.

RMA SERVİS - 0 212 288 52 96
  • bu anakartın 2.elde rev1i alınır mı arkadaşlar ?
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.