Şimdi Ara

GIGABYTE 990XA-UD3????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilgisayarı direk bilgisayarcıdan alacağım, anakart olarak ellerinde asus m5a97 r 2.0 ve GIGABYTE 990XA-UD3 var hangisini almalıyım?

• tek seçenek, gigabyte 990XA-UD3 tartışma götürmez... tabi arada aşırı bir fiyat farkı yoksa.

asus 970 chipset
    gigbyte 990 chipset

gigabyte çok daha üst seviye karttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 20 Ağustos 2013; 17:18:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

tek seçenek, gigabyte 990XA-UD3 tartışma götürmez... tabi arada aşırı bir fiyat farkı yoksa.

asus 970 chipset
    gigbyte 990 chipset

Normalde m5a97 evo alacaktım fiyat farkı önemli değil 990xa-ud3 alıyorum iyiyse fxa'dan ne farkı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajesT3

Arkadaşlar ben bilgisayarı direk bilgisayarcıdan alacağım, anakart olarak ellerinde asus m5a97 r 2.0 ve GIGABYTE 990XA-UD3 var hangisini almalıyım?

cf yapacaksanız gigabyte 990xa-ud3 daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bademli1969

quote:

Arkadaşlar ben bilgisayarı direk bilgisayarcıdan alacağım, anakart olarak ellerinde asus m5a97 r 2.0 ve GIGABYTE 990XA-UD3 var hangisini almalıyım?

cf yapacaksanız gigabyte 990xa-ud3 daha iyi.

Corsair 2*4gb 1600 mhz ile uyum sorunu olmaz değil mi? bir soru daha sormam lazım cooler master 212x corsair 200r ye sığar mı?
  • quote:

tek seçenek, gigabyte 990XA-UD3 tartışma götürmez... tabi arada aşırı bir fiyat farkı yoksa.

asus 970 chipset
    gigbyte 990 chipset

990X çipset hocam.
    @MajesT3
    şöyle söyleyeyim.
    970 çipsetinde tekli ekran akartı desteği avr ve x16 hızında çalıştırır.
    990X çipsetinde tekli x16 hızında çalıştırır max 2!li crossfire desteği var ve 2'li kurulumda ise x8-x8 hızında çalıştırır.
    990FX çipsetinde ise tekli x16 hızıdna çalıştırır.max 4'lü crossfire desteği var.2'li kurulumda x16-x16 hızında çalıştırır.4'lü kurulumda ise x8-x8-x8-x8 hızında çalıştırır.
    bunun dışında pek belirgin farkları yok aralarında.
    990xa-ud3 rev kaç?
  • tam detay veremiyorum ama xa ile fxa arasında özellikler açısından fark var, bazı voltaj ayarları xa modelinde mevcut değil, bazı çıkışlar xa modelinde yine mevcut değil vs... fxa modeli biraz daha detaylı bir kart sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 20 Ağustos 2013; 17:42:28 >
  • quote:

quote:

asus 970 chipset
    gigbyte 990 chipset

990X çipset hocam.
    @MajesT3
    şöyle söyleyeyim.
    970 çipsetinde tekli ekran akartı desteği avr ve x16 hızında çalıştırır.
    990X çipsetinde tekli x16 hızında çalıştırır max 2!li crossfire desteği var ve 2'li kurulumda ise x8-x8 hızında çalıştırır.
    990FX çipsetinde ise tekli x16 hızıdna çalıştırır.max 4'lü crossfire desteği var.2'li kurulumda x16-x16 hızında çalıştırır.4'lü kurulumda ise x8-x8-x8-x8 hızında çalıştırır.
    bunun dışında pek belirgin farkları yok aralarında.
    990xa-ud3 rev kaç?

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-990xa-ud3-990xa-ud3-amd-990xsb950-am3+-ddr3-2000mhz-(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=55948 bunun aynısı hocam yorumlar olumsuz baya asus m5a97 ile arasında çok fark yoksa onu alıyım mı?
  • bazı 990fx modellerinde PCI Exp x16 slotlarından 2 adet var. ve bu sayede CF yaptığında kartlar 2 X x16 olarak çalışır. x8'e düşmez.

örnek board: ASUS M5A99FX PRO R2.0
  • quote:

tam detay veremiyorum ama xa ile fxa arasında özellikler açısından fark var, bazı voltaj ayarları xa modelinde mevcut değil, bazı çıkışlar xa modelinde yine mevcut değil vs... fxa modeli biraz daha detaylı bir kart sadece.

hocam hitap ettiğiniz kişiyi karıştırdınız galiba soruyu ben sormuyorum MajesT3 hocam soruyor.
    hatta ben de hocamın sorduğu soruyu cevapladım yukarıda.
    @Majest3
    sorun? açar mısınız?
    eğer cf yapılmayacaksa asus m5a97 r2.0 alın
  • evet yanlış mesajdan cevap atmışım, düzelttim
  • quote:

hocam hitap ettiğiniz kişiyi karıştırdınız galiba soruyu ben sormuyorum MajesT3 hocam soruyor.
    @Majest3
    sorun? açar mısınız?

Ram sorunu falan varmış :( amd 8320 + hd 7950 + cooler master 212x sisteme takıcam anakartı cf yapmıycam yani m5a97de alabilirim iyiyse
  • quote:

quote:

@Majest3
    sorun? açar mısınız?

Ram sorunu falan varmış :( amd 8320 + hd 7950 + cooler master 212x sisteme takıcam anakartı cf yapmıycam yani m5a97de alabilirim iyiyse

cf yapılmayacaksa asus m597 r2.0 da ideal.
    her ramle de sorun çıkarmaz heralde.
    kasa psu'lu model mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi northwood -- 20 Ağustos 2013; 17:49:02 >
  • quote:

quote:

quote:

@Majest3
    sorun? açar mısınız?

kasa psu'lu model mi?

kasa olarak tam karar vermedim corsair 200r(550w) ya da cooler master k380(600w) 212x hangisine sığarsa onu alcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aredien -- 20 Ağustos 2013; 17:51:49 >
  • 990xa ud3 kullanan biri olarak(serviste şu an) tavsiye etme konusunda kararsızım. kartın üzerindeki soğutucular çok ısınıyor. voltajsız masaüstündeyken kuzey köprüsü soğutucusuna bi kaç saniyeden fazla dokunamıyorsunuz.
    asusun modeli bi alt seviye chipsete sahip ama çoklu ekran kartı kullanımı planınız yoksa ve fiyat açısındanda avantajı varsa onu alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhazer

990xa ud3 kullanan biri olarak(serviste şu an) tavsiye etme konusunda kararsızım. kartın üzerindeki soğutucular çok ısınıyor. voltajsız masaüstündeyken kuzey köprüsü soğutucusuna bi kaç saniyeden fazla dokunamıyorsunuz.
    asusun modeli bi alt seviye chipsete sahip ama çoklu ekran kartı kullanımı planınız yoksa ve fiyat açısındanda avantajı varsa onu alın derim.

O zaman m5a97 bana daha mantıklı geldi büyük ihtimalle m5a97 alcam
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@Majest3
    sorun? açar mısınız?

kasa psu'lu model mi?

kasa olarak tam karar vermedim corsair 200r(550w) ya da cooler master k380(600w) 212x hangisine sığarsa onu alcam

tavsiyem kasa+psu ayrı alın hocam.
    daha kaliteli bir psu alırsınız.
  • quote:

tavsiyem kasa+psu ayrı alın hocam.
    daha kaliteli bir psu alırsınız.

Öyle yapıcam kardeşim sağol
  • 970 çipsetlerin çoğunda ısınma sorunu var şansa bazılarında çıkmıyor 990 çipsetleri bilmiyorum ama
  • bhazer kullanıcısına yanıt
    bu söyledinğiniz normal . Isı yüzünden mavi ekran görmüyorsanız sorun yok ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.