Şimdi Ara

Gigabyte 3D Aurora 570 ( Resimli) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
3.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orjinalden alıntı: Fallout

Power düğmesinde 2 tane mi led var? Gerçi şimdi bakınca ışık simetrik değil gibi. Yani 2 tane led olması muhtemel. Ama mesajı görene kadar böyle bir şeyin farkında değildim.

Nasıl çalıştığı hakkında bir fikir edinirseniz burada anlatın lütfen...

evet, simetrik değil, çünkü sizde de ledlerden bir tanesi yanmıyor anlaşılan. power butonunun altında biri sağda diğeri solda olmak üzere iki led var. bir tanesi harddis led'i. Servisteki arkadaş kabloyu bağlayamamışsınızdır dedi fakat alakası yok. Bu işlerden anlayan biri iseniz siz de bir ilgilenin lütfen derim.

HDD ledinin power tuşu arkasında olduğuna emin misin? Ben HDD ledleri ile ilgili kabloları takmadım gerek yok diye. Şimdi bir daha açıp bakacağım...
  • HDD led kablosunu bağlamışım fakat ters.

+ ve - işaretine dikkat ederek taktığımda HDD nin ışığı yanmaya başladı, o kadar.

Bu arada HDD ışığı müthişmiş. Mavi lazer gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallout -- 3 Mart 2008; 20:16:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

quote:

quote:

Power düğmesinde 2 tane mi led var? Gerçi şimdi bakınca ışık simetrik değil gibi. Yani 2 tane led olması muhtemel. Ama mesajı görene kadar böyle bir şeyin farkında değildim.

evet, simetrik değil, çünkü sizde de ledlerden bir tanesi yanmıyor anlaşılan. power butonunun altında biri sağda diğeri solda olmak üzere iki led var. bir tanesi harddis led'i. Servisteki arkadaş kabloyu bağlayamamışsınızdır dedi fakat alakası yok. Bu işlerden anlayan biri iseniz siz de bir ilgilenin lütfen derim.

harddisk ledi kulaklık cıkışının hemen yanında finansmen , power düğmesinin orda sadece bir led var

sadece bir led var demişsin ama yukarıda resimde gördüğün gibi iki tane led var yanyana. ikisi ayrı ayrı ne led'i orasını bi,lmiyorum ama ikisinin de yanması gerekmiyor mu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

harddisk ledi kulaklık cıkışının hemen yanında finansmen , power düğmesinin orda sadece bir led var

sadece bir led var demişsin ama yukarıda resimde gördüğün gibi iki tane led var yanyana. ikisi ayrı ayrı ne led'i orasını bi,lmiyorum ama ikisinin de yanması gerekmiyor mu?

yaw zaten o led yansada power tuşunu aydınlatan led o... hdd ledi aşağıda kulaklık girişinin yanında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 3 Mart 2008; 23:02:39 >
  • @ helsloot

seni daha fazla baymak istemem ama dediğim gibi, o led'in ne led'i olduğu önemli değil ki. neden yanmıyor, yanması gerekmiyor mu?
  • quote:

@ helsloot

seni daha fazla baymak istemem ama dediğim gibi, o led'in ne led'i olduğu önemli değil ki. neden yanmıyor, yanması gerekmiyor mu?

bende öyle bir led yok seninkine sonradan takmışlar sanırım uyanıklar
  • quote:

quote:

@ helsloot

yukarıdaki resmi gördün di mi? yorumunu ona göre yapıyorsun?
  • vayy kasaya bak. pavyon gibin
  • quote:

quote:

@ helsloot

İyi de "power" tuşunun aydınlatması (arkadaki ışık) simetrik mi, değil mi? Ben dikkatli inceleyince simetrik olmadığını gördüm ve finansmen1'in de dediği gibi 1 tane led'in yanmamasından şüpheliyim. Fakat şüphemi doğrulayamıyorum zira ön paneli yerine oturtacacağım diye birkaç litre sıvı kaybetmiştim.
  • quote:

quote:

quote:

@ helsloot

İyi de "power" tuşunun aydınlatması (arkadaki ışık) simetrik mi, değil mi? Ben dikkatli inceleyince simetrik olmadığını gördüm ve finansmen1'in de dediği gibi 1 tane led'in yanmamasından şüpheliyim. Fakat şüphemi doğrulayamıyorum zira ön paneli yerine oturtacacağım diye birkaç litre sıvı kaybetmiştim.

harikasın. evet, nihayet benimle birebir aynı şeyi yaşamış bi arkadaşa rastladım. ön paneli takmak o kadar zor oldu ki, neredeyse kasayı camdan dışarı atacaktım. en sonunda pimlerden birini tornavida ile içeri doğru biraz kanırtmak zorunda kaldım. böyle bi kasada inanılmaz bir mühendislik hatası bence. herşeyi düşünmüşler ama bunu düşünememişler. ayrıca baştan beri konuyu takip ederseniz benim başıma geleni okursunuz.
  • Ben de aynı şekilde tornavida ile kanırtarak oturtabilmiştim ön paneli. Demek ki kullanma kılavuzunda yazmaları gerek "ön paneli oturtmak için tornavida, kaba güç ve sabır lazım" diye.

Bu arada kasa fanlarının RPM si düşük gibi geldi bana (taş çatlasa 600 RPM). Siz de farkında mısınız bunun?
  • hangi programla tespit ediyorsun? programdan programa fark olabiliyor bildiğim kadarı ile? bende de şu anda 600 rpm.
  • Tespitimi göz ile yaptım.

Kasa içindeki öteki fanlara göre yavaş dönüyor. Göz ile belli oluyor.

Ayrıca ben bu PSU'ya hangi fanı bağlarsam bağlayayım, yavaş döndürüyor.

Acaba 3 tane kasa fanı da anakarttan alabilir mi enerjiyi?
  • sorunun cevabını bilmiyorum
    fakat gerçekten fanlar 600 rpm i geçmiyor
  • fanların hızı 1000 rpm beyler anakarta bağlarsanız görürsünüz hızını bu arada bende ön paneli takıp cıkaran kadar öldüm gerçekten acayip zor (aslında değilde iyice incelemeden giriştiğimiz için öyle) bu arada kasanın ön panelini cıkarıp takarken iyice oturduğuna emin olun .. zira ben kasanın en altındaki yere sokamamışım sonradan farketmiştim ve düzelttim.. (dikkat perçinleri değil ! kasayı kendinize doğru ayakları bakacak sekilde ceviriniz ve öyle kontrol ediniz) son olarak power tuşunda bir led yanıyor bendekinde yaw zaten yetiyor o led siz asıl hdd ledini ve alttaki logoyu aydınlatan ledi halledin bence
  • quote:

fanların hızı 1000 rpm beyler anakarta bağlarsanız görürsünüz hızını bu arada bende ön paneli takıp cıkaran kadar öldüm gerçekten acayip zor (aslında değilde iyice incelemeden giriştiğimiz için öyle) bu arada kasanın ön panelini cıkarıp takarken iyice oturduğuna emin olun .. zira ben kasanın en altındaki yere sokamamışım sonradan farketmiştim ve düzelttim.. (dikkat perçinleri değil ! kasayı kendinize doğru ayakları bakacak sekilde ceviriniz ve öyle kontrol ediniz) son olarak power tuşunda bir led yanıyor bendekinde yaw zaten yetiyor o led siz asıl hdd ledini ve alttaki logoyu aydınlatan ledi halledin bence

tek bir led yetiyor olabilir fakat neden yanmıyor? yanması gerekmiyor mu? burada bir arkadaş çıkıp ta "oraya ikinci led'i koymalarının amacı farklı, yanmaması gayet normal" desin, ben de bu konuyu kapatayım. bu arada logo ışığı hakkında çok haklısın. oradaki logo kasanın karizmasını ön plana çıkarıyor ve ben bu güzellikten 1,5 aydır mahrumum. vegateknomarket'ten hala ses seda yok. çok ayıp bişi bence yaptıkları. kasa resmen defolu.
  • quote:

quote:

finansmen @ nasıl yaw o açma kapama düğmeleri yokmu diyorsun yani ön kapağı cıkarınca ? eğer öyleyse bi bak bakalım ordan cıkmış olabilir, aşağıya resmini koydum ordaki düğmeler yokmu sende yaw ??

Gigabyte 3D Aurora 570 ( Resimli)

flaş! flaş! flaş!
    helsloot @ hatırlarsan senin yardımın ile kasadaki sorunun ne olduğunu anlamış ve kasayı kaptığım gibi Vega Bilgisayar'a götürerek eksik olan power butonlarını (yeni bir kasadan çıkartılan???) taktırmıştım. Sonra kasayı sorunsuzca topladım ve sistemi çalıştırdım. İki haftadır kullanıyorum. Daha sonraki mesajlarımda belirttiğim gibi kasanın ön panelini takıp çıkartmakta zorlandığım için logoya ışık veren led'in neden yanmadığını araştırma zahmetine girmedim. Ve bugün o zahmete girmeye karar verdim, çünkü araba serviste ve ben tekrar kasayı kucaklayıp götürmek istemiyorum. Ve şimdi hazır olun duyduğunuza inanamayacaksınız >>> Led yok !!!! Evet, gerçekten led yok. Yani logoya ışık veren çıkıntıya gelen kısmında led yok. Öndeki parçayı söküp baktım. Daha acaibini söyliyim. Power butonunun yanlarına yerleştirilmiş, öndeki power butonuna ışık verek iki adet led'den bir tanesi yanıyor fakat diğeri yanmıyor.
    Şimdi sabırsızlıkla yarın sabahı beklemeye başladım. Nezaketlerinden ve ilgilerinden hiç şüphe etmediğim Gigabyte Türkiye ve Vega Bilgisayar yetkilileri ile görüşüp kasanın değiştirilmesini rica edeceğim. Ne dersiniz? Haksız mıyım sizce. 199 USD + KDV vermiştim kasaya. Hadi fiyatı önemli değil, ama Gigabyte gibi bir markanın ürünü nasıl bu kadar hatalarla dolu olur.
    Görüşlerinizi bekliyorum.

Gigabyte 3D Aurora 570 ( Resimli)

Vvveeee evet arkadaşlar. Gigabyte Aurora 570s ile ilgili sorunlarım çözüldü. Yeni bir kasa ile değiştirdiler. Kusura bakmayın resimli alıntı yapmak zorunda kaldım, çünkü kasa ile ilgili başıma gelenlerin bir özeti olsun istedim. Buradan Helshoot'a duyurulur. Şu anda power butonunun arkasındaki iki ledde yanıyor. Çok ilginç çünkü o butonu yeni bir kasadan alıp benimkine takmışlardı. Hatırlarsınız, power butonun arkasındaki switch yoktu benim kasada. Dahası logoya ışık veren led'de yoktu. Dikkat edin yanmıyordu demiyorum "yoktu" diyorum. Gigabyte nasıl böyle bir hata yapar hala anlayabilmiş değilim. Tabi bu birazda benim şanssızlığım olsa gerek. Neyse şimdi kasayı değiştirdik. Yeni kasanın karizmatik resimlerini de en kısa sürede buraya yükleyeceğim.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: orhangazi16

bende aynı kasadan kullanıyorum çok memnunum fakat yan taraftaki fanı kendınız ilave ettnız herhalde

nerede gördünüz yan taraftaki fanı? ben herhangi bir resimde rastladığımı hatırlamıyorum!!

dostum 4-5-6- resimlerde 120 mm fan var ben onu öğrenmek istedim göz yanılmasımı var !!!! işlemcininmi yoksa kasa fanımı çözemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOCADEMŞAH -- 10 Mart 2008; 14:44:17 >
  • Benim koyduğum rtesimlerde gayet açık ve seçik görebilirsin kasa fanlarını. Arkada iki tane.
  • ee hadi bakalım iyi olmuş değiştirdikleri
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.