Şimdi Ara

gigabayte gtx 670 pcb aşırı ısınma ve düşük TDP (ss li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar gigabayte gtx 670 winforce 3x ekran kartı var. oyun içinde birkaç dk oynadıktan sonra fps düşmeleri kasmalar olmaya başlamıştı neden olabileceğini düşünürken dikkatimi birkaçşey çekti. battlefield 3 açıkken msi afterburner ile kartın durumunu kontrol ediyordum ve bu fps düşmeleri kasmalar olunca fark ettimki kartın TDP değerleri çok düşüyor %30-35 lere kadar düşüyor ancak gpu sıcaklığı normal gözüküyordu (gpu sıcaklığı oyun içi 55-60 derece civarında). sonra kart çalışırken kartın pcb sine dokununca insanın elini yakacak kadar sıcak olduğunu fark ettim eskiden bu kadar sıcak olmadığını hatırlıyorum. özellikle fotoğrafta belirttiğim yer o kadar sıcakki neredeyse dokunulmuyor. 3d mark 11 testindenden eskiden x3150 civarı puan alırken şimdi x2200 civarı ve altı puan alıyorum.
     gigabayte gtx 670 pcb  aşırı ısınma ve düşük TDP (ss li)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocalips1453 -- 7 Haziran 2013; 20:05:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apocalips1453

arkadaşlar gigabayte gtx 670 winforce 3x ekran kartı var. oyun içinde birkaç dk oynadıktan sonra fps düşmeleri kasmalar olmaya başlamıştı neden olabileceğini düşünürken dikkatimi birkaçşey çekti. battlefield 3 açıkken msi afterburner ile kartın durumunu kontrol ediyordum ve bu fps düşmeleri kasmalar olunca fark ettimki kartın TDP değerleri çok düşüyor %30-35 lere kadar düşüyor ancak gpu sıcaklığı normal gözüküyordu (gpu sıcaklığı oyun içi 55-60 derece civarında). sonra kart çalışırken kartın pcb sine dokununca insanın elini yakacak kadar sıcak olduğunu fark ettim eskiden bu kadar sıcak olmadığını hatırlıyorum. özellikle fotoğrafta belirttiğim yer o kadar sıcakki neredeyse dokunulmuyor. 3d mark 11 testindenden eskiden x3150 civarı puan alırken şimdi x2200 civarı ve altı puan alıyorum.

Hocam benim de dün akşam bf3 oynarken kart arızalandı, birkaç gün öncesine kadar renkler karışıyodu en sonunda pc kitlendi ve daha düzelmedi, kart aynı wf 3x 670, sizde de renk karmaşası oluyosa dikkat edin benim sıkıntıya sürücü yol açtı sanırım, son zamanlarda bu tür problem yaşayan kişi sayısı da önemli ölçüde arttı sanırım forumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTurk61

quote:

Orijinalden alıntı: apocalips1453

arkadaşlar gigabayte gtx 670 winforce 3x ekran kartı var. oyun içinde birkaç dk oynadıktan sonra fps düşmeleri kasmalar olmaya başlamıştı neden olabileceğini düşünürken dikkatimi birkaçşey çekti. battlefield 3 açıkken msi afterburner ile kartın durumunu kontrol ediyordum ve bu fps düşmeleri kasmalar olunca fark ettimki kartın TDP değerleri çok düşüyor %30-35 lere kadar düşüyor ancak gpu sıcaklığı normal gözüküyordu (gpu sıcaklığı oyun içi 55-60 derece civarında). sonra kart çalışırken kartın pcb sine dokununca insanın elini yakacak kadar sıcak olduğunu fark ettim eskiden bu kadar sıcak olmadığını hatırlıyorum. özellikle fotoğrafta belirttiğim yer o kadar sıcakki neredeyse dokunulmuyor. 3d mark 11 testindenden eskiden x3150 civarı puan alırken şimdi x2200 civarı ve altı puan alıyorum.

Hocam benim de dün akşam bf3 oynarken kart arızalandı, birkaç gün öncesine kadar renkler karışıyodu en sonunda pc kitlendi ve daha düzelmedi, kart aynı wf 3x 670, sizde de renk karmaşası oluyosa dikkat edin benim sıkıntıya sürücü yol açtı sanırım, son zamanlarda bu tür problem yaşayan kişi sayısı da önemli ölçüde arttı sanırım forumda.

renk karmaşası dediğiniz böyle birşey ise evet vardı ne zamandır.

http://www.youtube.com/watch?v=5BA6bCYO3Xs (1.00 dk dan itibaren bakın)

318.20 sürücüsü varken 311.06 ya eski sürücüye dödüm renk sorunu düzelmişti. şimdide bu çıktı yaw.

hatta bu da benim foruma o yüzden açtığım bir konu
    http://forum.donanimhaber.com/m_74491388/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocalips1453 -- 7 Haziran 2013; 20:22:45 >
  • Şu an mobilden yazıyorum o yüzden videoyu izleyemedim, ben de önce mesela silah sonra çevre farklı renklere giriyodu sonra da iyici görüntü kararıyodu masaüstüne döndüğümde sıkıntı yoktu, dün de olunca dedim eski sürücü yükleyeyim 3 aydır da evde yoktum sonra yine bf3 te bu sefer komple gitti görüntü restart attım yine aynısı oldu tekrar restart attığımda ekran kartını görmedi pc ve masaüstü de karıştı.Ondan önce metro ll ile crysis 3 bitirmiştim sadece crysis te bölüm geçişlerinde sıkıntı oluyodu metroda ise hiç sıkıntı olmadı, sizin konunuza da baktım nvidia sanırım batırmış işi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.