Şimdi Ara

Gigabayte B700h nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese hayirli geceler dilerim. Ufak tefek bir sistem toplama niyetiyle bir işe kalkıştım, işlemci i5 9400f, anakart Msi H310 Pro VD, Ekran kartı olarak Msi RX580 8GB Armor modelini tercih ettim. Bileşenler çok aşırı güç tüketmeyeceğini düşündüğüm için Psu konusunda biraz cimri davrandim sanırım, FSP nin ahbc500 modelini tercih ettim. Yasadigim sorunlar ara ara donmalar, Psu içerisinden gelen (kesinlikle fan değil fanı durdurdum) CoilWhine sesleri ve bu sesler arttikca resete düşme gibi problemler yaşadım. Servis süreci ile uğraşnamak için yeni bir ürün alma niyetindeyim, Be quite nin 500 wattlik bir ürünü ve Gigabayte nin B700h yarı modüler bir güç kaynağı. İkisi arasinda cok gitgele kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sizffren13 -- 6 Ocak 2020; 23:17:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam aşağıda linkini verdiğim konuya bakın. Orada psu kalitelerine göre hangi sınıftalar yazıyor.
    https://forum.donanimhaber.com/guncel-ust-seviye-guc-kaynaklari-hangileri-guc-kaynagi-secimi-rehberi--141378129
  • Gerçekten çok yararli oldu çok tesekkür ederim. Gigabayte BH modeli "C" segmentinde oldugunu varsayarsak isimi fazlasiyla görecektir 😊.

• sizffren13 kullanıcısına yanıt
    Gigabyte g750h modelide kampanyada, fiyat farkı çok gelmeyecekse tercih edilebilir. Hem kaliteyi hem de verimliliği iki basamak yukarı taşımış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Gigabyte g750h modelide kampanyada, fiyat farkı çok gelmeyecekse tercih edilebilir. Hem kaliteyi hem de verimliliği iki basamak yukarı taşımış olursunuz.
    https://www.sinerji.gen.tr/high-power-600w-performance-gd-80-gold-guc-kaynagi-pmu419278

hocam, gigabyte ile fiyatı başa baş hagisini alayım? aslında 600w yeter ama 750 watlığı da aynı para.

• guclu81 kullanıcısına yanıt
    High powerın bu modeli gigabyte g750h nin rakibi olamaz. G750h nin hem güç hem de yarı modüler olma avantajı var, muhtemelen kullanılan komponent kaliteside gigabyte tan yana. Kendi adıma konuşmam gerekirse acaba falan demeden gigabyte g750h alırdım.

• Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    tmm. teşekkürler

• guclu81 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu gün Psu elime ulaştı , elinizle tuttuğunuz zaman bile kalitesini hissediyorsunuz . Gigabayte B700h modelini kesinlikle tavsiye ediyorum , 750 wattlik versiyonu bir tik daha kalitelidir diye düşünüyorum ama Gigabayte taş gibi güç kaynağı kesinlikle pişman etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: sizffren13

Hocam bu gün Psu elime ulaştı , elinizle tuttuğunuz zaman bile kalitesini hissediyorsunuz . Gigabayte B700h modelini kesinlikle tavsiye ediyorum , 750 wattlik versiyonu bir tik daha kalitelidir diye düşünüyorum ama Gigabayte taş gibi güç kaynağı kesinlikle pişman etmez.
    Ben de aldım bie tane ama henüz kuramadım sistemi. eksik var. Gerçekten kaliteli bir şeye benziyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.