Şimdi Ara

Gigabayt fiyaskosu... gigabayt psu alırken dikkat edin... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bir ürün sorunlu çıktı diye markayı komple kötü görmeye gerek var mı? Giga PSU üretmiyor zaten; bir firmaya ürettiriyor, markasını basıp pazarlıyor. Ürettirdiği firma becerememiş ama elbette Giga kendi markasını basıyorsa ürünün tüm sorumluluğunu almak zorunda. Üretici firmadan malları alırken yeterince test etmemişler demek ki...

Giga hiçbir şey beceremiyor olsa bunca yıldır piyasada tutunabilir miydi?

Örneğin ben daha önce iki kez Asus anakart kullandım, ikisinde de sorunlar yaşadım. Buna rağmen Asus hiçbir şeyi beceremiyor diyemem. Asus hiçbir şey beceremiyor olsa bunca yıldır piyasada tutunabilir miydi? O benim şanssızlığım oldu diyorum...

Üç kez de Giga anakart kullandım, hiç birinde sorun yaşamadım. MSI ve Asrock kullanmak nasip olmadı. Yaşadığım olumsuzluklara rağmen bundan sonraki sistemler için Asus da dahil olmak üzere tüm markaların anakartlarını alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

Bir ürün sorunlu çıktı diye markayı komple kötü görmeye gerek var mı? Giga PSU üretmiyor zaten; bir firmaya ürettiriyor, markasını basıp pazarlıyor. Ürettirdiği firma becerememiş ama elbette Giga kendi markasını basıyorsa ürünün tüm sorumluluğunu almak zorunda. Üretici firmadan malları alırken yeterince test etmemişler demek ki...

Giga hiçbir şey beceremiyor olsa bunca yıldır piyasada tutunabilir miydi?

Örneğin ben daha önce iki kez Asus anakart kullandım, ikisinde de sorunlar yaşadım. Buna rağmen Asus hiçbir şeyi beceremiyor diyemem. Asus hiçbir şey beceremiyor olsa bunca yıldır piyasada tutunabilir miydi? O benim şanssızlığım oldu diyorum...

Üç kez de Giga anakart kullandım, hiç birinde sorun yaşamadım. MSI ve Asrock kullanmak nasip olmadı. Yaşadığım olumsuzluklara rağmen bundan sonraki sistemler için Asus da dahil olmak üzere tüm markaların anakartlarını alabilirim.

Malesef kötü bir marka hocam.

Giriş seviyesi anakartlara, B450M S2H vs ye lafım yok fiyatına göre en iyi anakartlardan. Ama b550 anakartları vs diğer anakartların gerisinde besleme sıcaklık olarak.

Zaten anakartları da nedendir bilmiyorum önerilmiyor.

RTX 3000 ekran kartlarının güç konektörlerinde sıkıntı vardı

https://www.reddit.com/r/gigabyte/comments/pa8yet/look_what_i_found_in_aorus_rtx_3080_xtreme_when/

Ayrıca böyle bir şey de var, amatörlüğe bakar mısınız?

Monitörleri kağıt üstünde güzel dursa da sıkıntı yaşayanlar var

https://www.reddit.com/r/gigabyte/comments/k154zi/g27qc_monitor_problems/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

Ben bunlardan sonra neden gigabyte tercih edeyim ki?

Bugün Corsair ürünüme bir şey olsa yazsam adamlar yurtdışından yardımcı oluyorlar. 4000D Airflow kasamda küçücük bir plastik parça eksik (ön kısımda en altta boşluk var ve plastik bi parçayla kapatılıyor) adamlar bunu yurtdışından ücretsiz yolluyor 5 kuruş ödemiyorsun. Zaten kendi hataları ve yapmaları gereken bu ama gigabyte ürününde bir sorun olsa böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Siteleri zaten görebileceğiniz en kötü site. İnternette kimisinin PSU'sunu geri almadığı, PSU'lar sıkıntısız dediği de yazıyor. Açıkcası köklü markalar varken gigabyte'ın yüzüne bakmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forum1th kullanıcısına yanıt

14 yılı aşkın bir süredir forumdayım, kötülenmeyen bir tane bile marka görmedim   Ben de yıllardır "Markaya değil, modele odaklanın. Her markanın iyi ürünü de olabilir, kötü ürünü de olabilir" diye yazar dururum ama sonuç değişmez. İnsanların çoğu marka üzerinden yorum yapmaya meyillidir. Duyumlar üzerinden yorum yapmaya meyillidir. Herhangi bir markanın herhangi bir ürününden memnun kalmamışsa markayı komple gömmeye meyillidir. Yani birçok kişinin kendine göre bir "tü-kaka" markası vardır...

"köklü markalar varken" söyleminiz dikkatimi çekti.

Gigabyte 1986'dan beri piyasada

Corsair 1994'den beri piyasada

Benim açımdan markaların köklülük derecesi ya da marka popülerliği bir tercih nedeni değildir. Markaların birbirine karşı kayda değer bir üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum. İstedikten sonra hepsi en üst kalitede ürün yapabiliyorlar. Ben markaya değil, modele bakıyorum, inceliyorum ve istediğim özellikleri en uygun fiyata nasıl alabildiğime bakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

14 yılı aşkın bir süredir forumdayım, kötülenmeyen bir tane bile marka görmedim   Ben de yıllardır "Markaya değil, modele odaklanın. Her markanın iyi ürünü de olabilir, kötü ürünü de olabilir" diye yazar dururum ama sonuç değişmez. İnsanların çoğu marka üzerinden yorum yapmaya meyillidir. Duyumlar üzerinden yorum yapmaya meyillidir. Herhangi bir markanın herhangi bir ürününden memnun kalmamışsa markayı komple gömmeye meyillidir. Yani birçok kişinin kendine göre bir "tü-kaka" markası vardır...

"köklü markalar varken" söyleminiz dikkatimi çekti.

Gigabyte 1986'dan beri piyasada

Corsair 1994'den beri piyasada

Benim açımdan markaların köklülük derecesi ya da marka popülerliği bir tercih nedeni değildir. Markaların birbirine karşı kayda değer bir üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum. İstedikten sonra hepsi en üst kalitede ürün yapabiliyorlar. Ben markaya değil, modele bakıyorum, inceliyorum ve istediğim özellikleri en uygun fiyata nasıl alabildiğime bakıyorum.

Peki hocam sorunlu Gigabyte ürünleriyle başarılar.

Köklü derken bahsetmek istediğim o değil.

Mesela SSD dediğimizde akıla Samsung gelir.

Ekran kartında Asus MSI en iyileri yapıyor. Bundan bahsediyorum, bu işi en iyi yapan firmalar varken termal padin üstündeki plastiği çıkaramayan Gigabyte'ın ürününü almam.

• Forum1th kullanıcısına yanıt

Yazdıklarımı objektif şekilde okumadığınız çok açık. Ben illa gidip Gigabyte alırım demedim, size de Gigabyte alın demedim. Almayacağınızı adeta megafonla haykırıyorsunuz zaten   Sadece tecrübelerime dayanarak insanların ne kadar subjektif yorumlar yapmaya meyilli olduğunu anlatmaya çalıştım.

SSD dediğimizde benim aklıma Crucial da gelir, Kingston da gelir, Adata/XPG de gelir, Samsung da gelir, Corsair de gelir, Sandisk de gelir, Patriot da gelir, Geil de gelir, Mushkin de gelir...

Yani "SSD dediğimizde akıla Samsung gelir" cümlesi yanlış. Ancak "SSD dediğimizde benim aklıma Samsung gelir" diyebilirsiniz, bu doğru olabilir. Ancak herkes sizin gibi düşünmek zorunda değildir.

Köklü sözcüğü uzun zamandır var olan anlamına gelir. Köklü derken başka bir şey kastetmek istiyorsanız, başka bir sözcük kullanmanız doğru olacaktır.

• Gigabyte bu güç kaynaklarını kime ürettirmiş bilen var mı? Üretici firmanın benzer seviyedeki diğer güç kaynaklarına da biraz soru işareti ile yaklaşılmalı.

• showstopper41 S kullanıcısına yanıt

MEIC adında bir firma. İlk defa bu ürün ile öğrendim adını. Bildiğim kadarıyla başka bir bilindik markaya üretim yapmış değil. Giga'nın daha tecrübeli bir üreticiyi tercih etmesi gerekirdi.

• bu sektörde onca güvenilir firma varken niye gidip adı sanı duyulmayan firmaya PSU ürettirirsin ki neyse Gigabyte markası bu ürün gamında baya darbe aldı bundan sonra kolay kolay alan olmaz

• Hata çıkması o firmanın bundan sonra daha dikkatli olacağını düşündürdüğünden ben olsam giga almayacaksam şimdi almayı düşünürdüm. Biraz ters mi düşünüyorum ne?

• çok yanlış bir duşunce ama yinede siz bilirsiniz 

• acura07 kullanıcısına yanıt

Neden "çok yanlış" ??

<< Bir firmanın bir PSU serisi sorunlu çıkınca, bundan sonra piyasaya süreceği tüm PSU serileri sorunlu olur >> şeklinde mi düşünmek gerekiyor??  

• ehhalil kullanıcısına yanıt

bu mesajdan bu mu cıkıyor ?

düşünce yanlış. diğerleri sorunsuz olacagı dusuncesi..

geri çekilip cıkaracagı dıger urunlere bakıp standartı yakaladıgı zaman secılmesı gerekıyor.

artık gıgabayt sorunsuz psu getırır demek pek mantıklı degıl.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Arkadaş "bundan sonra çıkacak PSU serisi kesinlikle sorunsuz olur" dememiş ki...

Bir önceki mesajda "Gigabyte markası bu ürün gamında baya darbe aldı bundan sonra kolay kolay alan olmaz" diyen arkadaşa cevaben;

"o firmanın bundan sonra daha dikkatli olacağını düşündürdüğünden bundan sonra Giga almaya daha sıcak bakarım" şeklinde bir yanıt vermiş. Yani "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer" mantığına göre bir fikir yürütmüş ki bence bunda bir yanlış yok. Ben de Giga markasıyla bundan sonra çıkacak PSU serisinin sorunsuz olma olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Burada kesin sorunsuz olur şeklinde bir ifade/iddia yok; yaşanan olaydan hareketle ileriye dönük bir fikir yürütme var sadece.

Satın alma kararından önce elbette (her üründe, her markada olması gerektiği gibi) detaylı bir araştırma yapmak gerekir.

Bahse konu mesaj ''firmanın bundan sonraki ürünleri kesin iyi olur'' şeklinde olsaydı çok yanlış olurdu ama ''gözüm giganın üzerinde olacak bundan sonrakilerde iyi ürün yapacaklarını düşünüyorum'' denilmiş. Hiç de belli olmaz aslında, isteyen istediğini takip edebilir. Sırf bir ürün sebebiyle markadan uzaklaşmak da yanlış ''bundan sonra kesin 10 numara ürün yapacaklar'' demek de yanlış.

Ha benim bir daha giga kolay kolay almam dememin sebebi ise başka. Öyle diyorum çünkü bu son psu olayında yakından takip ederek gördüm ki 1 değil 2 değil 3 kere gigabyte yönetimi ''psumuz güzel siz test etmeyi bilmiyorsunuz'' dedi ve hatalarını inkar ettiler. O da yetmedi bu psular hala satılıyor. Piyasadan toplatma vs. de yine olmadı. E ben bu bu kadar ahlaksızlık yapan bir firmadan ürün almak söz konusu olduğunda ürünün kalitesi ve fiyatı ne olursa olsun ayak sürterim tabiki.

Bu tür sorunlar markayı tek başına kötü yapmaz elbette. İlk başta görmezden gelip, sonradan aksiyon alması zaten burada mesele olan.

Her markanın başına gelebilir, ki geliyor da zaten. Corsair'de AXi serilerinde de sorunlar yaşanmıştı Flextronics üretimiydi onlar.

Bu arada, piyasada gördüğünüz çoğu marka başkasına ürettiriyor zaten. Üretim kalitesini de, ürettiren firma belirler.

En bilindik safkan PSU üreticileri mesela > Seasonic, FSP, High Power (Sirtec) var en bildiklerimiz.

Bunlar, kendi ürünlerini de satıyor, aynı zamanda başka markalar için de üretim yapıyor.

Benim kendi fikrim, ben Giga PSU almzdım. Çevreme de, sistem tavsiyesi isteyene de önderdiğimi hatırlamıyorum.

Ana bileşen rüeticisi, ve her alanda da faaliyet göstermeye çalışıyorlar..

GPU'larda bile sorunlar yaşayabilen bir firma. Güncel serilerde bile hatalı üretimler yapıp sürekl iRevizyon çıkartıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 19 Eylül 2021; 12:0:7 >

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt

Hocam PSU konusuna yeterince hakimim. Birçok bilindik markanın üretici olmadığını, üretici olan birçok firmanın da kendi markasıyla piyasada pek varlık göstermediğini ya da en azından TR piyasasında yer almadığını biliyorum.

Bahse konu PSU serisindeki gelişmeleri (Giga'nın tavrını) yakından takip eden biri değilim ama sonunda gelinen noktada Giga'nın bu seriyi iade alacağını ilan ettiğini görmüştüm ve burada da bunu belirtmiştim. Ancak süreçte Giga'nın bu noktaya gelene kadar sorunu hemen kabul etmek istemediğini ve işi uzattığını, bu konuyu yakından takip eden arkadaşlardan öğrendim. Tüketiciler olarak elbette bir sorun varsa en hızlı şekilde çözüm üretilmesini isteriz. Yavaş çözüm üreten firma puan kaybeder.

Diğer yandan bahse konu PSU serisini şahsen kimseye önermedim/önermem. Ancak bundan çıkaracakları PSU serileri iyi olursa da önermeye çekinmem. Benim marka takıntım yoktur. Bu foruma yüzlerce kez yazmışımdır: "MARKAYA DEĞİL, MODELE ODAKLANMAK GEREKİR" mantığıyla hareket ederim. Elbette olası bir sorunda markanın garanti hizmeti (kolay ulaşılabilir servis, çözüm hızı vs) de önemlidir ama her markayla ilgili o kadar çok şikayet gördüm ki, işin o kısmını geri planda tutuyorum şahsen. İyi bir ürün alırsam servise ihtiyaç duyma olasılığımın da yok denecek kadar az olduğunu düşünerek hareket etmeyi tercih ediyorum.

"Ana bileşen rüeticisi, ve her alanda da faaliyet göstermeye çalışıyorlar.." cümlesini niye yazdığınızı anlayamadım ama en bilinen rakipleri ASUS ve MSI da aynı şekilde birçok alanda faaliyet göstermeye çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 19 Eylül 2021; 14:19:51 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.