Şimdi Ara

Giga Fiber Hizmeti ve Deneyimleriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
4.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, 2021 yılı planları içerisinde yer almıyor ama talebinizi not aldım. Proje ekibi ile paylaşacağım.

maşallah hiç bir yerde yatırım planınız bulunmuyor,tebrik ediyorum.

• Merhaba, gigafiber altyapı çalışmalarımız İstanbul, Ankara ve İzmir'in bazı ilçe ve mahallelerinde yapılmaktadır. Her geçen gün bölgelerimizi genişleterek devam ediyoruz. Dilerseniz il, ilçe ve mahalle bilgisini benimle paylaşabilirsiniz. İletmeniz durumunda notlarıma ekleyerek proje ekibimiz ile paylaşacağım. Gelen talep adetleri proje önceliklendirmede etken oluyor.
  • quote:

Merhaba, gigafiber altyapı çalışmalarımız İstanbul, Ankara ve İzmir'in bazı ilçe ve mahallelerinde yapılmaktadır. Her geçen gün bölgelerimizi genişleterek devam ediyoruz. Dilerseniz il, ilçe ve mahalle bilgisini benimle paylaşabilirsiniz. İletmeniz durumunda notlarıma ekleyerek proje ekibimiz ile paylaşacağım. Gelen talep adetleri proje önceliklendirmede etken oluyor.

istanbul, ümraniye için var mı bir plan ?

• qAddAr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Ümraniye 2021 yılı planları içerisinde yer almıyor.
  • Avcılar/Cihangirdeyim.

4-5 aydır Gigafiber kullanıyorum ve son derece memnunum. Bir ara akşamları hız düşmesi oluyo ki dediğim hız 800lerden 300mbps civarına düşüyodu. Düşmeyi hissetmiyosunuz bile. Son dönemde hız düşmesi vs. yaşamadım.Oyunlar da pingim de çok iyi.Herkese tavsiye ederim. 

• exclbr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, memnun olmanıza sevindim. Keyifli kullanımlar dilerim
  • quote:

Merhaba, Ümraniye 2021 yılı planları içerisinde yer almıyor.

Sitede tek fiyat kampanyasi var 100 mbit 85 tl diyor, vdsl icin de gecerli mi ? Ayrica 85 tl icinde ev teli de var mi ? Eger durum boyleyse tekrardan donebilirim turknete.

yaşadığınız düşük normal değil arıza kaydı açtınız mı bununla ilgili? fiber internette olmaması gereken bir hız kaybı yaşıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

yaşadığınız düşük normal değil arıza kaydı açtınız mı bununla ilgili? fiber internette olmaması gereken bir hız kaybı yaşıyorsunuz.

Arıza kayıtlık bir durum yok hocam,yoğunluktan öyle düşüyordu artık düşmüyor. Zaten hissetmedim bile düştüğünü,ilk zamanlar da speettest vs. yaparak neti test ediyordum öyle denk geldi gördüm. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 23 Mart 2021; 21:34:47 >

fiber internet için sıkıntılı bi durum yaşadığınız kayıp %60 civarı (nerdeyse 500 mbps) bende 75 mbps var yoğunlukta 10-15 mbps kayıp var dandik vdsl e rağmen.. umarım anlık bi durumdur yaşadığınız yoksa gigafiber e olan inancım yitip gidecek..

• quote:

fiber internet için sıkıntılı bi durum yaşadığınız kayıp %60 civarı (nerdeyse 500 mbps) bende 75 mbps var yoğunlukta 10-15 mbps kayıp var dandik vdsl e rağmen.. umarım anlık bi durumdur yaşadığınız yoksa gigafiber e olan inancım yitip gidecek..

Dediğim gibi anlık.

Şuan ping 1-dowl. 825 -upload 836 mbps  

maşallah güle güle kullanın gerçek ip veriyolar değil mi? ipv6 ya geçiş yaptıklarında daha da düzelir internet cgnat yoktur tahminim.. bende bekliyorum bizim mahalleye bu sene içinde gelecekmiş. binada sadece türksat altyapısı üzerinden vodafone fiber kutusu var gigafiber beliyorum

• quote:

maşallah güle güle kullanın gerçek ip veriyolar değil mi? ipv6 ya geçiş yaptıklarında daha da düzelir internet cgnat yoktur tahminim.. bende bekliyorum bizim mahalleye bu sene içinde gelecekmiş. binada sadece türksat altyapısı üzerinden vodafone fiber kutusu var gigafiber beliyorum

Saol hocam,darısı başına. Tam bilmiyorum ama ipv 4 sanırım emin değilim. Bundan önce adsl vardı. O yüzden inanılmaz değişim yaşadım   Sizde gene iyi altyapı varmış. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 23 Mart 2021; 22:10:57 >

sağolasın eyvallah. dediğim gibi gigafiber bekliyorum inşallah kısa sürede gelir

• qAddAr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Özgür İletişim kapsamında TurkNet aktif altyapı ve yerleşik operatör fiber altyapı bölgelerinde 100 Mbps’e kadar, aktif altyapı ve yerleşik operatör fiber altyapısı olmayan bölgelerde 35 Mbps’e kadar download hızı alınabilir. Alınabilecek maksimum hız santrale olan mesafeye ve hattın kalitesine göre değişkenlik gösterir. Aktif altyapı ve yerleşik operatör fiber altyapısı olmayan bölgelerde, 35 Mbps’ten yüksek hızlar, ayda 10 TL farkla sunulmaktadır.

Telefon hattı isterseniz aylık 10 TL ücreti bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuz_deli_bekir

1- Yoğun saatlerde yurt dışı çıkış hızlarında biraz düşme oluyor (ama bu işin doğasında var). Gündüz saatleri çok daha iyi. Bu arada turk.net'in kendi içindeki ya da yurt içindeki diğer servis sağlayıcıların sunucularına hız testlerini pek kaale almayın, kullanımımızın çoğu yurtdışı kaynaklı olduğundan, pratikte yurt dışı sunucularına erişimde gündüz gece arası neredeyse 2 kat farklar oluyor.

Keza akşam saatleri upload tarafında hız 50-75 mbps'lara kadar iniyor bazen.

Ama örneğin netflix İstanbul sunucularına her daim minimum 300-400mbps hız ile bağlanıyorsunuz.

2- Pingler her daim stabil.

3 ve 4 numaralı maddeye cevabım yok. Genel olarak Turk.net VDSL'e ve göre 5-6 ms daha iyi.

5- Bir yıl içinde bölgesel olarak kısa süreli kesinti (1-3 saat kadar) sadece iki defa yaşamışımdır. Ev ya da bina içi problemlere müdahale çok hızlı. Pazar günü evde eşyaların yerini değiştirirken, fiber kabloyu yanlışlıkla bükmüşüz. Yarım saat içinde eve gelip tamir ettiler. Yine bir defasında bina girişindeki kutu ile alakalı bir sıkıntı yaşamıştık, 1 saat içinde müdahale ettiler (İstanbul). Müşteri hizmetleri tarafında, fiber müşterileri ayrı bir telefon numarası ile hizmet alıyorlar.

Özetle bu hizmetin şu anda fiyat performans olarak Türkiye'de rakibi yok. Özellikle 100-150 mbp upoad hızının, insanın internet deneyimi kalitesine pozitif etkisi anlatılacak gibi değil. Bulut hizmetlerine dosya yüklerken keyfiten köşe oluyorsunuz. En yakın rakibinin makul fiyata verebildiği upload hızı 20mbps.,

Ek bilgi vereyim, her zaman gerçek ip alıyorsunuz, şimdilik fiber kullanıcılarına CGNAT ip vermiyorlar.

Ayrıca ipv6 için BETA çalışması aylar önce başladı, ama şu anda ipv6 için yeni beta tester almıyorlar.

Çok teşekkürler bilgiler için.

• quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Arıza kayıtlık bir durum yok hocam,yoğunluktan öyle düşüyordu artık düşmüyor. Zaten hissetmedim bile düştüğünü,ilk zamanlar da speettest vs. yaparak neti test ediyordum öyle denk geldi gördüm. 

Alıntıları Göster

Cevabınız için teşekkür ederim. İyi kullanımlar :)

• Dün kullanmaya başladım, merak ettiğiniz bir soru olursa cevaplayabilirim.
  • Purps P kullanıcısına yanıt

youtube,netflix ve twitch gibi platformlarda birşey izlerken donma yaşıyor musunuz? ben 75 mbps abonesiyim twitch'te 480p üzeri yayın izlemek zulm resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Purps

Dün kullanmaya başladım, merak ettiğiniz bir soru olursa cevaplayabilirim.

Şuan ki ortamala ping değerleriniz nedir yurt dışı?

Ping ve Traceroute atarmısınız acaba 162.249.79.69 , 1.1.1.1 , vie.valve.net vb. Birde speedtest atarsanız sevinirim. Hayırlı olsun bu arada ortalama kaç gün içerisinde bağladılar?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.