Şimdi Ara

GIDANIN RESMEN LÜKS OLMASI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5500 tl asgari ucretle insanlar nasil geciniyor abi ya

Antalyada kumes kadar 2+1 4000 lira kira ayda en kötü 500 600 elektirik en kötü 100 lira su

Disarda avmdeki en adi yerde yemek ye en kötü 50 lira ve doyurmuyor

Duzgun bir yemek 60 liradan başlıyor 1.5 pide vb o da yani pide salonundan soylersen omg duzgun yerde 100 liradan asagi yemek yok yemek la bu gıda yani

Yav bi adam öğle yemegi yemese ki calisan adam yemeli sabah aksam 60 60 yese ayda 3600 lira sirf yemek masrafi

Hic evde yapsin falan demeyin omg evde yapsak o bile neredeyse ayni kapiya çıkar oldu

Yav bi ekmek 5 lira olur mu kardeşim 1 tahinli corek 30 lira 1 kucucuk pogaca 5 lira

Hayatimda hic bu noktaya gelecegimi sanmazdim Türkiye icin de bunlari hayal etmemistim hic ama suan

Ekmek
    Peynir
    Zeytin
    Yumurta
    Et
    Balik
    Süt
    Tavuk
    Recel
    Yağ
    Meyve
    Sebze

HER AMA HER ŞEY LÜKS VE BİZİM FANATİK TARAFTAR HALKİMİZİN DERDİ 100 SENE ÖNCE ÖLMÜŞ VAHDETTİN HAİN Mİ YOK EFENDİM ATATÜRKÜN YOLUNDAN Mİ GİDELİM MALUM ZATIN AVANESİ Mİ OLALİM? KÜRT SORUNU ALEVİ SORUNU VAR MI? YOKSA DA BİZ İCAT EDELİM BASİMİZA İS ACALİM ONUNLA UGRASALİM

KARDESİM KARNİMİZİ DOYURALİM KARNIMIZI BİRAKİN SU SACMA SALAK İDEOLOJİLERİNİZİ ARTIK

BEN BU ÜLKEDEKİ HER İDEOLOJİDEN SON ZERREME KADAR TİKSİNDİM ARTIK LANET OLSUN BU PARTİLERE DÜŞTÜĞÜMÜZ HALE BAK BEN BU ULKENİN HİCBİR SEYİNE ARTİK ZERRE KADAR BAGLİLİK HİSSETMİYORUM BU BİZİ HİCBİR YERE GÖTÜRMEYEN İDEOLOJİLER YÜZÜNDEN

Adamlar ingilterede krala "charles gecinemiyoruz senin yüzünden" diye bagiriyor bizim halkimiz siyasetci gördü mü elini öpüp basina koyuyor

Bu ülkede doğduğum güne lanet olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Toplumda ağır bir biat kültürü var. Gelişmiş bir ülkedeki seçmen psikolojisi ile bizdeki çok farklı. Orada seçmen karşıdaki cumhurbaşkanı bile olsa o an ne şikayeti varsa hiç korkmadan dile getirebiliyor. Seni ben seçtim, bana hesap vereceksin diyor. Mesela geliri düşük kesimin en az şikayet eden kesim olması tesadüf değil.
    Bu sadece siyaset için değil her alanda geçerli. Ailede de biat var, iş yerinde de. Çalıştığım yerde bana kapı açılmasına, önümden yürürken bir hizmetlinin ya da alt kıdemli birinin çekilip bana yol verilmesine dayanamıyorum. Zihinlere yerleşmiş, değişmiyor bu.
  • Toplumda ağır bir biat kültürü var. Gelişmiş bir ülkedeki seçmen psikolojisi ile bizdeki çok farklı. Orada seçmen karşıdaki cumhurbaşkanı bile olsa o an ne şikayeti varsa hiç korkmadan dile getirebiliyor. Seni ben seçtim, bana hesap vereceksin diyor. Mesela geliri düşük kesimin en az şikayet eden kesim olması tesadüf değil.
    Bu sadece siyaset için değil her alanda geçerli. Ailede de biat var, iş yerinde de. Çalıştığım yerde bana kapı açılmasına, önümden yürürken bir hizmetlinin ya da alt kıdemli birinin çekilip bana yol verilmesine dayanamıyorum. Zihinlere yerleşmiş, değişmiyor bu.

• Bizde ki gıdalar Elin gavurunun köpeğine verdiği kalitede. İsteyen araştırabilir.

1. Sınıf hiçbir mal iç piyasaya sürülmüyor.
    2. Sınıf mallar ihraç veya zengin muhitlere.
    3. Sınıf mallar marketler ve pazarlarda pahalı fiyattan.
    4. Sınıf ulaşılabilirler de bir şeye yaramaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • GIDANIN RESMEN LÜKS OLMASI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seneler önce laf olsun diye hayaldi gerçek oldu demiyordu bunlar.

• Sıkıntı Reisin iş halka gelince pinti olmasından kaynaklanıyor azizim. Şu anki ekonomik konjonktürde asgari ücretin 10k civarına yakın olması gerekirken anca yarısı civarında yapıldığını görüyoruz.

• ama afrikalı ülkelere yardım ettik, biraz da takdir edin istemezukçular GIDANIN RESMEN LÜKS OLMASI GIDANIN RESMEN LÜKS OLMASI 

• GIDANIN RESMEN LÜKS OLMASIyoutube
    “Başımızdakini karalama kardeşim başımızdakinin ne ilgisi var Allah ediyo Allah ”
    https://www.youtube.com/watch?v=JkxCyreQSXU

yurtdışında gidin bitanesini alamassını kaç yurolara. herşeyimiz 4 4 lük ama insanımız nankör. evet çok memnunum.

• Navi kullanıcısına yanıt
    Maalesef tam durum bu

• Döner yerken bile 10 defa düşünüyorum. Yemek yemek lüks oldu

• Yurtsever1453 kullanıcısına yanıt
    2 simit 10 lira 1 de cay soyle 15 lira

Yazik gunah 15 liraya eskiden 2 tane hamburger alınıyordu

• SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt

Asgari ücret 10 bin olunca da memur 20-25 bin isteyecek emekli 8 bin isteyecek en az . Bu durumda fiyatlar aynı oranda artacaktır

Emekli memura bütçe gelir artışı oranında zam yapılırsa fiyatlar maaşların önünde gitmez yaşandığı şekilde. Özel sektörde çalışan da asgari üctetten fazla almaya çalışacak. Böylece emekli memur asgari ücret artışına oranında maaş artışı istememiş olacak ve pratikte de bu olmayacak

• Hamzacım daha öncede dile getirdim
    Bu milletin önüne defalarca şans geldi lakin her defasında inatla geri çevirdiler
    Sandılar ki her sectiklerinde özellikle başkanlık sistemine geçince hersey dört dörtlük olacak sandılar
    Azınlık kesim bundan kastım akıllı aydın kesim defalarca uyardı ancak dinlemediler
    Her eleştiriyi vatana ihanet sandılar aksine öyle birsey yok
    Sadece insan gibi yaşamak için bunlar dile getirildi
    Yine dinlemediler
    O yüzden şimdide hakettiklerini yaşıyorlar
    Bknz. Acı Reçete

• Navi kullanıcısına yanıt

Ben ona tarım toplumu, ağalık/marabalık/aşiret ilişkisi diyorum.

• Halk kör ve sagirsa yapacak birsey yok boyle yasamaya devam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Naruto45 N kullanıcısına yanıt

forumda kör ve sağır bu konu bile tutmadı

• Birileri ülkeyi bu ortama getirdi. Birileri dini alet etti siyasete. Çok güzel kullandılar. Bunu gören eski kesim de onları baştacı etti. Gerçi cehaletin yaşı da yoktur. Dini zaaflar, siyasetin yanlış ellerde olması,cehalet ile kullanılmış oylar/kararlar ülkeyi bu noktaya taşıdı. Yaşadığım yer chpye bağlı bir ilçe. Böyle olmasına rağmen her yer yeni yeni cami inşaatları ile dolu. Benim din ile alıp veremediğim yok. Herkesin inancı kendine. Fakat birileri dini kullanıyor. Millet de oyuna geliyor. Gıda temel bir konudur. Daha temel konuyu kara kara düşünüyoruz bu konuda anlatılan örnekler gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antinatalizm -- 20 Eylül 2022; 2:1:44 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Millet ekmek arası makarna yemekten Gollum'a dönüşmüş ne yazık ki..

Sokak röportajlarına bak şekilsiz, enerjisiz, formsuz milyonlarca insan.

• Annem babam emeklilik sonrası dönemsel olarak köye dönüş yaptı, ilk defa bu sene. Dağ tepe yaban mersini, kızılcık da topladılar.

Bağdan toplanan bedava üzümlerle 10 kg pekmez de yaptılar.

Envai çeşit sebze tarımı yapıp şiselediler. Hem onlara hem bana yetecek kadar buzluk ve konserve stoğu yaptık.

Kazançlarımız hiç fena değil, onlar da ben de kendi evimde oturuyorum. Ama gerçekten akıl alır fiyatlar yok markette, pazarda. Düzgün yumurtanın tanesi 3-4 tl, süt 20 tl, patates soğan bile kilosu 10 TL.

Köyden kabaktan tut sarımsağa, patlıcandan tut keçi peynirine kadar stokladık. Bu enflasyonla mücadele imkansız yoksa. Sadece meyve alır geçerim bu kış. Gerisi full stoklu tüketim.

Pazardan da ucuz kapya biber alir buzluğa sallarım bu hafta. Bitti gitti.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

sık dişini kardeşim damattar iha miha ziha yihalar ukraynada destan yazacak ukrayna rusyayı fethedip rus arazilerini bize kiralayacak ucuz et buğday gelecek

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.