Şimdi Ara

Gıbırnet hız düşürme kurnazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

16mbps destekleyen hızımı( 1 hafta önce baska ISS ile bu hızları alıyordum) 8 mbps sabitleyip yükseltemiyorlar

-özetsonu-

Netspeede Mart ayında zam yapılacağı için başka ucuz bir ISS arayışına koyuldum. Altyapım adsl 16 mbpse kadar desteklediği için bu düşük hızlara fazla param ödemek istemiyordum. Gıbırneti gördüm. Ucuz ve kullananlar memnundu. Netspeed kullandığım tarifenin aynısını burada da kullanabilecektim. Belgeleri ayarlayıp gönderdim. İşlemler yapıldı. Yaklaşık 1 haftadır gıbırnetteyim.

Daha önceleri 16mbps destekleyen altyapımdan (mesefe vs dolayısıyla ) minimum 12 mbps alıyordum. Şimdi gıbırnet hattımı 8 mbps sabitlemis durumda . Bir kaç defa talep oluşturdum. Müşteri hizmetleri dönüş yapıyor hattınız 16a kadar destekliyor ama yapmaya çalışıyoruz ama yapamıyoruz diyorlar . Boş port olursa VDSL geçireceklermiş yahu ben adsl hattımın desteklediği hızı istiyorum fazlasını istiyormuşum gibi davranıyorlar . Daha 1 hafta önce 12 hız alırken şimdi 8 hız alıyorum. 8 hız almak istesem piyasada yüzlerce issde ucuz fiyat mevcut.

Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Bu durum nereye şikayet edilir ?

• Konu kilit.

Tekrardan tarafıma dönüş sağlandı. 12mbps sabitlemeye çalıştıkları için olmadığını hız sabitlemeyi kaldırınca 13 mbps kadar hız alabildiklerini söylediler. Sorun ortadan kalktı .
  • hayırlı olsun

netspeed ile olan aboneliginizi gıbırnet mı sonlandırdı . Dilekce yazıp fax atarakmı sonlandırdınız.

• cuhuku C kullanıcısına yanıt

Bildirim gelmemiş cevabı geç gördüm . Belki artık cevap sizin için önemsizdir ama baskalarının işine yarayabilir diye yanıtlayayım.

Bir internet servis sağlayıcısından diğerine taşıma yaparken aboneliğiniz sonlandırmaya gerek yok. Sadece taşımak için gerekli evrakları doldurup gönderiyorsunuz . Operatörler kendi aralarında devir işlemlerini halledip hattınızı taşıyor.

• Aynısı dün akşam benim başıma geldi, banada 15 mbps deyip, 10 mbps hız verdiler, şikayet eetim, sonra kendileri aboneliği iptal ettiler, işlerine gelmedi herhal. Fiyasko.

• marseltalon M kullanıcısına yanıt

Herhangi bir gerekçe gösterdiler mi ? Firmanın abonelik iptal etmeside yeni moda heralde hem soruna çözümleri yok hemde külhanbeylik yapıyorlar vay be..

• Gerekçe göstermediler, beceriksizler yani.
  • Hız düşürme olayı gerçekten doğru mu? 16 mbps olarak başlattığım aboneliğim son 1 haftadır 3 mbps anca görüyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda hattımın 8 mbps ye kadar desteklemeye başladığını söylediler. @nopanick

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapsLockTR -- 30 Ağustos 2021; 2:19:47 >
  • Adsl benim hattimda 15 Mbps destegi var eve gelene kadar 13 12 arası 12 sabitlettim 1 ay kullandım 8mbps düşürmek zorunda kaldım turktelekom yüzünden mahalle mahalle dusurup yükseltiyor bizzat şahit oldum üst mahallede 19 Mbps çıkıyor sonra 14 indiriyorlar kendim mahallemde 14 15 Mbps çıkıyor sonra geri düşüyor turktelekom ekibinden birine sordum yoğunluk ile alakalı vb dedi geçiştirdi gibir.net özel değil Superonline turknet millenicom hepsini kullandım hepsindede aynı bişi bazilari VDSL şöyle böyle deme başlayacak. ADSL için yorumdu.
  • CapsLockTR kullanıcısına yanıt
    Sabahtan beri internetim kaç sefer kesildi hız çok fazla dalgalanıyor modem değerlerimden baktığımda snr ve zayıflama değerlerim sabit altyapı çalışmasıda yok geçende aynı şey oldu baştan Türk telekom altyapı kaynaklı sonra sorunun kendilerinde olduklarını kabul ettiler bence yine bi sorunları var.

Geçen bi arkadaş yazmıştı bant genişliği altyapısına yatırım yapmadığı için firma hızları kesmeye başladı diye son zamanlarda olanlardan sonra bu yazılana inanır oldum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopanick -- 30 Ağustos 2021; 12:9:43 >
  • nopanick kullanıcısına yanıt

Önceki aradığımda 8 mbps düştüğünü söylediler. Bugün tekrar aradım 5 mbps düştüğünü söylüyorlar. Böyle bir şey mümkün değil bence de. Sorun gıbırnet'te gibi gözüküyor

• @CapsLockTR ve @Xantiave Hız düşümü bağlı olduğunuz dolabın yoğunluğu ya da iç tesisatınızdan kaynaklı olur. Dolaba yeni müşteri geldiğinde veyahut bir müşteri paket hızını yükselttiğinde doğal olarak kapasite düşer. Kesinlikle firma kaynaklı değildir çünkü mantıken bakacak olursanız 16 mbit hızı düşürmesi firmaya bir fayda sağlamaz yapacak olsalar 100 mbit kullananlarda yaparlar.

@nopanick Bölgesel bir çalışma olabilir genel bir sorun olsa bende etkilenirdim bende sorun yok. Fotoğrafta da görüleceği üzere indirme yükleme kısmı da gayet stabil.

Gıbırnet hız düşürme kurnazlığı

• Gökkubbe G kullanıcısına yanıt
    Çalışma yok dedi dslam gelen eleman numarasını bırakmıştı bağlantı yapıldığı zamanlar. Ona mesaj attım herhangi çalışma olsa haberim olurdu dedi kaldı ki yan ve üst komşumda sorun yok modem değerlerimde sabit şu çalışma olabilir yok dslam kutu yoğunluğu muhabbetleri artık bahane geliyor bana ben dolaba 15 metre mesafedeyim ve bulunduğum bölge müstakil evlerin olduğu yer gıbır konyada bi firma bende konyadayım kendileri söyledi Bulunduğunuz bölge en tenha en rahat bölge diye artık sıktı bu sorunlar yeni firma arayışına gireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nopanick

Çalışma yok dedi dslam gelen eleman numarasını bırakmıştı bağlantı yapıldığı zamanlar. Ona mesaj attım herhangi çalışma olsa haberim olurdu dedi kaldı ki yan ve üst komşumda sorun yok modem değerlerimde sabit şu çalışma olabilir yok dslam kutu yoğunluğu muhabbetleri artık bahane geliyor bana ben dolaba 15 metre mesafedeyim ve bulunduğum bölge müstakil evlerin olduğu yer gıbır konyada bi firma bende konyadayım kendileri söyledi Bulunduğunuz bölge en tenha en rahat bölge diye artık sıktı bu sorunlar yeni firma arayışına gireceğim.

Size ayrı bana ayrı muamele yapıyorlar demek ki. Fotoğrafta gösterdiğim gibi genel arıza olsa bu denli stabil test çıkmazdı herhalde. Karar sizin, iyi günler :)

• Gökkubbe G kullanıcısına yanıt
    Öyle görünüyor iyi günler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.