Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1- Türk Telekom altyapısında 200/20 Mbps paket tanımlamaya ve satmaya başlamışsınız. Doğru mu?

2- Bu paket internet sitenizde neden yok?

3- Bu paketi 1 veya 2 yıl taahhüt olmadan satmıyormuşsunuz? Böyleyse neden?

4- 200/20'nin de üzerinde mesela 500/100 mbps gibi paketler de gelecek mi? Gelecekse ne zaman?

5- Türk Telekom kendi altyapısından bu hızlarda paket satmıyorken ve TT altyapısını kullanan Türknet gibi diğer şirketler satmıyorken siz nasıl satabiliyorsunuz?

@GIBIRNET Bu sorular için net cevaplara ihtiyacım var. Cevaplarsanız ben ve birçok kişi size abone olmayı düşünecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDroid -- 22 Eylül 2021; 3:2:50 >
  • mafaky kullanıcısına yanıt

Anladığım kadarıyla olay şu: Sizin apartmanda diyelim ki 5 daire var. 5i de fiber aboneliğini kullanıyor gözüküyor. Eğer 6. Kişi sorgulama yapınca fiber portları dolu olduğu için VDSL gösteriyor. (Bu benim anladığım)

Zaten TT nin adres sistemi de karışık. Bende evime ilk taşındığımda bulunduğum bloğun hepsi sistemlerinde dolu olduğu için başka blokta başka bir daire numarasına tanımlamışlardı. Faturalarda vs. o adresim gözüküyordu.

Evinizde TT fiber varsa başvurduğunuzda sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Zaten sıfır kurulum değil de taşıma yaparsanız kimseyle muhatap da olmuyorsunuz yüz yüze. Uzaktan hallediliyor herşey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt

Yorumlarınıza teşekkürler.

1) İlk paragraftaki tahmininiz mantıklı gözükse de tam olarak öyle olmaması lazım. Zira T.Telekom bir binaya fiber getirdikten sonra, T.Telekom ya da onların altyapısını kullanan sair operatörlerin üzerinden yeni bir VDSL aboneliği almasına kesinlikle onay verilmiyor... Sorgulama yapıldığında "port yok" çıkması gerekiyor.

2) Siz T.Telekom'dan VDSL mi, Fibernet mi kullanıyorsunuz? Size, bahsettiğiniz durumda, nereden (binanızdan mı, başka bloktan mı) hat bağlandı? Fiber kullanıyorsanız ve FTTH statüde iseniz, başka bloktan size OBK mı çekildi? Zira T.Telekom fibernet donanımları kişiye (aboneye) ve aynı zamanda adrese tanımlı olarak zimmetleniyor. Karşılıklı 2 dairede oturduğumuz varsayalım ve ikimizde de fibernet olsun. Ben, kendi ONT'mi söküp sizin dairenizdeki fiber hattı buna takarsam internete erişemem...

3) Evde T.Telekom fibernet var ve ben aynı binadaki 2. daireme yeni bir fibernet hattı almayı planlıyorum.

Mevcut T.T. fibernet aboneliğimden faydalanarak bu ilk daireye aslında Telekom 2. bir internet hattı daha tanımlıyor ve 2 ethernet çıkışı olan yeni bir ONT veriyor. Bu imkan onların altyapısını kullanan operatöre de verilebiliyor mu, orasını bilmiyorum. Ancak benim 2 daire arasına bit Cat.6 Ethernet kablosu çektirme durumum yok. Binadaki IDFDK kutusunda zaten boş port da var. O nedenle IFDK'dan alınacak ve 2. daireye gidecek bir OBK üzerinden yeni bir hat için fibernet başvurusu yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 22 Eylül 2021; 9:52:18 >

• Merhaba arkadaşlar, Gıbırnet şu anda hangi dns sunucularını kullanmaktadır.Engelli sitelere kullandığı dns ile aşım yapılıyor mu yada sizler manuel dns girerek mi sansürü aşıyorsunuz?

Diğer konu ise çeşitli forumlarda TT omurgasını kullandığını duydum bu sebeple TT de olduğu gibi en düşük ping kalitesi yaşatıyor mu?Packet loss var mı?

Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgiDemeti -- 22 Eylül 2021; 10:51:56 >
  • AirDroid kullanıcısına yanıt

İşin garibi biz belirtmedikce müşteri hizmetleri de bahsetmiyor bu paketten bahsedince onaylıyorlar

• ben gıbırnet adsl i kullanıyorum şöyle saçma bi sorun var iş icabı https://etopup.vodafone.com.tr/ETOPUPGUI// vodafone bayi sayfasına girmem gerekiyor fakat cgn ip yi Vodafone yurtdışı ipsi gibi görerek erişimi engelliyor sanırım ip bloğunu diğer iss lere tam tanıtmamışlar. ip sorgu yaptığımda konya olarak gözüküyor fakat bağlantı kuramıyoruz.

• mafaky kullanıcısına yanıt

Abonelik için whatsapp hattı üzerinden yazın yardımcı olurlar.

Onun dışında benim yaşadığım sorun binanın daire numaralarının TT sisteminde gelişi güzel kaydedilmesi sonucu oldu. Yani bütün dairelere fiber hattı gelmiş bütün sistem hazır ama herkes abone olurken daire numarasına rastgele giriş yapılmış. Yani ben 5 numaradaysam 5'te 2 numarada oturan kişi, 2'de 4 numarada oturan kişi 4'de başka bir numara... şeklinde abonelik yapmışlar zamanında. 5 sene önce yaşadım bu durumu. Sanırım bizdeki durum belediyeyle de alakalıydı. Çünkü başka kurumlarda evimizin adresi gözükmüyordu. Gelip cihazları kurup gitmişlerdi. Birkaç saat sonra arayıp durumu bilgilendirdiler ve başka bir daire üzerinden abonelik varmış gibi gösterdiler. Bir sorun yaşamadım. FTTH.

Dediğim gibi WP üzerinden görüşün yardımcı olacaklardır size.

• Telekom adresleme altyapısını (veritabanını) Belediye Sistemi üzerinden yapıyor ve maalesef arada sizinkine benzert sıkıntılar çıkabiliyor.

GıbırNet'e bilhassa WA üzerinnden başvuru yapmıyorum. İstiyorum ki bu başlığa zaman zaman yazabilen GıbırNet Yetkilisi bu soruları ve başkalarının sorularını herkes için yanıtlasın. Benim esasen aman aman bir acelem yok. Ama aylık 120 TL verip (bir yıllık taahhüt şart koşulsa da) İstanbul'da bir abone olarak riske girip hiç değilse bir yıllığına 200/20 paketi denemek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lewizsthank1

Kocaeli / Körfez.

Tt altyapısı ile kuzenimin paketi Gıbırnet sağolsun 200/20 yaptık. Zamanla dahada artacakmış bu hızlar. Teşekkürler :)

Fiyat 120tl mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 22 Eylül 2021; 13:34:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirDroid

1- Türk Telekom altyapısında 200/20 Mbps paket tanımlamaya ve satmaya başlamışsınız. Doğru mu?

2- Bu paket internet sitenizde neden yok?

3- Bu paketi 1 veya 2 yıl taahhüt olmadan satmıyormuşsunuz? Böyleyse neden?

4- 200/20'nin de üzerinde mesela 500/100 mbps gibi paketler de gelecek mi? Gelecekse ne zaman?

5- Türk Telekom kendi altyapısından bu hızlarda paket satmıyorken ve TT altyapısını kullanan Türknet gibi diğer şirketler satmıyorken siz nasıl satabiliyorsunuz?

@GIBIRNET Bu sorular için net cevaplara ihtiyacım var. Cevaplarsanız ben ve birçok kişi size abone olmayı düşünecektir.

gıbırnet ile gorustum.

1.evet satıyorlar

2.daha resmi olarak yansıtma yapılmamıs yakında duyrulacakmıs

3.taahhutsuz vermiyorlar olsa hemen gecerdim bende cayma bedellini sordum baya kazık cunku

4.daha yuksek paket suan için yokmus gelip gelmeyecegini bilmiyormus olursa alabilirsiniz dedi

5.?

ben sizinle aynı soruları sordugumdan siizn soruları bilmeden ilk 4 soruyu cevapladım.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Yakında siteye eklenecekmis ve 2 yil taahhütluymus fiyatta 120 tl ben turknet ve milenicom u bekleyeceğim paketi çıkartsın diye

• Ben konuştuğumda bir (/1) yıl taahhütlü ve 120 gayme demişlerdi; daha 24 saat ancak oldu. Ne çabuk fikir değiştirdiler???

• Kesinti sorunu devam eden var mı? Akşam gelmişti ama sabah tekrar gitti gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: YuBa2

Yakında siteye eklenecekmis ve 2 yil taahhütluymus fiyatta 120 tl ben turknet ve milenicom u bekleyeceğim paketi çıkartsın diye

Aynen bende turkneti beklicem suan hali hazırda zaten tuknet kullanıyorum cok memnun olmasamda.

• Ben de bilgi aldım. Ttnet fiber altyapılı 200/20 paketi 120 tl ve belirli kişi ile sınırlıdır diyor. Fiyat 120 de olsa gayet iyi.

Ttnet belirli bir kişi kotası sunmuş sanırım. Biraz daha zaman geçince anlaşılır iyice.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medcezir55 -- 22 Eylül 2021; 18:5:36 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-358424EDC -- 16 Ekim 2021; 12:6:8 >
  • "Belirli sayıdaki kişi" de ne demek oluyor? İlk başvuran 100 kişi mi, 1000 kişi mi? Mevcuttaki fiber (TTH) abonesi mi, yeni abone olacak FTTH altyapılı müstakbel abone mi? Neden adam gibi ve delikanlıca bir bildirim yapılmıyor? Böyle kaç göç arası, masa altı işlemler hiç de etik değil!!!  

• 2 yıl taahhüt veren kişi gıbıra mı verir gider ya Türk Telekoma yada superonline verir 🤣🤣

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.