Şimdi Ara

GIBIRNET [ ANA KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.369
Cevap
96
Favori
304.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 683
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 96
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • GIBIRNET (838 mesaj) Toygar87 (127 mesaj) _EUA_ (115 mesaj) Gökkubbe (88 mesaj) yavuzdeger (88 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3381 mesaj) Mobil (1063 mesaj) Mini (211 mesaj) Uygulama (714 mesaj)
  • @
22 oy
Öne Çıkar
Giriş
    14 Mesaj

Gürültü değeri ankastre de nasıl buluşuyor bilmek lazım.Eger ankastre de kötü bulusuyorsa zaten sizlik bir durum yok.Ya kablo yenilerler ya da sizi farklı bir yere aktarirlar.Varsa böyle bir imkanınız yaptırın.Modeme kadar gürültü değeri iyi bulusuyorsa sizin dediğiniz gibi iss kaynaklı bir sorun olabilir.Bunun için modeminizdeki SNR değeri önem arz ediyor.Gibirnetin saha elemanları yok.Gibir arıza için Türk Telekom'a başvurabilir en fazla.Bunun için de TT'e bir hizmet bedeli ödemesi yapması gerekir.Ya sizden çıkacak bu ücret ya da Gibirden.
    |
    |
    miskiab kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    92 Mesaj

Bu sorun şuan ben de var. Modemden sorun yaşıyorum diye zyxeli aradım adam şöyle dedi. Sana gelen kabloda/hatta büyük kapasite kaybı var evdeki kabloyu yenilesen de bunu sen değiştiremezsin. TT bunu düzeltir dedim hemen gıbıra yazdım o da daha önce bunu yaşayanlar oldu tt gelince daha da beter etti dediler cimere yazın biz de destek olalım dediler. Ben de yazdım tabi bekleriz artık aylarca. Bugün yarın 3 tane sınavım var yaklaşık 30dk darı modemde internet var ama artık sorun neredeyse internete erişemiyorum. Para ver rezil ol kısır döngüsündeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bumesrems kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    14 Mesaj

Bu sorunu çözebilecek tek yer TT.Baskasi çözemez.Gibir arıza kaydı açacak TT gelecek bakacak.Sonuca göre aranirmisin aranmazmisin bilemem ama arıza için gelen elemanın yanında adamı darlamazsan sorunu ilgi göstermez isen bilemezsin.Sorunun kaynağını öğren ona göre aksiyon al derim.
    |
    |
    hiddenside kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    92 Mesaj

Herşey o kadar belirsiz ki Sorun nerede, ne zamandır mevcut, çözmek için kim ne yapmalı, çok soru var ama cevap vermesi gerekenler susuyor. Cimere şikayetimi şebeke sorunu diye yaptım. Gıbırla iletişimdeyim. TT ekibini yakalasam gidip konuşacağım. Yüzümü bakarlarsa birşey yaparlar belki.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    769 Mesaj

Sorunsuz ise geçmeyin asla. Oynadıkça sorun çıkma olasılığı yüksek

|
    |
    sayko06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    769 Mesaj

halen kopma sorunları yaşayan arkadaşlara önerim eğer modemleriniz snr marjin ayarlamaya izin veriyorsa (Asus yada Keenetic gibi)

modem ayarlarından en az 11 db snr marjinin üzerine çıkmanızı öneririm.

Şöyle ki turktelekoma göre bağlantı stabilitesi daha düşük gıbır da. aynı hat için 5db turk telekomda stabilken gibir da 11 üserinde stabilite yakaladım ancak.

Hız biraz düşecektir belki ama denemelerim sonucunda günde 2-3 defa kesilen internetten 10 gündür kesilmeyen internetye döndü şu an.

Sorun gıbırın ttnet altyapısından yeterince güçlü çıkış verememesi yada ttnet in gücü kısması olabilir.

88 mbps kopan internet yerine 60 mbps stabil interneti yeğlerim şahsen.

|
    |

• Yüzbaşı
    380 Mesaj

Ankastere olcu myaptirin dedim ama kaçak köçek cevaplar geliyor. En son dün yaptılar sorun yok dedi diyor TT. Buna ait yarimnyamalak bir ekran görüntüsü yolladılar.

Adsl2 var iken snr 11 idi. VDSL ile 28 oldu. Ama yine dün sabah derste atmış. Modem arayuzunde feç ve crc errorlar devam ediyor ve Akşam evdeyden de iki kere modem resetledi anlamadım gitti.

Aşağıdaki değerlerde bir gariplik var mı ne diyorsunuz bu değerlere?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/e1/61/55e161d56cd83eca9a9c1bf528bf298e.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskiab -- 23 Ocak 2021; 15:50:8 >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj

Modem değiştirip denediniz mi? Türk Telekomluk bir sıkıntı görünmüyor çünkü.Size sağlanan değerler ile kopma olmaması gerekiyor.ISS lik bir durum olabilir ara sıra ben de Gibir de bağlantı kopması yaşayabiliyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    380 Mesaj

Niyeyse burda yazılanlardan sonra ben de gibirden olduğunu sistemlerinin kaldırmadığı o düşünüyorum.

Adsl abonesi olduğumda 2 draytek kaliteli modem ile ayrıca tenda marka başka bir modemle denedim.

Vdsle geçirelim sizi dediler geçtik 3-5 aylık VDSL destekli modemi kayınço ile degistik sağolsun. Ama durum bu.

|
    |
  • Yarbay
    2976 Mesaj

Gıbırnet 100mbit Ankara Testi de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .: mds :. -- 23 Ocak 2021; 21:24:31 >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj

Modeme bu değerler gelip kopma yapıyorsa TT'lik bir durum değildir hocam dediğim gibi bende fazla olmasa da ara sıra gibirde oluyor kopmalar fakat önemli bir iş yapmadigimdan gozardi edebiliyorum.Sizin için kopmalar sıkıntı oluyorsa Gibir ile görüşüp kesin çözüm sağlanmasını isteyip olmuyorsa başka bir iss denemeniz.Baska bir çözüm yolu gözükmüyor ufukta.
    |
    |
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Şu isim olayını neden düşünmez böyle firmalar? Gıbır ne la
  • Yüzbaşı
    328 Mesaj
    2 aydır kullanıyorum. Son 1 haftadır 22.00 dan sonra aşırı derecede yavaşladı düzelmesini ümit ediyorum.

|
    |
  • Teğmen
    180 Mesaj
    Hız sürekli yavaşlıyor bir olcuyorum 73 çıkıyor 10 dakika sonra 20 çıkıyor sıkıldım artık bı bok izleyemez olduk arıyorum bizde sorun yok diyorlar o zaman niye bu indirme hızım oryantel gibi hiç yerin de durmuyor cevabı yok üç beş kuruş az vereceğiz diye çektiğimiz çileye bak geçmez olaydım

|
    |
  • Çavuş
    90 Mesaj

bugün kapattirdim comnete gecisim oldu.

• Çavuş
    45 Mesaj

uzun sürdü mü geçişiniz?

|
    |
    yavuzdeger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: brood

uzun sürdü mü geçişiniz?

cumayi cumartesine baglayan gece basvurdum. online gecis ve sözlesme belgelerini yolladim. pazar 17:00 gibi gibir kapatti interneti, 19:00 da comneti aradim aktif oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzdeger -- 25 Ocak 2021; 1:46:26 >
  • Teğmen
    212 Mesaj

şişko bir dinozor çeşidi.   gıbır gıbır geliyor  

temizlik şirketinden sonra zincir marketler ve petrol şirketlerininde bu sektöre girmesi bekleniyor  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 25 Ocak 2021; 11:18:48 >
    |
    |
    Ssoc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2423 Mesaj

Comnet 'e Perşembe günü online başvuru yaptım saat 15:00 da evrakları yükledim ne arayan var ne soran.
    |
    |
    yavuzdeger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3707 Mesaj
    Akşamları Ankara da paket kaybı sorunu devam ediyor. Aynı bölge de iki arkadaş kullanıyoruz ikimizde de aynı anda yaşanıyor. Haliyle sanmıyorum ki bana özgü olsun. Bu saldırı olaylarından sonra eski stabil bağlantıma bir türlü kavuşamadım.

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.