Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gün itibariyle Millenicom da fiyatların artması sebebiyle GıbırNet'e geçmiş bulunuyorum. Süreçle ilgili merak edilenler olabilir diyerek bilgilendirmek istiyorum.
    Ayın 7'sinde evrakları çıktı alıp doldurdum. Mail olarak evrakların taranmış halini GıbırNet'e gönderdim. Sonrasında da evrakların asıllarını kargoya teslim ettim. Bu gün yani üç gün sonunda millenicom da olan bağlantı gıbırnet firmasına geçmiş oldu. Eve gelip akşam üzeri WhatsApp üzerinden gönderilen şifreleri modeme girdim ve işlem tamam

Şu an 70tl olan 35mbit paketteyim ve aldığım hız ortalama 32-33 arası ve gayet iyi. Yaptığım speedtest sonuçlarından bir kaçının olduğu ekran görüntüsünü aşağı koyuyorum.
    Çok hızlı ve temiz bir taşıma işlemi yaşadım diyebilirim. Umarım sorunsuz, sıkıntısız kullanmak nasip olur.
    Teşekkürler. @GIBIRNET

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cluptechno -- 10 Ekim 2020; 21:57:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5-6 gün önce gibirnetten 100mbps fiber için yeni abonelik aldım, başvurumu yaptığım günden 2 gün sonra daha evraklar ellerine ulaşmadan türk telekom kurulumu yaptı ve internetim geldi. Süreç uzamadan hemen internetimin gelmesi beni memnun etti. Şimdilik bir sorun görünmüyor gibi, inşallah çizgilerini bozmazlar.

Birde hız testi göndereyim

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obreus -- 11 Ekim 2020; 2:43:53 >
  • Obreus kullanıcısına yanıt
    bir kaç kişide daha gördüm turknetli arkadaslar da download 100mbpsyi geciyordu sizin gibi. bu nasıl oluyor? :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Obreus kullanıcısına yanıt

Yeni geçenlere hayırlı olsun.94 üzerini nasıl görüyor bazı kişiler bunu ben de merak ediyorum:)

• Bi çılgınlık yapıp türknetten gıbıra geçiyorum , hadi hayırlısı. Tecrübelerimi paylaşıcam

• Yani bilmiyorum ki :) Şuanda bu şekilde görünüyor, saniyede 10-12mb civarı download yapabiliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GIBIRNET kullanıcısına yanıt

Merhaba. Tüm Türkiye'yi kapsam içine almışsınız. Güzel haber. Bir sorum olacak. 35mbs internet ücreti 70tl görünüyor. Buna telefon yada yalın adsl ücreti dahil midir? 70tl nin üzerine ek ücret ödememiz gerekiyor mu?

Birde arkadaşını davet et kampanyası var mı sizde?

• yusuf24 kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Değerli müşterimiz : Adsl / Vdsl / Her şey dahil fiyattır. Kurulum, Aktivasyon ücreti içine dahildir. Fiber kullanıcılarda yerleşik operatör anlaşmamız gereği. + 10 tl Modem kira bedeli yansıtmak durumundayız.

Arkadaşını davet et kampanyamız bulunmamaktadır.

İyi günler dileriz.

• @millenicom kullanıcısıyım ve hattımı nakil yaptırmadan önce gayet memnundum. Üst katımdaki ev sahibim Türknet kullanıcısı ve 95/8 hız tanımlanabiliyor. Ama millenicoma defalarca yazmama rağmen 78/8 olarak tanımlamakta ısrar ediyorlar ve 100 mbit olan paketine boşa para ödüyorum. İç tesisat problemide yok, iç tesisat yeni çekildi ve telekom kutusundaki reglet bile geçen hafta değişti. Modemde yeni alındı ve Keenetic extra dsl.

Altyapı sorgulamam ve hat değerlerim alttaki gibi. Sinyal zayıflama ve sinyal gücü seviyesi eski evimde daha kötü olmasına rağmen daha yüksek hız alıyordum.

Nakil yaptırmadan önceki saha dolabına 283 metre mesafedeydim ve 95/8 çok rahat alıyordum. Yeni evimde saha dolabına daha yakınım ama daha düşük hız alıyorum. Sanırım nakil yaptırdığım bölgedeki telekomun dslam altyapısı kötü. Yoksa 197m mesafede bu kadar düşük hız almamam gerek. Modem arayüzünde snr değerini 0 yaptığımda bağlantı hızı 80 mbit oluyor ve herhangi bir kopma yaşamıyorum. Bu konu hakkında hem bilgilendirme hem de geçiş işlemleri hakkında yardımcı olmanızı rica ederim. Size geçiş yaptığımda bu hızları alabilecek miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar3th -- 11 Ekim 2020; 22:45:41 >

• ecay kullanıcısına yanıt

30a profilden verirlerse VDSL'in esasen 200Mbit'e kadar yolu var... Var da ben TR de 17a profilin üzerine hat açıldığını görmedim. Belki arkadaşların kutularda 30a profil destekleyen cihazlar vardır...

Bazı apartmanlar kutunun hemen yanında oluyor. Güç değeri de çok yüksek oluyor hali ile. Bu gibi durumlarda modemde alınabilecek maksimum hızı 132 Mbit olarak gördüğüm de olmuştur.

Zaten 100Mbit sınırı teorik bir değer. Ayrıca 100Mbit "simetrik" dir. Yani 100Mbit geliş/100Bit gidiş, tabi ideal şartlarda. Bizde gidiş yok gibi birşey nasılsa. Oraya ayrılan frekansı da mı DL ye kullandılar yanlışlıkla :D

Bence fazla da kurcalamamak lazım bu konuyu. Malum... ;)

• Merhaba, yeni abone başlangıcı için blogunuzda yer alan kampayanız devam ediyor mu?

https://gibir.net.tr/blog/gibirnet-te-kampanya

@GIBIRNET

• Ar3th A kullanıcısına yanıt

o hat 100 alamaz. Ya hattında ya iç tesisatında problem var.

• Bu hat değerleri iyi mi? 100 mbps görür mü?

• SpLasH09 kullanıcısına yanıt

Bu hatta yaklaşık 93000kbps tanımlanabilir yani 90-91mbit civarı. Zaten 100mbit aboneliğe geçtiğinde muhtemelen dslam kilidine maruz kalacaksın eğer 88000kbps tanımlarlarsa sıkıntısız kullanırsın.

• aMiraL* kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

30 Ağustos 2020 Tarihinde Donanım Haber kampanyamız sona ermiştir.

İyi günler dileriz.

• SpLasH09 kullanıcısına yanıt

Bu hatta 90 civarı tanımlanırsa SNR değerin 5 e iner ve sıkıntı yaşarsın 75 civarında sağlıklı kullanabilirsin.

• _EUA_ kullanıcısına yanıt

Kutu binamızda fiber girip VDSL dağıtılıyor .

Telekomda ki ilgili arkadaşlar8n insiyatifinde sanırım . Banada gorunen 102400 ama 100015 veriliyor .

• Chile_Mix kullanıcısına yanıt

değerler müthiş zaten 95mbps civarı destekliyorlar vdsl modemler tam 100 vermiyorlar

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.