Şimdi Ara

GIBIRNET 100 MBPS Fiber internet 85 TL - 35 MBPS 70 TL (AKN/KOTASIZ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: nc39 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.813
Cevap
92
Favori
195.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 41 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 499
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 6
  • Favoriye Eklediklerim 92
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • GIBIRNET (693 mesaj) magnapeccatrix (113 mesaj) yavuzdeger (83 mesaj) annaX (80 mesaj) thelordof (75 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2215 mesaj) Mobil (740 mesaj) Mini (183 mesaj) Uygulama (675 mesaj)
  • @
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #15
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Diğer İnternet Servis Sağlayıcıları >> GIBIRNET 100 MBPS Fiber internet 85 TL - 35 MBPS 70 TL (AKN/KOTASIZ)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6129 Mesaj

Merhaba. 28 temmuzda göndermiştim bende evrakları. tabi arada bayram tatili var ama tahmini geçiş ne zamana olur acaba? başka iss ten geçiş sağlanacak. Siz şu an hizmet aldığım iss e talebi ilettiyseniz ben işlemi onları arayarak hızlandırabilirim. o açıdan soruyorum. aramadığımız taktirde genelde ilgilenmiyorlar geçişlerle.
    |
    |
    GIBIRNET kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba hocam siteyi girin asagada sözleşmeler ve formlar bölümü var. Eğer yeni başvuru yapacaksaniz. Abonelik sözleşmesini yazicidan çıkartın. Gecis islemi ise abonelik sözleşmesi ve geçiş formunu doldurun. Eğer imkaniniz varsa tarayicidan pc aktarip mh@gibir.net.tr yollayin isleminiz dahs hızlı olur. Eğer imkaniniz yoksa mng kargo ile GİBİRNET gonderilecek diyip karşı ödemeli gonderebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    camel paketindeki camel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    6229 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ydemir95

Merhaba hocam siteyi girin asagada sözleşmeler ve formlar bölümü var. Eğer yeni başvuru yapacaksaniz. Abonelik sözleşmesini yazicidan çıkartın. Gecis islemi ise abonelik sözleşmesi ve geçiş formunu doldurun. Eğer imkaniniz varsa tarayicidan pc aktarip mh@gibir.net.tr yollayin isleminiz dahs hızlı olur. Eğer imkaniniz yoksa mng kargo ile GİBİRNET gonderilecek diyip karşı ödemeli gonderebilirsiniz.
    Mail atılırsa kargo göndermeye gerek kalmıyor mu?
    GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 8700K@5.0GHZ & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

https://gibir.net.tr/blog/nasil-gibirnet-li-olunur

Burada Belgelerin aslını "GIBIRNET" kodunu kullanarak karşı ödemeli MNG kargo ile bizlere göndermeniz gerekmektedir. Hepsi bu kadar kolay :) yazıyor
    |
    |
    ecay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu belgeleri eposta ya da wp ile gönderdikten sonra mı geçiş işlemleri başlıyor yoksa kargo ile yolladıktan sonra mı ?

Ben sadece eposta ile gönderdim geçişim yapıldı. Henüz kargo göndermedim, hattınız taşındıktan sonra size kargo kodu gönderilecek denildi ama henüz kod falan göndermediler.

Ekleme: Formları doldurup resmini çekip mail attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 3 Ağustos 2020; 15:55:58 >
    |
    |
    yuzyirmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

Kaç gün sürdü peki ?
    |
    |
    SerÇel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4 gün sürdü, 23 Temmuzda mail attım 27 Temmuz geçiş yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 3 Ağustos 2020; 16:1:38 >
    |
    |
    yuzyirmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    940 Mesaj

sözleşmeyi maille atmam yeterli yani hocam öyle mi dosyaların orjinalini tekrardan kargolamamı istemezler dimi
    bu arada teşekkürler hocam yardımınız için
    |
    |
    ydemir95 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yani tekrardan doldurduğumuz sözleşmeyi tarattırmaya gerek yok fotoğrafını çeksekte oluyor
    |
    |
    SerÇel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben fotoğraf çekip gönderdim Hocam, geçişim tamamlamdı. Tarayıcım da yok zaten :)

Evrakların asıllarını daha sonra kargo ile isteyeceklermiş. Henüz benden istemediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 3 Ağustos 2020; 16:14:56 >
    |
    |
  • Yarbay
    6129 Mesaj

Kargo gerekli. Ama işlemler mail ile sonuç kazanıyor. Hızlı olması açısından mail sistemi yapmışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ecay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orjinalleri tekrardan isteyecekler. İlk basta resim cekip yollasaniz yeterli. Size sonra kargolamaniz için söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydemir95 -- 3 Ağustos 2020; 16:37:25 >
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    COGENT ve SEABONE nedir?
    Arasındaki farklar neler?
    Gibirnet hangisini kullanıyor?

Teşekkürler.

GIBIRNET'in bağlantılarını buradan görebilirsiniz.

Türk Telekom üzerinden Comnet onun üstünden de Cogent e bağlanıyor

https://bgp.he.net/AS208972#_asinfo

https://bgpview.io/asn/208972#graph

|
    |
    Sacrosanct- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: krmakmn

Anlık hız testim. Konya, Meram. Birkaç hafta önce saha dolabına araç vurduğu için 10 gün kadar hizmet alamadım. Türk Telekom ekipleri gelip sıkıntıyı giderdiler ancak bu defa ping değerim aşırı derecede artış gösterdi. Sorun öncesi ping değerim şu şekildeydi:

Jitter değerinde de artış mevcut. Sayın @GIBIRNET yetkilileri bu değerlerde eskiye dönüş mümkün olur mu yoksa böyle devam mı edeceğiz. Bir diğer adreste ki hizmeti de size taşımak istiyorum ancak bazı şüphelerim oluşmadı değil bu süreçte.
    kablolu test yapın. Ayrıca kablo takılıyken cmd ye tracert vie.valve.net yazın çıktısını buraya atın. Sonra tracert google.com yazın onuda atın. Sonra ping 192.168.1.1 yazın onu atın sorunu az çok anlarız. Ayrıca sizin şu an ki durumunuz daha iyi. Packet loss %58 olan bir hatta oyun oynamak hele ki anlık refleks gerektiren oyunları oynayamazsınız. Ping düşük gözükse de Delay denilen şey olur.
    |
    |

• Teğmen
    176 Mesaj

Modem üzerinden vpn kullanıyorum da netgalaksideyken en yakın lokasyon olarak İstanbul'a bağlanıyordu, gibirnette en yakın Bulgaristan'a bağlanıyor ama ping ve hız değerlerine göre Bulgaristan, İstanbul lokasyonuna göre baya verimsiz kalıyor.
    En yakın İstanbul varken Bulgaristana bağlanmasının sebebi nedir?
    Cogent, seabone vs olayı mıdır?
    Cloudflare vpn kullanıyorum, manuel lokasyon seçimi yok.

Netgalaksi public IP adresini CloudFlare sunucularına pinglediğimde en iyi ve kalitelisi İstanbul çıkıyor.

Gibirnette sonuç çıkmıyor

Siz de test etmek isterseniz;
    Netgalaksi IP adresi: 185.224.0.174
    Ping atılacak site:https://asm.ca.com/en/ping.php

Bu sorunun çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacrosanct- -- 3 Ağustos 2020; 20:7:26 >
    |
    |
    maxi909 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    151 Mesaj
    Bugün geçişim tamamlandı.

vfk2020

cogent dünyanın en ucuz internet bağlantısı toptancısı. hiçbir performans avantajıda yok. türkiyede turknet ve gıbır kullanıyor. üzerine başka toptan bağlantılarla birleştirerek ucuz bir çıkış elde etmede kullanılıyor. tek başına kullanıldığında müşterilerden çok fazla şikayet geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naklov2129 -- 3 Ağustos 2020; 19:49:25 >
    |
    |
    "Hz. Ebubekir (r.a) bir gün bir ceviz için kavga eden çocukların arasına girer. Durun, ben ikinize de pay edeyim der... Cevizi kırar içi boş çıkar. Mübarek çocuklara döner: "Biliyor musunuz" der... Uğruna dövüştüğünüz dünya bu işte..."
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

Kaç gün sürdü hocam ?
    |
    |
    ydemir95 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Cancer Clinical Trials
Gülüş Tasarımı
kripto para haberleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.