Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba @r_E_J_i,

Olumlu geri bildiriminiz için biz teşekkür ederiz.

İyi günler dileriz.
  • Sayın gıbırnet. Cuma günü sabahına kadar Ege bölgesi aktif olmazsa İzmir'de ki aboneliğimi iptal edeceğim. Ay başından beri bekliyorum. Artık yeter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • r_E_J_i kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom ekiplerinin port bağlantısını yapıp yapmadıklarını anlamanın bir yolu var mı? :) Perşembe başvurdum bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Netspeed kullandım memnun kalmadım. Netgalaksi kullanıyorum ilk başta iyiydi. Sonra fenalaşmaya başladı. 50 takla atıp üst yetkililer ile görüşerek düzelttirdim ancak şimdi yine kötüleşti.

Netgalakside 24mbps vdsl 70 TL oldu

Millenicom SOL altyapısı 24mbps 75 TL 24 ay taahhütlü mü geçsem GİBİR e mi geçsem bilemedim. Netgalaksiden hiç memnun değilim. Speedtest hız grafiğim dalga gibi S çiziyor sürekli.
  • Bugun itibari ile gecis islemlerim tamamlandi. aslında sıkıntısız bir süreçti fakat gözlemlediğim bilgilendirme eksiklikleri yaşanıyor. Bunuda yogunluga ve yeni olmalarina yormak lazim.
    bu süreçte yardımlarından dolayı gıbırnet yetkililerine teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • demirdemirel kullanıcısına yanıt
    Eksik bilgilendirme yaptıkları noktalar nelerdi acaba? biz yaşamayalım aynı şeyleri.
  • Hattım açıldı. 75 mbit tanımlı. Müşteri hizmetleri ile görüştüm dslam kilidi olabileceğini müdahale edemeyeceklerini ilettiler. Ama turknet vb müşterilerine bu konuda yardımcı oluyordu. Bu konu hayal kırıklığı olur benim için eğer 75 de kalacak isem.

edit:şimdi tekrar bilgi verdiler geçiş tam olarak sağlanmamış. Sağlandığında tekrar bilgi verilecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 27 Temmuz 2020; 20:11:9 >
  • Tekirdağ hala yok :)
  • Kargo alıcı ödemeli şekilde teslim alınmış

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet
  • Bende bugün bürolarına elden evraklarımı teslim ettim ve geçişim tamamlamdı. İlk izlenimim gayet iyi, ekip genç ve dinamik, yardımcı olmaya çalışıyorlar. Umarım ilerleyen zamanlarda sorun yaşamayız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netflix ten bir şey izlemek mümkün olmuyor. Fast.com hız testi sonucu 2mbit. paketim 100 mbit e kadar olan ama orda da falso luk var. 75 tanımlı. dertsiz başımıza dert almadık diye umuyorum.

Edit : Ankara dan Ankara daki Server a ping atıyorum 30-60 arası sonuç çıkıyor. Ve uzaklık olarak 200km yazmakta. Acaba geçiş işlemi tam yapılmadığından mi yoksa hep böyle mi kalacak sayın gibirnet yetkilileri?

Son edit: Pingler ve netflix düzeldi şuan. Pingler bir tık fazla ama dikkat edilecek bir şey değil :) tek sorunum 75 tanımlı olması şuanlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 28 Temmuz 2020; 2:2:52 >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Modemde desteklenen hız ne gösteriyor

• Adamların sitesinde adama kıllı bir açıklama yok basit bir site yapmışlar aşağıdaki bilgileri sitelerinde paylaşmaları lazım
    1 Adresimde en fazla internet hızı ne ve hangi bağlantı türü ile (KabloNet TurkTelekom vb) alabiliyorum
    2 Statik IP için ne ücret ödüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lfkaya -- 28 Temmuz 2020; 0:12:1 >
    Hocam şimdi ne alaka diyeceksiniz ama Türkiye'de VDSL uzerinden 100de 100 almak için Güneş Sistemindeki bütün gezegenlerin hizaya girmesi gerekiyor. Malesef bakır hatlarda buna etki eden çok değişken var. Eğer fiberseniz sorun olmaz 100'e tamamlarlar. Bakırsa şöyle diyim bizim apartmana fiber geliyor ve ben direk kabinin yanına modem taktigimda yine 100 alamıyorum çünkü bu seferde kabinden snr'yi kısmışlar. Çok ugrasicam biraz da para harcicam derseniz hattınızı iyileştirebilirsiniz ama çok zahmetli bir süreç. Ben girdim daha çıkamadım içinden.

• Bugün itibariyle Gıbırnet'e geçiş yaptım.Geçiş aşamasında sürekli bilgilendirmeler yaptılar. Çok nazik ve naif bir üslupla görüşmelerimiz gerçekleşti. Benim şanssızlığım bulunduğum lokasyon saha dolabına uzak olduğu için hızım çok düşük. Bununla ilgili fiber dönüşüm çalışmaları ile ilgili CİMER'e şikayet kaydı oluşturdum. Bir sonuç çıkar mı bilmiyorum. Keşke ben de 50-75-100 MBPS hızlardan bahsedebilsem. İnşallah yakın zamanda bir çözüm bulunur .İlginiz için teşekkürler Gıbırnet.
  • Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Modem de şuan ki tanımlı hız var hocam ama desteklenen kısmı yok. Şöyle diyeyim 75 mbit tanımlı iken snr değerim 24-25. Hatta fotoğrafını bırakayım buraya. GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

buda fast.com sonucu değerler çok komik.

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

edit:fast.com sonucum 25 mbitlere çıktı. Anlık bir sorun olmuş olabilir haklarını yemek istemedim arkadaşların , oldukça ilgililer de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 28 Temmuz 2020; 0:39:0 >

• hocam yorum için teşekkür ederim. hat değerlerimi bi önce ki mesajda paylaştım fast.com sonucu ile. netflix den sd içerik izleyemiyorum şu an da diğer internet hızı test eden siteler de çok sorun yok , 50-70 arası hız alıyorum ama fast.com da böyle bir sorun var ve alttan alabileceğim bir durum değil. sd izlerken takılması.

netspeed in 6ms ping attığı ankara da ki sunucuya 30 ping atmam da cabası

Edit: Şuan fast.com 35-40 mbit arası çıkıyor ve normal şekilde netflix kullanabiliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 28 Temmuz 2020; 2:9:6 >
    Değerleriniz çok güzel çok rahat 100 alırsınız. GIBIRnet yarın halleder bağlantı sorunlarını bence çünkü daha önce birisi de yazmıştı kısa sürede düzeltmişlerdi bu arada ben de rezil T11 kabinininkini atayım (Türk Telekom sorumluluğunda). 8db ben çektim deneme aşamasındayım.

Yanlış resim yüklenmiş düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 28 Temmuz 2020; 0:31:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Toygar87

Değerleriniz çok güzel çok rahat 100 alırsınız. GIBIRnet yarın halleder bağlantı sorunlarını bence çünkü daha önce birisi de yazmıştı kısa sürede düzeltmişlerdi bu arada ben de rezil T11 kabinininkini atayım (Türk Telekom sorumluluğunda). 8db ben çektim deneme aşamasındayım.

Yanlış resim yüklenmiş düzelttim.
    Hepimize sabır diliyorum hocam. Gerçekten internete çıkmak eziyet malum telekom saolsun. Hızdan önemlisi şuan netflix e 100 kbit ile bağlanmam zaten :D umarım bunun basit bir çözümü vardır. Umarım istediğiniz bağlantıya kavuşursunuz hızlıca. Snr değeriniz limitte gibi umarım sorun olmadan kullanırsınız.

Teşekkür ederim. Yarın GIBIRneti arayın en kısa sürede baksınlar bu arada modem sayfanızda kanal türü hicbiri yazıyor bu bir problem olabilir mi bilmiyorum. Daha önce öyle bir ayar/açıklama duymamıştım.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.