Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafa371988

Merhaba bende sorun yaşıyorum hangi dns leri kullanarak sorun çözüldü

valla çözemedim bi ara çalışıyordu şimdi hiçbir dns çalışmıyor anlamadım gitti

• Merhaba arkadaşlar , gıbırnet müşteriyim, hız stabilite konusunda memnunum ama hızımı yükseltmek istiyorum.

Çok garip bir şey karşılaştım saat 24 ten sonra alabilecek maksimum hizi yükseliyor sabaha kadar sonra gun içerisinde 48 49 mbs değişiyor , çok araştırdım ama cevap bulamadım.

Altyapi sorgulama yapınca 85 mbs çıkıyor

Saat 12 gece sonra

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet
    GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Gün içerisinde

yardım edebilcek ve cevap verebilecek bir arkadaş var mı acaba .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Harundzd H kullanıcısına yanıt

Bağlı olduğunuz dslam cihazından kaynaklı bir sıkıntı olabilir ya da çok astronomik olacak ama gece yatarken diğer tüm internet kullanıcıları modemi kapayıp sabah geri açıyorsa da böyle bir şey olabilir GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet  Ya da modeminiz doğru değer göstermiyor da olabilir farklı marka bir modem ile değerlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Dslam galiba çünkü hergün aynı şeyi oluyor . modemden sıkntı olduğunu düşünmüyorum çünkü belli saatlerde yükseliyor

• İstanbul Bağcılar, Bahçelievler civarında VDSL altyapıyla kullanan varsa bana ulaşabilir mi? Vodafone'dayım şuan packetloss yok ama ping Valorant TR sunucularında 45-50 sabit veriyor. Gibirnet'te bu durum nasıl merak ediyorum.

• Merhaba arkadaşlar iptal talebini ilettikten sonra ne kadar gün içinde internet kesiliyor ortalama yan ine kadar sürede tam anlamıyla iptal oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: alicengiz32

3 aydır kullanıyorum. Uzak durun.

Dün akşam önce DSL sorunu yaşattılar. Sorun tesisatınızda elektrikçi çağırın dediler. Sorun sizde ilk defa internet kullanmıyorum deyince de internet sinyalimi kestiler. Hani sorun iç tesisattaydı? Birden DSL geldi, internet sinyali gitti.

Müşteri hizmetleri rezalet. İşten anlamadıkları gibi bir de artist artist konuşmalar. Sanki bakkal.

BTK'da bile kaydı olmayan bir şirket. Mecburen CİMER'e şikayette bulunduk.

Yazılı ve sözlü beyan olmadan üyelik iptal ettiler. Ne tesadüf ki 3 ayımın dolmasına 3 gün kala.

Şimdi başka firmaya da geçiş yapamıyorum. İnternetimizi açın dedik 120 TL istedi Gıbırnet.

Tam bir rezillik.

Alıntıları Göster

Yıl biterken yılın en rezil ISS'i ödülü için Turknet ile kapışıyor GIBIR.

• 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt

Mi ürünleri demişken, Mi ürünleri de biraz sıkıntılı artık.

Bende Mi Router 3G v1 var. Mi'nin en kral modemidir açık ara. Bir de üzerine OpenWRT yüklersen canavar canavar...

Yeni versiyon Mi Router 4 de güzel. Biraz ramı kırpmışlar bir de USB3.0 portu kaldırmışlar (kötü bişi) ama performansı iyidir yine de. F/p dir piyasaya göre..

Ama düz Mi Router 4 dedim ha. Mi Router 4A almayın mesela. Kötü. Sadece ilk 80 mhz lik bandı destekler o. Almayın.

Mi Router 4C versiyon sadece 2.4 Ghz. çöp...

Arkadaşa dedim, VDSL routerini ikinci elden al 80'e 100'e, yanına da çak Mi yi mis. Dinelmedi. Kineect mi ne almış, sıkıntıları varmış biraz anlattığına göre...

• slowfood kullanıcısına yanıt

Haaa. Sıkıntılı durum, geçmiş olsun.

Öncelikle paket hızının bir anlamı yok. Ha 35 olsun ha 100. 10 bile görmüyorsunuz nasılsa.

Upload 5-6 var ise Downloadın da en az o seviyede olması gerekir ve beklenir. Neden? çünkü aynı kablo. Eğer tesisatta bir hata olsaydı UL de 5-6 ya çıkamazdı.

Geriye modem ile dslam kalıyor.

Modeminizin girişinde sinyal güçlendiriciler vardır. Bu güçlendiriciler bazı sebepler yüzünden bozulur ise gelen sinyali iyi güçlendiremez, algılayamaz. Sorun bu olabilir. Yada modemin yanında bir parazit kaynağı vardır. Gelen sinyal bu kaynak yakın olduğundan etkilenir, bozunur SNR oranı (sinyal / gürültü) düşer. O yüzden algılama gücü azalır. Ama gönderirken aynı parazit olsa bile alan DSLAM cihazını bu parazit aynı oranda etkilemez. Mesela modemin adaptöründeki bir sıkıntı bile bu gibi bir duruma sebep olabilir. Yada DSLAM cihazının çıkış gücü düşüktür. Modemin içindeki menülerdeki rakamlar konu hakkında ip ucu verir. Mesela hat kaybı orada yazar. Kötü tesisatı oradan yakalayabilirsiniz...

Benim tavsiyem arkadaşın modemini sökün, eve takıp bi deneyin. Aynı şifreyle bağlanıcaktır, şifreyi değiştirmeye bile gerek yok. Onda 1 mbitin üzerine çıkıyorsa DL, o zaman suçlu direkt modemdir...

• ecay kullanıcısına yanıt

Başvurunuzu belgeleyebilirseeniz 6 gün mü ne içinde aktarımın yapılması yasal zorunluluk diye hatırlıyorum. Geçirmezler ise tazminat hakkınız doğar. BTK ya şikayet edin. Kasalarından para çıksın. Domuzdan 1 kıl koparsanız kârdır diye düşünüyorum.

• _EUA_ kullanıcısına yanıt

Öncelikle yanıtınız için çok teşekkürler. Açıkçası pek nazar değmesin diye yeni ISS im ile problem yaşamadığımı pek yazmak istemedim. :) Gerçekten kusura bakmayın. Gelelim konuya;

Şu anda iki modemimle de (Yedekte de modemim mevcut biri Tenda V300, Biri Asus N16) 32 Mbps bağlantı alıyorum. Yeni ISS' im ile. Bir küçük not daha. İç tesisatımda hiçbir değişiklik yok. Modemlerin ikisinde de aynı değeri alıyorum. Kopma yok. Modem adaptörleri konusunda haklısınız, birçoğumuzun "adaptör çalışıyorsa çalışır." olarak düşündüğü mantık öyle değil. Elektronik sargılı yeni tip modemlerde devrede bir problem olması halinde modemin voltaj değeri ve amper değeri değişiyor. (12v adaptörden 3.3 v gelmesi ya da yük altında 2 A olması gereken modemin 1 A karşılamaması gibi)

Sonuç;

İç hat diye yırtınmaları insanı illet ediyor. Çözüm anlayanı bulana kadar ISS değiştirmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

Başvurunuzu belgeleyebilirseeniz 6 gün mü ne içinde aktarımın yapılması yasal zorunluluk diye hatırlıyorum. Geçirmezler ise tazminat hakkınız doğar. BTK ya şikayet edin. Kasalarından para çıksın. Domuzdan 1 kıl koparsanız kârdır diye düşünüyorum.

Valla hocam telefon numarası yüzünden Gibire geçişim zaten zor olmuştu neden anlamıyorum.Gibir bir şekil çözdü hızlı bir şekilde ama telefon Millenide kalmıştı.Ben de manuel iptal etmiştim.Şimdi TT hem Alo paket hem yalın geçirmeyi denedi ancak sistem bir türlü kabul etmiyormuş.Bu yüzden iptal edin yeniden başvurun fiyatta yardımcı olacağız dediler.Bölgemde port sorunu yoktur sanıyorum ama ildeki müdürlükte temsilci benim sorunum ile ilgili özel olarak ilgileniyor.Şimdi bu sorunu çözmesem Gibirden nereye geçersem geçeyim aynı problem olacak.

• slowfood kullanıcısına yanıt

Vasatlar denizinde nitelikli olmak lanettir kardeş. çekecen napacan. Bilemeyince bulamayınca iç hattndır diye bahane buluyorlar. Eski durumda modemdeki hat değerleri tahminde yardımcı olur. Hattan alınabilen hız epey yüksekte kalıyorsa yazılımsal olarak kısmışlardır ISS den.

• GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Mükemmel

• GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Mükemmel bir interent hızı

Hey yavrum benim be, koca bir 5.5 mbit internet. Yıkılıyor ortalık.

emeği geçen herkesin ALLAH BELASINI VERSİN.

Şimdi o kutsal soruyu soralım:

NASIL İPTAL EDERİZ BU ZIKKIMI ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Kullananlar memnun mu. Tavsiye eder misiniz arkadaşlar?

3 ayımı doldurdum. Fiber kullanıyorum. Sürekli IPTV kullanıcısıyım. Bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Modem 24 saat açık duruyor. 3 ay boyunca 2 kere bağlantım koptu. Arıza kaydı bırakmama mütahip Türk Telekom ekipleri gün içerisinde gelip sorunu çözdü. Sorun ise apartman bodrumunda bulunan Türk Telekom ankastresinin tozlanması. Yani GıbırNet ile ilgili bir sorun değildi. Bu zaman kadar arızaya çok çabuk giderildi. Ben çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Mükemmel bir interent hızı

Hey yavrum benim be, koca bir 5.5 mbit internet. Yıkılıyor ortalık.

emeği geçen herkesin ALLAH BELASINI VERSİN.

Şimdi o kutsal soruyu soralım:

NASIL İPTAL EDERİZ BU ZIKKIMI ?

Yat kalk dua et, hiç değilse 5mb alabiliyorsun,biz onuda goremiyoruz.bak bu msj'i yazabilmek için wifi'yi kapatmak zorunda kaldım.

1 ay dolmadan bunlarda zıçtı,turknet,netspeed,millenium derken gene en iyisi TT ye dönmek galiba, gıbırnet'te yalan oldu.

• Merhabalar:

Değerli müşterimiz yaşamış olduğunuz problem için üzgünüz. Size yardımcı olabilmem için özel mesaj üzerinden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşabilir misiniz ?

İyi günler dileriz.

• Richard Parker kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Değerli müşterimiz yaşamış olduğunuz problem için üzgünüz. Size yardımcı olabilmem için özel mesaj üzerinden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşabilir misiniz ?

İyi günler dileriz.

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.