Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara Vdsl hattımdan yaptım testi.

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 19 Ekim 2020; 18:55:53 >
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, fikir sahibi olmam açısından test benim için önemliydi, sağolun tekrardan.

• 3uncubayezit kullanıcısına yanıt

Önemli değil ayrıca gıbırnetin kendine ait looking glass sayfası var https://lg.gibir.net/ buradan istediğin yere tracert/ping atabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 19 Ekim 2020; 19:1:22 >

Buna göre mevcut IP adresimden o site üzerinden sanki abonesiymiş gibi tracert testi mi yaptırıyor? Eğer doğru anladıysam çok güzel bir şeymiş.

Hayır İstanbul'daki veri merkezindeki sunucu dan test yapıyor senin bu sonuca İstanbul'a olan gecikmeni eklemen gerekiyor. Ayrıca tracert yerine mtr kullanmanı tavsiye ederim daha sağlıklı çalışıyor tracert sonuçları karışık biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 19 Ekim 2020; 19:11:1 >

Tamamdır çok teşekkür ederim kardeşim. Sağolasın.

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt

2021 mayıs ayına kadar zam olmayacağının garantisini verdiler.

• diskaveriy kullanıcısına yanıt

Internet Explorer'da test çalışmıyor.

Edge, Opera, Chrome ve Firefox hepsinde standart olarak DoH açık gelir, ve 53 sorguları doğru adrese gidiyor. Yine de DoH destekli olmayan mobil tarayıcılarda da denedim, herhangi bir sorun yok, 1.1.1.1 yönlendirmesi doğru adrese gidiyor. Eğer Leak yapacak olsalardı DNS sorgularınızı kendi sunucularına çekerlerdi. Sizin dediğinize göre sorgularınız Google'a yönleniyor. Aynı ağda farklı bir cihaz ile denediniz mi?

Edit: Devamındaki mesajınızı yeni gördüm. BTK'ya başvurmak bir sonuç getirmez çünkü buna zorlayan zaten BTK'nın kendisi. Türk Telekom'da uzunca bir süre bu şekilde hizmet sundu. Bilinen çoğu DNS adresi yurtiçi sunuculardan döndü hep. En sonunda düzelttiler. Gibir'da ise şu an yasak yok tüm sitelere erişebiliyorum ben. Ancak ilerleyen aşamada önce DNS yasaklaması üzerinden yapmak için sorguları kendi sunucularına çekeceklerdir, sonra da mecbur kalıp biraz daha para harcayıp sansür için ekstra cihaz alacaklardır. Bunları yapmak istemese bile yapmak zorunda kalacak. O yüzden şimdiden DNSCrypt+GoodByeDPI tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 19 Ekim 2020; 19:43:11 >

• Hocam bu yazdıklarınız online oyun oynayanları etkiler mi peki?

• GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    Bu durum sadece Telekom'a son 90 gün içinde geçiş yapanlar için mi geçerli?
    Misal ben 1 aydır Netspeed kullanıyorum ve istesem Gıbırnet e geçirebilecek miyim? Yoksa bu 90 gün tamamlanmadan herhangi bir ISS e geçemeyecek miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • freeboyy kullanıcısına yanıt
    GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dh kampanyası devam ediyor mu?

ve aktivasyon ücreti yok deniyor fakat diğer şartlar belirtilmiyor; kurulum ücreti, bağlantı ücreti, damga vergisi vs ilk ay hangi ücretler alınıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: 3uncubayezit

Bu durum sadece Telekom'a son 90 gün içinde geçiş yapanlar için mi geçerli?
    Misal ben 1 aydır Netspeed kullanıyorum ve istesem Gıbırnet e geçirebilecek miyim? Yoksa bu 90 gün tamamlanmadan herhangi bir ISS e geçemeyecek miyim?

Tüm Telekom altyapısı kullanan firmalar için geçerli.

Netspeed'e geçiş yaptıysanız 3 ay başka bir firmaya geçemiyorsunuz.

Ancak üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

• alicengiz32 A kullanıcısına yanıt
    Çok saçma, telekom altyapısı kullanan taahhütsüz herhangi bir firmaya rahatça geçiş yapılamayacaksa niye taahhütsüz diyorlar. Ayrıca burada okumasam varlığından haberimin olmayacağı bir maddeydi. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3uncubayezit -- 20 Ekim 2020; 12:19:50 >

Taahhüt demek çıkmak istediğinizde taahhütü bozup belli bir ceza ödemektir o yüzden taahhütlü denmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huseyiny2099 H kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum ama böyle bir kuralı ne amaçla koyduklarına anlam veremiyorum.

• İstanbul Bağcılar civarında kullanan varsa bana ulaşabilir mi ? Memnun musunuz ? Ping değerleri ne durumda? Packetloss yaşıyor musunuz?

• Öncelikle gibirnet sitesinde altyapı sorgulama sistemini çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim gayet modern ve tekrardan adres girme zorunluluğu yok, başarılı. Ama burada sorgulama yapınca, VDSL2 altyapı türü bir sonuç çıktı. Sizi gidi sizi. GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet 

• TheComposist T kullanıcısına yanıt

Bugün itibari ile GIBIRNet'li oldum.SpeedTest'teki aldığım değerler aşağıda.MAXI Paket kullanıcısıyım yani max 16Mbps.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.