Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde GIBIRNET geçişim bugün gerçekleştirildi ancak ilk izlenimlerim iyi değil. Turk telekom fiber 35mbs tarifeden, gıbırnet 100mbs ye geçtim.

Turk telekomda gecikme 4-5ms asla üstüne çıkmadı 2 yıl boyunca. Gıbırda ise 2 saatlik denemelerimde hep 20ms çıkıyor.

Turk telekomda 30-35 hatta 40mbs hız alırdım daimi olarak. Gıbırnet te şu an 16-20mbs arası hız alıyorum. Neden bu kadar düşük anlayamadım. Yarında deneyeceğim, yoksa müşteri temsilcisiyle görüşeceğim.

Altyapınız daha fazlasını kaldırmıyor gibi bir cevap verirlerse geldiğim gibi geri Turktelekoma geçeceğim. çünkü binada 100mbs hız alanlar var Turk telekomdan.

• 12.10.2020 tarihinde ttnet'ten gibirnet'e geçiş için a)geçiş formu,b)sözleşme,

c)kimlik fotokopisi'ni karşı ödemeli olarak gibirnet'e gönderdim.12.10.2020 ak

şamı gibirnet'ten aranarak ttnet hizmet numarası yanlış dediler.Gerçekten de fatura nosunu yazmışım.Yeniden düzenleyip 14.10.2020 tarihinde tekrar gönderdim.Ön işlem olarak da wahtsApp'dan belgeleri göndermiştim.ttnet taahhüdümün 18.10.2020 de bittiğini söyleyip 16.10.2020 geçiş işleminin başlamasını isteyerek 

geçiş onayını verdim.16.10.2020 de saat 2200 sularında bir bilgi gelmedi diyerek wahtsapp'dan mesajlaştım.ttnet'e başvurulduğunu ve işlem için 21. saatte olduğumuz

mesajı geldi.Bir kaç saate geçiş gerçekleşir dediler.17 sinde bir bilgi gelmedi.

18.10.2020 de saat 1100 civarlarında ttnet'ten "wi-fi iptal talebiniz işleme alınmıştır"mesajı geldi.15 sn.sonra gibirnetten aranarak "gibirnet'e geçişiniz tamamlanmıştır"telefonu geldi.Ben de waathsapp'dan kullanıcı adı ve şifreyi gönderiniz dedim.Tamam dediler.

18.10.2020 saat 1200 gibi şifre geldi.Gerekli ayarlamaları yaparak saat 12.30 gibi

bilgisayar,eşim ve benim tlf.larda şifre değişikliklerini kaydederek internete ulaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: diskaveriy

Son günlerde istediğim DNS adresine bağlanamıyorum. Hem de Gıbırnet üzerinden hiçbir cihazla. Modem arayüzünde ve cihazlarda 1.1.1.1 (Cloudflare DNS) tanımlı olsa dahi bu DNS adresleri üzerinden çıkış yapılmıyor.

Edit: Sorun düzeltilmiş.

Gıbır kusura bakmasın ama bu alenen AYIPLI HİZMET kapsamına giriyor benim düşünceme göre.

• _EUA_ kullanıcısına yanıt
    diskaveriy kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 18 Ekim 2020; 22:53:53 >

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt

Demekki ya GIBIR'ın ağ yapısı ya doğru şekilde ayarlanmamış, bölgelere göre farklı farklı sıkıntılar yaşanıyor yada o işi de Türk Telekom'a bıraktıklarından Türk Telekom kafalarına göre oynuyor...

Ama sonuç olarak talep edilen adresden (1.1.1.1) bir bilgi istendiğinde eğer ağ onun yerine başka bir adresden bilgi veriyor ise hizmet ayıplıdır...

Ha tabii bu işi devlet kendisi yapıyordur, mesela bazı DNS leri kendisi yasa dışı olarak hukuka uygun şekilde değiştiriyordur, ayrı konu. Ona bir şey diyemem...

Bazı okuyucular hem yasa dışı olup hem hukuka uygun nasıl olabiliyor ki diye düşünebilir.

Bende onlara Türkiye'de yaşadıklarını hatırlatmak zorunda kalırım...

• Sorun halloldu :)

Tesekkurler GİBİRNET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 19 Ekim 2020; 9:34:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahhutum ay sonunda bitiyor ttnet den
    Gibirnet den 35 mbpslik paketi begendim
    Suan ttnetin fiber modem ve birde fiber aparati var tahut sonu geri alacak
    Gibire gecince modem sorunum olacak bunu nasil hallederim? Prizime kadar fiber sari kablo geliyor? Modem kiralamasi var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • download problemi hala çözülmedi..sözde (kağıtta) 100 mbs hız veriyorlar ama download hızı 1,5 mbs yi geçmediği gibi genelde 800 kbs lerde dolanıyor..Kasti olarak download hızımıza müdahele ediyorlar bir nevi adil kullanm kotası..cgn mgn her neyse bırakın bu sanal sistemleri..neden ip sorgulamad gibirnet olarak gözüküyoruz?? download hızımızı kısın diye mi??eskiden 35mbs vdslde bile 4mbs download yapabiliyordum..şimdi sözde 100mbs hız var ama ne işe yarıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 19 Ekim 2020; 10:38:41 >
  • diskaveriy kullanıcısına yanıt
    2-3 gün önce ben de 1.1.1.1 DNS'ine bağlanamıyordum sonradan modemimi sıfırlayıp yeniden kurulum yaptım yine de düzelmedi. Bu sabah baktım düzelmiş artık 1.1.1.1/help sitesinde bağlı gözüküyordum. Bugün yeniden bakın isterseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son üye S kullanıcısına yanıt

Eğer fiber varsa mecburi olarak modem verecekler zaten +10 tlmodem ücreti var

• Bugün direkt ofislerine giderek evrakları doldurdum yeni abonelik işlemleri için bakalım kaç günde bağlantı gerçekleşecek

• Hocam merhaba. Netspeed kullanıyorum ve genelde online oyun oynuyorum. Netspeed'de ping sorunum var dolayısıyla Gıbırneti denemek istiyorum. Online olarak da Rainbow6 Siege oynuyorum. Size batı avrupa sunucusunun adresini atsam tracert testi yapıp atarsanız sevinirim.

Tracert testi için;

Başlattan arama yerine "cmd" yazın ve yönetici olarak başlatın.

Açılan komut yerine şunu " tracert xblcxplatqos-weu-9-18-2-0.cloudapp.net " aynen yazın ve bitene kadar bekleyin. Muhtemelen 30 adım sürecektir. Sonucu ss alıp paylaşırsanız sevinirim Teşekkürler şimdiden.

Hocam yurtdışı çıkışlarında cogent mi kullanıyorlar turknet gibi?

Yoksa sadece telekom cıkısları mı kullanıyorlar?

• Merhabalar. Kırklareli'nde netspeed kullanmaktayım ve ping sorunum var yurt dışı sunuculu oyunlarda. Bundan dolayı Gıbırnet'e geçmeyi planlıyorum. Gıbırnet yurtdışı çıkışı olarak Cogent mi yoksa telekom çıkışlarını mı kullanıyor?

Ayrıca aranızda Kırklareli, Tekirdağ veya Edirne'de Gıbırnet kullanan varsa yazabilir mi ping durumu nasıl? Şimdiden teşekkürler.

• Çoğunlukla cogent kullanılıyor şuan ama google gibi bazı servisler telekom üzerinden.

Hocam yukarıda yazdığımı bi yapıp ss atabilir misiniz işiniz yoksa?

yukarıda bahsettiğim test için: https://forum.donanimhaber.com/gibirnet-ana-konu--143862446-183#146080824

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.