Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sabah 9 gibi gelmiş. Şuan da da loss başladı.
  • _EUA_ kullanıcısına yanıt
    Mesleği ve işin içinde olan birisinden bunları okumak umarım aksini düşünen tüm forum üyelerinin akıllarında "Ya harbiden ben yanlış mı düşünüyorum yoksa? Adamlar haklı olabilirler mi? Bir araştırmakta fayda var mı? Bu ISSlerin her dediğine inanmamak gerek" gibi şüpheler oluşmaya başlamıştır.

İnanın ki yılardır yani yıllardır bu dediklerinizi forumdakilere izah etmeye çalışıyoruz ama ortaya birisi zıplıyor "yok kardeşim ne gerek var, ver 10TL modem kirası, hem güvenlik için zorunlu modem kiralamak" deyip ortaya bir laf atıyor, tabi bütün internet kullanıcılarından da aynı teknik bilgi ve tecrübe sahibi olması beklenemez, adam mesela tek yaptığı iş internette sosyal medyada gezmek, tamam 10TL/20TL ne olacak ki zaten diyip bu üyenin dediğine inanıyor, çünkü işine geliyor ve bu işin çözümünün 10TL vermekten başka bir seçenek olmadığına hem kendi inanıyor hem de başkası aynı sorunu yaşarsa onu da inandırıyor.

IP Kamerama erişemiyorum ne yapmalıyım diye forumda mesaj atıyor bir üye, ISS yetkilisi (Türknet) Statik IP almanız gereklidir diye cevap yazıyor.Ben de hayır öyle bir zorunluluğu yok bu hizmeti zaten sağlamak zorundasınız diye cevaplıyorum, başka bir trol hemen zıplayıp Statik IP almak zorunda, geçen benim de başıma aynı olay gelmişti, 20TL'ye Statik IP aldım sorun çözüldü diye mesaj atıyo.Sonra kafalar karışıyor sürekli.

Kullanıcı yaptığı internet sözleşmesinin ne olduğunun farkında değil (olmak zorunda da değil).Ama ISS üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmeyip bunu kullanıcısına fatura ediyorsa burada bir hukuksuzluk, dolandırıcılık söz konusu...Hem de nitelikli, bile bile, tasarlayarak dolandırmak.

Belki bazı forum üyeleri şu yazdıklarını/yazdıklarımı tekrar tekrar anlayarak okur da kafalarında soru işaretleri oluşmaya başlar.

Eline, bilgine, tecrübene sağlık...

• GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veli125 -- 1 Ekim 2020; 15:35:20 >
  • İzmir Telekom altyapılı internetim şu an yok. Telekom, Gıbırnet tarafına 3 Ekim'e kadar bağlantı olmayabilir şeklinde yazı yollamış. Sebebi de 3.şahıs kaynaklıymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba , Fatura cıkmıs fakat ilk ay donanımhaber ozel ucretsiz olarak biliyordum . bakabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 Günlük Kullanım için 51,33tl fatura çıkmış fazla değil mi gnet mega paketi, yarı fatura bekliyordum 35tl olmalıydı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @_EUA_ ve @Charmlander e kesinlikle katılıyorum.
    Bende ip adresimin sabit bir şekilde kalmasını istemiyorum. Lakin iss'im ile görüştüğümde sabit ip dışında hiçbir şekilde bu ağdan çıkarmıyorlar.
    İşin saçma olan yanı aynı ISS üzerindeki bir arkadaşımın dinamik ip adresi CGNat a dahil değil adamlara yazıyorum bizde CGNat üzerinden çıkmayan İp bulunmuyor şeklinde dönüyorlar. İp adreslerinin listesini atıyorum. Yine aynı şekilde geri dönüş yapıyorlar. Hiçbir çözüm bulamadım.

İlgili konuşmanın kısa bir parçasını şuraya bırakıyorum.
    GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

• Bana çıkan fatura da hatalı. 4 gün churn işlemi için karşı firmayı bekledik ancak hizmet hiç beklenmemiş gibi fatura edilmiş. Faturanın hizmeti almaya başladığım tarihte başlaması gerekmiyor mu?
  • annaX kullanıcısına yanıt
    15 Ağustos’ta geçiş tamamlandı 1ay ücretsiz kullanım Ne yapar 15eylül de tamamlandı . E kalıyor 14-15 gün onun içinde 51₺ fatura çıkmış 70tl olan fatura yarısı neden olmuyor ,35tl yapar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Statik ip denemek istiyorum nasıl alıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BerkSMBL kullanıcısına yanıt
    Çözüm işten anlayan bir MH'ye denk gelmek baktın olmadı Tüketici Mahkemesine gitmek.
    Merhabalar:

Özelden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşır mısınız bu durumda yardımcı olmak isteriz?

iyi günler dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIBIRNET -- 1 Ekim 2020; 13:15:4 >
  • adasfasdasdasd A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar:

Özelden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşır mısınız bu durumda yardımcı olmak isteriz?

iyi günler dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIBIRNET -- 1 Ekim 2020; 13:14:55 >
  • Merhabalar:

iyi günler dileriz.
  • Gökkubbe G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar:

iyi günler dileriz.
    Merhabalar:

iyi günler dileriz.
  • ErkanKalkan kullanıcısına yanıt
    Merhabalar:

iyi günler dileriz.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.