Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sabah uyandım internet yok. Afyon fiber

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet eve geldim internet yok izmir millenicomda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

CGNat olayı da büyük bir vurgun valla.

Bence, benim ilim alanına girmesinden ötürü, kablolu ev bağlantısı kullanıldığında tüketiciye "dinamik IP" verilmesi ZORUNLUDUR. Ha tüketici buna ihtiyaç duymuyorsa sorun yok. Ama talep eden tüketicilere dinamik IP "ücretsiz" olarak sağlanmalıdır. Yoksa verilen hizmet "İnternet Hizmeti" olmaktan çıkar, bir firmanın "İntranet Hizmeti" olur. Reklamlarını buna göre yapmaları gerekir. İnternet dedikleri anda bana "gerçek" bir IP sağlamaları gerekir.

Ha BTK zaten onayladı falan diye bin tane şey söyleyebilirler belki yine ama bu konu BTK yı da aşar. İşin tanımında var bu çünkü. IP. İnternet Protokol. BTK istedi diye internet tanımı değişmez.
    Ha IPv4 bulamıyorsan, IPv6 vereceksin. Alt yapı vs... her şey destekliyor ve hazır zaten. Bütün xDSL'ler zaten ATM ağı üzerinden çalışır ki o da IPv6 taşır. Yani hepsi IPv6 destekler. Modemler de destekliyor 20 senedir. Bunca yıl bu ülkenin yöneticilerinin beceriksizliğini bekliyoruz işte anca. 5G ile birlikte IPv6 gelecek diyorlar. Onu da kimlik bilgisi gibi, şahsa özel yapmaya çalışıyor ama gerizekalılar. Birisi o IP yi kullanarak her haltı yer ise ne olacağı düşünülmüyor malesef (tabiiki de mümkün). Çünkü cahiller. Bilmiyorlar. Birilerinin tanıdığı, yandaşı diye tepedeki koltuklara oturtulmuşlar. Onlarda eş,dost,akraba,hısım,rüşvet veren... kim varsa dolduruyor kadrolara. Sonra da onlardan doğru dürüst iş bekle... Sene olmuş 2020, 3-5GB cep telefonu kotalarıyla uğraşıyoruz... Yahu söylemeyeyim diyorum da sinyalizasyon olmadığı için kaza yapıp insanların öldüğü tren faciasından sonra "sinyalizasyon olmazsa olmaz değil" diyen sıfatını siz söyleyin ...... (sözde) ulaştırma bakanı gördük biliyorsunuz ki. (Ahirette ateşi bol olsun.)

Yani CGNat konusunda, eğer bir tüketici mecburen almak zorunda bırakıldığı statik IP hizmetinin ücretine tüketici sorunları hakem heyetinde itiraz eder de, tshh dosyayı bana gönderir ise, ben kendi adıma "internet hizmetinin tanımı gereği; tüketiciye talebi halinde gerçek bir IP (dinamik IPv4 veya IPv6) adresinin tanımlanması, bu hizmetin ücretinin ise internet hizmeti ücretine dahil olması gerektiği değerlendirilmektedir" derim kardeş. Gitsinler üst mahkemeye itiraz etsinler.

Şu an için ülkemizde IPv6 verilmemesi için herhangi bir teknik sorun olduğunu düşünmüyorum ben. Ha IPv6 ağının ayarlaması biraz daha karışıktır tabi. Onu yapacak adam bulamıyor olabilirler, o ayrı konu... Zaten dinamik IP talep edecek olan abone sayısı %1-2 dir. Bunlara da bir maliyeti yoktur. Ama ISS'ler, yine benzer şekilde Türk Telekoma eyvallah çekmek için zorla sabit IP satarak kâr etmeye çalışıyorlar. Eee para da tatlı tabi. Niye Türk Telekoma kafa tutsunlar ki zarar etmek için? Para ile Allah yan yana geldiğinde, parayı seçip "elhamdülillah" diyen milletiz sonuçta...

Hadi kal sağlıcakla...

Alıntıları Göster
    "Ha IPv4 bulamıyorsan, IPv6 vereceksin. Alt yapı vs... her şey destekliyor ve hazır zaten. Bütün xDSL'ler zaten ATM ağı üzerinden çalışır ki o da IPv6 taşır. Yani hepsi IPv6 destekler. Modemler de destekliyor 20 senedir. Bunca yıl bu ülkenin yöneticilerinin beceriksizliğini bekliyoruz işte anca."

Biraz aklını kullansan son kullanıcıya sadece IPv6 tanımlamakla bütün olayın çözüleceğini iddaa etmezdin. Neden mi çünkü sana IPv6 verdikleri anda internetin büyük bölümüne ulaşamayacaksın sadece IPv4 üzerinden hizmet veren o kadar çok servis var ki dünyada, Senin modeminden önce dünyadaki bütün önemli internet servis ve hizmetlerinin IPv6 altyapısına geçmesi gerekiyor ki IPv6 adres tanımlamanın bir anlamı olsun. 4to6 tunnelling, dual stack vs, bunlar da bir yere kadar.

CGN bir çakallık değil zorunluluktur tüm dünyada kullanılıyor, Türkiye'de 20milyondan az IPv4 adresi var, yaklaşık 80 milyon civarı genişbant abonesi var, CGN'den daha iyi bir çözüm ürettiysen buyur anlat.

Ben size ne olduğunu söyleyeyim, 10 lira vermemek için bu kadar yaygara koparılıyor tek dert bu.

NAT444
    The Ugly Side of IPv6: Carrier-Grade NAT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygar87 -- 30 Eylül 2020; 9:14:2 >

• İnterneti olan var mı şuan acaba?

• ReiseReise kullanıcısına yanıt
    Merhaba :

Pm üzerinden isim soyisim irtibat numarası paylaşır mısınız ? Bu durumda yardımcı olmak isteriz.

iyi günler dileriz.
  • mustafa371988 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba :

Pm üzerinden isim soyisim irtibat numarası paylaşır mısınız ? Bu durumda yardımcı olmak isteriz.

iyi günler dileriz.
  • Chile_Mix kullanıcısına yanıt
    Merhaba :

iyi günler dileriz.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Merhaba :

iyi günler dileriz.
  • merok M kullanıcısına yanıt
    Merhaba :

iyi günler dileriz.
  • Bağlatıcam ama Port için ne yapabilirim veya sizin yapabileceğiniz bir şey var mı?

• İsminin anlamı nedir çok merak ettim

• GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    Sabahtan WhatsApp dan mesajı gönderdim bı baktım internet gelip gidiyor. Düzeliyor düşüncesi ile WhatsApp mesajımı sildim. 5 dakika sonra civarı tam kapasite çalışmaya başladı. Sıkıntı yok.

• _EUA_ kullanıcısına yanıt
    Şekil 1-a'daki üye gibi mesela.
    Gel de bu kişiye birşeyler izah etmeye çalış bakalım.Adam baştan kabullenmiş o ücreti ödeyecek, para saçacak yer arıyor ama bilmiyorki normalde bu hizmeti almak onun normal hakkı.Hep aynı zihniyet "amaaan boşver n'olcak altı üstü 10 TL/20 TL...Veririm parasını bakarım işime, parası olmayan düşünsün..."

10TL x 100.000 abone = 1.000.000 TL/ay ekstra cukka.Ne yaptın? IP sattın oturduğun yerde.Madem elinde IP var neden müşterinin hizmetine sunmuyorsun da sorun yaşamasına göz yumuyorsun, vermek zorunda olduğun hizmeti vermiyorsun?

ISS'ler sadece IP satsın daha karlı iş o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Şekil 1-a'daki üye gibi mesela.
    Gel de bu kişiye birşeyler izah etmeye çalış bakalım.Adam baştan kabullenmiş o ücreti ödeyecek, para saçacak yer arıyor ama bilmiyorki normalde bu hizmeti almak onun normal hakkı.Hep aynı zihniyet "amaaan boşver n'olcak altı üstü 10 TL/20 TL...Veririm parasını bakarım işime, parası olmayan düşünsün..."

10TL x 100.000 abone = 1.000.000 TL/ay ekstra cukka.Ne yaptın? IP sattın oturduğun yerde.Madem elinde IP var neden müşterinin hizmetine sunmuyorsun da sorun yaşamasına göz yumuyorsun, vermek zorunda olduğun hizmeti vermiyorsun?

ISS'ler sadece IP satsın daha karlı iş o zaman.
    10 TL'n yoksa fazla şeetme kardeş. Çene yorduğunuz şeye bak.

• _EUA_ kullanıcısına yanıt
    Bu da Şekil 1-b ...Hangi birine laf anlatacaksın?
  • Misaros kullanıcısına yanıt
    yere düşen son gigabyte tanesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 30 Eylül 2020; 14:29:18 >
  • Arkadaşlar yeni geçmeyi düşünüyorum sizce nasıl
  • Sleepwake33 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar:

Port işlemleri için bulunduğunuz Türk telekom müdürlüğüne dilekçe verip port tahsis talebinde bulunabilirsiniz. Port uygunluğu olduğunda çağrı merkezimizi arayıp abonelik işlemlerini başlatabilirsiniz.

iyi günler dileriz.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    gamelift.eu-central-1.amazonaws.com bu adrese rica etsem bir pingplotter testi yapabilir misiniz? Birde hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz sevinirim.
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Ankara vdsl kablolu bağlantı 5dk test yaptım sonuç böyle.

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.