Şimdi Ara

GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.039
Cevap
79
Favori
258.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İngilizce dublaj, Türkçe altyazılı oynuyorum.

japon aksanlı İngilizce olması çok güzel olmuş. Türkçe altyazı ise iyi düşünülmüş.

yalnız oyun bence zor. normal zorlukta oynuyorum daha yan görevlerde kalabalık gruplarda haşat ediyorlar beni.

biraz puan toplayıp geliştirmeleri açayım diyorum ama daha yan görevlerde bunu yapamayacaksam ne anlamı kalıyor?

keşke assassin's creed gibi jin'de ve Moğollarda level sistemi olsaymış. façamızın yetmeyeceği görevlere gitmezdik.

bir de ben alışmışım stealth oynamaya. bu oyunda stealth ile adam öldürürsen onursuzsun, kalleşsin :(

aslında Türk olmasam kesinlikle japon olmak istermişim. bunu da kendimde farkettim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçe altyazıdaki diyaloglar efsane değil mi ya? 😂 Kelimeler özenle seçilmiş 😅

• 40 saatte bitirdim. Benim açımdan hikaye son çok tatmin ediciydi. Last of us 2 aldım fakat ps5 yaması gelmedi gelir mi ? Oynayayım mı ?

• osmandemi2 kullanıcısına yanıt

Belli değil hocam oyna gitsin.

• Oyunu 4 saattir oynuyorum şu rüzgarla yön bulma olayı kanser etti. Bunun daha basit bir yolu yok mu

• Dün CD geldi bugün işe gidene kadar fırsat bulup 1 2 saat oynama şansı buldum , armatörlükten mi bilmiyorum ama çok fazla ölüyorum bu oyunda , alışınca düzelir umarım , hikaye heyecan verici güzellikte gibi , combat ve görsellik 10/8 çok rahat alır , gayet başarılı ...
  • Hocam bundaki dövüş teknikleri aslında birçok oyunla benzer. Bloodborne , Darksouls , Witcher gibi. Yuvarlakla kaç ve vur ya da anlık korumayla savuşturup vur. En kolayı arkalarına doğru kaçıp vurmak.Bir de tekniklerden duruşları açıp düşman türüne göre devamlı degiştirerek kullanırsan kaçmana da gerek kalmıyor üçgenle direkt dalıp gardlarını düşürüyorsun. Duruşlar dışında kunaiyi çok kullanıyorum ben onu da mutlaka ilk olarak aç ve geliştir. Bıçak fırlatarak sınıf farketmeksizin hepsinin gardını düşürüp sersemletiyor. Geliştirdikçe aynı anda birden fazla düşmanı yaralıyor.

• mert_özcan kullanıcısına yanıt

Bu oyunu sonuna kadar oynayamadım, elden çıkarmak zorunda kaldım ama kafam karışıyor kısmına genel bir cevap vermek için yazmak istedim. Ben bu tarz oyunların en başlarında, toplayıcılık ile ilgili şeyleri yükseltmeyi tercih ediyorum, sonrasında az biraz sağlık ile ilgili ve sonrasında da combat ile ilgili. Tabii oyuna göre değişiyor bu durum. İnsanlara karşı mücadele edilenlerde combatı biraz daha sonraya bırakıyorum ama zombi vb mücadelesinde combat biraz daha öncelikli oluyor benim için. Nedense insanla olan mücadele daha kolay geliyor bana.

Dipçe: 2 aydır falan foruma girmedim, biriken mesajları okurken cevap yazmak istedim.

• Pentagramet kullanıcısına yanıt
    Trt 1 dizileri diyaloğu gibi valla 😃
  • Ben de buna takılan birinin inceleme videosunu izledim. Ingilizce sesle oynamış altyazı türkçe garip gelmiş. Alışamadım diye eleştirmiş. Birincisi bu oyun ingilizce sesle gerçekten oynanmaz. Altyazı yoksa ve ingilizce bilip japonca bilmiyorsan mecbur kalırsın ama, ingilizceye bakayım dedim, nerede o samurayın dik ve sert vurguları, eser yok. Plazada diksiyon parçalıyo sanki ingilizcesiyle berbattı. Kesinlikle japonca sesle oynanmalı. Bu tonlamalara da uyacak Tr altyazı gerçekten bu. Her ne kadar trt dizilerine alerjim olsa da günümüz Türkçesi olsaydı yadırgardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stylerbb -- 7 Mayıs 2021; 2:11:20 >
  • Alışınca dans eder gibi dövüşüyorsun hocam, işi şova dönüştürüyorsun.

• bende xbox series x vardı önce s aldım sattım sonra x aldım. gayet de memnundum makineden ama para lazım olduğundan satmak zorunda kaldım.

yakın zamanda yeniden ps4 almayı dü şünüyorum , bu oyunu da o zaman oynayabilirim. sekiro filan oynadım ama yeni nesilde eski grafiklerle oynamak sarmıyor , hatta bazı oyunlarda çamur gibi görüntü oluyor. en iyisi şimdilik eski makine alıp bir yıl idare etmek.

• Sonunda aldım şu zımbırtıyı. Kargo ile 164 tl'ye geldi ama canım sağolsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Platin yakıştı be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stylerbb -- 11 Mayıs 2021; 8:52:2 >
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim, oyuna Japonca Dublaj başladım, çoğunun aksine de çeviriyi beğendim.

İngilizce olunca hiçbir şeyin anlamı kalmıyor ve her şey sahteymiş gibi geliyor, Sucker Punch iyi ki oyuna Japonca dublaj getirmiş.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • benim yan görevler dahil hepsini yaparak ilerlediğim ilk açık dünya oyunu olabilir ki ben hiç sevmem japon kültürünü/mitolojisi/animeler vs. yani nefret etmem ama ilgimide hiç çekmez. Fakat oyuna bayıldım. Hatta bu oyundan sonra nioh 2 alıp bir demon kesicem ordada :)

Bu arada bende çeviriyi beğenmeyenlerdenim. Bana pek hitap etmedi maalesef. Japonca ses ses ingilizce altyazı ile oynamaktayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Oyunu 4 saattir oynuyorum şu rüzgarla yön bulma olayı kanser etti. Bunun daha basit bir yolu yok mu

10-15 saate ulaşın alışıyonuz hocam ilk zamanlar benide ayar etmişti o rüzgar olayı fakat

sonra alıştım

• vector x-31 kullanıcısına yanıt

Dediğiniz gibi oldu :) seçenekler den daha da belirginleştirdim biraz olsun alıştım.

• Şuan 40 ıncı saatlerdeyim. Jin ile tek kişilik ordu gibi fırtına gibi düşman kesiyorum. Katananın keskinlik hissini mükemmel yapmışlar. Sekiro da çıın çın olayı iyiydi ama katana kullanma hissi bence zayıftı fakat GoT bunu mükemmel yapmış ya. Ek olarak Japon tınıları, açık dünya sesleri, savaş ve boss müzikleri mükemmel. Grafikler hoş, yani bi rdr2 gibi realizmin mükemmelliği değil ama göz alıcı derecede pürüssüz ve doğal diyim. Bazen dakikalarca manzaraya daldığım oluyor. Herhalde ps4 pro da en çok fotoğraf çektiğim oyunlardan birisi oldu. Tek sıkıntım ise oyunun pek bi görev sunumu vs yok, hani rdr2 gibi "oh, bu neydi bee" demedim, AC Japan olmuş görev kısmında, yine de karakter yazımı ve seslendirmeler AC ye bin basar. Bi de yerim ben o tilkileri yaa, çok şekerleeer :)

Sucker Punch inFamous ile kalbimi kazanmıştı şimdi favori oyun geliştirecilerim kategorisine adını yazdırdı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Aynı fikirdeyim, oyuna Japonca Dublaj başladım, çoğunun aksine de çeviriyi beğendim.

İngilizce olunca hiçbir şeyin anlamı kalmıyor ve her şey sahteymiş gibi geliyor, Sucker Punch iyi ki oyuna Japonca dublaj getirmiş.

Allah allah, ben de tam tersi Japonca dublaja bir türlü alışamadım. karakterler sanki afedersiniz maymun gibi konuşuyorlardı, tamamen benden kaynaklı bir olay bu. İngilizce dublaja alınca karakterler bi nefes aldı, tamamen badass ve havalı oldular.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.