Şimdi Ara

GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.039
Cevap
79
Favori
258.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LazBoard

Tsushima iyi oyun o kadar sen çok yanlış bir kıyaslama yapmışsın Last of us bu işin son noktası artık

kıyaslamayı ben yapmıyorum

burada yapılıyor

https://thegameawards.com/nominees/game-of-the-year

• Oyun kaç gb hocam bir bakar mısın rica etsem ona göre bir şey sileceğim makineden o yüzden soruyorum.

• Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
    Sistem oyunu ilk başta 38 GB olarak algılıyor, kurulum tamamen bittikten sonra ise güncelleme ile birlikte toplam 52 GB oluyor.
  • Oyunun ana hikayesini bugün bitirdim. Ana hikaye çok keyifliydi fakat yan görevler birbirini inanılmaz şekilde tekrar ediyor. Final sahnesi muhteşemdi. İmkanı olanlar alıp oynasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps5 de oyun sakai san gibi olmuş akıyor GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU 

• Kutulu fiyatı 300 tlye düşmüş durumda teknolojik marketlerde.

• Oyunu beğendim çok iyi olmuş akıyor fakat kafama takılan bir olay var zorluk ile alakalı her oyunu normalde oynadığım gibi buna da normalde başladım ama normali zor gibi yapmışlar geldi bana bir tane hasar aldığımız zaman canımın %50-60 ı gidiyor art arda 3 hasar alınca ölüyorsun çok zora gelemeyen biriyim normalciyimdir böyle olunca kolaya aldım ama bu da çok kolay geldi şimdi de aldığım hasar seviyesi baya düştü yok mu bunun bir ortası kolayda %10- 15 hasar alırken orta da %50-60 alıyorsun bir tarafta zor bir tarafta kolay geliyor çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 30 Kasım 2020; 12:39:35 >
    Ben tavsiye üzerine Zor'da başlamıştım, bayağı bir zorladı, ama 2 - 3 saat bu şekilde de ilerledim, yine de daha keyifli oynamak için geri Normal seviyeye aldım, şu an tam ideal.

Oyunun ilk başlarında zorlanman doğal, alışma süreci var, geri normale getir zorluğu, skiller vs. açtıkça daha da rahat edeceksin, kılıcını, zırhını geliştir, can barını yükselt, oyun şelale gibi akıyor.

Bu dediklerim ilk başta hemen olmayacak, yine de alıştığın gibi rahat edersin, kesinlikle kolay'da oynama.
    Hocam mekaniklere alışana kadar biraz zorluyor oyun bende zorda bitirdim ama oyunun başlarında söylediğin gibi 2-3 darbede ölünce eyvah bu oyun zorda bitmez dedim sonra alıştım skilleri açtım hepsinin içinden geçtim 😁

Oyunda çeşitli toplanabilirler ve yan aktiviteler var. Bu yan aktivitelerden, misal bambu kesme aktivitelerini yaptıkça odak bar sayınız (sol altta yer alan sarı daire barlar) artacak. Buna ek olarak hot springs adı verilen yerlerde yıkandığınızda da toplam canınız sürekli artıyor. Bu sayede de oyunda can sorunu çözülüyor. Buna ek olarak zırhınızı güncelledikçe daha az damage yiyeceksiniz. Kılıcınızı güncelledikçe düşmanları 1-2 hit ile öldürebileceksiniz.

Skilleri açtıkça daha iyi dövüşebileceksiniz. Dövüşürken diğer düşman çeşitlerine de hakim olmaya başlayacaksınız.

Ben de oyuna ilk başladığımda zor gelmişti ancak şu bahsettiklerimi yaptıktan sonra o kadar kolay gelmeye başladı ki zor zorlukta bile hiç ölmüyorum artık GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU 

• Ben de genelde Normal modda oynarım. Hatta bo oyunun başında zorluk seviyelerinin açıklamasında Normal'ın yanında "GOT evrenini keşfederek oynamanın tadına varmak istiyorsanız ideal" vb. açıklamasını görünce elim direkt Normal'e gitse de, son anda Hard'ı seçtim ve öyle başladım.

Özellikle ilk başlarda zorlandım açıkçası ama şimdi bir tık daha iyiyim. Hard seviyede devam edeceğim sanırım.

• Bilgi ve tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar ileride çözülüyor o zaman olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 30 Kasım 2020; 15:17:22 >
  • Sakinleşemiuorum
    GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU

• Oyun fazla iyi. Beklentilerim yüksekti, beklentilerimi bile aştı ve aşmaya devam ediyor, her geçen saat daha çok seviyorum Ghost of Tsushima'yı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 1 Aralık 2020; 16:46:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Oyun fazla iyi. Beklentilerim yüksekti, beklentilerimi bile aştı ve aşmaya devam ediyor, her geçen saat daha çok seviyorum Ghost of Tsushima'yı.

Kesinlikle al benden de o kadar...

• Bu oyuna ps5 e özel 4K 60fps desteği güncellemesi geldi mi? geldiyse pri hak satan varsa talibim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 1 Aralık 2020; 20:18:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

Bu oyuna ps5 e özel 4K 60fps desteği güncellemesi geldi mi? geldiyse pri hak satan varsa talibim :)

Evet geldi hocam pri forumda yok pek kendın al

• Dediğini gibi satan pek bulamadım.

o sebeple az önce Oyunu satın aldım.

ps5 sec hak ya da ps4 pri hak arayan varsa satabilirim.

ps5 pri hakkı bende kalıcak.

GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU 

• Bende çok beğendim akıyor oyun aynı şeyleri farklı bir yorumla sunmuş açık dünya etkinlikleri için tamamen ayında yapabilirlerdi az da olsa farklılaştırmaya çalışma çabalarını takdir ettim kaçıncı saattesin bu arada hocam seninle aynı zamanda başladık galiba oyuna.

Sanırım 27 saati devirdim. Skilleri fulledim, herkesi hallaç pamuğu gibi biçiyorum, tam bir Samuray fantezisi bu oyun, her hareket ayrı bir zevk veriyor, özellikle kan efektlerine çok dikkat ederim böyle yapımlarda, müthiş bir detay var.

Kanı katanadan silkeliyorum, yerde kan damlaları oluşuyor, bir düşmana ani bir ölümcül darbe yapıyorum, boğazından kanlar falan fışkırıyor, animasyonlar desen çok oturaklı.

Temasına aşık olduğum için kafadan 20 - 30 puan daha koyuyor üstüne oyun, şu an benim için 100'lük bir yapım, o denli bir zevk alıyorum.

Spoiler vermeyeyim ama oyunda epik diyebileceğimiz sağlam sahnelerde mevcut, savaşlar kesinlikle basit değil, bunu bizim yeteneğimize bağlı olması açısından değil, sunumun ve olay örgüsünün gerçekçi bir halde olmasından dolayı söylüyorum, ve bu gerçekçiliği yıllardır hiçbir oyun yapamıyordu.

Resmen oradasın ve dakikalarca mücadele ediyorsun, 2 dakika, 5 dakika değil bu süre.

Hani bazı oyunlar vardır ya, özellikle Assassin's Creed'lerde falan bu olay çoktur, büyük bir savaş vermek üzeresindir, sinematik sunumda NPC'lerden biri sana olayı abartarak söyler ve sen de gazlanırsın, "acaba ne olacak, nasıl bir sahne göreceğiz" diye heyecanlanırsın, sonra da o abarttıkları savaş fos çıkar, 2 - 3 kişiyle falan dövüşürsün, hemen sona erer. İşte Ghost of Tsushima bunu yapmıyor, oyun sana istediğin şeyi veriyor.

Yan görevler açık konuşmak gerekirse beni şaşırttı, basit ve anlamsız görevler değil hiçbiri, tekrara binmiyor, binse bile yine anlamlı kurgular ile geliyorlar, bazılarında sinematiklerde yer alıyor ve cidden çok güzel olanları bile var.

Dünyası desen yapılabilecek bir ton şey mevcut, sadece o grafiklerle o dünyada gezmek bile ayrı bir zevk olacakken Sucker Punch arkasına yaslanmayıp emek vermeye devam etmiş. Keşif unsurlarından da zevk aldım, dünyasını, dağları bayırları keşfetmek ve gizli yerleri bulmak hoş ve güzel yedirilmiş.

Oyunu öve öve bitiremiyorum cidden mükemmel, Japonca dublaj + Türkçe Alt Yazı oynuyorum, çok güzel bir deneyim sunuyor.

Her şeyden evvel, oyunun diyalogları ince düşünülmüş, Sucker Punch gerçekten yapmak istedikleri şeyi yapmışlar, burada oyun çıkmadan önce de hep bunu iddia etmiştim ve yanılmadığım için de mutluyum.

Bu işe sevgilerini, emeklerini, tutkularını kattıkları o kadar belli ki, eğer bu oyunu Sony'nin zoruyla falan yapmış olsalardı, (hele ki kendi tecrübelerine çok uzak kalan bir oyun) ortalama ya da daha kötü bir oyun çıkardı.

Haritanın büyüklüğünü de ideal buldum, ne aşırı büyük ne de küçük, başlı başına o afmosfer ve tasarım başarısı bile oyunu yine kurtarıyor.

Grafiklerine ise hiç değinmiyorum, laf atan çarpılır, o biçim.

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.