Şimdi Ara

GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.243
Cevap
77
Favori
189.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 517
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 77
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • -Hattori- (394 mesaj) Raising Kratos (233 mesaj) ra's al ghul (151 mesaj) Press a Key (146 mesaj) Thejoker58906 (134 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2148 mesaj) Mobil (1417 mesaj) Tablet (12 mesaj) Mini (150 mesaj) Uygulama (809 mesaj)
  • @
22 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> TPS >> GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU
Giriş
    395 Mesaj
    Almakta kararsız kalan arkadaşlar bence hiç acele etmesin, blackfriday zamanı 120 - 150 civarına düşer büyük ihtimalle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1475 Mesaj
    Oyunu bitireli çok oldu. Almak için aklında soru işareti olanlar için inceleme yazayım dedim. İyi okumalar şimdiden :))

Oynanış
    -Combat sistemi çok çeşitli. Her düşmana özel duruş var ve duruş değiştikçe vuruş şekli de değişiyor. Bence bu muazzam bir çeşitlilik sağlıyor oyuna.
    -Skill ağaçları mevcut oyunda. Tam hep aynı hareketleri mi yapacağım derken yeni skiller açarak oyundan aldığım zevk sürekli arttı.
    -Oyunda bir yerden bir yere gitmek zevkli. Dünyayı boş yapmamışlar. Mesela bir görev almaya gidiyorum ilk önce moğollar karşıma çıkıyor ve hepsini öldürüp esiri kuratıyorum sonra yanımda kuş beliriyor ve onu takip edeyim derken görevi almaya gitmeyi unutuyorum. Bu başıma çokça geldi ve çok hoşuma gitti.
    -Kamera sistemi bazen gerçekten çok sapıttı. Duşmanla kapışırken dar bir yere girince düşmanı kaybediyordum (başıma 2-3 kere geldi ve çok sinir oldum). Onun haricinde kamerayı kendim yönetmekten memnundum.
    -Kılıçla vuruş hissi tatmin ediciydi özellikle teke tek dövüşe çağırıp kazandıktan sonra sırayla hepsini ipe dizmek çok güzeldi :))
    -Oyunda 3 bölge var ve giderek zorlaşıyor bölgeler. Mesela ilk bölgede hiç teke teki kaybetmezken son bölgede kaybettiğim oluyordu.
    -Gizlilik maalesef hiç olmamış keşke hiç yapmasalarmış (nedenine sonra değineceğim)
    -İnaılmaz şekilde silah çeşitliliği var. Acaba bu sefer nasıl adamları öldürsem diye çok düşünüyordum :))

Hikaye
    -Ana hikaye ilk önce muhteşem başlıyor sonra duraksıyor sonra tekrardan güzelleşiyor. Özellikle büyük alanlarda yapılan savaşları çok beğendim.
    -Boss savaşları neredeyse hiç zorlamadı (son savaş hariç) ama tatmin ediciydi.
    -Yan hikayelere çok özenilmiş. Hepsine gerçekten tek tek uğraşmışlar hatta bazı efsanevi hikayeler muhteşemdi.
    Şu khotun khan'a yapılan zırhı toplama görevi sanki zorla yapılmış gibiydi. 6 kere aynı şeyi yaptım ve inanılmaz sıkıldım.

-Süre bakımından tatmin edici düzeyde. Kısa değil.

Animasyonlar
    - Yüz animasyonları bazı yerlerde gerçekten rezaletti. Hatta bir yerde adam konuşmasına rağmen ağzı bile doğru düzgün oynamıyordu.
    - Kılıç animasyonları güzeldi. Finish hareketleri çok tekrara binse de güzeldi keşke biraz daha çeşitlendirselerdi.
    - Sessiz öldürmek şekilleri skill ağacında ilerledikçe az da olsa çeşitleniyor.
    - At sürme animasyonu güzeldi. Özellikle Hızlı gitme tuşuna bastığın zaman ki at animasyonu çok hoşuma gitti.

Yapay zeka
    - Toplu bir grubun içine dalınca fena değil yapay zeka. Bazı arkadaşların dediği gibi izlemiyor. Genelde biriyle vuruşurken arkadan en az 1 kişi vuruyor sana. Zaten okçular da seni sürekli dürtüyor
    - Bazı kamplarda çok saçma şekilde içeri dalıyorum ve öldürüyorum ama bir şekilde diğer kapıda 1 kişi kalmış olabiliyordu. Kamp zaten küçük, girdğim zaman da boru çalıyorlar olmadı içerden bağırış sesleri geliyor insan arkasını dönüp bakar ne oluyor diye :))
    - Gizlilik yapay zekası aşırı aşırı kötü. Özellikle bir tane zırh giyindiğin zaman adamların önünde yürüsen bile görmüyordu. Zannedersin ki moğollar kör.

Çeşitlilik
    - Zırh çeşitliliği inanılmaz fazla. Gerçekten çok memnun etti bu beni. Hatta zırhları ve silahlarını boyayarak daha da güzel gözükmesini sağlıyorsun
    - Silah çeşitliliği muhteşem.
    - Skill ağacı çok büyük ve tatmin edici
    - Finish hareketlerinin sayısı maalesef az ve tekrara çok biniyor

Atmosfer
    - Tek kelimeyle MÜKEMMEL.
    - Renk paletini çok iyi kullanmışlar ve atmosfer ile renkler sürekli değişiyor bu bana çok hoş geldi.

Puanım: 87/100

Tavsiye: Sadece ana hikaye görevlerinden giderseniz güçsüz kalırsınız ve bütün yan görevleri yaparsanız da çok güçlü olursunuz. Benim tavsiyem karakter işaretli yan görevlerden ve ana hikayeden gitmek. Bu oyunun dengede gitmesini sağlıyor. Oyun bittikten sonra diğer yan görevleri yaptım ben.

Bütün yan görevlerin ismi (61 tane)

All side missions - An Ishikawa Tale
    The Sensei and the Student
    The Past Never Passes
    The Way of the Bow
    Dreams of Conquest
    The Ghost and the Demon Sensei
    The Terror of Otsuna
    Friends in Passing
    Laid to Rest

All side missions - A Masako Tale
    The Headman
    The Husband
    The Traitor
    A Mother's Peace
    The Fool
    The Family Man
    The Thief
    The Conspirator
    The Sister Betrayed

All side missions - A Kenji Tale
    Servant of the People
    Nattou And The Snake Seller
    The Delicate Art of Negotiation

All side missions - A Norio Tale
    The Last Warrior Monk
    Three Actions, Three Illusions
    Ghosts in the Fog
    The Birth of Suffering
    The Blood Sutra
    The Cause of Suffering
    The End of Suffering
    The Guardian of Tsushima
    This Threefold World

All side missions - A Yuna Tale
    The Tale of Yuna
    Silent Death
    The Black Wolf
    Message in Blood

All side missions - A Yuriko Tale
    The Proud Do Not Endure
    The Art of Seeing

All side missions - Other tales
    Incident at Hiyoshi Pass
    The Other Side of Honour
    The Cost of Iron
    A Place to Call Home
    For Tsushima
    The Value of Sake
    A Healer's Touch
    Unfinished Business
    Honour Buried Deep
    Lost at Sea
    Whispers in the Woods
    Empty Basket
    The Laughing Bandits
    The Burden of Theft
    The River Children
    A Thief of Innocence
    A Final Request
    A Wealthy Man Has All He Needs
    The Generosity Lady Sanjo
    Flesh and Stone
    Peace for the Divine
    Fit for the Khan
    The Cost of Fear
    A Father's Choice
    Hidden in Snow
    A Debt Repaid

Platlamak zor değil ama biraz uğraştırıcı

Çektiğim birkaç fotoğraf

• Yarbay
    7873 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Negan

Almakta kararsız kalan arkadaşlar bence hiç acele etmesin, blackfriday zamanı 120 - 150 civarına düşer büyük ihtimalle.
    şimdide o fiyata aliniyor zaten

|
    |
  • Yarbay
    2531 Mesaj
    Ben soyle soyleyim ,kesinlikle hic tarzim olmiyan bir oyun turu ,ama aldim oynadim ve bayildim ,muthis gercekten kesinlikle tavsiye ediyorum.

oyunun sadece bi kotu noktasi var oda cut scene'leri skip yapamiyor olmamiz
    |
    |
  • Yarbay
    21455 Mesaj

|
    |
  • Yarbay
    7336 Mesaj
    Oyun nihayet bitti

Jin in dayısı bence bir konuda haklıydı sen samuray sın kurallar belli zehir işine girmeyecektin şerefin ile savaşmak varken ama sonuçta Tsushima adasını kurtarıp üstüne samuraylık hakkını kaybedip dayısı ile duello yapıp üstüne sen benim dayımsın diyerek dayısını öldürmeyip saygıyı ve baş üstünde gezdirilmesi gerekirken Jin in bu durumlara düşmesi de pek iyi olmadı dayısı da az lale değil köprü de çok adam öldü hiç umursamadı çok acayip BR hikaye idi ama güzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolgaTanyeli -- 5 Ağustos 2020; 0:18:40 >
    |
    |
  • Teğmen
    185 Mesaj

O bahsettiginiz zırh moğol zırhı olabilir mi?

Sizi moğol zannedip,anlayana kadar dokunmuyorlar çünkü,

|
    |
    tospik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1475 Mesaj

Hayır. Ghost armor diye geçiyor. Dediğim zırh bu. Adamların baktıkları yerden açık bir şekilde geçmeme rağmen görmüyorlardı (zırh ile verilen görevde). Zaten o görevden başka giymedim. Ben sakai armor’unu giyiniyordum hep :))
    Amcamız ne diyordu. Gizlilik bize yakışmaz :)) Kafa göz giriyordum ben. Daha eğlenceli oluyordu ve oyun bunu yapmanı istiyor senden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kaamoz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2355 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tospik

Hayır. Ghost armor diye geçiyor. Dediğim zırh bu. Adamların baktıkları yerden açık bir şekilde geçmeme rağmen görmüyorlardı (zırh ile verilen görevde). Zaten o görevden başka giymedim. Ben sakai armor’unu giyiniyordum hep :))
    Amcamız ne diyordu. Gizlilik bize yakışmaz :)) Kafa göz giriyordum ben. Daha eğlenceli oluyordu ve oyun bunu yapmanı istiyor senden.

Owww entel takiliyoruz hocam. Turkce varken ingilizce oynuyoruz.

• Binbaşı
    1475 Mesaj

Güzel Türkçemiz varken neden İngilizce oynayayim :)) İnternette buldum fotoğrafı :)

|
    |
    Dark-Samurai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1925 Mesaj
    Uzuv kesme için hangi teknigi açıyoruz

|
    |
  • Yarbay
    7806 Mesaj
    Oyunda günümüz İngilizcesi ile konuşuyorlar ama bizim çevirmenler gereksiz coşmuş. Sanki Diriliş Ertuğrul yeni sezon gibi oyun.

• Yarbay
    2979 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ellie_Williams

Bilip bilmeden konuşunca böyle oluyor, oyunun Türkçelendirmesinde Japonca referans alınmıştır, ki orjinal sayılması gereken dilde Japonca'dır, İngilizce evrensel bir dil olduğundan ana dil olarak belirlenmiştir.

Burada hatalı olan iddia ettiğin gibi kendi kendine coşan Türkçe çeviri ekibi değil, İngilizce'nin günümüze göre uyarlanmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 5 Ağustos 2020; 20:54:18 >
    |
    |
    OnLiNe MaNaGeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6537 Mesaj

Eserleri eleştirmekle, çamur atmak arasında çok ince bir çizgi vardır. Oyunda bulunan Japonca eski geleneksel Japonca'dır. Dolayısıyla çevirmenler de eski Türkçe'ye yakın bir dil kullanmışlar. Eski üyesiniz böyle haksızca ithamlar yakışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cngzhn20 -- 5 Ağustos 2020; 21:7:21 >
    |
    |
    OnLiNe MaNaGeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    419 Mesaj
    Ben de aksine Türkçe çeviri ekibini kutluyorum. Çok doğru bir karar vermişler.
    Bu oyun günümüz Türkçesiyle oynanmazdı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2979 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ellie_Williams

Sırf forumun güzel insanlarına saygısızlık olmasın diye konuyu uzatmıyorum, yazdıklarımı sildim ve susuyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 5 Ağustos 2020; 22:25:0 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    587 Mesaj
    Güncelleme gelmiş yine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    21455 Mesaj
    Ghost of Tsushima: Patch 1.06 Details

https://www.suckerpunch.com/ghost-of-tsushima-patch-1-06-details/

-----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 6 Ağustos 2020; 14:9:50 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    584 Mesaj
    Bütün soru işaretlerine gittim fakat Body, Mind, and Spirit trophy (Tüm Kaplıcalar, Haiku, Inari Tapınakları ve Bambu) alamıyorum. Gizli olanları falan mı var acaba arkadaşlar?
    |
    |
  • Yarbay
    21455 Mesaj

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
ankara gülüş tasarımı
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,375
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.