Şimdi Ara

GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.243
Cevap
77
Favori
189.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 517
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 77
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • -Hattori- (394 mesaj) Raising Kratos (233 mesaj) ra's al ghul (151 mesaj) Press a Key (146 mesaj) Thejoker58906 (134 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2148 mesaj) Mobil (1417 mesaj) Tablet (12 mesaj) Mini (150 mesaj) Uygulama (809 mesaj)
  • @
22 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> TPS >> GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU
Giriş
    2026 Mesaj

Kesinlikle vasat diyemeyiz hocam, ancak söylendiği gibi "şaheser" de değil kesinlikle. O beğenmediğimiz Assasin's Creed Origins ve Odyssey bile teknik anlamda yer yer bu oyuna takar ve bu da üzücü gerçekten. Ubisoft oyunlarından hallice oyun malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MacGyver. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7873 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Oyunu platinledim ama kaç saat sürdüğünü göremedim.

Alıntıları Göster
    oyunda yazmıyor malesef. YaPSNapp isimli uygulama var telefona yükleyip görebilirsiniz. geriye dönük zaman bilgisi vermez ama. uygulama yüklüyken oyunu oynamak lazim.

|
    |

• Yarbay
    9998 Mesaj
    Oyunu platinleyerek tamamladım.
    Türünde Sony çatısı altında çıkan oyunlarla kıyaslarsam bana kalırsa Spider-Man ve Horizon'dan kötü Days Gone'dan ise daha başarılı bir oyun olmuş.
    Dövüş sistemi ve atmosferi aşırı iyi ama hikayesi ve yan görevleri beni hiç sarmadı hatta sonlara doğru bunaldım diyebilirim.
    Ortalamasını hak eden bir oyun olmuş kısacası..
    Yeni nesilde firmanın inFamous serisi ile dönüş yapmasını isterim şahsen.
    |
    |
  • Yarbay
    5629 Mesaj
    Oyungezer dergisi incelemiş ve 8 sayfa ayırmış sonuç:

• Yüzbaşı
    772 Mesaj
    Pintipanda'dan izliyorum. Ben çok beğendim oyunu. PS4'üm olsaydı oynardım.
    |
    |
  • Teğmen
    185 Mesaj
    Oyunun arasahne animasyonlarından bahsedilmiş de,japon-özellikle samuray filmlerinde zaten doğru düzgün duygu göremezsiniz.Robot gibi eğilip kalkarlar,dururlar,konuşurlar.

En iyilerden,en bilindik ve bana göre batıya pazarlandığı için en yumuşatılmış samuray filmi 'son samuray'da bile oturuş kalkışlara,arkadaki insanlara dikkat edin.Hepsi robot gibi.

Moğol kültürüyle ilgilenenler de farkeder,Moğolları da oyuna çok iyi yansıtmışlar.

Yani tam yapılması gerektiği gibi yapılmış oyun.

Bu kültürleri tanıyanlar için mükemmel bir oyun deneyimi bana göre.

Teknik açıdan da Odyssey ve Originsle kıyaslanıp vasat bulunmuş.

Neyi vasat onu da anlamadım,2 oyunun da ortamı farklı.

Odyssey tarzında çizim,ortam ve renklerle yapılsaydı,bu oyun samuray oyununa benzemezdi.Burada da herşeyi tam yapılması gerektiği gibi yapmışlar.

Ayrıca odyssey'de göze batan 30fps,bu oyunda çok daha akıcı görünüyor (ps4 pro)

Bu kültürlere uzak oyuncular için dövüş mekaniği güzel ama geneli vasat bir oyun olabilir.Benim için bu jenerasyonun en iyi oyunu oldu.

edit:

Oyunda ufak tefek kaplama sorunu olan yerler vardı,son update ile çoğu düzeltilmiş.Örneğin Act 2deki duvar gibi ağaçların olduğu ormanın içi leş gibiydi,update ile baya güzel olmuş.Bi tek kaplıcalar kötü hala.Onu da oyun boyunca toplasanız 5dk görmüyorsunuz.

bir de rüzgar olayına örnek,

Vasatlık olarak gördükleriniz,aslında çok ince düşünülmüş detaylar.Tam samuray filmi tadında bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 3 Ağustos 2020; 9:34:1 >

• Yarbay
    2355 Mesaj
    @Kaamoz

Guzel anlatmissin. Eline yuregine saglik.

|
    |
  • Yarbay
    7452 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Dost'un Enis'in ne dediği önemli değil.

Ghost of Tsushima PGW 2017'de ilk tanıtıldığında Sucker Punch 3.5 yıldır oyun üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Ghost of Tsushima, öyle ya da böyle 6.2 yıllık bir gelişim sürecine sahip.
    Nasil ya ps4 slim var bende oyunda fps yerlerde geziyor o kadar sene optimizasyon yapamamislar mi ? Bu arada ac ile kiyaslamayin ac den 2000 kat iyi bu oyun kilic savaslari sunum baya emek var ama teknik acidan sikintili days gone gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3342 Mesaj
    Madem oyun vasat neden o vasat oyunun konusundasın? çok vahim bir durum. bol yardım diliyorum. umarım kendini geliştirirsin.

|
    |
  • Yarbay
    7806 Mesaj
    Sony’nin baskısına uğradılar bence. Sony biliyor ki Cyberpunk çıksa ellerinde patlar Got. Daha düzeltilmesi gereken yüzlerce bug, mimik ve jestler, senkron gibi şeyler var. Bunun için aylar gerekiyor ama zaten Ps5 çıkacak. Ps5 çıkış oyunu olsa yine az satar. Got için kim Ps5 alır güldürmeyin beni.
    Hem pandemi, hem de piyasanın sönüklüğü sebebiyle ilk üç günde 5 milyon satması, yok efendim 20 milyon satması pek başarı değil.

|
    |
  • Teğmen
    185 Mesaj

bu hesap çok iyi ghost videoları paylaşıyor,izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 3 Ağustos 2020; 20:58:36 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1804 Mesaj
    Bu oyun kötü, olmamış arkadaşlar çünkü oyun tek bir taraftan baktırttı, jin’i sevmemiz için hep jin ile oynattı halbuki hotun han’ın motivasyonunu gösterse idi onunla 10-12 saat oynatsa idi biraz empati yaptırtsa idi oyun çok daha güzel olmazmıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crypto81 -- 3 Ağustos 2020; 19:23:36 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    419 Mesaj
    Arkadaşlar oyun kaç kısımdan oluşuyor?
    Hiçbir yerde bilgi bulamadım. Yan gorevler ve ana hikaye dengeli gitmek istiyorum. Bir anda oyunun sonunu görmek istemiyorum. O yüzden merak ettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4559 Mesaj

Toplam 3 kısımdan oluşuyor ve 24 ana görev var.

|
    |
    macrinius kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7336 Mesaj
    Sakai sama sakai sama bu laf ister istemez her günün her saati beynimde yankılanmaya başladı nasıl kurtulurum bilmiyorum sakai sama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TolgaTanyeli -- 4 Ağustos 2020; 1:16:10 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    446 Mesaj
    Oyunu hangi dil oynuyorsunuz arkadaşlar japonca deneyenler oldu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    7336 Mesaj

Evet ben oynuyorum bence oyun Japonca oynanmalı kitabına göre herkesin seçimine saygım var ama benim düşüncem bu şekilde kawaii tachi

|
    |
    Redzepi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3386 Mesaj
    oyun harika. oyuna .ok atanlara kulak asmayın. Oyunun hikayeleride güzel bence. İnsanda merak uyandırıyor. Dop dolu bir oyun. Grafiklerde aşmış zaten. Alın oynayın kesin. Ben japonca oynuyorum daha içine çekiyor böle oynayınca.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj
    Sekiro'nun ne muhteşem bir dövüş sistemi olduğunu bir kez daha anladım bu oyunun combatını görünce
  • Yarbay
    2355 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kingofbet

Sekiro'nun ne muhteşem bir dövüş sistemi olduğunu bir kez daha anladım bu oyunun combatını görünce
    Benim icinde ghost of tsushima'nin dovus sistemini gorunce sekiro baya siradan geldi. Ama tabi ki renkler ve zevkler tartisilmaz.
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Ekonomi
Sohbet
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.