Şimdi Ara

GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oznokcgl , RedWheelBarrow , aLdacTrack Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü2 Mobil2 iOS
5 sn
4.152
Cevap
71
Favori
183.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 498
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 71
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • -Hattori- (394 mesaj) Raising Kratos (230 mesaj) ra's al ghul (151 mesaj) Ellie_Williams (140 mesaj) Thejoker58906 (132 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2081 mesaj) Mobil (1394 mesaj) Tablet (12 mesaj) Mini (148 mesaj) Uygulama (809 mesaj)
  • @
21 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
99. Sırada  bugün en iyi #21
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> TPS >> GHOST OF TSUSHIMA | PS EXCLUSIVE | TÜRKÇE | ANA KONU
Giriş
    4862 Mesaj

yeni ip ne yahu
    |
    |
    Thejoker58906 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus Z170 Pro Gaming | ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti 11GB | Intel Core i7 6700K 4.0 Ghz | Corsair Hydro Series H100i v2 240 mm | 2x Noctua NF-F12PWM | 2x Corsair ML140 Pro Rot LED | Hyperx Savage 16 GB 2800Mhz DDR4 CL14 | Corsair 400C Mid-Tower Case
    Evga 650GQ Gold 80+ PSU
    | Samsung 850 Evo 250GB SSD
    Acer Predator XB271HU 1440p IPS G-Sync 165Hz Gaming Monitor
    | WD 1TB
    Corsair K70 LUX RGB | DXRacer Sentinel Gaming Chair | - Logitech G900 Chaos Spectrum | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Razer Firefly Chroma Cloth Mouse Pad | Samsung UE-55MU9000
  • Yarbay
    5445 Mesaj

Yeni bir markaya deniyor hocam ghost of thusisma yeni bir marka ,oyun mesela yeni ip oluyor aynı zamanda.
    |
    |
    helll_599 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    8041 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: helll_599

yeni ip ne yahu
    fikri mülkiyet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Intellectual Property (Fikri mülkiyet)

|
    |
    helll_599 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Basın genelde daha doğru bir kriter zaten bu işlerde bir days gone da basın çok gömüp kullanıcı puanları oyunun gerçek puanını yansıtıyordu o kadar başka hatırlamıyorum kullancı puanlarının daha doğru yansıttığı bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 24 Temmuz 2020; 18:52:56 >
    |
    |
    Ellie_Williams kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1319 Mesaj

Öyle düşünen tek o degil ki. Belki de öyledir cidden. Sonuçta last of us’a çok büyük troll saldırısına uğramıştı.

Ben kullanıcı puanların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum mesela. Ben zevk aldıysam benim icin güzel oyundur. Başkasının fikirlerinde niye etkileneyim ki ? Sonuçta oynamadan 0 ve 10 basanlar çok oluyor.

Lütfen kavga çıkarmadan düzgünce fikirlerimizi belirtelim. Mesela bakın ben sizin gibi düşünmüyor olabilirim ama size sataşmadan yazdım.

|
    |
    defected kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

Yeni bir markaya deniyor hocam ghost of thusisma yeni bir marka ,oyun mesela yeni ip oluyor aynı zamanda.
    teşekkür ederim yeni birşey daha öğrendim :)
    |
    |
    Bahsedilenler: defected, tospik
    Asus Z170 Pro Gaming | ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti 11GB | Intel Core i7 6700K 4.0 Ghz | Corsair Hydro Series H100i v2 240 mm | 2x Noctua NF-F12PWM | 2x Corsair ML140 Pro Rot LED | Hyperx Savage 16 GB 2800Mhz DDR4 CL14 | Corsair 400C Mid-Tower Case
    Evga 650GQ Gold 80+ PSU
    | Samsung 850 Evo 250GB SSD
    Acer Predator XB271HU 1440p IPS G-Sync 165Hz Gaming Monitor
    | WD 1TB
    Corsair K70 LUX RGB | DXRacer Sentinel Gaming Chair | - Logitech G900 Chaos Spectrum | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Razer Firefly Chroma Cloth Mouse Pad | Samsung UE-55MU9000
  • Binbaşı
    1572 Mesaj
    (kendi photo mod çekimim)

oyunu henüz bitirdim şunları söyleye bilirim;

oyun tek kelime ile efsane, tabi temanın hayranı oldugum için de fazla beğenmiş olabilirim ama objektif bir şekilde bakacak olursak

grafikler gayet iyi, doku kalitesi düşük ama bunu ışıklandırma ile gözünüze çok hoş gelmesini saglıyorlar.

atmosfer mükemmel photo mod'dan bir kaç ekran görüntüsü alıp çerçeveletip asasım var o derece

animasyonlar da hakeza çok güzel ama keşke rdr 2 tlou 2 gibi aşırı fazla ve kaliteli animasyonlar olsaydı diye iç geçirdim, oyun boyunca "ah bee keşke rdr 2 tlou 2 animasyon kalitesi olsaydı şu atmosfere ne giderdi?" dedim. dost'a animasyon azlıgı konusunda katılıyorum el kol uzatmadan bir şey toplamak hoşuma gitmedi bir görevde tütsü yakma animasyonu bile yoktu kapı açma animasyonları bir var bir yok

ama otların içinden atla koşarken jin'in egilip otlara dokunması çok hoş bir animasyon olmuş

oyunda ana görevden çok yan görevleri beğendim ve yan görev bolluguna ve bu görevlerin çok fazla tekrar etmemesinede ayrıca bayıldım destan görevleri tekrar ediyor ama yan görevler çok hoşuma gitti.

oyunu cumartesi günü aldım bir haftada agır agır oynayarak bitirdim ilk defa bir oyunu bitirdigim için üzülmüş olabilirim hiç bitmesin istedim

tek'e tek (standoff) ile düşmanları kesmek aşırı zevkli ama zor da oynarken çok kolay olmuyor :D

flüt çalmak, adayı keşfetmek çok zevkli yeni kılıç bulmak vs

oyunda kensei zırhı acayip güzel buldakdan sonra full onla oynadım diye bilirim.

keşke yeni gücellemelerle oyuna yan etkinlikler ekleseler misal tahta kılıçla düello talimi vb döneme uygun şeyler.

oyunun ana hikayesi fena değildi en çok finali beğendim ve hüzünlendim
    ramiz dayı
    geldi aklıma :(

oyunun finali hakkında fikir verebilecek bir diziden sahne

eklemeyi unutmuşum: combat çok iyi jedi fallen order'a benzettim ben duruşları geliştirdikçe oyun cok daha zevkli hale geliyo, oyunun begenmediğim noktaları animasyon azlıgı ve düşük doku kalitesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 24 Temmuz 2020; 20:27:43 >
    |
    |

対馬用

• Binbaşı
    1572 Mesaj

aynen, tavsiye ederim hocam oyuna bayılacaksın oyunu aldıgında atmosfer hakkında ne diyeceksin çok merak ediyorum

oyunun samuray temasını öyle güzel işliyorlar ki insan kendini film izliyormuş gibi hissediyo sana tavsiyem çok acele etmeden ağır ağır oynaman bol bol tek'e tek(standoff) kullanman.
    |
    |
    Thejoker58906 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

対馬用
  • Binbaşı
    1191 Mesaj
    Oyun her anlamda "uçtu." Satış rakamlarında denilenlere göre rekorlar kırıyor, user score zaten uçmuş gitmiş. Bu derece başarıyı Sony ve Sucker Punch da beklemiyordu eminim ki. İnsanlar oyunu, mekanlarını orijinal buldu, eğlenceli ve gayet güzel buldu. Umarım bu tip oyunları yeni nesilde de görürüz. En çok da pc'ye gelmesini istiyorum bunun. Horizon'ın izinden gitsin bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trident02 -- 24 Temmuz 2020; 21:24:51 >
    |
    |

Yanlış anlamayın ama artık öyle bir psikoloji içerisine girmişsiniz ki her şey last of us part 2'nin etrafında dönüyor sanıyorsunuz. İnsanlar beğenmiş ve yüksek puan vermiş bu kadar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    215 Mesaj
    Bitki örtüsünün daha canlı ve doygun renklerde gözükmesine istiyorsanız,oyun menüsünden görüntü ayarlarına girin,oradan kontrast ayarını DRAMATİK olarak ayarlayın.Varsayılan ayar bayağı soluk tavsiye etmiyorum.

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Ghost of Tsushima, Metacritic'te tüm zamanlar kategorisinde en iyi kullanıcı puanına sahip 13. oyun olmayı başardı.

Bu, Sony için müthiş bir başarı ve gurur kaynağı, puanın 9.5'e kadar yolu var :)

Ek olarak o zamanki Ps4 satışları ile şimdiki Ps4 satışları aynı olmasa da Uncharted 4 gibi Sony'nin en önemli, en saygı duyulası markalarından birisiyle ilk 3 gününde yeni IP olmasına rağmen eşdeğer sattı. (Hatta Uncharted 4, bu sayılara ilk haftasında da ulaşmış olabilir)

Ghost of Tsushima, temasının eşsizliği nedeniyle tabiri caizse bulunmaz bir nimet olduğundan Ps5 neslinde büyük bir fan kitlesini kendine toplayabilir, GOT, PlayStation markasının ileriye dönük önemli isimlerinden biri haline gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ellie_Williams -- 25 Temmuz 2020; 11:31:10 >
  • Yarbay
    6100 Mesaj
    Horizondan çok daha iyi bir oyun bence. Horizonu ps4te oynamadım PC’de 7 ağustosta çıkınca oynayacağım ama GoT cidden keyifli güzel bir oyun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2431 Mesaj

Ghost of Tsushima seri olabilir artık sony zaten bu işin peşini bırakmaz. Oyunun kullanıcı puanı ile satışlarıda iyi gidiyor. Malumunuz sony'de japon kökenli bir firma :)

Ayrıca oyun japonya da full satıyormuş. Kutulu da stok sıkıntısı varmış diye haberler çıkmıştı. Bu kullanıcı puanların da japonların da etkisi olabilir mi acaba... haa asla oyun kötü demiyorum ama 9.3 bana uçuk geliyor. Bilemiyorum yanılıyor da olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 25 Temmuz 2020; 13:20:39 >
    |
    |

Belki bu puanların arkasındaki sebep Japonların milli duygularının kabarmış olması da olabilir ama ben de sanmıyorum senin dediğin gibi :)

9.3 gerçekten çok uçuk bir rakam, neyse, 10'a kadar ilerlesin, oyun yine bizim sonuçta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ellie_Williams -- 25 Temmuz 2020; 14:36:14 >
    |
    |
    Himurajutsu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1410 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Horizondan çok daha iyi bir oyun bence. Horizonu ps4te oynamadım PC’de 7 ağustosta çıkınca oynayacağım ama GoT cidden keyifli güzel bir oyun
    Horizonda platin kupam var, bu oyun Horizon'ı dörde katlar.

EPİC : BakkalGazi41
    PSN : BakkalGazi41
    Origin : BakkalGazi41
  • Onbaşı
    38 Mesaj

İlk 3 günde 2.4m satılmış.

|
    |
Webtures SEO;SEO Nedir?
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.