Şimdi Ara

GG yüzde 10 World Puan 5-11 Ocak (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
12.188
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nakite çevirmek için worldkartla arkadaşımla aramızda al sat yapsak,maliye ile ilgili bir süreçte sorun olurmu?yoksa dolandıcılığamı girer?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PROVİZYON

nakite çevirmek için worldkartla arkadaşımla aramızda al sat yapsak,maliye ile ilgili bir süreçte sorun olurmu?yoksa dolandıcılığamı girer?

edit :sorun olmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata_kaya5 -- 8 Ocak 2013; 23:29:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata_kaya5

quote:

Orijinalden alıntı: PROVİZYON

nakite çevirmek için worldkartla arkadaşımla aramızda al sat yapsak,maliye ile ilgili bir süreçte sorun olurmu?yoksa dolandıcılığamı girer?

neden sorun olsun .aracı kurum razı .alan razı satan razı . dolandırıcılık sucunun unsurları olusmaz . malıye yonunu bılemem .evındekı bır pc yı satanda vergı odemek zorunda o zaman . o zaman 2.elde satıs yapanlarda malıye yonunden sıkıntılı . yanı sorun olmaz . bankanın işine gelmez .puan yonunden bence.

2.eldede normalde fatura kesilmesi gerekiyor..maliye inceleme yaparsa ortada alım satım yoktu karttaki limiti paraya çevirmek için yaptık desek suç teşkil edermi onu merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROVİZYON -- 8 Ocak 2013; 23:37:07 >

• dediğiniz gibi olsaydı vatandaş cep telefonunu satarken fatura kesmek zorunda :) sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tikak

Az önce 156 TL'den 11 adet çeyrek aldım kuyumcudan. Puan da verse 20-21 TL altın başına kazık yemek mantıklı değil. GG'a para kazandırmaktan başka bir açıklaması yok bu olayın!

12 taksit ile alabiliyor musunuz kuyumcudan peşin fiyata
  • quote:

Yatırım amaçlı altın alırken neye göre alınmalı diye merak ediyorsanız ilk önce gram fiyatına göre almanız gerektiğini belirtelim. İşçiliğe ve kulba para vermek yatırım için doğru olmaz. Satarken bunlardan dolayı zarar edebilirsiniz. Yatırım için en iyi tercih olarak işçiliksiz bileziklere yönelmeniz daha doğru olur. Cumhuriyet altını, yarım ya da çeyrek altın da alabilirsiniz. Bunları da yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz. Sadece külçe altına yönelmek mantıksız olur. Çünkü külçe altın geri satarken çok büyük zarar edebilirsiniz.

bir sitede şöyle bir yazı okudum . külçe almak mantıklı diye biliyordum .satarken zararın minimum olacağı altın türü nedır arkadaslar.??bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim

hocam aynı konuyu araştırdım ben de.. gram altın aldım.. 12 taksit gg'den %5 ind hesabımla.. altınları kuveyte götürdüm. altın günü olan şube her zaman oluyo ist.da... direkt kaç gramsa o kadar gr altın hesabına attılar.. ama altın bugünlerdeki gibi dipteyken almıştım.. ve sonra yükselmişti...
    yani hocam sende istersen gr altın ve diğer altınları gg'den kaça alıp kaça kuyumcuda bozduruluyor bi karşılaştır.. gr altının daha iyi olduğunu görürsün..

• 1000 TL'lik gram altın alabilirim. Teklifler için pm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay0651

Bazı arkadaşlar sadece kendisini akıllı zannediyor 6 çeyrek altına 1050 1080 isteyenler var:)

almak istediğin fiyata sen ilan aç ben bi kamyon alıcam arkasına da maşşallah asar gönderirsin git bir kuyumcuya sor fiyatları 155 e alırsın (nakit artı tanıdık olarak)155*6 =930 artı kargo artı gg ilan bedeli 940 tl satıcıya kalması lazım 940 içinde kaça satman gerek? milletin aklını çelme boş muhabbet yapma sipariş verdim 60 çeyrek aldım bugün sen para veriyosan biz armut vermiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: megtry

quote:

Bazı arkadaşlar sadece kendisini akıllı zannediyor 6 çeyrek altına 1050 1080 isteyenler var:)

almak istediğin fiyata sen ilan aç ben bi kamyon alıcam arkasına da maşşallah asar gönderirsin git bir kuyumcuya sor fiyatları 155 e alırsın (nakit artı tanıdık olarak)155*6 =930 artı kargo artı gg ilan bedeli 940 tl satıcıya kalması lazım 940 içinde kaça satman gerek? milletin aklını çelme boş muhabbet yapma sipariş verdim 60 çeyrek aldım bugün sen para veriyosan biz armut vermiyoruz

bence sende haklısın ..pekı gg de 5 ceyregı 839 tlye satan nasıl kar yapıyor ..ozel anlasması var komısyon oranı var cevabını verme bence .adamla yazısmıstım sıldım ..sılmesem buraya koyacaktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

Az önce 156 TL'den 11 adet çeyrek aldım kuyumcudan. Puan da verse 20-21 TL altın başına kazık yemek mantıklı değil. GG'a para kazandırmaktan başka bir açıklaması yok bu olayın!

Yatırım amaçlı taksitle altın alanlardan değilim. Hele hele yatırım yapçam diye 20 TL farkla hiç almam. Puan kullanıp seyhat ederim diyene ok, ama yatırım yapıyorum diyen kendini kandırır. Çok şükür parama sahip çıkıp peşin para ile altın alabiliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

bence sende haklısın ..pekı gg de 5 ceyregı 839 tlye satan nasıl kar yapıyor ..ozel anlasması var komısyon oranı var cevabını verme bence .adamla yazısmıstım sıldım ..sılmesem buraya koyacaktım.

o satıcının gg ile anlaşması var %10 komisyon oranıyla hiç kimse o fiyata VEREMEZ neden 839 / 5 =167.8 % 10 komisyon düşerse 151 tl net kalır kuyumcu satışı 155 geri alışı 152 tl değer mi ???? ilan aç kargo gönder onay bekle süreç risk zaman kaybı bunların hepsi maliyet gider paşa paşa 152 153 e bozdurur satarsa da 155 in altında SATAMAZ .tartıştığımız şey altın dünyanın her yerinde fiyatı aynı an itibariyle 31.1 gr yani 1 onsu 1658 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megtry -- 9 Ocak 2013; 0:25:49 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

Yatırım amaçlı taksitle altın alanlardan değilim. Hele hele yatırım yapçam diye 20 TL farkla hiç almam. Puan kullanıp seyhat ederim diyene ok, ama yatırım yapıyorum diyen kendini kandırır. Çok şükür parama sahip çıkıp peşin para ile altın alabiliyorum.

yatırım amaçlı almıyorum... kredi niyetine alıyorum.. bankalardan çok daha iyi.. 5000 krediye 6000 ödemektense..5000 altına aynıgün bozdursam 350 tl zarar.. düşükken alınca altını, yükselince tabiki zarar filan bırakmıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

o satıcının gg ile anlaşması var %10 komisyon oranıyla hiç kimse o fiyata VEREMEZ neden 839 / 5 =167.8 % 10 komisyon düşerse 151 tl net kalır kuyumcu satışı 155 geri alışı 152 tl değer mi ???? ilan aç kargo gönder onay bekle süreç risk zaman kaybı bunların hepsi maliyet gider paşa paşa 152 153 e bozdurur satarsa da 155 in altında SATAMAZ .tartıştığımız şey altın dünyanın her yerinde fiyatı aynı an itibariyle 31.1 gr yani 1 onsu 1658 dolar

ben 6 çeyreği 999 olan fiyattan aldım yüzde 5 te indirim vardı. Hiç yoktansa faturalı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/sifir-ipad-3-64-gb-wifi-beyaz-tablet-73535195

ipad ihtiyacı olan kaçırmasın 1250 tl ye Amerika fiyatına denk geliyor

çok iyi fiyatmış hakkaten

• 6 adet ceyrek kargo ücreti bana ait olarak farklı kategoride 1050 tl ilan acilir forumdan 5 arkadas aldi kalan stok 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megtry -- 9 Ocak 2013; 9:06:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/sifir-ipad-3-64-gb-wifi-beyaz-tablet-73535195

ipad ihtiyacı olan kaçırmasın 1250 tl ye Amerika fiyatına denk geliyor

çok iyi fiyatmış hakkaten

Sağol üstad

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 gr külçe altın alınacaktır fiyatlar pm lütfen.
  • quote:

6 adet ceyrek kargo ücreti bana ait olarak farklı kategoride 1050 tl ilan acilir forumdan 5 arkadas aldi kalan stok 4

İnsanların aklını bulandırma demişsin işine gelmeyince:)adamlar sitede %10 komisyonla 999a satıyorlar gayet de memnunlar çünkü kar ediyorlar komisyon kesilince 6 tanede 20 lira.1050den aşağı verirsem zarar ederim diye açıklamışsın güya.Peki sen hayır kurumu musun?Güya maliyetine satıyorsun ya.Bir de 60 daha sipariş verdim demiş.Kimse gaza gelip ben dahil burada yazanlara inanmasın,gitsin kuyumcusuna eski tarihli çeyrek altını kaça alırsın diye sorsun.Ne yapıkrediyi ne gittigidiyoru ne de hayırsever ucuzcu altın satıcılarını zengin etmeye gerek yok.Farklı kategoriden ilanla almak ayrı bir risktir,bir nevi dolandırıcılıktır,karınız yoksa riske hiç gerek yok bence.999a alırsanız puanla peşin fiyatına 6 taksitle almış olacam benim karım bu.Herkes kendi bilir...

• 6 çeyrek altını 1000 liradan satmak isteyen ulaşabilir.
  • quote:

6 çeyrek altını 1000 liradan satmak isteyen ulaşabilir.

Merak ettim , çeyrek altını dışarıdan kaça almayı düşünüyorsun. Size satan kişinin eline ne kadar geçecek bir düşünsenize .
    O zaman siz alın dışarıdan biz sizden alallım 1000 TL ye olurmu. Sana 5 arkadaş bulurum 1000 TL den alacak ....
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.