Şimdi Ara

GG Teknosa SEG 48SC7600 48inç SMART TV (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
4
Favori
22.476
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün tv'yi kendim kurdum izlenimlerim şöyle;

- öncelikle kasa ve ekranın camı çok kalitesiz, çok hafif, gıcır gıcır oynuyor, sanki ekranın koruması yok cama bişey çarpsa hemen kırılacak gibi, sehpanın üzerinde zor duruyor dokunsanız uçacak, duvara asmak şart küçük çocuğu olan aileler için kesinlikle önermiyorum...

- duvara asmak şart dedim ancak içinden çıkan duvara asma aparatı tam komedi, anlatılmaz görmek lazım daha kötüsünü yapmak için en az 20 mühendisin bir ay çalışması lazım, kurdum ama bir ay dayanacağını sanmıyorum yeni askı alıp tekrar takıcam...

- 2 hdmi ve tek usb var, wifi adaptör takılırsa oda dolacak, normal kullanım için kesinlikle yetersiz bunu bilerek alın, ben babama aldığım için usb ve hdmi'e gerek yok hiç olmasa da sorun değil...

- smart olayı fena değil beklediğimden iyi çıktı yeterince akıcı özellikle youtube sorunsuz çalışıyor, mağazasında 30-40 tane uygulama var işe yarayabilir, dsmart go yok olsa işime yarayabilirdi...

- ses kalitesi gerçekten kötü çok tiz ancak dinamik bas'ı açıp biraz ekolayzır ile oynayınca idare edecek seviyeye geldi, ses çok açılırsa rahatsız edebilir...

- denemek için d-smart modülümü taktım sorunsuz çalıştı...

- menüsü güzel kanal değiştirme hızı fena değil ucuz uydu alıcılarından iyi...

- gelelim en önemli kriter görüntü kalitesine, baştan söyleyeyim philips cineos 9 serisi tv ve opticum, kathrein uydu alıcılarım var kolay kolay hiçbir tv'yi beğenmem tabi bu da beni yanıltmadı renkler doğal değil pembeye kaçıyor, siyahlar çok kötü, en azından kenarlarda ve köşelerde ışık sızması ve bulutlanma yok gibi, ön tanımlı ayarları kötü ince ayarlar yok ancak biraz uğraşınca az da olsa renk dengesini tutturabildim idare eder seviyeye geldi, tabi bu söylediklerim hd için geçerli sd yayınlar bildiğiniz çamur hele bitrate de kötüyse...

- fp olarak bakarsak 1300 tl'ye alınabilir düzeyde sonuçta bu fiyata 43 yerine 48" alınmış olunuyor ancak 1500 tl etmez...

- anne baba veya 2. tv için alınabilir tabi nadide bir tablo gibi koruyup sağlam bir askı aparatı ile duvara asmak şartıyla , sd kanallar önemliyse upscale yapabilen iyi bir uydu alıcısı şart...

- bu arada 70 tl kurulum ücretini ve ileride oluşabilecek bir arızada sizden istenecek tutarı 70tl'yi baz alarak hesaba katın derim, ben ilk ve son vestel ürününü almış oldum, 70 tl ye itibarını satan bir firma ile bir daha işim olmaz...

• Bütün hevesimi kırdın. Tam da artık karar verdim derken hemde. Ne güzel 1300₺'ya işi bitirdim diye sevinirken, almaktan vazgeçtim.

Uygun fiyatlı, az şatafatlı, görüntüsü güzel bir model önerin, biz de değerlendirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simonil -- 22 Ağustos 2017; 8:15:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam aşırı derecede memnun olduğum Vestel 50pf8575 arizalandi .Ses var görüntü yok arızası... servise verdik bakalım ,servis LED lambası gittiyse 300 TL panel gittiyse 1400 TL dedi

Bakalım servis arayacak bize de yeni bir TV yolu göründü sanırım

• simonil S kullanıcısına yanıt
    Maalesef Bu fiyatlara bu boyutta Tv yok. 1 sene önceleri vardı ama herşeyde olduğu gibi Tv lerde çok aşırı zamlandı

• simonil S kullanıcısına yanıt
    dostum kendin kullanacaksan hele küçük çocuklar varsa gerçekten alınmaz, diğer yönden görüntü kalitesi olarak yeterli düzeyde seni tatmin edecektir, kasa ve cam gerçekten çok dayanıksız şikayetvarda biri yazmış hanımı camı silerken panel kırılmış o derece yani, almadan önce teknosaya gittim bisürü kapalı kutu vardı ama açık hiç yoktu, teknosadaki elemanları taktir ettim doğrusu kutuyu açıp diğer tv'lerin yanına koyacak cesareti bulamamışlar, çin mallarına dandik derdik ama bu kadar dandik kasa üretmek onları bile aşar bu bakımdan vesteli kutlamak lazım, on kuruşluk malzemeden kaçmışlar yada biryeri kırılsın servise gelsin öpelim mantığı ile üretilmiş başka açıklaması yok...

sana önerim acelen yoksa kasım-aralık ayını bekle indirimler başlar, çek puan ile iyi birşey denk getirirsin, ha kasa kalitesini görmeden kesinlikle birşey alma...

edit: çok mu ağır oldu dedim gidip tv'yi bi daha inceledim, köşelerdem cama dokundum cam yarım cm ileri geri oynuyor, bu müşteriyi aptal yerine koymaktan başka birşey değil zaten itibarı 70tl olan bir firmadan ne beklenir tövbe tövbe...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niyatovic -- 22 Ağustos 2017; 13:54:46 >

• Alan arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz.

• Yorumlar için teşekkürler. Beklemeye devam o zaman.

• niyatovic kullanıcısına yanıt
    Babamgile almistim onceki tvleri bimin lifemaxx full hd led tvsiydi o bile is goruyordu sadece tv olarak kullanilacak evde bir ses olsun yeter mantigindayiz ama kasanin kalitesizligini dediniz iskillendim iade mi etsek ama bu fiyata baska tv bulamam diye iade etmek mantikli gelmiyor.

• kml_77 K kullanıcısına yanıt
    bende aynı niyetle almıştım böyle olduğunu bilsem kesinlikle almazdım ama bende iade etmeyi düşünmüyorum, eski tüplü tv'yi kaldırdık yeni tv ünitesi aldık iade etsem hemen bu boyutlarda bu fiyatlara tv bulmam lazım, duvara biraz da yüksek monte ettim annemi de iyice tembihledim silerken dikkat et diye, artık şansa en azından görüntü kalitesi fena değil...

tabi metal bir askı aparatı alıp duvara güzelce sabitleyeceğim, çocuklar yanından geçerken dokunacaklar diye içim güm güm ediyor...
    Kasa konusunda haklısınız. 2016 Regal 43inc Tv almıştık onda da aynı durum vardı dokunduğumuz oynuyordu bastırınca falan. 1,5 sene oldu bir problem yok. Kullanımda darbe almadığına sert şekilde hanımlar anneler bastıra bastıra temizlemeye çalışmazsa hafifçe narin davranılırsa sorun olmaz Sadece tv izleniyor sonuçta. İlk aldığımda bende ilk günler baya kafayı takmıştım sonra umursamaz oldum Düşerse darbe alırsa zaten her tv olduğu gibi bu da kırılacaktır. Sonuçta sürekli kasayı elle oynayıp moralimizi bozmadığımız sürece unutuyor insan.

Kumandayı alıp tv izliyorsun aklına gelmiyor uğraşmadıkça.

• ellekem kullanıcısına yanıt
    evde iki afacan olunca işler değişiyor ama benim philipsin başına gelenlerin ellide biri bunun başına gelse tv paramparça olacak , eski seg'ler bu kadar kalitesiz değildi kasaları kalın ama sağlamdı, ben vestele kızıyorum bir firma 10 tl malzeme için nasıl bu kadar adını lekeleyebilir, bir de kutuya utanmadan askı aparatı hediye diye yazmışlar, o üç kuruşluk plastiği koyacağına hiç koyma en azından kendine küfür ettirmezsin...
    Hocam haklısınız anlayabiliyorum. medimarktan alınma 32 inc eski 5-6 sene önce ki Seg var kalın ama sağlam kasası vs.dediğiniz gibi.

Sanırım ince yapmak için kaliteden taviz vermişler maliyet dediğiniz gibi onlara maliyeti 10 tl dir enfazla.

Hocam Regal de bu şekilde Vestelde büyük ihtimal bu şekildedir. Çünkü Regal vestel aynı klasmanda. Seg gibi değil yani. Regale önem veriyor vestel. sözde garantileri Vestelde olduğu gibi 3 sene fiyatları da aynı kurulum Seg vs gibi değil ücretsiz.

Vestel tv si olan belirtsin. Evde çocuk varsa sıkıntı tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 22 Ağustos 2017; 17:13:21 >
  • Fiyat yine 1500 e dusmus .

• Bugun kurulumunu yaptım ama gercekten cok kotu kasa kalitesi. Şöyle soyleyim bimden alınma lifemaxx vardi onunla yan yana konulmaz. O cok daha agir ve saglamdi. Bunda bayagi bi malzemeden calmislar ama goruntu ve ses tatmin edici fiyatına gore. Dusuk bütçe icin kurtarici ama paraniz varsa ve kendiniz kullanacaksaniz hiiic bulasmayin cimrilik yapip alinmaz. Butce dusukse veya yasli anne baba evineyse o fiyatta tercih edilir. 1300 den fazla da verilmez 1500 luk kesinlikle degil.

• Kullananlar yorum yapabilir mi?

• Çok memnunum bir sıkıntı yaşamadım kanal geçişleri görüntüsü benim için yeterli tavsiye ederim

• gg'ye lafım yok ama teknosa, seg, carrefour kelimelerini gördüğünüz yerde arkanıza bakmadan en hızlı koşunuzla kaçın
  • GG Teknosa SEG 48SC7600 48inç SMART TV

menuden panel 48 vesunvs görünüyor benim tv de belki daha eski model olduğundan
  • Az önce siparişi geçtim. Hayırlısı artık. Daha önce alan arkadaşların kurulum ve wifi aparatı için var mı önerisi?

• Arkadaşlar

Koca TVye 2 adet 8w tizli hoparlör koymuşlar.

Müzik zevki mi olur bu TVde?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.